Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Fat Old Sun
Posts: 57
Joined: 23 Jul 2008, 13:26
Location: Beograd

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Fat Old Sun » 24 Jul 2008, 14:14

Imaju neke Ok pesme,ali ono sto mi se ne svidja u vezi njih jeste da na koncertima ne zvuce bas najbolje.Na snimku sve to zvuci onako kul i nalickano ali ,kad se pogleda neki njihov koncert sve je to druga prica.

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by luka000 » 25 Jul 2008, 12:49

Fat Old Sun wrote:Imaju neke Ok pesme,ali ono sto mi se ne svidja u vezi njih jeste da na koncertima ne zvuce bas najbolje.Na snimku sve to zvuci onako kul i nalickano ali ,kad se pogleda neki njihov koncert sve je to druga prica.
Ima tu istine :(

User avatar
Krucia
Posts: 50
Joined: 19 Jun 2008, 12:24

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Krucia » 25 Jul 2008, 13:13

Videcemo ove godine kakvi su na koncertima
Ja licno mislim da i nisu tako losi
Nikako ne mozete porediti nesto sto se radi u studiu i nesto sto se izvodi pred hiljadama ljudi

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Nyarlathotep » 25 Jul 2008, 14:54

QUEEN su jedan od najvecih rok bendova ikad. jednostavno.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Duane » 25 Jul 2008, 18:04

to onda mozes da kazes i za seku aleksic, ako imas tako dobre argumente koi ce da opravdaju to... a ovo "jednostavno" spada medju takve...

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Nyarlathotep » 25 Jul 2008, 21:48

vazi.
mozda ce ti jednom samo kasti, ako ti vec nije jasno. sedamdesetih - chudo!
pozdrav...

:D

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Duane » 26 Jul 2008, 02:41

osamdesetih... xD pozdrav i tebi my good man...

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Santana » 02 Aug 2008, 16:37

Queen je grupa koja ima neke pesme za sva vremena.Ne mogu da kazem da su sve bile dobre ali one kao Bohemian rhapsody,i want it all,innuendo,the show must go on,one vision, pa i one laganije kao you're my best friend,flash,breakthrough,kind of magic,killer queen,we will rock you... nisu potrosne i kvalitetno su uradjene.od individualnih kvaliteta su jedni od najvecih.samo me je bockalo uvek sto brian iako super gitarista ima kratke soloe ali to je valjda ono sto kriticari kazu da su bili pod uticajem glam rocka.freddie-ev glas je cist mocan i ima super raspon.u trenutku pesme under pressure on otpeva visoko A koje gilan otpeva u child in time.bubnjar- mada je mogao da peva dok svira najkomplikovanije ritmove nije imao onakve prelaze kao bonham i paice ali cela grupa bila je jedan jako karakteristican sklop koji se nije menjao vremenom i koji je na svakom albumu imao po 3 veca hita.poslednji innuendo je imao dosta legendarnih pesama.svejedno uzmimo pesmu scandal kao neki prosek njihovog stvaralastva i vidimo da ipak dominira glas pevaca a opet sve ostalo se tako uklapa da se energija stvarno oseca.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Nyarlathotep » 03 Aug 2008, 06:12

po meni je NIGHT AT THE OPERA jedan od vrhunaca rokenrola.

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Santana » 03 Aug 2008, 13:41

jeste. pa svim grupama je najbolja ona koja ih je lansirala.samo rece neko da je queen nebitna grupa-to je prosto ubedjenje iz toga sto nije jasno pripadala nijednom pravcu.sad ako decko voli npr.nirvanu te vrednosti i te karakteristike koje queen poseduje nisu tako bitne njemu ali bas gledano u istoriji rokenrola queen ima bitno mesto.i trajala je od 74 do 91 pa su ovi posle dovrsili jedan album sa dobrim pesmama i bez fredija.sto znaci da su imali toliko ideja i muzickog potencijala da bi oni verovatno i posle 17 godina imali jos hitova.da je fredi ostao ziv.jos nesto njima su prva dva albuma iz 71-2 propala nakon cega su svi skupljali pare na razlicite nacine da izdaju sledeci.i oni nisu njih ponovo izdali kad su se proslavili cak nisu ni pesme sa nih ukljucivali u druge albume.individualo kvalitetni i sjajna celina.jedna grupa se meri po svojim najboljim pesmama. onima koje ostaju do sad.queen ih je imao dosta.

User avatar
Djole_BB
MF veteran
Posts: 169
Joined: 18 Jan 2008, 18:49

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Djole_BB » 06 Aug 2008, 18:54

kako bre loshi koncerti???pa proglasheni su za drugi najbolji koncertni bend svih vremena...odmah posle stonesa...

User avatar
Fat Old Sun
Posts: 57
Joined: 23 Jul 2008, 13:26
Location: Beograd

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Fat Old Sun » 06 Aug 2008, 19:46

To je samo moje subjektivno misljenje ,i ovim nisam hteo da uvredim nijednog fana ove grupe.Jednostavno ukusi se razlikuju i o tome ne treba raspravljati.Da se ja pitam ni Stonesi ne bi bili na prvom mestu.Bio sam na mnogim koncertima ukljucujuci i Stonse i smatran da jedan Roger Voters mnogo bolje muzicki odradi koncert u poredjenju sa Stonsima i jos nekim grupama.Naravno postavlja se pitanje koji su kriterijumi u ocenjivanju nekog koncerta.Ako gledamo samo muzicku stranu koncerta, onda cu uvek reci da je Pink Floyd neprikosnoveni broj jedan,ali ako se gledaju neki drugi elementi tu vec niko ne moze da presudi.Zato ponavljam jos jednom ,mislenja se razlikuju i nije ni na meni ni na vama da utvrdjujemo neciji kvalitet,time se bave drugi ljudi.Zbog toga su ove teme teske za raspravu jer ce uvek neko dati svoje vidjenje stvari a neko drugi se nece sloziti i tako...Zato nek svako slusa ono sto voli i svi cemo biti srecni. :D

User avatar
Djole_BB
MF veteran
Posts: 169
Joined: 18 Jan 2008, 18:49

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Djole_BB » 17 Oct 2008, 21:47

Santana wrote:jeste. pa svim grupama je najbolja ona koja ih je lansirala.samo rece neko da je queen nebitna grupa-to je prosto ubedjenje iz toga sto nije jasno pripadala nijednom pravcu.sad ako decko voli npr.nirvanu te vrednosti i te karakteristike koje queen poseduje nisu tako bitne njemu ali bas gledano u istoriji rokenrola queen ima bitno mesto.i trajala je od 74 do 91 pa su ovi posle dovrsili jedan album sa dobrim pesmama i bez fredija.sto znaci da su imali toliko ideja i muzickog potencijala da bi oni verovatno i posle 17 godina imali jos hitova.da je fredi ostao ziv.jos nesto njima su prva dva albuma iz 71-2 propala nakon cega su svi skupljali pare na razlicite nacine da izdaju sledeci.i oni nisu njih ponovo izdali kad su se proslavili cak nisu ni pesme sa nih ukljucivali u druge albume.individualo kvalitetni i sjajna celina.jedna grupa se meri po svojim najboljim pesmama. onima koje ostaju do sad.queen ih je imao dosta.
e, ne znam da li si chuo te pesme...earth, april lady, polar bear....imaju onaj liverpoolski zvuk...
meni su inache omiljeni albumi queen, queen II i sheer heart attack...pa tek posle night at the opera, jazz...
iiiiiiiii, shta sam josh hteo...da!, mene odushevljavaju pesme tipa the propeth's song, teo torriatte(na kom god jeziku bilo), the march of the black queen, neponovljiva my fairy king, lilly of the valley, in the laps of the god- oba dela, all dead, all dead, dead on time, modern times r'n'r (od koje mislim da bi svi hard rockeri pali na dupe)...aj raspisah se...

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by luka000 » 30 Oct 2008, 13:59

Jel neko bio na konceru i kakvi su utisci? Meni je bilo extra, sama zamisao koncerta mi se veoma svidela. Scena fenomenalna, svirka odlicna, nisu kasnili sa pocetkom, svirali 2,5 sata. May i taylor su me odusevili, rodgers-nije ni priblizno freddie-iju al covek dobro peva. Jedina zamerka mi je sto nisu svirali one vision, who wants to live forever, under pressure i friends will be friends. Al sve u svemu koncert je bio vrh.

User avatar
alzo
Posts: 333
Joined: 06 Mar 2008, 13:56
Location: NBGD

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by alzo » 30 Oct 2008, 15:05

Da su svirali sve sto treba koncert bi trajao jedno pet sati......
ljudi bre sinoc su bile legende rock&roll-a na par metara od mene.......
Paul Rodgers je pisao istoriju rocka sa Free i Bad company.....Brian i Taylor legende........
onaj ko nije bio a mogao je nije svestan sta je propustio......posle Stonesa ovo je najjaci koncert na
kome sam bio......do duse tu je i Cris Rea.....mrtva trka.....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest