PSYCHEDELIC HARD ROCK je ziv i rastura!!!!

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: PSYCHEDELIC HARD ROCK je ziv i rastura!!!!

Post by LazaRocker » 28 Feb 2010, 15:50

friscosound wrote:2. Blue Cheer (US, S. Francisco), ''InsideOutside'' (1968)
i Vincebus Eruptum obavezno! Super album, super grupa!
[youtube]tapfbMD4nyM&feature=related[/youtube]

friscosound
Posts: 8
Joined: 28 Feb 2010, 11:59

Re: PSYCHEDELIC HARD ROCK je ziv i rastura!!!!

Post by friscosound » 01 Mar 2010, 00:30

Mislio sam da je od Blue Cheer jedan album sasvim dovoljan, a i Vincebus Eruptum je više u bluz fazonu, naravno na njihov eksplozivan način. Zanimljivo je da je kovanica ''hevi metal'' ( ti verovatno znaš, čim su ti Cheer favoriti) prvi put pomenuta u komentarima vezanim upravo za ovaj album(takođe iz 1968. kao i, po meni više psihodelični InsideOutside). Vincebus Eruptum mi je, osim strahovite energije, ostao u sećanju po nekoliko efektnih rifova, koji su posle mnogi bendovi kroz generacije ''koristili'' - uglavnom manje ili više neuspešno.
Treba reći radi objektivnosti da su ostali njihovi albumi unekoliko bleda senka ova prva dva. Kad već govorimo o njima, red je da se setimo Dicka Petersona, osnivača, basiste i pevača ovog moćnog trija! Na žalost, početkom jeseni prošle godine, posle kraće, teške bolesti ovaj harizmatični roker je preminuo. Srećom, ostale su njegove pesme i jedan od najrokerskijih vokala u istoriji rock&rolla. Pozdrav.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: PSYCHEDELIC HARD ROCK je ziv i rastura!!!!

Post by nebojsak » 01 Mar 2010, 00:36

Moram priznati da 1. i 4. nisam slušao, MC5 je naravno klasika, a što se tiče Blue Cheer, od uslovno rečeno novijih poslušaj Mudhoney.

friscosound
Posts: 8
Joined: 28 Feb 2010, 11:59

Re: PSYCHEDELIC HARD ROCK je ziv i rastura!!!!

Post by friscosound » 01 Mar 2010, 01:17

Sad je smešno koliko je lako doći do tih grupa. Dovoljan je You tube. Ja sam imao sreće da mi je moj znatno stariji brat iz te generacije, i redovno je nabavljao albume iz Engleske. Tad je to moglo bez problema; Ubaciš lovu u običan koverat i za dve nedelje stigne ploča ravno sa Ostrva. Da ne veruješ! Naravno, bilo je s druge strane malo informacija, trebalo je znati za ove grupe. May Blitz su engleski trio iz ere tzv Power tria. Napravili su svega dva albuma. Prvi, istoimeni (1970) i drugi(1971) koji sam predložio i koji meni malo više leži. Vođa je bubnjar Tony Newman, jedan od najboljih koje sam čuo, a od stare škole čuo sam sve koji nešto znače. Pre osnivanja ove grupe svirao je na drugom albumu Jeff Back grupe - Beck Ola(1968). Gitarista je J. Black. O njemu nema mnogo podataka u smislu dalje karijere. Poznat je bio kao čudesan na živim svirkama kome je malo ko mogao da parira. U pesmi For the mad men only sa njihovog drugog albuma ima strahovit hard psihodelični solo (školski primer kako to treba da se radi) uz vrlo efektan riff. Grupa je kombinovala hard rok sa acidom, a na momente čak i sa elemntima džeza( doduše više u tragovima, što je za ovakvu vrstu muzike dobro). Morgen su nešto stariji (1969). Slična muzika kao kod May Blitz, možda malo blaži, ali samo na momente. U svakom slučaju ako zavoliš jedne zavolećeš i druge. Želim ti puno zdravog harda. Prava muzika je ako može da ti i bez dodatnih supstanci podigne adrenalin. E ,ova muzika može upravo to. Ne treba ti ni alkohol niti bilo šta drugo da bi prodisao punim plućima. Pozdrav. Moram da odmaram. Jbg, sutra me čeka novi radni dan. :D

friscosound
Posts: 8
Joined: 28 Feb 2010, 11:59

Re: PSYCHEDELIC HARD ROCK je ziv i rastura!!!!

Post by friscosound » 01 Mar 2010, 01:20

Zaboravih. Hvala na informaciji za ovu grupu. Postaraću se da ih čujem. Pozz

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: PSYCHEDELIC HARD ROCK je ziv i rastura!!!!

Post by +Hopkins+ » 08 Apr 2010, 22:01

Assemble Head In Sunburst Sound

Image


Evo pošto se već spominje Frisko scena iz 60ih, da doprinesem sa još jednim fenomenalnim (novim) bendom, koji su isto iz tih krajeva, naslušani te muzike a i između njih i ove scene iz 60ih stoji još 40 godina raznoraznih genijalnih ostvarnja, pa evo kako to zvuči kada se pomeša.
Prvi album "Ekranoplan" imam i na ploči, koju sam izlizao od slušanja :) Drugi album "When Sweet Sleep Returned" je izašao prošle godine i mogu slobodno reći da po meni predstavlja vrhunac modernog psihodeličnog roka.

Evo citata sa Wikipedie:

"Like a lost Fillmore broadcast scrambled in the ionosphere before crashing meteor-like into the Mojave sand—the Assemble Head in Sunburst Sound funnels a Technicolor panorama of California rock and roll history into soulful, high-energy nuggets of contemporary, bluesy choogle n’ fuzz and wistful moonbase laments."

http://www.myspace.com/theassembleheadinsunburst


Evo dva klipa, a koga zanima da ih skine, hint za pronalaženje download-a je da guglate ovo assemble+head+in+sunburst+sound+blogspot :D




User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: PSYCHEDELIC HARD ROCK je ziv i rastura!!!!

Post by +Hopkins+ » 08 Apr 2010, 22:16

Dok sam postavljao link za Assemble myspace video sam da sviraju sa bendom Radio Moscow.
Radi se o takođe odličnom bendu, mnogo više bluzerski orijentisanom, a pošto znam da ovde na forumu bluzeri preovladavaju, možda ih je neko i gledao. Svirali su dva puta u Living Room-u u SKCu, zadnji put negde u ovo vreme prošle godine. Super momci, družili smo se posle certa, podelili nam ploče, ispričali se o svemu i svačemu, skroz kul veče.

Pretpostavljam da će sigurno doći ponovo kada budu opet na evropskoj turneji pa vam ja toplo preporučujem da ih pogledate, momci izuvaju kako sviraju.

http://www.myspace.com/radiomoscow

Dva klipa iz SKC-a prošle godine, a ima ih još dosta na tjubu:



User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: PSYCHEDELIC HARD ROCK je ziv i rastura!!!!

Post by Stanko » 08 Apr 2010, 23:45

Opet :ziveli:
Ko ce sve ovo preslusati :) moram natenatne ovo da varim ;)

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: PSYCHEDELIC HARD ROCK je ziv i rastura!!!!

Post by LazaRocker » 09 Apr 2010, 00:20

Stanko wrote:Opet :ziveli:
Ko ce sve ovo preslusati :) moram natenatne ovo da varim ;)
:1:

friscosound
Posts: 8
Joined: 28 Feb 2010, 11:59

Re: PSYCHEDELIC HARD ROCK je ziv i rastura!!!!

Post by friscosound » 09 Apr 2010, 00:28

Hopkins , hvala na informacijama o ovim grupama. :D Moj prvi utisak je da se radi o ozbiljnim muzičarima vrednih slušanja. Čim nađem više vremena poslušaću sve ovo pažljivije. Vidim, i slika Jorme Cauconena, gitariste Jefferson Airplane je tu. :wink:
Pozdrav :cao:

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: PSYCHEDELIC HARD ROCK je ziv i rastura!!!!

Post by Nyarlathotep » 12 Apr 2010, 10:09

Assemble Head in Sunburst Sound je pregenijalan bend. neopisivo. :D

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: PSYCHEDELIC HARD ROCK je ziv i rastura!!!!

Post by Stanko » 12 Apr 2010, 10:11

ne znam jel spominjan Graveyard?
http://en.wikipedia.org/wiki/Graveyard_%28band%29


User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: PSYCHEDELIC HARD ROCK je ziv i rastura!!!!

Post by Duane » 12 Apr 2010, 23:58

Stanko wrote:ne znam jel spominjan Graveyard?
http://en.wikipedia.org/wiki/Graveyard_%28band%29

spominjo ja u temi "sta slusate" xD

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: PSYCHEDELIC HARD ROCK je ziv i rastura!!!!

Post by Stanko » 13 Apr 2010, 00:01

Duane wrote: spominjo ja u temi "sta slusate" xD
Istina, tako sam i saznao za njih :D :ziveli: :hide:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: PSYCHEDELIC HARD ROCK je ziv i rastura!!!!

Post by Duane » 13 Apr 2010, 00:05

Stanko wrote:
Duane wrote: spominjo ja u temi "sta slusate" xD
Istina, tako sam i saznao za njih :D :ziveli: :hide:
reci koji sam andergraund

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest