Tom Morello

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
blaze
Posts: 144
Joined: 15 Aug 2007, 08:39
Location: Krusevac
Contact:

Tom Morello

Post by blaze » 31 Jul 2008, 14:37

Ne shvatam zasto se Morello(za one koji ne znaju gitarista RATM-a i Audio Slave-a) toliko ceni kada nije nista tehnicki dobar, jedino zna da nabudzi efekte pa sve sto odsvira zvuci do jaja. Ne kazem da je los, ali definitivno nije jedan od najboljih.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Tom Morello

Post by Duane » 31 Jul 2008, 15:03

tehnicki nije dobar? mislim da si ga pomesao, odgledao sam jedan snimak na kom pokazuje jedan chop, objasnio je, ima prste nalik na gilbertove one ludacki razgibane prste koji lete, samo sto to nije tomov stil... po meni je tom jedan od najboljih jer je uradio nesto skroz ludacki sa tom gitarom nesto sto nikom ne bi palo na pamet i njega mozete skontati sa kilometra... eo par solaza koje su vrh vrhova... bulls on parade npr. like a stone iz audioslave u kojoj cepa whamy u nekoj heavenly harmoniji... pa onda sleep now in the fire koji ima odlican riff i sjajan solo sa killswitchom...a i jos plus cova je zavrsio harvard i bori se za prava svojih sugradjana... ima onu kul emisiju sa tankijanom iz sistema, imate na netu axis of justice imate snimke u kojoj pusta odlicnu i vrlo raznovrsnu muziku od sabbatha preko nilla younga pa do massive attacka... sto je super... i imate tomov album nightwatchman koji je po meni odlican ali nazalost nisam upoznao nekoga ko je cuo za album a izasao je prosle pretprosle godine i ja sam ga odma skinuo i svideo mi se, album je neki kao folk rock, ceo album uradjen na akusticnoj gitari i pojavljuje sa harmonikica usna mozda jos par instrumenata... poslusajte obavezno...

User avatar
blaze
Posts: 144
Joined: 15 Aug 2007, 08:39
Location: Krusevac
Contact:

Re: Tom Morello

Post by blaze » 31 Jul 2008, 15:42

Aj daj link do tog snimka, onda cu da ucutim :lol: . Sve sto sam ja video od njega je nesto kao da je malo dete izmisljalo.

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Tom Morello

Post by Mithrandir » 31 Jul 2008, 16:27

Zar "gitarista koji se ceni" mora biti tehnicki dobar? ( daaaaleko od toga da Tom nije)
Naravno, ono sto on svira nije posebno komplikovano, ali zvuci super. A to je i poenta, zar ne?
Covek zna kako da barata sa efektima, ima nekoliko zanimljivih trikova (killswitch npr.), puno dobrih riffova... Ah, taj solo u Like a Stone...

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Tom Morello

Post by Nyarlathotep » 31 Jul 2008, 16:57

blaze wrote:Aj daj link do tog snimka, onda cu da ucutim :lol: . Sve sto sam ja video od njega je nesto kao da je malo dete izmisljalo.
tebi ocigledno nesto nije jasno.
Morello je tehnicki predrkan gitarista (sto znaci da mu je svaki ton na mestu, savrseno odsviran, sa puno gruva i savrsenom poentom). u svoj fank-hop-metal zvuk je inkorporirao mnogo toga.
Morello je i mag zvuka i stvaraoc neverovatnih rifova.


izmedjuostalog, Morello je jedan od Tockovih omiljenih gitarista. :lol:
sto samo znaci i da ga matori Tocak ceni zbog kvaliteta.

User avatar
blaze
Posts: 144
Joined: 15 Aug 2007, 08:39
Location: Krusevac
Contact:

Re: Tom Morello

Post by blaze » 31 Jul 2008, 18:14

Ne ozbiljno dajte mi neke snimke gde svira nesto kvalitetno. Ja ne moguda nadjem. Priznajem da je kreativan i da ima orginalan zvuk samo nisam cuo nista kompleksno od njega.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Tom Morello

Post by sinisake » 31 Jul 2008, 18:23

Bojim se da ovde postoji nesporazum koji ce se tesko otkloniti.

U pravu si, on nije kvalitetan gitarista jer nije dovoljno brz.

Ako tako mislis, resili smo problem. :)

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Tom Morello

Post by Critical » 31 Jul 2008, 18:28

blaze wrote:Ne ozbiljno dajte mi neke snimke gde svira nesto kvalitetno. Ja ne moguda nadjem. Priznajem da je kreativan i da ima orginalan zvuk samo nisam cuo nista kompleksno od njega.
Zasto mora biti kompleksno da bi bilo dobro??

User avatar
jolana
Posts: 147
Joined: 09 Jan 2008, 01:58
Contact:

Re: Tom Morello

Post by jolana » 31 Jul 2008, 19:11

Pa sto nisi ti napravio band onda pre Toma i smislio sve te melodije i aranzmane koje kao da " je malo dete smisljalo" ! neverovatno.
Last edited by KnightOfDoom on 31 Jul 2008, 22:57, edited 1 time in total.
Reason: Ajmo malo bez vredjanja, lepse je s' kulturom...

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Tom Morello

Post by LazaRocker » 31 Jul 2008, 20:23

jolana wrote:vecito neki seronja da se pojavi..
Auuu... Sad ce cika vitez da te pozove na cajanku. Inace i ja volim Morella, vrrlooo dobar gitarista.

User avatar
blaze
Posts: 144
Joined: 15 Aug 2007, 08:39
Location: Krusevac
Contact:

Re: Tom Morello

Post by blaze » 01 Aug 2008, 08:47

Nema veze ja se ne shvatam uvredjenim. On jeste kreativan ali meni se ne svidja njegova muzika, tacnije muzika Audioslave-a i Rage Agains The Machina. Priznajem da nisam cuo njegove solo albume, ali ono sto sam cuo mi se nije dopalo i ne smatram ga nesto revolucijonarnim toliko da bi se Tom Morello svrstavao u najbolje, ali ne kazem da je los.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Tom Morello

Post by Nyarlathotep » 01 Aug 2008, 09:21

stav ti je sve blazi, drugar. bio si u fazonu - i dete moze da smisli te rifove.... OK, to sto ti ne volis RATM ne znaci da je covek tehnicki los gitarista. po meni, Morello je medju najrevolucionarnijim gitaristima 90tih godina. kako tehnicki tako i idejno.

neverovatno koriscenje zvuka, neverovanto mocni rifovi i temice....
RATM svakako jesu medju najrevolucionarnijim bendovima 90tih. u svakom smislu.
na stranu sto su pravi aktivisti i potpuno angazovani borci protiv kapitalizma i globalizacije.

User avatar
blaze
Posts: 144
Joined: 15 Aug 2007, 08:39
Location: Krusevac
Contact:

Re: Tom Morello

Post by blaze » 01 Aug 2008, 09:50

Pogresno sam se izrazio. Ne moze malo dete da izmisli te rifove, ali su jednostavni. Ako vec gledamo revolucionarnost zasto onda niko ne svrstava Kurt Cobain-a(Nirvana) i Steve Jones-a(Pistolsi) u dobre gitariste, kao i x drugih orginalnih gitarista koji se nikad ne spominju. Ipak su oni ocevi tih muzickih pravaca. Ja nisam za to da muzika treba da bude samo solaza od 100000 tonova u sekundi, ali mislim da je Morello precenjen.

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Tom Morello

Post by DrGreenthumb » 01 Aug 2008, 10:24

Morello nije precenjen zato sto je izmenio pogled celog muzickog sveta na tehniku sviranja gitare, ako ne kapiras postavicu to ovako : koliko je EVH zasluzan za pokretanje lavine virtuoznog koncepta sviranja toliko je Tom za alt-rock post-90-ih. Gotovo svi iole bitniji gitaristi (koji nisu zarobljeni u eri hair-metala tho) danasnjice ga navode kao jednog od uzora, ali mozda opet svi mi gresimo...

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Tom Morello

Post by Nyarlathotep » 01 Aug 2008, 11:27

blaze wrote:Ako vec gledamo revolucionarnost zasto onda niko ne svrstava Kurt Cobain-a(Nirvana) i Steve Jones-a(Pistolsi) u dobre gitariste, kao i x drugih orginalnih gitarista koji se nikad ne spominju. Ipak su oni ocevi tih muzickih pravaca.
realno, oni nisu ni blizu Morella sto se tice sviranja gitare.
sto ne znaci da Kurt nije bio car.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest