Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
pesic
Posts: 1
Joined: 24 Aug 2014, 21:07

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by pesic » 24 Aug 2014, 21:10

Ukoliko postoji neka grupa koja svira Queen,i trazi pevaca koji moze da peva takvu muziku,tu sam :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by Duane » 01 Sep 2014, 02:08

bilo do juče jebiga

User avatar
Џими
Posts: 96
Joined: 08 Mar 2010, 11:48

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by Џими » 01 Sep 2014, 15:51

Немам неко мишљење о њима. Нису ми омиљен бенд. Сврставам их у групу питких, певљивих, друштвено-прихватљивих бендова које сви кажу да слушају да би испали кул у друштву, заједно са рецимо Аеросмитом. Повлађивали су укусу светине, а Меркјури је био изузетно харизматичан лик, па отуд њихова популарност. Иначе мислим да су прецењени у сваком погледу.

Imhotep
Posts: 34
Joined: 01 Jun 2014, 21:39

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by Imhotep » 02 Sep 2014, 00:21

Џими wrote:Немам неко мишљење о њима. Нису ми омиљен бенд. Сврставам их у групу питких, певљивих, друштвено-прихватљивих бендова које сви кажу да слушају да би испали кул у друштву, заједно са рецимо Аеросмитом. Повлађивали су укусу светине, а Меркјури је био изузетно харизматичан лик, па отуд њихова популарност. Иначе мислим да су прецењени у сваком погледу.
:1:

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by Uncle Moe » 02 Sep 2014, 09:51

Imhotep wrote:
Џими wrote:Немам неко мишљење о њима. Нису ми омиљен бенд. Сврставам их у групу питких, певљивих, друштвено-прихватљивих бендова које сви кажу да слушају да би испали кул у друштву, заједно са рецимо Аеросмитом. Повлађивали су укусу светине, а Меркјури је био изузетно харизматичан лик, па отуд њихова популарност. Иначе мислим да су прецењени у сваком погледу.
:1:
-2

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by Dersu Uzala » 02 Sep 2014, 09:58

Da.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by Kill surf city » 02 Sep 2014, 19:00

Image

User avatar
johnny_b_good
Posts: 870
Joined: 05 Jul 2008, 22:13

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by johnny_b_good » 13 Sep 2014, 01:37

Џими wrote:Немам неко мишљење о њима. Нису ми омиљен бенд. Сврставам их у групу питких, певљивих, друштвено-прихватљивих бендова које сви кажу да слушају да би испали кул у друштву, заједно са рецимо Аеросмитом. Повлађивали су укусу светине, а Меркјури је био изузетно харизматичан лик, па отуд њихова популарност. Иначе мислим да су прецењени у сваком погледу.
Gresis sinko, ovaj uzasno gresis
Image

User avatar
Џими
Posts: 96
Joined: 08 Mar 2010, 11:48

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by Џими » 24 Oct 2014, 23:19

Можда.

Texas King
Posts: 20
Joined: 26 Jun 2016, 00:14

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by Texas King » 02 Feb 2017, 13:19

Moje mišljenje o grupi Queen je da spadaju u top 10 rok bendova svih vremena bez ikakve sumnje. To je bend koji je verovatno imao najboljeg frontmena u rok muzici(ne samo u vokalnom smislu nego generalno kao pojavu i figuru). Iako preferiram Deep Purple u odnosu na Queen, mislim da Gilan ne može nikad biti veći i bolji frontmen od Fredija. Queen su tokom 70tih bili u muzičkom smislu unikatan i vrlo kreativan bend, a ne bend koji pravi simplističku, šablonsku rok muziku(gde su sve pesme na isti kalup i sa 3 akorda) kao npr. precenjeni AC/DC čija muzika privlači mase rok fanova. Queen su bili nešto posebno i za to im treba odati priznanje - zato što su se razlikovali od drugih u svetu rok muzike. Ono što su uradili tokom 70tih izbacuje ih na listu 10 najvećih rok bendova. Tokom 80tih kvalitet njihove muzike je dosta opao, prešli su u neki komercijalni pop-rok fazon, koji je dominirao na Zapadu u tom vremenu, ne znam gledali su valjda nekako da se prilagode trendu i tržištu. Mislim da su završili karijeru sa vrlo dobrim albumom - Innuendo koji je bio više u stilu zvuka 70tih.
Stvarno bend koji zaslužuje poštovanje i priznanje za svoj talenat, rad i originalnost.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by pisac » 03 Feb 2017, 22:04

Vi ste Vase Visocanstvo malo vise subjektivni.A i malo ostri u svojil stavovima i tumacenjima.AC/DC nisu precenjeni,oni su recimo jedni od najvecih,i traju,traju,traju...makar sa ta tri akorda,ali su obelezili ne jednu vec sve epohe roka.Od 1973.pa do danas pune stadione,i dolaze da luduju i oni rokeri koji su vec u penziji,i oni koji koji su tek na pocetku svog zivotnog(i rokerskog)puta.
Queen jesu bili kreativni i interesantni,nisu svirali tri akorda sablonski,zalazili su u disko vode kad je trebalo da spasu karijeru i prilagode se publici(koliko sam znoja prolio dok sam djuskao sa nekom dupatom uz Another one bites the dust),sminkali se i koketirali sa pederastijom-i ne samo koketirali-mesali simfoniju i operu sa svojim zvukom,i svasta nesto;van Ostrva mnogo ljudi ne zna vise od pet pesama grupe Queen,a i mnoge iz njihovog repertoara su zaboravljene i gotovo neslusljive danas.Da,bez Fredy-ja to ne bi bilo to,live je njihovo drugo ime.Dok...
...dok je precenjeni AC/ DC svirao svoju muziku bez kompromisa,kako su poceli tako su i nastavili,napravili mnogo pesama naizgled na isti sablon,ali mozda ih i to cini velikima:nisu hebali zivu silu,nemaju nijednu jedinu baladu ili nesto nja- nja -nja u repertoaru,nisu se prilagodjavali vremenima i epohama,nisu menjali imidz,a opet je svaki njihov koncert spektakl svoje vrste.Koliko su veliki,pogledaj na You-tube pod AC/DC Live snimke-sviraju samo na stadionima(doduse i Queen takodje),a o masi obozavatelja ne treba pricati.Rokenrol u izvornom i sustinskom obliku,megadecibeli i scenski efekti,i bespostedno davanje energije publici.Njima nije trebalo da menjaju bilo sta u instituciji koja se zove AC/DC,takvi kakvi su bili su uvek dovoljno veliki da prezive,a i njihova muzika takodje.Ja nisam njihov fan,nisam ni grupe Queen,ali kad bih morao da se odlucim recimo ko je veca zverka u roku,bogamiiiii...imam live snimke i jednih i drugih u svojoj DVD kolekciji,i rado gledam obe grupe.Mada Fredy malo iritira svojim homo ponasanjem i provociranjem publike(kao i Angus,i on je pokazivao svoju ,,precenjenu''pozadinu razularenoj masi-Angus time pali publiku,a Fredy,izgleda,sebe).No bio je dasa,uprkos svemu.Pravi soumen i dobar glas rock muzike.
A da jesu veliki,jesu.Istorija rocka ne moze se zamisliti bez Queen.Posebno za Engleze.
Ako cemo koristiti termine poput-precenjen,ja bih doveo u pitanje Briana Maya...od je dobar gitarista,kreator,autor,kompozitor,mozda multiinstrumentalista,ali...no,to je samo moje shvatanje i moje misljenje,koje i ne mora da bude tacno.

Texas King
Posts: 20
Joined: 26 Jun 2016, 00:14

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by Texas King » 04 Feb 2017, 10:36

pisac wrote:
03 Feb 2017, 22:04
Ako cemo koristiti termine poput-precenjen,ja bih doveo u pitanje Briana Maya...od je dobar gitarista,kreator,autor,kompozitor,mozda multiinstrumentalista,ali...no,to je samo moje shvatanje i moje misljenje,koje i ne mora da bude tacno.
Pa Brajan Mej je svakako dosta kvalitetniji i muzički raznovrsniji gitarista od Angusa Janga, tu za mene nema dileme. Što se tiče liste top bendova u roku nisam siguran da li AC/DC može da uđe čak u top 15, dok Queen lagano ulazi u top 10 ako se uzme više aspekata u obzir.
Ali kažem muzika AC/DC je simplistička, nema dubinu i raznovrsnost, zarazna je za mase i ništa više od toga. I muzika Ramonsa je isto simplistička.

Texas King
Posts: 20
Joined: 26 Jun 2016, 00:14

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by Texas King » 04 Feb 2017, 10:55

AC/DC jesu veliki u smislu vrlo popularni. Ali nije sve u popularnosti, ne treba to da bude merilo ocenjivanja.
Npr. jedan KISS je daleko popularniji bend u odnosu na UFO ili Blue Oyster Cult, ali u muzičkom smislu ova druga dva su za kilometar bolja.
Isto tako što se tiče 90tih Nirvana je dosta popularniji bend u odnosu na Alice in Chains, ali muzički oni ovima nisu ni blizu. Nirvana je isto vrlo precenjen bend u svetu roka, zbog popularnosti koju su stekli posle smrti frontmena.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by bancika » 04 Feb 2017, 13:36

moram se sloziti za AC/DC. Svaka njihova pesma je za sebe najbolja rock pesma na svetu, ali onda vidis da je svaka sledeca identicna kao prethodna. Nema potrebe slusati ih vise od jedne pesme odjednom...i svejedno je koju odaberes :) Mozes ladno da spojis delove pesama u jedno i niko ne bi primetio da ne pripadaju zajedno.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by pisac » 04 Feb 2017, 14:33

Ma da,ja sam rekao da je Queen jedan od velikih bendova,Fredy je bio dobar vokal,i to je to,imaju nekoliko hitova,da kazem poznatih pesama,i spektakularne koncerte.Malo opera,malo disko,malo pop,malo filmska muzika,malo Monserat Kabalje,David Bowie,i tako ta ukrstanja i eksperimenti.Stvar ukusa.Ne treba mesati u ovu pricu Ramones i Status Quo i slicne i porediti ih sa AC/DC.Nema logike.
Kad hocu da slusam rokenrol,ja pozelim da slusam Elvisa Prislija,RollingStones,ZZ Top,pa i Ac/Dc,sto da ne,malo zesci zvuk,a svi su oni manje-vise bazirani na tri akorda-no,treba smisliti i uklopiti ta tri akorda i napraviti vecnu pesmu.Ovi koje sam nabrojao su to uspevali.Tu je Bruce Springsteen,kao neka sredina,pa posle dolaze Jethro Tull i Stevie Wonder kao kompleksniji muzicki izraz,i da ne nabrajam dalje.Ali na sceni,ipak,zadovoljstvo je gledati Fredy-ja u elementu,kao i neumornog(otkud tolika snaga u tako malom coveku?)Angusa Young-a koji trci i svira dva sata bez prestanka.Nezaboravni su.
Stvar ukusa.Neko voli AC/DC,neko pak Joe Satiriani-ja,Malmsteen-a,Stevie Vaijejajeja,Paul Gilberta i ostale megagigasega virtouze na gitari.Mada ja vise volim ono sto u tri akorda ocvira malecki dinamitni Angus.Simplisticko,ali to je rokenrol.Onaj pravi,bez filozofije.Kao WE WILL ROCK YOU-prosto,mocno,razumljivo,ubitacno.I vecno.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest