bendovi iz Chachka?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

bendovi iz Chachka?

Post by MICKEY » 30 May 2008, 17:05

Cacak je grad u kom je do pre par godina vladala epoha hardcore, punk, dead, black i ostalih metalnih sirovina. U poslednje vreme aktuelne su rock grupice. Na mestima gde su do juce svirali narodnjaci, slusa se rock...

Zanima me vase misljenje (ko je imao prilike da cuje) o bendovima iz ovog grada...

User avatar
BluesBoy
Posts: 219
Joined: 03 Apr 2008, 23:30

Re: bendovi iz Chachka?

Post by BluesBoy » 31 May 2008, 02:09

Ja sam iz okoline Cacka, naj naj bend mi je POKER, eh da u Klubu doma kulture su 10 god furali turbo folk a sad se svira prava muzika tamo.....

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: bendovi iz Chachka?

Post by MICKEY » 31 May 2008, 16:12

Da, nadam se da ce cacak vratiti epitet rock-grada. Ipak, u parku gde danas sviraju neki novi klinci, pre nekoliko decenija se mogao cuti tocak, bora djordjevic i mnogi drugi kako prebiru po svojim jeftinim gitarama (a danas su vec legende)...

A poker, slusao sam ih, nisu losi.

User avatar
The Mask AE
Posts: 477
Joined: 21 Feb 2008, 14:43
Location: Čačak
Contact:

Re: bendovi iz Chachka?

Post by The Mask AE » 27 Jun 2008, 13:45

MICKEY wrote:Cacak je grad u kom je do pre par godina vladala epoha hardcore, punk, dead, black i ostalih metalnih sirovina. U poslednje vreme aktuelne su rock grupice. Na mestima gde su do juce svirali narodnjaci, slusa se rock...

Zanima me vase misljenje (ko je imao prilike da cuje) o bendovima iz ovog grada...
Hmmm... Citam ovaj tekstic i pitam se da li ja i ti pricamo istom Cacku. Cacak je mrtav grad. Vladaju malogradjani i tupi ljudi koji su u vecini... Te "tvrde" bendove koje si naveo mogu da ocenim sa "slabi". Rock grupice (kao sto si rekao) su vise fazona "e ae da se skupimo da svirkamo nesto", a ni traga od neke kvalitetne autorske stvari koja je kulturno snimljena... sve u svemu Cacak niti je grad, niti mu ima leka.

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: bendovi iz Chachka?

Post by DrGreenthumb » 27 Jun 2008, 16:26

Imate Democratic Terror, jedan od najboljih NYHC bendova u Srbiji (nije da imaju neku konkurenciju tho).

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: bendovi iz Chachka?

Post by MICKEY » 28 Jun 2008, 14:13

E, moji velegradjani...
Cacak je stekao takvu reputaciju zahvaljujuci onima kojima mamica i tatica plate da studiraju u Bg-u, a oni onda pljuju svoj grad i ljude (sebe same).
Uzgred, pricamo o muzici, a ne o silovanju instrumenata...
Sta je bilo sa pokojnim Raskom?
Zasto se nije probio dalje od Cacka?
... bas zbog takvih...

User avatar
The Mask AE
Posts: 477
Joined: 21 Feb 2008, 14:43
Location: Čačak
Contact:

Re: bendovi iz Chachka?

Post by The Mask AE » 28 Jun 2008, 14:56

MICKEY wrote:Cacak je stekao takvu reputaciju zahvaljujuci onima kojima mamica i tatica plate da studiraju u Bg-u, a oni onda pljuju svoj grad i ljude (sebe same).
Ovaj deo je potupuno tacan (iskusio sam to na svojim ledjima), ali nije samo to... Ti nabedjeni frajeri, to je vec druga prica... Prica je bila o tome kako je Cacak u jednom (nepoznatom) trenutku stao, a da se za to i dalje ne zna poseban razlog... Ovde se prijatelju ne desi nista po 6 meseci... Ljudi hodaju... Ljudi rade da bi preziveli... Nista drugo...
MICKEY wrote:Sta je bilo sa pokojnim Raskom? Zasto se nije probio dalje od Cacka? ... bas zbog takvih...
Mislim da ovde gresis vec gadno... Rasko se nije probio zbog: 1. toga sto te pesme u to vreme nisu radile nikoga drugog do ljude iz Cacka jer su bili emotivno vezani za te pesme. Te pesme imaju "ono" sto treba da imaju ali to samo Cacak zna, i niko drugi... 2. zato sto je umro... Jedan od mojih dobrih drugara je pokusao cak da zavrsi njegove pesme ali "people don't care anymore".

Ili je mozda iz tvoje perspektive sve slatko sa shlagom?

P.S. Osecam da imas blagu ljubomoru prema ljudima koji su otisli iz grada da studiraju. Gresis, jer ima tu i finih ljudi (naravno da ima i retarda, uvek ce ih biti). Ti fini ljudi koji su otisli samo nisu mogli da pojme Cacak ovakav kakav je i nesto su i napravili van njega (recimo Tica iz Manisenta). Moja zena ima par drugarica koje su ultra dobri likovi i takve devojke nisi ni sreo u Cacku jer su bukvalno pobegle odavde. Ne radi se tu o "popile su svu pamet ovoga sveta".

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: bendovi iz Chachka?

Post by MICKEY » 29 Jun 2008, 16:24

Upravu si.
Malo mi je bilo krivo sto jedan Cacanin pljuje Cacak.
Ne bih se slozio za Raska, imao sam momente da u Bg-u, kad smo se okupljali po parkovima sa gitarama, momak koji nema veze sa nasim gradom trazi Melanholiju...
Cacak jeste puk'o (priznajem), nista dalje od Corbe ne moze da prodje...
... ali ja pokusavam da onoliko koliko mogu popravim tu sivu sliku, kada bi i drugi dali svoj udeo, mozda ne bismo vise kukali na nas.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: bendovi iz Chachka?

Post by Duane » 29 Jun 2008, 19:15

brate to je bend iz kog potice bora ... budite ponosni...

User avatar
fic177
Posts: 56
Joined: 25 Feb 2008, 20:41

Re: bendovi iz Chachka?

Post by fic177 » 29 Jun 2008, 20:23

Zasto neko postavi post u vezi rock muzike a onda se javljaju ljudi sa pricom o nekom krljanju!!!Sta je uopste NYHC?!Ovde je samo rec o rocku!!!
Ok su bendovi Poker,Monti,Mc Mancula,Behind the door....Mislim da oni jedini provlace rock zvuk kroz Cacak!!!

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: bendovi iz Chachka?

Post by DrGreenthumb » 29 Jun 2008, 21:04

fic177 wrote:Zasto neko postavi post u vezi rock muzike a onda se javljaju ljudi sa pricom o nekom krljanju!!!Sta je uopste NYHC?!Ovde je samo rec o rocku!!!
Ok su bendovi Poker,Monti,Mc Mancula,Behind the door....Mislim da oni jedini provlace rock zvuk kroz Cacak!!!
Ne shvatam zasto vices? New York Hard Core je inace, kao i sve vrste HC-a ili opet metala nastao od rock-a. Uostalom to je jedini aktivan bend iz Cacka koji nastupa po Beogradu, koji je svirao na Exit-u i za koji se zna van granica ove zemlje. To je jedini bend iz Cacka za koji ja znam, ja ne slusam HC, u zivotu sam 2x bio u Cacku, pa ti proceni koliko su priznati. Ja bih licno bio ponosan da postoji ovakav bend u mom gradu, bez obzira sto mi se ta muzika ne svidja.

User avatar
fic177
Posts: 56
Joined: 25 Feb 2008, 20:41

Re: bendovi iz Chachka?

Post by fic177 » 30 Jun 2008, 11:24

Ma izvinjavam se na vikanju!Ipak i momci iz Democratic terror-a su moji prijatelji.Ja ne volim te pravce i ne slusam ih,ali postujem sve to...Naravno da mi je drago sto su se ti momci probili dalje,ali treba i rock muzika da se probija i da mladi pomenuti bendovi o kojima je zapravo rec na ovom postu vrate pravu sliku Cacka.Mnogo je lepo to sto su uradili Rasko,Bora,Tocak ali sada su potrebni neki novi ljudi!!!Moram ovom prilikom da pomenem Bele visnje,prvi cacanski rock & roll bend nastao jos 62. godine.Po pricama sam cuo da su bas prasili 60-tih i 70-tih po festivalima i gitarijadama a malo ko zna bilo sta o njima.Ja imam jednu njihovu kompilaciju hitova i moram da kazem da su ljudi znali sta rade!!!

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: bendovi iz Chachka?

Post by MICKEY » 30 Jun 2008, 12:52

Ma dobro, ovo je vreme urlanja... a ne muzike

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: bendovi iz Chachka?

Post by sinisake » 30 Jun 2008, 12:55

MICKEY wrote:Ma dobro, ovo je vreme urlanja... a ne muzike
Mislis na Boru Djordjevica? :lol:

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: bendovi iz Chachka?

Post by DrGreenthumb » 30 Jun 2008, 14:48

fic177 wrote:Ma izvinjavam se na vikanju!Ipak i momci iz Democratic terror-a su moji prijatelji.Ja ne volim te pravce i ne slusam ih,ali postujem sve to...Naravno da mi je drago sto su se ti momci probili dalje,ali treba i rock muzika da se probija i da mladi pomenuti bendovi o kojima je zapravo rec na ovom postu vrate pravu sliku Cacka.Mnogo je lepo to sto su uradili Rasko,Bora,Tocak ali sada su potrebni neki novi ljudi!!!Moram ovom prilikom da pomenem Bele visnje,prvi cacanski rock & roll bend nastao jos 62. godine.Po pricama sam cuo da su bas prasili 60-tih i 70-tih po festivalima i gitarijadama a malo ko zna bilo sta o njima.Ja imam jednu njihovu kompilaciju hitova i moram da kazem da su ljudi znali sta rade!!!
Izvinjenje prihvaceno :D Slazem se sa tobom, ali realnost je takva da old-skool rock bendovi nisu vise tako popularni, bez obzira na njihov kvalitet. Nadam se da ce kvalitetna muzika dobiti svoju sansu, a da li to neko smatra dranjem, silovanjem instrumenata ili pak cmizdrenjem i naricanjem to je samo stvar ukusa i sustinski potpuno nebitno.
Cheers!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest