Guns 'n' Roses,sada i nekad...?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
sleazeboy
Posts: 21
Joined: 19 Aug 2014, 20:11

Re: Guns 'n' Roses,sada i nekad...?

Post by sleazeboy » 09 Aug 2015, 17:35

gunsi ostadose bez dvojice gitarista ovog leta

evo jednog zanimljivog teksta o tome

http://junkyardrock.blogspot.no/2015/08 ... endom.html

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Guns 'n' Roses,sada i nekad...?

Post by clapton » 09 Aug 2015, 22:51

Hugivzafak.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Guns 'n' Roses,sada i nekad...?

Post by Frostensen » 09 Aug 2015, 23:05

Lep tekst, autor se izgleda potrudio. Jedino sa cime se ne slazem onako, bas, jeste izjava na kraju - "Pošto je u pitanju veliki biznis, autor teksta čak napominje da bi upravo ponovo okupljeni stari Guns N Roses mogao da spasi muzičku idnustriju, koja se danas velikim delom zasniva upravo na velikim festivalima, i tako joj produži život". Slash odavno zivi drugu renenasu sa Majls Kenedijem i ekipom. Koncerti su stadionski, traju i po 2 sata, proputovali su pretpostavljam ceo svet do sad i sviraju vrlo malo GNR materijala sto je mozda i kljucni dokaz da Slash ne zivi od stare slave. Ako idemo linijom produzavanja zivota takvih festivala, sigurno ne bih menjao ovo sto je Slash do sada uradio (od Snakepita pa na ovamo) za izbor hitova GNR-a :)

sleazeboy
Posts: 21
Joined: 19 Aug 2014, 20:11

Re: Guns 'n' Roses,sada i nekad...?

Post by sleazeboy » 10 Aug 2015, 11:29

To na kraju oko izjave o velikom biznisu i spasavanju festivala izneto je junskom broju casopisa Classic Rock - englesko izdanje. Tekst je bio o tome kako su ljudi koji su u biznisu uplaseni za buducnost velikih festivala poput Doningtona, Rock Am Ringa i slicnih, zbog toga sto se vec godinama na njima vrte jedni te isti bendovi, od kojih je vecina vec dosta omatorela. Kako se mladjim bendovima nije davala sansa ( kod nas je situacija preslikana), da i oni budu headlineri i glavne zvezde na tim festivalima, zabrinuti su sta ce biti za jedno 5 do 10 godina i da li ce im se takvi veliki festivali isplatiti, s obzirom na to da ponuda moze drasticno da padne, a publika samim tim postane nezadovoljna.

E u tom kontekstu su i napisali da bi povratak GnR-a mogo makar da produzi zivot tim manifestacijama ( s obzirom da nisu ni oni bas mladi). jer bi bili ogromna atrakcija, mnogo veca nego sto su ovaj danasnji GnR koji se raspada i Slash zajedno.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Guns 'n' Roses,sada i nekad...?

Post by Frostensen » 10 Aug 2015, 22:21

Pa jasno mi je potpuno sta su oni hteli, nego mislim da to nije ..ne vidim logiku. Imas mnogo mladji i isto tako veliki bend tj. Slash feat. M.C and the Cons. i sad rasturas to da bi napravio Ganse ponovo koji su u rangu svih ostalih bendova koji se gase. Sto se mene tice to je samo novinarska patka i pogrevanje mrtvog konja. Nema apsolutno nikakvog razloga da se GNR sastavi.

sleazeboy
Posts: 21
Joined: 19 Aug 2014, 20:11

Re: Guns 'n' Roses,sada i nekad...?

Post by sleazeboy » 11 Aug 2015, 11:56

Eh sad , pa ni Slash i njegov bend nisu mladi, plus nastupaju na svim festivalima non stop, a realno njegov bend nikada nije headliner, svira uglavnom po danu pre glavnih zvezdi jer nema tezinu velikog benda. U bg-u je cak bio na samo pola Arene.

Oni tvrde kako ljudima dosadjuju ti festivali jer je sve isto, uvek iste grupe iz godine u godinu, U tom kontekstu bi mozda eto GnR kada bi se pojavili bili glavna atrakcija . Nije to jedini razlog za njihovo vracanje, to je samo necija racunica i svakako za sada novinarska patka ko sto kazes.

A sto se rasturanja benda Slash an co. tice, imam utisak da bi ga Slash vrlo rado "rasturio" i odjurio da svira GnR, bez obzira sto on prica drugacije :ziveli:

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Guns 'n' Roses,sada i nekad...?

Post by alfonso » 11 Aug 2015, 16:08

ja sam team Slash :)
tako da mi Axl nije simpatican ni najmanje.svaka mu cast za pevanje,ali je ovako iritantan
e sad,to na stranu.jeste Axl vlasnik gnr brenda,ali realno gnr su bili svi oni zajedno.svako je nesto specificno imao o davao tom bendu i od kad je ostao samo Axl,za mene gnr ne postoji
umesto da izrabljuje ime benda i baca senku na sve ste je bend uradio,treba da ide kao Axel Rose and the Roses (lupetam ime)
da li bi Slash ponovo u gnr?ne verujem,ali ko zna.kad se ponude milioni i povratak na stazu slave (bar u pocetku bi bio bum,pa i da ne naprave nista posle).sve je moguce

User avatar
Rocker.
MF veteran
Posts: 368
Joined: 10 Sep 2006, 14:32

Re: Guns 'n' Roses,sada i nekad...?

Post by Rocker. » 28 Apr 2016, 08:17

Okupi se ponovo stara postava, doduše samo Axl , Slash, i Duff McKagan. Axl peva sa slomljenom nogom, ali najveće iznenađenje predstavlja najava da će Axl biti pevač AC/DC-a do kraja njihove trenutne turneje. Ne baš reunion kakav su svi zamišljali?

http://www.billboard.com/articles/busin ... union-tour


sleazeboy
Posts: 21
Joined: 19 Aug 2014, 20:11

Re: Guns 'n' Roses,sada i nekad...?

Post by sleazeboy » 29 Apr 2016, 16:41

Neka zapažanja o povratku i koncertima Gunsa, neka vrsta rekapitulacije, za sada prvi deo analize, drugi uskoro sledi!

Pa bacite pogled:

http://junkyardrock.blogspot.no/2016/04 ... i-deo.html


:ziveli: :ziveli: :metal: :metal:

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Guns 'n' Roses,sada i nekad...?

Post by Frostensen » 02 May 2016, 06:48

Drugar je izneo jako interesantnu teoriju, a to je da su Axl-u proradili ego i sujeta kad je Slash napravio nekoliko vrhunskih albuma sa Kenedijem i Konspiratorima i da je zato brze bolje okupio ekipu ponovo. U prilog tome ide i to da je, ako se dobro secam, on (Axl) taj koji je prvi dao "naznake" necega izjavom da ga Slash sprecava da pravi dobru muziku jer je najbolji gitarista sa kojim je ikada radio (blago parafrazirao). Ubrzo posle toga su Ron Tal i onaj drug Dr.Igi...Asiba ili kako god, dali otkaz.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest