Deep Purple

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: DEEP PURPLE

Post by dejankuki » 13 Jun 2008, 09:26

Duane wrote:samo sto je njih neko sjebo pa im nije rekao da za ljubav treba imat dusu... ala kenjam, al ajde...


Mozda i kakas, ali ovo si u pravu!!!! ;)

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: DEEP PURPLE

Post by Critical » 13 Jun 2008, 09:55

dejankuki wrote:
Duane wrote:samo sto je njih neko sjebo pa im nije rekao da za ljubav treba imat dusu... ala kenjam, al ajde...


Mozda i kakas, ali ovo si u pravu!!!! ;)
Slazem se skroz ,ta stara garda moze svim tim tehnicarima da je...e kevu , btw sto se tice ovih azijata ,ljudi skoro sve mogu da odsviraju (bas su masine) ali, ja kad njih vidim sa gitarom nekako mi dodje da povratim (nikako im ne stoji gitara ) ne znam zasto ali ,koliko god dobro svirali gitara im stoji ko piletu sise :mrgreen:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: DEEP PURPLE

Post by Duane » 13 Jun 2008, 10:39

ma brate to sto kazes... kad ih vidim muka mi je... isti su ko ovi kinezi sto prodaju carape po pijacama... mislim ono kad vidis hendrixa, pa on covece gori na bini, ima neku neizmernu energiju, a ovaj se zabudzi na stolicu i vrti nesto po gitari i sad ja treba da se lozim na to a tu nema nikakvih emocija, promena u dinamici, neke promene ritma, pa onda zu... nego sve ravno ko mrtvo more... a da nepominjem koliko je dosadno kad ti neko svira 10 minuta solaze koje nemaju svrhu nikakvu, e zato ce b.b. king biti medju najboljima a neznam jakiro hatzatu mikizuma ce da svira na ulici...

User avatar
Dreadge
Posts: 15
Joined: 08 Jun 2008, 09:19
Contact:

Re: DEEP PURPLE

Post by Dreadge » 15 Jun 2008, 23:12

Jednostavno NAJBOLJI SU!!! Morse i Blackmore Rule!

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: DEEP PURPLE

Post by Rax13 » 15 Jun 2008, 23:14

Dreadge wrote:Jednostavno NAJBOLJI SU!!! Morse i Blackmore Rule!
Lepo receno, slazem se u potpunosti... 8)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: DEEP PURPLE

Post by Duane » 23 Jun 2008, 20:23

e zanima me jedna stvar konkretno nekorektno... jel stiv mors napisao dust in the wind? znam da je svirutjkao po kanzasu...

User avatar
Rock`n`Roller
MF veteran
Posts: 145
Joined: 20 Jan 2008, 21:07
Location: Pulp Fiction

Re: DEEP PURPLE

Post by Rock`n`Roller » 27 Jun 2008, 14:17

Jeste svirao, ali mislim da dust in the wind nije....

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: DEEP PURPLE

Post by Santana » 29 Aug 2008, 22:30

Najvise volim Queen ali deep purple je za mene bend sa ubedljivo najvise kvalitetnih pesama.i sa najboljim individualnim kvalitetima svih u grupi.obozavam ih.svaka pesma od njih koju volim nosi za mene neko drugo raspolozenje.
child in time,lazy,this time around,sometimes i feel like screaming,april,burn,fireball,mitzi dupree,you keep on moving,cry free,highway star,soldier of fortune i za ostale bi mi trebalo jos pola sata.vrhunski osmisljeno i preneseno.

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: DEEP PURPLE

Post by Highway One » 30 Aug 2008, 15:19

DEEP PURPLE je za mene KEVA
Obozavam Blackmorea i Lorda , kako su ti ljudi svirali ......
Blackmore mi je omiljeni gitarista , idol
DEEP PURPLE mi je omiljena grupa
Imaju super produzene soloe , u kojima se vidi sve , klasika , bluz.....
Najbolje su njihove improvizacije :gitara2: :banana4: :music-smiley5: :music-smiley6: :smil_guitar: :rockstar: :smilie_keyboard1: :shred: :ticonguitar: :music-smiley2:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: DEEP PURPLE

Post by Duane » 30 Aug 2008, 16:31

sto si tice improvizacija i virtuoznosti a pogotovo brzine u to vreme kao bend bili su neprepisljivi... a ni pesme im nisu lose XD

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: DEEP PURPLE

Post by Santana » 31 Aug 2008, 15:04

Neponovljivi.Gilan-cist glas fenomenalnog raspona koji je obelezio deep purple 10 puta vise od koverdejla.
blekmur i lord-gospodari muzike oni su se na sceni nadmetali ko ce tu na licu mesta bolje da smisli.ono sto je blekmur jos 69-te radio to su posle samo izpopularizovali i kao smislili neki novi klinci.lord je, zna se najbolji klavijaturista svih vremena-izrazajno i fenomenalno odsvirano i komplikovano i brzo. pejs-prelazi i tehnika sigurno jaca od bonama i tejlora.glover je u to vreme prvi imao soloe na bas gitari i kroz cele pesme je imao dobre deonice.najjaca ekipa.a za klavijaturu je bio dobar i onaj santanin.

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: DEEP PURPLE

Post by pipistrello » 02 Sep 2008, 01:18

Obozavam da ih slusam.Moja omiljena pesma od njih je Soldier of Fortune-jednostavna je za sviranje,pa i za pevanje,ali volim da je cujem. :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: DEEP PURPLE

Post by Duane » 02 Sep 2008, 08:46

verujem da bubnjari otkidaju na The Mule, a mi djitristi na Jam Stew ili na Wring That Neck xD stvarno savrsene kompozicije, ali ce mi everlasting biti zao sto je te 96' richi rekao cao X(

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: DEEP PURPLE

Post by luka000 » 06 Sep 2008, 22:44

Santana wrote:Najvise volim Queen ali deep purple je za mene bend sa ubedljivo najvise kvalitetnih pesama.i sa najboljim individualnim kvalitetima svih u grupi.obozavam ih.svaka pesma od njih koju volim nosi za mene neko drugo raspolozenje.
child in time,lazy,this time around,sometimes i feel like screaming,april,burn,fireball,mitzi dupree,you keep on moving,cry free,highway star,soldier of fortune i za ostale bi mi trebalo jos pola sata.vrhunski osmisljeno i preneseno.
Samo da dodam Place in the line,wring that neck, mistreated i moje misljenje se u potpunosti poklapa sa tvojim. :lol:

User avatar
scientist
Posts: 29
Joined: 08 Sep 2008, 21:13

Re: DEEP PURPLE

Post by scientist » 09 Sep 2008, 13:48

deep purple je najbolji bend koji je ikada postojao...

to nisu muzicari...to su geniji...

ritchi,lord, paice i njegov uvrnut nacin sviranja, gillan?

a i ostali koji su prosli kroz bend,,,

coverdale...glenn hudges...ne prevaziceni...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest