Deep Purple

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
Djole_BB
MF veteran
Posts: 169
Joined: 18 Jan 2008, 18:49

Re: DEEP PURPLE

Post by Djole_BB » 12 Sep 2008, 15:20

odlichni...

User avatar
SoldierOfFortune
Posts: 62
Joined: 18 Dec 2008, 20:45

Re: DEEP PURPLE

Post by SoldierOfFortune » 23 Jan 2009, 23:43

Highway One wrote:DEEP PURPLE je za mene KEVA
Obozavam Blackmorea i Lorda , kako su ti ljudi svirali ......
Blackmore mi je omiljeni gitarista , idol
DEEP PURPLE mi je omiljena grupa
Imaju super produzene soloe , u kojima se vidi sve , klasika , bluz.....
Najbolje su njihove improvizacije :gitara2: :banana4: :music-smiley5: :music-smiley6: :smil_guitar: :rockstar: :smilie_keyboard1: :shred: :ticonguitar: :music-smiley2:
Brate svaku rijec podrzavam... I KEVA i CALe!!!

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: DEEP PURPLE

Post by MICKEY » 31 Jan 2009, 17:17

Ako mislimo na stari, neprevazidjeni i legendarni!

Slusao sam ove nove 7.12.2003. i taj dan mi je jedan od najlepsih u zivotu, ali ipak i pored virtuoznosti i gitarskih kvaliteta, Stiv Mors mi ne ide uz njih. :gitara2:

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: DEEP PURPLE

Post by Guitar_thrill » 08 Mar 2009, 13:40

Imam ja jedno pitanje za ljubitelje Blackmore-a (ili bilo koga ko moze odgovoriti :D )
Sta je Blackmore koristio da bi odsvirao solo iz Stormbringer? Zvuci kao neki slide i vibrato...ne znam,nikako ne mogu da provalim...ocigledno je da nije trzalicom svirao (vecinu nota,neke jeste) ..... takodje video sam i u spotu Love Conqueres All da svira solo sa necim,ali ne mogu da provalim sta je to...kao neki mali slide :?

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: DEEP PURPLE

Post by guv'nor » 11 Jul 2009, 02:55

Guitar_thrill wrote:Imam ja jedno pitanje za ljubitelje Blackmore-a (ili bilo koga ko moze odgovoriti :D )
Sta je Blackmore koristio da bi odsvirao solo iz Stormbringer? Zvuci kao neki slide i vibrato...ne znam,nikako ne mogu da provalim...ocigledno je da nije trzalicom svirao (vecinu nota,neke jeste) ..... takodje video sam i u spotu Love Conqueres All da svira solo sa necim,ali ne mogu da provalim sta je to...kao neki mali slide :?
Slajd je u pitanju, ako misliš na prvi deo sola i na većinu filovanja u toku pesme.
U Love Conquers All sem razlaganja je sve ostalo slajd.
Inače, Blekmur nikada nije stavljao slajd na prst - uvek je držao u šaci. :ziveli:

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: DEEP PURPLE

Post by Guitar_thrill » 11 Jul 2009, 14:46

guv'nor wrote: Slajd je u pitanju, ako misliš na prvi deo sola i na većinu filovanja u toku pesme.
U Love Conquers All sem razlaganja je sve ostalo slajd.
Inače, Blekmur nikada nije stavljao slajd na prst - uvek je držao u šaci. :ziveli:
hmm mogao bih da probam tako u saci da drzim, ipak sad sviramo tribute :lol:
hvala na odgovoru :ziveli:

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Deep Purple

Post by LazaRocker » 17 Aug 2009, 02:41

Sto mi zivot vise tece, to ih vise volim... :D Stvarno su genijalni. Svaki od njihovih fanova ima razlicit spisak omiljenih pesama, zato sto kvaliteta ima u izobilju.
Meni licno najdraze: Woman From Tokyo, DRIFTER(moja omiljena rokacina od parpla), Sometimes i feel like screamin', Child in Time, Solider of Fortune, Painted Horse, Highway star, Hard lovin' man...

User avatar
Dreadge
Posts: 15
Joined: 08 Jun 2008, 09:19
Contact:

Re: Deep Purple

Post by Dreadge » 27 Sep 2009, 10:19

O DP treba stvarno malo reci, prvenstveno zato sto je to grupa koja je inspirisala mnoge bendove, a najvise gitariste raznij uzrasta, a na zalost dobila najmanje zasluga za sve sto je proteklih 30 i kusur godina radila. Ja sam poceo da se i bavim i da sviram zahvaljujuci Blekmoru(Blackmore), a sada i kada je Mors(Morse) tu, moja potreba za ovim bendom uopste nije prestala. Voleo bih kada nikada ne bi prestali da postoje i da non-stop sviraju i ispunjavaju nase zivote! :)

spartak
Posts: 19
Joined: 10 Dec 2009, 18:36

Re: Deep Purple

Post by spartak » 19 Dec 2009, 01:27

...ako oces tehnicare da slusas odes u japan pune ulice virtuoza, samo sto je njih neko sjebo pa im nije rekao da za ljubav treba imat dusu... ala kenjam, al ajde...

Bravo matori,ne kenjas.Udri! Straight beetwen the eyes!
P.S.Pao sam od smeha na ovo :"samo sto je njih neko sjebo..." Zamislio sam horde malih zutih kako im neko otvara lobanju i prcka im nesto po mozgu,zatim zatvara tikvu i pusta ih na ulice...a oni onako obuceni ko Elvis ili jos smesnije, sa nadrkanim deda Rikajlovim pogledom...ha,ha,ha....
Srce,samo srce i trenutak!

User avatar
TinTin5
Posts: 61
Joined: 08 Oct 2009, 14:58
Location: Београд

Re: Deep Purple

Post by TinTin5 » 19 Dec 2009, 03:12

Po meni oni su bili i ostali jedan od najboljih bendova ikada a i sama ta cinjenica da se vec 30 i kusur godina ne daju i da i dalje sviraju govori o njihovoj posvecenosti muzici. Dodao bih i to da je Bleckmoore daleko bolji gitarista od Moorse-a zato sto je u svoju muziku ubacio elemente bluza i klasike i tako na maestralan nacin uspeo da spoji do tada nespojivo...ono istina da je poprilicno egocentrican i ima dosta svojih mana zbog kojih nije vise mogao da ostane sa DP-om te je osnovao sa zenicom pop-folk bend i svira sasvim drugi zanr, no dobro...reko bih da je nesumnjivo jedan od najboljih gitarista koji je hodao ovom zemljom zajedno sa jos nekolicinom...


User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Deep Purple

Post by fattwang » 19 Feb 2014, 19:36

Sinoć su bili u ELP fazonu.

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Deep Purple

Post by Driver » 20 Feb 2014, 11:22

Ovo mi se dopada, nekako mi je logicna evolucija Deep Purple-a:

[youtube]BEWYRRaxFhU&feature=share[/youtube]

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Deep Purple

Post by Duane » 21 Feb 2014, 09:23

meni je ovo bušen ***** što kažu ljudi

lepo zvuči, znaju ljudi da sviraju, al brate its not even the right side of the sixties if you catch ma draft

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Deep Purple

Post by Kristijan » 21 Feb 2014, 09:43

:1:

С тим што мени не звучи лепо.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest