Potreban bubnjar za autorski bend

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

draganche7
Posts: 32
Joined: 13 Sep 2011, 10:54

Potreban bubnjar za autorski bend

Post by draganche7 » 09 Mar 2018, 15:10

Bend se zove Poslovna Zgrada. Imamo 5 autorskih pesama. Dosta toga smo vec odradili nas trojica, samo bubnjar jos treba da se ukljuci.
https://www.youtube.com/channel/UCTdRXB ... hu8I9zcPWQ

Cilj nam je doci do 8 pesama i snimiti album. Javljajte se, nemojte cekati.

Dragan
063/454-614

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Potreban bubnjar za autorski bend

Post by Kristijan » 09 Mar 2018, 16:24

Ако још немате бубњара вежбајте уз метроном јер очигледно имате проблем са ритмом, у више наврата сте имали баш озбиљна испадања. Ако немате озбиљнији презентациони материјал боље је да не качите никакав материјал. Овде не мислим на саму технику снимања и монтаже него на садржај материјала. Реално, ово вам је много танко... Сваки почетак је тежак, нико се није научен родио, али ово је стварно на доста ниском нивоу. Не замери, заиста не сме да се прича о снимању албума кад је на реду учење елементарних ствари.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Potreban bubnjar za autorski bend

Post by Overdrive » 09 Mar 2018, 20:28

Kristijan wrote:
09 Mar 2018, 16:24
Не замери, заиста не сме да се прича о снимању албума кад је на реду учење елементарних ствари.
Tekit izi Christiano..albumče je danas lako napraviti.
Šta je problem da nareže CD sa 15 tak svojih pesama koje je kod kuće izmiskovao? Ništa..

Ali to za ritam stoji.
Ili metronom ili uz neke loop bubnjeve (ako žele da izbegnu sterilan zvuk metronoma)

Sad bar ima tih zezalica za ritam i bez njih ne treba ni počinjati svirku.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Potreban bubnjar za autorski bend

Post by Kristijan » 09 Mar 2018, 22:37

Уопште се не ради о томе да ли може да се сними албум него да ли треба да се сними албум. Већина становништва је писмена па то не значи да сви треба да пишу романе. Превише је ауторских бендова, а ниђе песме да те протресе од главе до пете.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Potreban bubnjar za autorski bend

Post by parker » 09 Mar 2018, 23:36

U suštini sam uz Krisa u vezi ritma, sa druge strane bolje da klinci sviraju nego ne..
Na kraju ko vredi pliva, ostali potonu.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Potreban bubnjar za autorski bend

Post by Overdrive » 09 Mar 2018, 23:50

Kristijan wrote:
09 Mar 2018, 22:37
Уопште се не ради о томе да ли може да се сними албум него да ли треба да се сними албум. Већина становништва је писмена па то не значи да сви треба да пишу романе. Превише је ауторских бендова, а ниђе песме да те протресе од главе до пете.
to je istina

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Potreban bubnjar za autorski bend

Post by Kristijan » 09 Mar 2018, 23:52

Ја бих волео да сви свирају, али не морају сви у ауторске воде. Превише ауторских бендова указује на недостатак критеријума, превелики број људи нема кочницу, никад не застане да каже "Хм, ово ми баш и није сјајно испало..."

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Potreban bubnjar za autorski bend

Post by Overdrive » 10 Mar 2018, 14:55

iskreno, ja ne bih voleo da svi sviraju.

Kao što ne bih voleo ni da svi recimo glasaju.

Šta ima da mi glasa neki krezubi paor koji ne zna da izgovori "revalorizacija" i kome nije jasno da li je Evropska Unija država ili vojna baza u Nemačkoj.

Isto tako, šta da očekujem od nekoga ko ne bi prošao ni audiciju za školski hor ?
Ili od nekoga ko je u svet muzike ušao sa heavy metal bendovima i ostao na tome?

Fala lepo..
Da sam ja Mao Ce Dung morao bi bato da znaš makar jednu pesmu da odsviraš na klaviru, makar jednu pesmicu da znaš otpevaš od Bitlsa uz gitaru i onda možemo da razmatramo dalje

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Potreban bubnjar za autorski bend

Post by Tenji » 10 Mar 2018, 16:39

Ja bih ogranicio ko sme da pise na muzickim forumima. Recimo ako nisi nikad imao svirku u zivotu - read only.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Potreban bubnjar za autorski bend

Post by Rockatansky » 10 Mar 2018, 17:51

Tenji wrote:
10 Mar 2018, 16:39
Ja bih ogranicio ko sme da pise na muzickim forumima. Recimo ako nisi nikad imao svirku u zivotu - read only.
:bravo: :ziveli: :D

stss
Posts: 78
Joined: 24 May 2012, 21:45

Re: Potreban bubnjar za autorski bend

Post by stss » 10 Mar 2018, 19:09

Tenji wrote:
10 Mar 2018, 16:39
Ja bih ogranicio ko sme da pise na muzickim forumima. Recimo ako nisi nikad imao svirku u zivotu - read only.
Ja nikad nisam imao svirku, pa i ne pisem skoro nista. Samo citam. Suva genijalnost. Svaka cast.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Potreban bubnjar za autorski bend

Post by Overdrive » 10 Mar 2018, 19:40

stss wrote:
10 Mar 2018, 19:09
Ja nikad nisam imao svirku, pa i ne pisem skoro nista. Samo citam. Suva genijalnost. Svaka cast.
ma deca..
njima je važno da imaju svirku.
samo da su na bini

A to što drkeđonišu i što je ta svirka bogu plakati, to ništa.

Izrodila se čitava generacija pozera. Pitčkica kojima je cilj da ih neko slika dok prave face, dok kobajagi padaju u trans, pevaju itd.

To je nažalost posledica ogromne slave koju su muzičari stekli 60 tih i 70-tih, pa sad deca svih tih neostvarenih očeva koji su drkali na hendrikse, pejdžove i ostale oće valjda da oduševe svoje tate šta li..

Ili je to jednostavno stvar vaspitanja. Tipa, rokenrol je "izađi na binu i cepaj!"
Zaboravljajuću naravno da pre toga treba nešto i da se nauči da se svira, right?

Tako imamo npr bubnjare koji nemaju bubnjeve kod kuće, ali eto dođu u studio ili na neku tezgu i luparaju..

Srbistanu nedostaju pravi muškarci. Oni koji Znaju Znanje. A ne oni koji poziraju i imitiraju druge.
Mislim da je to glavna bolest Srbije - što je zagušena pozerima, ljušturama koje imaju samo spoljašnost (nastup) ali ne i sadržinu ili nekakav kvalitet koji ih izdvaja ..

Tako da..

draganche7
Posts: 32
Joined: 13 Sep 2011, 10:54

Re: Potreban bubnjar za autorski bend

Post by draganche7 » 16 Mar 2018, 12:08

Mislim da previse oštro kritikujete 'Poslovnu Zgradu', jer ovaj bend je tek u začetku, a snimak bese tek treća proba u studiju. Savet za metronom je odlican, dok ne naidje pravi bubnjar. Mi smo isto tako svesni gresaka koje pravimo u toku probe i tokom probe tačno znamo kad smo napravili greške. btw na ovoj pesmi ima jos da se radi, sa nekim bubnjarem bi to dobro upalilo.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Potreban bubnjar za autorski bend

Post by nebojsak » 16 Mar 2018, 18:28

Ćuti, makar si dobio useravanje teme gomilu korisnih saveta, koji će ti značiti ako budeš forumašio za 30 godina.

draganche7
Posts: 32
Joined: 13 Sep 2011, 10:54

Re: Potreban bubnjar za autorski bend

Post by draganche7 » 19 Mar 2018, 23:22

Overdrive wrote:
09 Mar 2018, 20:28
Kristijan wrote:
09 Mar 2018, 16:24
Не замери, заиста не сме да се прича о снимању албума кад је на реду учење елементарних ствари.
Tekit izi Christiano..albumče je danas lako napraviti.
Šta je problem da nareže CD sa 15 tak svojih pesama koje je kod kuće izmiskovao? Ništa..

Ali to za ritam stoji.
Ili metronom ili uz neke loop bubnjeve (ako žele da izbegnu sterilan zvuk metronoma)

Sad bar ima tih zezalica za ritam i bez njih ne treba ni počinjati svirku.
Hvala

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest