Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by pisac » 04 Feb 2017, 14:59

Treba uzeti u obzir da je album AC/DC ,,Back in black'' prodat u oko 50 miliona primeraka,sto ga svrstava medju prvih pet albuma u istoriji rok muzike.Prvih pet u istoriji muzike.A tetka Wiki -pedia pocinje tekst o Angusu sa:,,...jedan od sigurno najuticajnijih gitarista danas...''
No o ukusima ne vredi raspravljati.Ja sam prost covek i slusam prostu muziku.Mislim,rokenrol.Oni slozeniji oblici zivih bica slusaju i slozeniju muziku,operu, simfo-rok,jazz,Satirianija,sta ja znam?Stvar ukusa.No u okviru teme,opet kazem da je Queen veliki bend,ne znam medju koliko najvecih,i koji je po redu u toj grupi,ali je sa Merkjurijem na stejdzu bio i ostao nezaboravan rock en'roll happening.


User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by pisac » 04 Feb 2017, 17:17

Texas King wrote:
04 Feb 2017, 10:36
pisac wrote:
03 Feb 2017, 22:04
Ako cemo koristiti termine poput-precenjen,ja bih doveo u pitanje Briana Maya...od je dobar gitarista,kreator,autor,kompozitor,mozda multiinstrumentalista,ali...no,to je samo moje shvatanje i moje misljenje,koje i ne mora da bude tacno.
Što se tiče liste top bendova u roku nisam siguran da li AC/DC može da uđe čak u top 15, dok Queen lagano ulazi u top 10 ako se uzme više aspekata u obzir.
Kad smo se vec dotakli teme,zainteresovao sam se malo,pa saznao da je najprodavaniji album svih vremena Thriller od Michael Jackoson-a,sto me i ne cudi,odlicno se secam histerije iz tog vremena,neverovatne popularnosti i zastupljenosti u medijima,tv-u,radiu,stampi,koncertima.Drugi po redu,odmah iza njega,je upravo album BACK IN BLACK od brace Young sa tek pridoslim Brian Johnson-om.Znaci,jeste medju prvih pet kao sto sam rekao,ali na drugom mestu.
Samo sam naveo kao zanimljivost,i ja sam malo iznenadjen.S tim sto je iza Majkla Dzeksona stajala citava masinerija,i nevidjena reklama,a iza ovih drugih,tada kategorizovanih kao hevi metalci,nije stajala i gurala ih bas mnogo neka nevidljiva medijska ruka.Kako su nasli put do publike,ne'am pojma...
Stoti put kazem,svaka cast Queen-u(i Texas Kingu),veliki bend,a o ukusima ne vredi raspravljati...kad to kazem,znaci,mogu da slusam Queen,ali ne volim bas...bas preterano.No morao sam malo da odbranim AC/DC,ipak.Ipak su mi oni drazi.Ne kao Van Morrison,George Benson ili Anastacia,ili Jethro Tull,ali su mi ipak jako dragi.

Texas King
Posts: 20
Joined: 26 Jun 2016, 00:14

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by Texas King » 04 Feb 2017, 19:09

Pa vidi, rok muzika je mnogo širok žanr - od simplističkog rokenrola (Stonsi, AC/DC, Status Quo, Ramones) pa do vrlo kompleksnog roka(Pink Floyd, King Crimson, Yes, Dream Theater itd.). Queen je negde između, ali je originalan bend po zvuku i unikatan i zbog toga ih gotivim. Slična je priča i sa bendom Rush - unikatan i originalan bend na visokom muzičkom nivou koji zna da napravi i kompleksnu i jednostavniju(iliti radio-friendly kako bi se reklo na engleskom) muzičku stvar. Znači ja volim dosta rok bendova iz različitih podžanrova roka. Mogu da slušam i Bouvija i T-Rex s jedne strane i Iron Maiden ili neki drugi dobar metal bend s druge strane, znači moj muzički ukus nije limitiran na samo određeni tip muzike. Kažem rok muzika je vrlo raznovrsna i za sve različite ukuse ponešto će se pronaći.

Texas King
Posts: 20
Joined: 26 Jun 2016, 00:14

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by Texas King » 04 Feb 2017, 19:19

pisac wrote:
04 Feb 2017, 14:33
Ma da,ja sam rekao da je Queen jedan od velikih bendova,Fredy je bio dobar vokal,i to je to,imaju nekoliko hitova,da kazem poznatih pesama,i spektakularne koncerte.Malo opera,malo disko,malo pop,malo filmska muzika,malo Monserat Kabalje,David Bowie,i tako ta ukrstanja i eksperimenti.
Pa kad govorim o Queenu, pre svega mislim na njivov rani rad koji je po meni odličan. U tom periodu 70tih rok nije bio komercijala, što je postao 80tih i tad Queen nisu flertovali sa pop i disko muzikom, znači to se vezuje za kasniji period i taj period smatram dosta manje kvalitetnim u odnosu na rani. Prvih 6 albume grupe Queen su odlični i vredi ih preslušati. Najbolji su mi A Night at the Opera, Sheer Heart Attack i Queen II. Oni su na ovim albumima kombinovali operski rok, hard rok, glam rok, čak imaju i poznatu metal stvar kao što je Stone Cold Crazy, koja nije bila hit. Znači njihova rana karijera nije bazirana samo na nekim hit pesmama, nego i na dosta kvalitetnim albumima.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by pisac » 04 Feb 2017, 23:27

Znas kako,jesu bili specificni.Jednostavno, ta formula je morala da uspe .Da nije Fredy preminuo,i sad bi bili Giants of Rock.S obzirom na vec poznati zig homoseksualnosti,i nedefinisan muzicki pravac,sto mozemo shvatiti i kao originalnost,nije cudo sto njih ljudi izgleda ili vole ili mr...ne gotive.
God save the Queen.Forever.

nenadg
Posts: 159
Joined: 06 Dec 2013, 15:42

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by nenadg » 06 Feb 2017, 16:41

Текасас кинг и Писац су све објаснили.

Затварај тему :ziveli:

Али стварно, шта им је после требало да сниме Радио Гага и те работе :hide:

Написао сам великим словом, . .исправите ме ако се песма не односи на Гагу из драгстора на ћошку :D

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by bancika » 06 Feb 2017, 16:51

ma Radio Gaga Nikolic :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest