Tom Morello

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
blaze
Posts: 144
Joined: 15 Aug 2007, 08:39
Location: Krusevac
Contact:

Re: Tom Morello

Post by blaze » 01 Aug 2008, 11:40

Pa ne znam meni deluju na poprilicno istom nivou. Ja idalje ne shvatam zasto je on toliko dobar :hide: . Verovatno niko nije cuo za death metal bend Daath, koji ima izuzetne gitariste Eyal Levi-a i Emil Werstler-a koji po meni imaju i bolje i orginalnije rifove od Morella, a za njih opet niko nije cuo. Hajde objasnite mi zasto je Tom toliko dobar stvarno ne kapiram.

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Tom Morello

Post by Mithrandir » 01 Aug 2008, 12:07

Ti si zaista tvrdoglav. Prihvati da ga vecina gotivi i da se tebi jednostavno ne svidja. Nema potrebe za ovolikim nipodastavanjem zaista inovativnog gitariste. Mislim da je besmisleno da te ubedjujemo, ako si slusao RATM i AS i ne svidjaju ti se, ok not your cup of tea.
Nije mi jasno... Jel njegova muzika mora da ti se svidja zato sto se svima svidja, pa mi treba da ti objasnimo zasto treba da ti se svidja!?
Pazi, ja tebe donekle razumem. Kada sam pocinjao da sviram, Morello mi je bio bog. Ortak koji mi je drzao casove mi je rekao: "Ma koji Morello, to je sve jednostavno sto on svira...", u tvom stilu donekle. I stvarno kako sam krenuo da skidam njegove riffove - oni nisu komplikovani but they're mighty powerful! Nije ni solo za Thrill is Gone komplikovan pa je savrsen.
Jos jedan plus kod mene za Morella je sto je i te kako uticao na stil Matthew Bellamy-a ( "Gotovo svi iole bitniji gitaristi (koji nisu zarobljeni u eri hair-metala tho) danasnjice ga navode kao jednog od uzora", well said my friend).

Dakle, kada je vec otvorena tema, mozda da kazemo ono sto nam se svidja kod njegove muzike?

Meni je riff za Moth (Audioslave) prejaaaaak, a nisam cuo da neko deli moje misljenje.

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Tom Morello

Post by DrGreenthumb » 01 Aug 2008, 12:22

U stvari je sve vrlo jednostavno, njegova pojava i muzika je prekretnica mnogih muzickih desavanja, ali ne u smeru koji ti gotivis niti slusas, nekad je potrebna sirina i kilometraza da bi se shvatile neke tako globalne pojave, kao sto je RATM ili Morello. Verujem da su ti momci dobri gitaristi (Daath) ali oni sviraju nesto sto je vec prezvakano stotinama puta, zato niko nije ni cuo za njih. Najteze je biti pionir, a jos teze pionir jednostavnosti i groova... James Brown je bio u pravu...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Tom Morello

Post by Doolio » 01 Aug 2008, 13:37

Pa ne znam meni deluju na poprilicno istom nivou.
dobro, okej, kurt je na istom tehnickom nivou ko morelo. brate, jel si ti video gitaru nekad?:) al ne, stvarno, kako mozes ovako nesto da odvalis? ovo jednostavno ne moze da kaze covek koji se iole razume u gitaru posle gledanja deset sekundi (bilo kojih deset sekundi) sviranja od obojice.
i poslusaj solo za bulls on parade, jedan od najinovativnijih gitarskih soloa uopste, a ne samo devedesetih. i imam utisak da nisi poslusao nista od onoga sto su ti ljudi preporucivali, a i dalje pricas svoju pricu. nije problem imati misljenje i svoju pricu, ali ovde nije stvar u tome, ovde je stvar u tome sto ti pricas ono sto nije tacno, a drugi ti pricaju cinjenice.

User avatar
blaze
Posts: 144
Joined: 15 Aug 2007, 08:39
Location: Krusevac
Contact:

Re: Tom Morello

Post by blaze » 01 Aug 2008, 15:04

Ma ok ljudi necu da se raspravljam. Poslusao sam i Bulls on Parade kao i dobar deo pesama RATM-a(nisam preslusao sve necu da lazem). Audio Slave nisam puno slusao jer mi se ne svidja kako sada peva Chriss Cornel. Meni je iskreno cak i lakse da skinem pesmu od Rage Agains The Machine-a nego do Nirvane. Shvatam ja da je on kreativan ali ne shvatam zasto ga toliko tizete u nebo, ali ok.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Tom Morello

Post by Funkomat » 01 Aug 2008, 16:15





Tu se vidi da covek ima tehniku ali kao sto je neko rekao, to nije njegov stil i gotovo.
Ni meni se njegovi riffovi ne svidjaju ali razumem zasto ga mnogi vole i sve te fore koje je izmislio ga cine tim sto jeste.
Rage nisam nikad nesto previse gotivio a audioslave volim vise zbog celokupne muzike (i zbog chrisa jer covek ima odlican glas, sta god mnogi mislili :D ) a ne zbog same gitare.
Sve u svemu, respect.

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Tom Morello

Post by Mithrandir » 01 Aug 2008, 16:43

Moram mali off kao veliki ljubitelj jos veceg Chrisa Cornella. Dakle, mislim da znam 99% njegovog opusa od Badmotorfinger pa na ovamo, dakle: Soundgarden, Audioslave, Temple of the Dog, solo albumi (Euphoria Morning odlican!)... Iako se slazem da mu glas vremenom biva sve slabiji (normalno je, pogotovo sto nas je navikao na fenomenalne vokale), ne slazem se da je njegov rad u Audioslave-u los. Kao sto sam rekao, dobro poznajem njegovu diskografiju i Audioslave album je po meni njegov najbolji. Ne volim puno viiiiiisoke muske glasove (Axl Rose, Chris u ranijem SGu), zato mi je ovaj album savrsena kombinacija njegove umere visine, neverovatne snage i pomalo hrapavosti.

Izvinite na off-u :oops:

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Tom Morello

Post by vasko » 01 Aug 2008, 21:58

prva tri albuma RATMa su do jaja....jesu rifovi malo priglupi ali ima i puno dobrog da se probere

interesantno je da je jos prvi njihov album bio na visokom produkcionom nivou,koliko sam ja negde citao valjda su im Cypres Hyll pomogli,dali kintu....
za razliku od recimo Bleacha Nirvane i albuma sa devojcicom Korna ali to im i daje neki dodatni slif i smek realnosti

citao sam da je Nirvana cak u pocetku nesto snimala na 4-kanalnom kasetofonu

sto se tice Morellovih soloa to su maltene i jedini soloi koje ja mogu da svarim,ja ne volim soloe...najvise me odusevljava sto se kod nekih ne moze provaliti da je to na gitari radjeno,zvuci kao da je skrecovano na gramofonu

ja sam na kasetofonu sa dva deka pravio loopove od bulls on parade soloa i skrecovao xD

najbolja pesma Rage-a "born as ghosts"...mislim da tu nema soloa al ok

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Tom Morello

Post by Duane » 21 Aug 2008, 14:25

napomenuti da na cdovima od rage i audioslave pise ono cuveno ALL SOUNDS MADE BY VOCALS GUITAR DRUMS AND BASS

User avatar
EVH
Posts: 75
Joined: 21 Jun 2008, 13:59
Location: Cacak

Re: Tom Morello

Post by EVH » 22 Aug 2008, 04:40

...njegova poenta je da kad ti cujes neku pesmu, odmah prepoznas da je to audioslave, nebitno da li je to tehnicki tesko izvodljivo ili ne...nije sve u komplikovanosti, nekada su najjednostavnije stvari lepse... :bounce:

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Tom Morello

Post by Mithrandir » 26 Aug 2008, 18:15

Duane wrote:napomenuti da na cdovima od rage i audioslave pise ono cuveno ALL SOUNDS MADE BY VOCALS GUITAR DRUMS AND BASS

That's a filthy lie! :lol:

Yup, znate pesmu Light My Way sa Audioslave-a? E sad, setite se onih opicenih marsovskih zvukova iz druge strofe - to su snimili tokom snimanja vokala, Chrisu je zazvonio telefon i to su snimili :lol:
A i ja pamtim gluposti :roll: :lol:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Tom Morello

Post by Duane » 26 Aug 2008, 18:37

tacno, to sam i ja kontao da su neke klavijature ili tako nesto, jer je to prakticno nemoguce odsvirati i znao sam da ce neko kad tad povuci to, ali stvarno pise na cdovima sledece cak je i tom to rekao u par intervjua a ja ga ne bi nazvao lazovom, a to sto se provukla jedna melodijica... ohhh come on...

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Tom Morello

Post by Mithrandir » 26 Aug 2008, 22:44

Opusteno, covek, ono sam rekao u skroz saljivom tonu :)
A to sto pisem znam, imam njihove originale :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Tom Morello

Post by Duane » 26 Aug 2008, 22:52

pa jes opusteno, nego ono cisto da neko neshvati pogresno... xD

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Tom Morello

Post by vasko » 01 Sep 2008, 00:46

ovi funkomatovi klipovi su jedna od interesantnijih stvari koje sam video u zivotu

molim vas gospodine hteo bih jos malo

nisam znao da je kratak delay tako ubitacno oruzje

jos nesto...prakticno se moze reci da je Digitech Wammy pedala stvorila Toma morella?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest