Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by luka000 » 17 Jun 2008, 23:09

ja stalno o nekim grupama....... Ali dobro. Interesira me vase misljenje o ovoj grupi. Po meni neprevazidjena, da je Freddie ziv i danas bi bili na vrhu.
P.S. Jedva cekam koncert u areni :lol:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Duane » 18 Jun 2008, 09:59

meni se queen uopste nesvidja... nekazem da su losi i slicno i nemam nameru da se svadjam s' nekim oko toga... ali po meni su oni jedna skroz nebitna grupa u istoriji roka... posle dire straitsa nista novo nije uradjeno... ali zato briana maya mnogo cenim jer covek super svira, sam je sebi napravio gitaru i doktorirao je astronomiju... e to se zove ljudina...

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by LazaRocker » 18 Jun 2008, 10:46

Ovako, moji prvi koraci u slusanju rocka bili su slusanje Bjelog Dugmeta i Queena. Sad su mi samo ok band, ali sa 9 godina su mi bili idoli. Onda sam odjednom prestao da ih slusam. Jedno vreme sam cak i osecao mrznju prema njima jer je Freddie bio gay (ne gledajte me tako :shock: :grummel_2: , imao sam 10 godina :lol: :lol: :lol: ). Sada mi je ok da cujem neke njihove pesme (ne one glupe We will rock you i We are the champions). Shvatio sam da ne treba mrzeti neciju muziku zbog seksualnog opredeljenja bilo kog clana benda. I dalje osecam odbojnost prema homoseksualcima(u manjim kolicinama) ali ne prema muzici Queena...

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Guitar_thrill » 18 Jun 2008, 10:51

Ja mogu da ih slusam,i pre par godina sam ih obozavao.....ali sada vise ne....necu da kazem da su losi,jer nisu, ali meni to i nije toliko rock,jednostavno me smore sa svim tim komplikovanjem pesama.....e mislim da cu ovim bolje objasniti,ja volim bendove kao AC/DC :D ali Briana Maya jako cenim kao gitaristu, stvarno dobro svira, steta sto u tom bendu osim u par pesama nije toliko bila zastupljena gitara na tipican rock nacin....

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by luka000 » 19 Jun 2008, 00:07

Guitar_thrill wrote:Briana Maya jako cenim kao gitaristu, stvarno dobro svira, steta sto u tom bendu osim u par pesama nije toliko bila zastupljena gitara na tipican rock nacin....
Brian May ima svoj neuobicajan nacin sviranja gitare, i bas zbog toga mislim da je queen bio originalan-naravno bio je originalan i zbog odlicnog freddie-evog glasa.
Sve u svemu nisu bili tipican rock band. Oni su svirali i pop, rock, hard rock-i bas zbot te raznovrsnosti mi se svidjaju.
Uglavnom hard rock stvari su pisali Brian May i Roger Taylor(bubnjar), dok su Freddie i John Decon (nisam siguran da sam dobro napisao) vise pisali pop stvari.
Ja ipak mislim da su jedna od najboljih rock grupa pogotovo zbog Bohemian Rhapsody-jedna od prvih spojeva roka i opere.
Steta sto je freddie umro-malo je rock bendova bilo koji su imali tako dobrog pevaca.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by sirac-šunka » 19 Jun 2008, 00:55

Ja sam mislio da im je pevac preminuo od gayovanja, a sad cujem da su zakazali svirku u Bg... :o :?

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by guv'nor » 19 Jun 2008, 01:18

Sada nastupaju kao Queen & Paul Rodgers (inace i basista je premunio).

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by DrGreenthumb » 19 Jun 2008, 01:39

guv'nor wrote:Sada nastupaju kao Queen & Paul Rodgers (inace i basista je premunio).
Ako si mislio da je John Deacon umro (premunio?!) pogresio si. Ziv je i zdrav, koliko ja znam, ali odavno ne svira, i ne ucestvuje u Queen-come-back-u.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by guv'nor » 19 Jun 2008, 02:32

DrGreenthumb wrote:
guv'nor wrote:Sada nastupaju kao Queen & Paul Rodgers (inace i basista je premunio).
Ako si mislio da je John Deacon umro (premunio?!) pogresio si. Ziv je i zdrav, koliko ja znam, ali odavno ne svira, i ne ucestvuje u Queen-come-back-u.
E ako je tako onda se izvinjajem...
Verujem da sam pogresio, zakljucak je dosao samo iz gledanja i slusanja koncerta "Return Of The Champions" gde non-stop pominju kako im i on pored Fredija nedostaje i cak u jednoj pesmi (ne secam se koja, a ne mogu sada da pustam koncert i trazim) pustaju crno bele snimke Johna i Fredija. Otuda ja pogresno zakljucih... Sorry :(

Izmena: Ok, tek sam sada video - "premunio"... Strasno! :roll:

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Guitar_thrill » 19 Jun 2008, 09:57

luka000 wrote:
Guitar_thrill wrote:Briana Maya jako cenim kao gitaristu, stvarno dobro svira, steta sto u tom bendu osim u par pesama nije toliko bila zastupljena gitara na tipican rock nacin....
Brian May ima svoj neuobicajan nacin sviranja gitare, i bas zbog toga mislim da je queen bio originalan-naravno bio je originalan i zbog odlicnog freddie-evog glasa.
Sve u svemu nisu bili tipican rock band. Oni su svirali i pop, rock, hard rock-i bas zbot te raznovrsnosti mi se svidjaju.
Uglavnom hard rock stvari su pisali Brian May i Roger Taylor(bubnjar), dok su Freddie i John Decon (nisam siguran da sam dobro napisao) vise pisali pop stvari.
Ja ipak mislim da su jedna od najboljih rock grupa pogotovo zbog Bohemian Rhapsody-jedna od prvih spojeva roka i opere.
Steta sto je freddie umro-malo je rock bendova bilo koji su imali tako dobrog pevaca.
slazem sa sa svime...e sad neko voli takve bendove,neko ne....meni su se kod njih uvek svidjale hard rock stvari, dok su pesme kao we are the champions,you dont fool me,show must go on i tako mene malo smarale........

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by luka000 » 20 Jun 2008, 00:28

Ukusi se razlikuju :D

User avatar
Krucia
Posts: 50
Joined: 19 Jun 2008, 12:24

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Krucia » 20 Jun 2008, 11:03

luka000 wrote:Ukusi se razlikuju :D
Majku ti to ja stalno govorim
No nije ni bitno
Queen je fenomenalan bend mada mi stvarno ne leze stvari poput We will rock you i takvih manje vise bezveznih naklapanja.
Ne poricem da imaju par strasnih stvari i imaju moj respect zbog toga al generalno nisu bas najbolji bend ikada
Hard rock stvari su im dosta dobre

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by luka000 » 20 Jun 2008, 23:55

Krucia wrote:
luka000 wrote:Ukusi se razlikuju :D
Majku ti to ja stalno govorim
No nije ni bitno
Queen je fenomenalan bend mada mi stvarno ne leze stvari poput We will rock you i takvih manje vise bezveznih naklapanja.
Ne poricem da imaju par strasnih stvari i imaju moj respect zbog toga al generalno nisu bas najbolji bend ikada
Hard rock stvari su im dosta dobre
DEGUSTIBUS NON DISCUTANDUM-to sigurno ne govoris :lol:

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by luka000 » 21 Jun 2008, 00:10

guv'nor wrote:Sada nastupaju kao Queen & Paul Rodgers (inace i basista je premunio).
John deacon je otisao davne 96'(mozda koja godina manje vise) iz benda posle izdavanja singl-a No one but you posvecena freddie-u.

User avatar
Ivinci
Posts: 111
Joined: 16 Jun 2008, 17:41

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Ivinci » 24 Jun 2008, 14:12

Cesto puta sam cuo kod ljudi (kad cuju neku pesmu od queen)
- ovo nije lose, koja je to grupa?
- queen
- a to oni pederi, e jb ga

mislim previse se ljudi u zadnje vreme orijentisu prema izgledu, socijalnom stanju ili seksualne opredeljenosti umesto samo da slusaju muziku i da uzivaju

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest