Deep Purple

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Deep Purple

Post by luka000 » 21 May 2008, 21:00

Interesuje me vase mislenje ovoj grupi. Po meni jedna od najboljih rock grupa.Najvise ih cenimo zbog obilnih solaza (sto na gitari sto na klavijaturama). A koncerti su im odlicni(pogotovo mi se svidja sto su im koncertne verzije pesama mnogo duze od originalnih. Jedino sto im zanemarujem sto su im sve pesme manje vise na isti fazon. To je ukratko od mene, a sada da cujem vas.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: DEEP PURPLE

Post by Critical » 21 May 2008, 21:31

Brate sta da ti kazem , imam "urezano" (lemilicom , ispeko sam prst slucajno,haha) Ritchie Blackmore u stolu od kompa u Sapcu , brate bio mi je na pozadini 2 godine ,genije !!!
On, Gillan i Lord su glavne face !!!

Jel treba jos sta da ti kazem :D

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: DEEP PURPLE

Post by Guitar_thrill » 21 May 2008, 22:18

I ne bih se bas slozio da su im sve pesme na isti fazon :) inace moja bivsa je rekla da su svi iz Deep Purple (Mark II) ruzni,ali su pravili dobru muziku :) i na tome im svaka cast, oni su postali poznati i postovani samo zahvaljuci muzici,dok je vecina ostalih bendova postala i zahvaljujuci skandalima ili nekim "macanima" u bendu :) Blackmore je po meni mnogo bolji gitarista od svoh iz tog njegovog vremena,i mislim da je najvise uticao na razvoj muzike....posebno sto se tice gitare.....ja ih vise volim od Zeppelina mnogo.....jer nekako uvek ljudi porede ova dva benda..... :D

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: DEEP PURPLE

Post by luka000 » 22 May 2008, 23:24

Guitar_thrill wrote:I ne bih se bas slozio da su im sve pesme na isti fazon :) inace moja bivsa je rekla da su svi iz Deep Purple (Mark II) ruzni,ali su pravili dobru muziku :) i na tome im svaka cast, oni su postali poznati i postovani samo zahvaljuci muzici,dok je vecina ostalih bendova postala i zahvaljujuci skandalima ili nekim "macanima" u bendu :) Blackmore je po meni mnogo bolji gitarista od svoh iz tog njegovog vremena,i mislim da je najvise uticao na razvoj muzike....posebno sto se tice gitare.....ja ih vise volim od Zeppelina mnogo.....jer nekako uvek ljudi porede ova dva benda..... :D
Zeppelin nikad nisam nista posebno slusao, iako su slicni. U potpunosti se slazem da su postalo poznati samo zahvaljujuci muzici. Jedino sto je tuzno sto nisu vise ono sto su nekad bili(moje misljenje). Ali definitivno svaka im cast. Slusam ih od nultih dana, i mogu po milioniti put da jedno te iste pesme da slusam i nikad da mi dosadi :D .

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: DEEP PURPLE

Post by Critical » 22 May 2008, 23:35

Jedino sto je tuzno sto nisu vise ono sto su nekad bili
To jeste, Gillan je najvise "propao" ,jbg dosta pesama ne moze da otpeva kao sto je pevao nekada , nema Lord-a ,nema Ritchie-a.......

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: DEEP PURPLE

Post by luka000 » 22 May 2008, 23:56

Critical wrote:To jeste, Gillan je najvise "propao" ,jbg dosta pesama ne moze da otpeva kao sto je pevao nekada , nema Lord-a ,nema Ritchie-a.......
Ne znam jel Gillan imao nekih zdrastvenih problema. Posle povratka u bend vise nije dobro pevao kao pre. Ja ne znam da li oni i dalje sviraju na koncertima Child in time. Ja sam cuo neku koncertnu verziju (kad vec nije znao dobro da peva) i zvucalo je katastrofalno.

User avatar
migor8
Posts: 332
Joined: 24 Mar 2008, 00:19
Location: Novi Sad

Re: DEEP PURPLE

Post by migor8 » 23 May 2008, 03:39

Prosle godine sam bio na njihovom koncertu u Sarajevu i nisu pevali Child in time,ali bilo je extra i bez te stvari! :butthead:

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: DEEP PURPLE

Post by Guitar_thrill » 23 May 2008, 09:50

luka000 wrote:
Critical wrote:To jeste, Gillan je najvise "propao" ,jbg dosta pesama ne moze da otpeva kao sto je pevao nekada , nema Lord-a ,nema Ritchie-a.......
Ne znam jel Gillan imao nekih zdrastvenih problema. Posle povratka u bend vise nije dobro pevao kao pre. Ja ne znam da li oni i dalje sviraju na koncertima Child in time. Ja sam cuo neku koncertnu verziju (kad vec nije znao dobro da peva) i zvucalo je katastrofalno.
On je prestao dobro da peva od kada je se vratio u Purple posle onog svog projekta Ian Gillan bend.....meni je neki matorac rekao da je navodno operisao glasne zice,ali je zeleo da zvuci bolje,a ustvari sve je otislo na gore.....ni meni ovaj novi Purple nije ni blizu onom starom....a ove nove pesme,mozda gresim,ali meni zvuce kao neka tehnicka vezba za sve clanove benda osim za pevaca......

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: DEEP PURPLE

Post by LazaRocker » 23 May 2008, 12:18

Guitar_thrill wrote:I ne bih se bas slozio da su im sve pesme na isti fazon :) inace moja bivsa je rekla da su svi iz Deep Purple (Mark II) ruzni,ali su pravili dobru muziku :) i na tome im svaka cast, oni su postali poznati i postovani samo zahvaljuci muzici,dok je vecina ostalih bendova postala i zahvaljujuci skandalima ili nekim "macanima" u bendu :) Blackmore je po meni mnogo bolji gitarista od svoh iz tog njegovog vremena,i mislim da je najvise uticao na razvoj muzike....posebno sto se tice gitare.....ja ih vise volim od Zeppelina mnogo.....jer nekako uvek ljudi porede ova dva benda..... :D
Ne znam ni ja zasto ljudi porede ta dva benda kad nemaju isti zvuk. Pod influencom Deep Purpla su nastali bendovi kao Black Sabbath i Rainbow, a pod influencom Zeppelina bendovi poput AC/DC i Queen. Ja vise volim Zeppeline i kad bolje razmislim treba da otvorim glasanje.

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: DEEP PURPLE

Post by Rax13 » 23 May 2008, 15:29

Pa moja omiljena grupa... Volim i Morse-a i Blackmoore-a, mada malo vishe slusham live albume sa Morse-om...

Hard-Rock 4 life 8)

User avatar
bojke
Posts: 74
Joined: 16 May 2008, 19:34
Location: banjaluka

Re: DEEP PURPLE

Post by bojke » 23 May 2008, 17:38

Rici legenda.Odudara sa svojim harmonskim molom,nekako sjeda kad on to svira.I naravno njegova buntovnicka strana , uvijek nesto ljut,kao da je sam sebi dovoljan .

Deep Purple kao band me ne privlaci da ih mogu slusati intenzivno,ali ponekad legnu i oni na playlistu.

CIJENIM IH VEOMA


User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: DEEP PURPLE

Post by Duane » 24 May 2008, 13:00

nazalost bog nije preskocio i ovu grupu, pa je '96 otislo i njeno napajanje i to u traditional vode... ziveli!

User avatar
Dreadge
Posts: 15
Joined: 08 Jun 2008, 09:19
Contact:

Re: DEEP PURPLE

Post by Dreadge » 11 Jun 2008, 00:45

Samo da vam kazem, DP jeste jedna od legendarnih grupa iz nekoliko razloga:
1. To sto je Blackmore odsvirao rif koji ce da se pamti i koga ce da sviraju i sledece generacije a to je rif Smoke on the water. Savrsenstvo
2. Uvek je bila kod njih muzika na prvom mestu. Nisu se petljali sa time koliko ce da zarade od neke svirke. Nego su hteli da kada oni odsviraju, publika ostane bez daha. Prosto, svi su virtouzi.
3. Moje mieljenje je da je Blackmore jedan od pokretaca te muzike uopste. Da njega nije bilo, ne bi postojao ni Malmsteen, ni Vai, ni Van Halen, ni Satrijani, ni pola vise od polovine gitarista na ovom svetu je sve sto je on radio, maltene su ga svi kopirali. Prosto je car.

Jedini razlog zbog cega sam poceo da sviram gitaru, bio je Blackmore i njegov naci sviranja. Da njega nema, niko ne bi voleo DP.

Ironicno, ali ja vise volim Morse i mislim da je osvezio postavu u Deep purplu i najvise bih voleo kada bi se njih dvojica nasli na istoj bini.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: DEEP PURPLE

Post by Critical » 11 Jun 2008, 08:10

Ironicno, ali ja vise volim Morse i mislim da je osvezio postavu u Deep purplu i najvise bih voleo kada bi se njih dvojica nasli na istoj bini.
Gadjao bih ga Blackmore casama :mrgreen: :mrgreen: ,ne znam ja ne bih mogao da gledam obojicu na bini ,ili Blackmore i samo on ili samo Morse :D
A i Blackmore je previse egocentrik pa ne verujem da bi dozvolio da tu bude jos jedan gitarista :D

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: DEEP PURPLE

Post by Duane » 13 Jun 2008, 00:33

brate kad kazes blekmor je napisao riff kao da je napisao jedan riff i kraj... on je covek razjebao sve zivo sto mu se naslo na putu, odes na koncert vratis se kao iz rata, ludilo opste, a danas eto tako dodje neki bend sa imenom(a bilo ih je dosta) i gitarista nesto sara po tom vratu ali oseti se da je to proslo... sad samo money talks... e zato je propao r'n'r a bas zato su rici i kompanija najaci, jer imaju neku neizmernu snagu nesto sto se cuje i do aljaske... jebes tehniku, ako oces tehnicare da slusas odes u japan pune ulice virtuoza, samo sto je njih neko sjebo pa im nije rekao da za ljubav treba imat dusu... ala kenjam, al ajde...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest