Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply

Sta vise volite? Led Zeppelin ili Deep Purple?

Led Zeppelin
116
53%
Deep Purple
102
47%
 
Total votes: 218

User avatar
love_on_smack
Posts: 47
Joined: 07 Sep 2010, 23:28

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by love_on_smack » 09 Feb 2011, 17:19

ne stoji mu fender i .
:P

User avatar
L4t3r4lu5
Posts: 204
Joined: 10 Aug 2012, 17:05
Location: Novi Sad, Valjevo

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by L4t3r4lu5 » 01 Dec 2012, 19:48

Dip Prpl jedan od prvih bendova koje sam počeo da slušam, kad sam počeo da slušam.:)
Al' sad kad nisam ništa pozniji mi više kul Led Zep.
I zapravo se osećam kao da sam zapostavio Prplaše... mora se podsećati!

vAmpire
Posts: 17
Joined: 12 Apr 2013, 12:54

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by vAmpire » 14 Apr 2013, 15:22

Oba benda su premocna ali ipak Zeppelin je prodao oko 200 miliona albuma a purple 100 miliona tako Zeppelin

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by Stalker » 14 Apr 2013, 15:44

!!..!!! ! !.,,

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by doyle777 » 14 Apr 2013, 17:28

vAmpire wrote:Oba benda su premocna ali ipak Zeppelin je prodao oko 200 miliona albuma a purple 100 miliona tako Zeppelin
Image

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by ssmc » 15 Apr 2013, 02:26

vAmpire wrote:Oba benda su premocna ali ipak Zeppelin je prodao oko 200 miliona albuma a purple 100 miliona tako Zeppelin
Ja sam mislio da voliš ganse :grummel_2:

Texas King
Posts: 20
Joined: 26 Jun 2016, 00:14

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by Texas King » 01 Feb 2017, 15:56

Vrlo zanimljiva polemika davno otpočeta.
Moj izbor su Cepelini ali za malo. Oba benda su u top 5 u roku.
Mislim da su oba benda na vrlo visokom muzičkom nivou, ali bez sumnje diskografija Cepelina je jača od diskografije Deep Purple. DP imaju 3 prvoklasna albuma: In Rock, Machine Head i Live in Japan(možda najbolji lajv rok album ikad) i dva vrlo dobra:Fireball i Burn, dok Cepelini ih imaju 6 (od prvog pa do Grafita).
Kao studijski bend bolji su Cepelini, kao lajv bend Parpl. Što se tiče bendova njihovo najmoćnije oružje su gitaristi Pejdž i Blekmur. Blekmur je po meni bolji tehničar na gitari, dok je Pejdž bolji kao kompozitor i celokupan muzičar. Na lajv nastupima Blekmur je briljirao, dok je Pejdž znao da bude baš traljav. Baš sam gledao razne snimke sa njihovih koncerata i uverio se u to.

Što se tiče rezulata glasanja očekivao sam nešto ovako - da će Parpl i Cepelini da budu tu negde, tj. da će jedan od njih da pobedi za dlaku. E sad mislim da je bend Deep Purple više bend evropskog ukusa, a Cepelini više američkog. Deep Purple su stvarno uvek bili među najvećim rok bendovima u Evropi, dok Ameri osim Machine Head-a nisu nešto mnogo marili za njih(možda zbog Lorda i njegovih klavijatura koji su pod uticajem klasične muzike), tamo su Cepelini znatno popularniji i prodali su neuporedivo više albuma. Znači da se na nekom većem američkom forumu vodi ovakva polemika DP bi u glasanju protiv Cepa imali najviše duplo manje glasova, dok na nekom britanskom/zapadnoevropskom forumu rezultat bi bio tu negde, možda bi Parpl malo prevagnuo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest