Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by luka000 » 01 Sep 2009, 00:41

koji je bend u pitanju?

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by Santana » 01 Sep 2009, 14:19

mozda misli na Queen real tribute. oni su dobri. [youtube]=8pUQ3eCTZHM&feature=related[/youtube]

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by Dersu Uzala » 04 Sep 2009, 11:23

Queen su, naravno, kraljevi. Carevi. Do smrti onog pederasta. Posle toga, sve podaviti.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by Nyarlathotep » 04 Sep 2009, 11:31

istina. posle ziva grozota.

User avatar
MajorTom
Posts: 22
Joined: 08 May 2009, 10:39
Location: Sarajevo-Beograd

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by MajorTom » 04 Sep 2009, 15:32

Zar su oni nešto ozbiljno napravili posle Freddyja, sem 'Made in Heaven' na kojoj je jako dobra 'You Don't Fool Me'? To je tribute album i treba ga tako shvatiti, a ne blatiti. Ovo kasnije tezgarenje i projektovanje sa ovim i onim ne računam kao ozbiljan rad, čovek mora od nečeg da živi i održava ono što je stekao u jeku slave. 'Queen was dead' čim se Freddy oprostio od nas, a on je stvarno zaslužio bar da mu dignu spomenik u svakom selu ko Bruce Leeju. Legenda.
Što se pederluka tiče, meni sad John Taylor (iz Queen, ne iz Duran Duran :? ) kad ga vidim više liči na homića nego Freddy ikad. Jednostavno, kad je neko toliko sjajan u onome šta radi, može da bude šta god hoće! :wink:

User avatar
supersonic
Posts: 262
Joined: 09 Sep 2009, 20:52
Location: Herceg Novi // Montenegro
Contact:

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by supersonic » 15 Sep 2009, 18:35

Interesantna je priča o frediju.On je toliko dobar čovjek bio pored njegove sposobnosti za pjevanjem.Informacija koju sam skoro čuo me oborila s nogu.Naime, živio je sa ženom - djevojkom i poslije nekog perioda, u lice joj je rekao kako on zapravo voli muškarca i sl. I ostao je prijatelj sa njom a živio sa njim. Na samrti su mu oboje bili uz njega.A on je ne znam koje novce dao na izdržavanje te djevojke-žene ne znam, itd.

Mislim, velikani ostaju velikani.Ne znam zašto sam ovo ispričao - ali ne može da škodi.Što ne škodi - koristi.

Kakav glas je imao - danas ga ni jedan od muzičara nema.Jedan je Brian Johnson iz AC/DC-ja.A jedan je Fredi.Bože, kakav vokal.Rest in peace my friend.


Za mene nema boljeg vokala od Fredija.A što se queen-a tiče - vrhunski bend.Ne znam zašto me je Brian May uvijek nervirao ali u svakom slučaju ispisali su stranice istorije.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by Stalker » 15 Sep 2009, 23:46

supersonic wrote:Interesantna je priča o frediju.On je toliko dobar čovjek bio pored njegove sposobnosti za pjevanjem.Informacija koju sam skoro čuo me oborila s nogu.Naime, živio je sa ženom - djevojkom i poslije nekog perioda, u lice joj je rekao kako on zapravo voli muškarca i sl. I ostao je prijatelj sa njom a živio sa njim. Na samrti su mu oboje bili uz njega.A on je ne znam koje novce dao na izdržavanje te djevojke-žene ne znam, itd.

Mislim, velikani ostaju velikani.Ne znam zašto sam ovo ispričao - ali ne može da škodi.Što ne škodi - koristi.

Kakav glas je imao - danas ga ni jedan od muzičara nema.Jedan je Brian Johnson iz AC/DC-ja.A jedan je Fredi.Bože, kakav vokal.Rest in peace my friend.


Za mene nema boljeg vokala od Fredija.A što se queen-a tiče - vrhunski bend.Ne znam zašto me je Brian May uvijek nervirao ali u svakom slučaju ispisali su stranice istorije.
:1:
btw video sam te na svirci na Boki, u HNu :metal:
:ziveli:

User avatar
supersonic
Posts: 262
Joined: 09 Sep 2009, 20:52
Location: Herceg Novi // Montenegro
Contact:

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by supersonic » 16 Sep 2009, 03:23

I kako ti se čini ?

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by Stalker » 16 Sep 2009, 09:28

supersonic wrote:I kako ti se čini ?
ako cemo iskreno, uopste se ne secam sta ste svirali...bio sam..hm. recimo u prolazu :XD:
ali malo sam stajao iznad vas i gledao kako sviras...Stingray, jel tako? dobri ste. Human, jel tako?

User avatar
supersonic
Posts: 262
Joined: 09 Sep 2009, 20:52
Location: Herceg Novi // Montenegro
Contact:

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by supersonic » 16 Sep 2009, 14:46

haha, tako je :)

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by luka000 » 20 Sep 2009, 19:13

supersonic wrote:Interesantna je priča o frediju.On je toliko dobar čovjek bio pored njegove sposobnosti za pjevanjem.Informacija koju sam skoro čuo me oborila s nogu.Naime, živio je sa ženom - djevojkom i poslije nekog perioda, u lice joj je rekao kako on zapravo voli muškarca i sl. I ostao je prijatelj sa njom a živio sa njim. Na samrti su mu oboje bili uz njega.A on je ne znam koje novce dao na izdržavanje te djevojke-žene ne znam, itd.

Mislim, velikani ostaju velikani.Ne znam zašto sam ovo ispričao - ali ne može da škodi.Što ne škodi - koristi.

Kakav glas je imao - danas ga ni jedan od muzičara nema.Jedan je Brian Johnson iz AC/DC-ja.A jedan je Fredi.Bože, kakav vokal.Rest in peace my friend.


Za mene nema boljeg vokala od Fredija.A što se queen-a tiče - vrhunski bend.Ne znam zašto me je Brian May uvijek nervirao ali u svakom slučaju ispisali su stranice istorije.
Da cuo sam da je love of my life posvecena bas toj njegovoj nekada devojci kasnije najboljoj prijateljici......cudno zasto bi te nervirao may, on je bas povucen lik...razvaljuje gitaru a pritom mi ne izgleda kao neka egocentricna osoba...takve muzicare sam oduvek postovao :ziveli:

User avatar
Mafi
Posts: 103
Joined: 25 Jun 2009, 02:00
Location: Vladimrici/Srbija

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Mafi » 24 Sep 2009, 23:56

Dushan S wrote:Moja je greška što nisam kako treba uradio quote... Kratka digresija, bilo bi lepo da postoji na forumu varijanta da se obeleži više postova kao quote... Bar ja ne vidim da postoji mogućnost ovde.

Dakle, bila su dva odgovora, jedan je za hrabrog momka koji zna mnogo toga o mnogo čemu, i ne preza da svoje uvide saopšti i drugima, na primer koliko su queen kesa.

Greškom je u quote-u završio i drugi komentar koji nije u sebi imao kritiku vezano za gosn' autora, već sam izneo neki svoj uvid da većina ljudi koju znam ili sam sreo ne daju pet para da li je Freddie bio homoseksualac.

Duane, nalazimo se u situaciji gde je nemoguće da racionalna rasprava i argumenti premoste miksturu određenog neiskustva i preterane, ničim utemeljene samouverenosti kod tebe. Dakle jednostavno bi trebalo da za početak sam počneš primećivati razliku između "Ne razumem" i "Ne valja". Tj ako ti nešto ne razumeš ne mora značiti da je glupo, ima mnogo toga što ja ne razumem, ali ako ne razumem, oprezniji sam sa izjavama i stavom. Onda bi mogao da počneš razlikovati "Ne volim" i "Ne cenim". Znači postoji nešto što ti nije subjektivno lepo, ali zato što si (daće bog) postao jako muzički načitan i otvoren, stekao veliko opšte obrazovanje i razumevanje muzike, počinješ da razumeš zašto je neka slagalica u vitražu istorije muzike tako bitna. Zašto bih ja sad osećao potrebu da kažem bilo šta vezano za Lou Reed-a ili rane radove David Bovie-a, ili Nirvanu? To što ih ne volim, ne znači da ne bi trebalo da budem toliko neinteligentan i ignorišem njihovu ulogu u muzici, kao i da razumem zašto su vredni i važni.

Konačno Queen su bend koji je realno jedan od retkih bendova:
- Koji nikada nije izdao album koji bi bio muzički slab i neinspirativan
- Koji nikad nije promenio niti jednog člana (što je vrlo bitno)
- Jedini bend koji je uspešno mešao muzičke stilove i menjao muzičko usmerenje a da je bio i dalje prihvaćen od publike i izdavao albume koji ne bi završili kao neke blede kopije trenutno popularne muzike (Tačnije, zvučni identitet grupe Queen je bio toliko jak, da su mogli da naprave pesmu bilo kog žanra a da i dalje zvuče kao Queen)
- Svi u bendu su doprinosili (kvalitetno) kao autori
- Bend je trajao dugo vremena a da nije izgubio nikad na važnosti
- Jedan od najboljih pop rock vokala koji su hodali zemljom
- Jedan od najvažnijih Gitarista koji su hodali zemljom

Queen je nešto što je imalo IDENTITET veličine kipa slobode i pojedinačne talente članova koji su i dalje uspevali da rade i zvuče kao homogen tim.

Dakle, nije potrebno da voliš Queen, potrebno je samo da imaš razvijen racio, negovanu koru velikog mozga i nikakvih problema neće biti. Kažeš "Ne volim Queen, uopšte mi ne prija, ali poštujem. POŠTUJEM.
Sto je realno, realno decko rece sve, jedan od najboljih vokala, glas od 8 oktava,operski pevac u roku, non stop se pominju we are the champions, we will rock you, i jos dve tri poznate pesme. mislim ko nije preslusao celu diskorgrafiju Queena pa moze i da prica tako, ima tu mnogo dobrih pesama, inace svi su bili mnogo mocni muzicari zasebno, kao sto rece dusan svi su doprinosili bendu i to mnogo kvalitetno, svi redom su pisali hitove. Stvarno bend koji zasluzuje posebno mesto u rock istoriji. :)

User avatar
supersonic
Posts: 262
Joined: 09 Sep 2009, 20:52
Location: Herceg Novi // Montenegro
Contact:

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by supersonic » 26 Sep 2009, 20:14

A povezujete li Larsa iz Metalike i bubnjara iz Queen-a ? Uvijek mi se činilo kao da lars krade njegove fore i sl.

Čak u nekim trenucima liče nevjerovatno.Is it just me ili sam se žešće istripovao :P

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by Stalker » 26 Sep 2009, 20:16

supersonic wrote:A povezujete li Larsa iz Metalike i bubnjara iz Queen-a ? Uvijek mi se činilo kao da lars krade njegove fore i sl.

Čak u nekim trenucima liče nevjerovatno.Is it just me ili sam se žešće istripovao :P
Mozda je lars bubnjar Queena bio :mrgreen:

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Post by Santana » 27 Mar 2010, 11:07


[youtube]bVr39lQRyxM&feature=related[/youtube]
[youtube]RJFnyBAQh1k&feature=related[/youtube]
[youtube]-ZD9ywmZm7A&feature=related[/youtube]

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest