Miladin Sobic

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

iggy pop
Posts: 9
Joined: 09 Aug 2008, 15:18
Location: Lopare - RS

Miladin Sobic

Post by iggy pop » 10 Aug 2008, 18:41

evo da se malo prisjetimo i legende:) sta reci Miladin Sobic...da li je ko uopste cuo za tog covjeka?...da li ga je slusao?...sta mislite o njemu?...koje su vam pjesme najbolje?...u koji pravac bi svrstali njegovu muziku?...i tako daljee..........

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Miladin Sobic

Post by Historik » 11 Aug 2008, 02:55

Hm...Zanimljiv autor, cija se muzika moze svrstati u neku vrstu yu evergrina, mesavina romansi i slagera i u to vreme novonastajuce yu-soft rock scene. Preovladjuju akustika i ljubavne teme, tekstovi su prikladni i uklapaju se u opste tendencije tog vremena, premda ne nose neku snaznu poruku. Sve u svemu, vredi poslusati, radi opste kulture i uvida u jedan muzicki stil, koji je vremenom postepeno nestao, i danas nema svoje autenticne predstavnike i nastavljace. Ipak, nije da bih mogao da ga slusam svaki dan...

User avatar
alegra
Posts: 94
Joined: 16 Dec 2008, 12:14
Location: sarajevo

Re: Miladin Sobic

Post by alegra » 22 Dec 2008, 14:21

Ma gospodin čovjek...izdao dva albuma i povukao se.Izdvojiću pjesmu"To sam ja" i pjesmu
Marija "Dosadno mi sam u stanu...da slušam ploče i gledam u zrak...da spremam ispit i vježbam gitaru...i jedem sendvić uz tetrapak..."...živa legenda!!!

Zlea
Posts: 1
Joined: 08 Mar 2008, 15:05

Re: Miladin Sobic

Post by Zlea » 16 Jan 2009, 21:03

Mislim da je stvarno dobar!
A,da li neko zna koji je razlog njegovog povlacenja?!

User avatar
BluesBoy
Posts: 219
Joined: 03 Apr 2008, 23:30

Re: Miladin Sobic

Post by BluesBoy » 18 Jan 2009, 13:44

Smrtni slucaj...

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Miladin Sobic

Post by Blingo » 22 Jan 2009, 10:07

Historik wrote:Hm...Zanimljiv autor, cija se muzika moze svrstati u neku vrstu yu evergrina, mesavina romansi i slagera i u to vreme novonastajuce yu-soft rock scene. Preovladjuju akustika i ljubavne teme, tekstovi su prikladni i uklapaju se u opste tendencije tog vremena, premda ne nose neku snaznu poruku. Sve u svemu, vredi poslusati, radi opste kulture i uvida u jedan muzicki stil, koji je vremenom postepeno nestao, i danas nema svoje autenticne predstavnike i nastavljace. Ipak, nije da bih mogao da ga slusam svaki dan...
U potpunosti se slažem s napisanim! :)

Odakle je ovaj kant-autor,iz Nikšića?

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Miladin Sobic

Post by frkadela » 28 Feb 2009, 20:18

Ja ovog čovjeka najviše volim da poredim sa Dilanom... Pa vi vid'te kol'ko ga volim... :ziveli:

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Miladin Sobic

Post by Tiga » 04 Oct 2009, 21:05

:mrgreen: Lepo što postoji ova tema, taman sam pomislila da je nema.

Žao mi je što sam za Šobića čula tek prošle godine, iako sam se uvek pitala ko peva pesmu "Marija" koju obožavam.
Iznenadila sam se kad sam čula njegove ostale pesme! Čovek je fenomenalan pesnik i muzičar.
Nekome možda ne prija njegov glas, ali meni je ok.
Više mi pažnje privlače tekstovi njegovih pesama, nego njegovo pevanje.


Ne mogu da se odlučim koju pemu više volim: "Četa luđaka", "Kišobran", "Stare novine", "Đon", "Svetionik", "Od druga do druga" "Džemper za vinograd" (i omiljeni stihovi te pesme: "Ne morah na fakultet, al mi se omaklo" :mrgreen: )...

Šteta je što se za njega vrlo malo zna van Crne Gore.
Inače, kad se Šobić povukao sa scene, Balašević je izjavio da od tada više nema pravog konkurenta.

http://www.youtube.com/watch?v=6a8aX5iSv2M
http://www.youtube.com/watch?v=alZSTT2txZU

Dushan-85
Posts: 55
Joined: 31 May 2009, 06:59

Re: Miladin Sobic

Post by Dushan-85 » 01 Nov 2009, 11:27

Dobar je bio Shobic dok ga je bilo.
Sad svira njegov sestric mjesto njega. Podsjeca likom i pomalo djelo. Mali nije los. Jos neiskvaren. Daj Boze da tako ostane, i nadam se da mali nece stati tamo gdje je o-stao Shobic. Mogao je jos mnogo toga da daa. Njegov najveci hit i najljepsa pjesma je ASHIK AJSHA, u kojoj on opisuje one-night-stand, u Dubrovniku, sa jednom suprugom naseg gastarbajtera. Maestralno otpjevana i odsvirana pjesma. Pravi sevdah-biser. Kasnije je Sobic nasao svoje razloge da okaci gitaru o klin. On je mogao biti nas Dilen i Visocki, ali, jbg, ovo je Balkan, i stvari malo drugacije ovdje hodaju. I ma gdje si, moj zemljace, puno te pozdravljam i ostaj dobar i jak.

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Miladin Sobic

Post by Tiga » 01 Nov 2009, 11:30

Njegov setrić nije loš, ali ima drugačiji stil.
Jedan je Šobić! :bow:

Dushan-85
Posts: 55
Joined: 31 May 2009, 06:59

Re: Miladin Sobic

Post by Dushan-85 » 01 Nov 2009, 11:49

Tiga wrote:Njegov setrić nije loš, ali ima drugačiji stil.
Jedan je Šobić! :bow:
Pa jeste, ali ima tog 'shtiha' njegovog u pjevanju. Cak i glasom podsjeca na njega.
Ali Sobic je jedan, to stoji.
Inace, najveci hommage Sobicu dala je cetinjska grupa Perper, kad su uzivo 2001. u Crnogorskom Narodnom Pozoristu na svom koncertu, snimljenom i izdatom na CDu, prilikom izvodjenja pjesme KOME LI CE NOC DOCI U SAN, ubacili kao refren dio: "Ja sam nalik cistom zidu/ Ti si slika i ram. / Ja sam prazna tisina/ Ti najljepsa muzika sto znam.' iz Miladinove pjesme UMJESTO GLUPOSTI.

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Miladin Sobic

Post by Tiga » 01 Nov 2009, 11:55

Dushan-85 wrote:
Pa jeste, ali ima tog 'shtiha' njegovog u pjevanju. Cak i glasom podsjeca na njega.
Ali Sobic je jedan, to stoji.
Mene ne podseća glasom, nimalo.
Čak i da liči, nema onakve tekstove.
Ali dobro, ne treba ni da kopira svog strica, bilo bi glupo.
Dushan-85 wrote: Inace, najveci hommage Sobicu dala je cetinjska grupa Perper, kad su uzivo 2001. u Crnogorskom Narodnom Pozoristu na svom koncertu, snimljenom i izdatom na CDu, prilikom izvodjenja pjesme KOME LI CE NOC DOCI U SAN, ubacili kao refren dio: "Ja sam nalik cistom zidu/ Ti si slika i ram. / Ja sam prazna tisina/ Ti najljepsa muzika sto znam.' iz Miladinove pjesme UMJESTO GLUPOSTI.
To je jedina Perperova pesma koja mi se stvarno dopada (sem Montenegro džeza, da :D ).
Čak mi je i lepša od Umesto gluposti.

Dushan-85
Posts: 55
Joined: 31 May 2009, 06:59

Re: Miladin Sobic

Post by Dushan-85 » 01 Nov 2009, 12:02

Covjece ja sam mislio da je ono Sobiceva, cijela, pjesma, a ne njihova.
Mada Perper je imao dobrih pjesama.
Meni se od njih svidjaju CETINJSKE KISHE, MONTENEGRO JAZZ i KOME LI CES DOCI U SAN. Inace, ne svidja mi se bas ono sto rade sad, pogotovu onaj album ZASTAVE, ne znam jesi li slusala. Ali, ima nesto sto mi se kod njih, kao ljudi svidja, a to je da nikada nisu propustali da sviraju svakog 14. febraura na jendom od crnogorskih gradskih trgova, pa makar to bila i chica-zima. i svaka im cast za to.

P.S.
Drugi gitarista, i gost, na njihovom koncertu u CNPu bio je Shule Jovovic, inace profesor jazz-gitare i najjaci i najkompletniji gitarista na ovim prostorima, psolije Vlatka Stefanovskog. /Po mom skromnom misljenju./

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Miladin Sobic

Post by Tiga » 01 Nov 2009, 12:10

Dushan-85 wrote:Covjece ja sam mislio da je ono Sobiceva, cijela, pjesma, a ne njihova.
Mada Perper je imao dobrih pjesama.
Meni se od njih svidjaju CETINJSKE KISHE, MONTENEGRO JAZZ i KOME LI CES DOCI U SAN. Inace, ne svidja mi se bas ono sto rade sad, pogotovu onaj album ZASTAVE, ne znam jesi li slusala. Ali, ima nesto sto mi se kod njih, kao ljudi svidja, a to je da nikada nisu propustali da sviraju svakog 14. febraura na jendom od crnogorskih gradskih trgova, pa makar to bila i chica-zima. i svaka im cast za to.
/
Šta znam, nisam nešto oduševljena, mada su pokušali da me nagovore da ih slušam.
Verovatno bih ih volela da sam iz CG :mrgreen:
Ovako mi je dovoljan Šobić! :bambi:

Dushan-85
Posts: 55
Joined: 31 May 2009, 06:59

Re: Miladin Sobic

Post by Dushan-85 » 01 Nov 2009, 12:25

Jedan je Sobic, istina!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest