Ronnie James Dio

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
jcm 800
Posts: 268
Joined: 18 Aug 2008, 15:13
Location: Tamo dje ognjista dime...

Ronnie James Dio

Post by jcm 800 » 03 Sep 2008, 15:39

Ajd da i ja pokrenem jednu temu...

Sta mislite o njemu kao o pjevacu...Mislim ono jeste dobar u to nema sumnje...
Ali ono vise kao u poredjenju sa konkurencijom...Gillan, Coverdale, Dickinson i bratija...

Moje iskreno misljenje je da je nepravedno zapostavljen jer je rame uz rame sa gore pomenutima ali nekako ga nema dovoljno cesto na tim TOP 10...TOP 5 i slicnim listama...UVijek ga nekako zaborave...ili stave u donju polovinu liste u najboljem slucaju.

Ili sam ja pristrasan pa ga ne vidim dovoljno cesto koliko bih to zelio.

Licno, mislim da je njegov rad sa Sabbathom fenomenalan...Live Evil je odradio za 10+...neponovljivo!

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Ronnie James Dio

Post by LazaRocker » 03 Sep 2008, 15:53

Meni Dio nikad nije bio nesto posebno, jednostavno mu ne volim boju glasa... Po meni je gilan daleko bolji... I ja ga ne bih svrstao u top 10. Meni bi to ovako izgledalo:

Robert Plant
Freddie Mercury
Axel Rose
Ian Gillan
Bon Scott
Curt Cobain (prozivajte kolko hocete, jednostavno obozavam njegovu boju glasa)
Brian Jones
James Brown (znam da nije rock, al' moram da ga stavim)
Dave Grohl :mrgreen:
I deseto bi mi delili Kiedis i Ozzy... Za Roonie-a ne bi imalo mesta... Kazem to je samo moj ukus, ja ga ne volim, ne kazem da je los i da nezna da peva, da je tako, ne bi imao onoliko fanova...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ronnie James Dio

Post by Duane » 03 Sep 2008, 16:48

on je odlican pevac, ali se meni njegov glas nesvidja, ipak je to previse metal za moj ukus, na drugu stranu, ozzy koji je duplo losiji pevac, ima nekako unikat glas i kad pomislim na sabbath odma mi dolaze ozzy years, a i tad mi je sabbath najvise zvucao na sabbath onako kako ga ja zamisljam xD

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Ronnie James Dio

Post by Orgasmatron » 04 Sep 2008, 06:24

Apsolutno najbolji pevach ikada, muda kao lubenice, glasina koja rastura, ne moze se to rechima opisati. Batica ubija kako peva

User avatar
jcm 800
Posts: 268
Joined: 18 Aug 2008, 15:13
Location: Tamo dje ognjista dime...

Re: Ronnie James Dio

Post by jcm 800 » 04 Sep 2008, 09:13

LazaRocker wrote: jednostavno mu ne volim boju glasa... .
duane wrote:ali se meni njegov glas nesvidja
Interesantno, ja nikad ne bih pomislio da je to razlog...
..jer meni se kod RJD svidja UPRAVO boja glasa...kad ga cujem sav se najezim...Donekle je slican Coverdale-u, ali mislim da ima ljepsu boju glasa od njega. Mislim, znam da je ovo stvar ukusa...i da nekima moze zvucati kao jeres...ali ipak...moje licno misljenje...

Njegov glas pored toga sto ima tu snagu i toplinu kakvu malo ko ima, ima i jedinstvenu sposobnost da popuni prostor...Najbolji primjer je na Live Evil sa Sabbathom kada Dio ostane sam sa bubnjevima koji tuku keca...i basom koji sporo "galopira" u E...a Dio krece sa publikom..."...on and on, on and on it's Heaven and hell...(dum-ta-ta,dum-ta-ta,dum-ta-ta)....on and on, on and on, it's HEAVEN AND HELL..." a ono sve odjekuje od njegovog glasa...savrsenstvo...a onda..."than the little black shape looked up at me..."

Kada je Dickonson 1993 napustio Iron Maiden ja sam se potajno nadao i molio..."O molim te Gospode neka dovedu R.J.Dio-a". Naravno znam da je RJD prevelik ego da bi se uspjesno uklopio u grupu normalnih, stidljivih i povucenih momaka kakvi su momci iz Iron Maiden...ali bilo je fino nadati se...

Kakva bi to kombinacija bila...Nazalost, nikad necemo saznati...

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Ronnie James Dio

Post by Nyarlathotep » 04 Sep 2008, 12:46

meni je DIO isto sto i Masters of the Universe, Cmok Frikomov sladoled, trenutak kad sam prvi put ubo prvu elektricnu gitaru u kasetofon, iscepane farmerke i karirane kosulje bez rukava sa Slayer i Sodom prisivacima, bekstvo od kuce i cimanje sa roditeljima, miris rane jeseni na Konjarniku, prva ljubav, prva analogna pedala, solaze Adriana Smitha, Lavkraftova, Poova i Tolkinova zaostavstina... i mnogo toga iz davne svakodnevice.

jednostavno, DIO je neizbrisiv deo mog zivota i odrastanja.
obozavam tog coveka, njegovu smesnu i nakaradnu pojavu, jadne i naivne tekstove koje peva, i njegov o tako mudat i predobar glas.

DIO je legenda.
neizbrisiva.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Ronnie James Dio

Post by dweezil » 04 Sep 2008, 13:29

hehe :D cool, svidja mi se tvoj emotivan opis svega, moracu da zapamtim sve ove reci i nesto malo izmenim kad tema bude bio Steve Earle.
a imash sad sladoled Cmok al zove se Eden.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ronnie James Dio

Post by Duane » 04 Sep 2008, 14:43

ma ja shvatam da je covek legenda i sve to postujem ga mlogo mlogo, odlican pevac sve to, ali je on ipak previse "metal vokal" za mene, ako me razumete... za moj ukus su plant i kompanija... ali to ne umanjuje diovu genijalnost ... a naravno dio je obavezno stivo za muzicare, sto znaci da sam ga naravno slusao... XD

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Ronnie James Dio

Post by Nyarlathotep » 04 Sep 2008, 17:15

Duane wrote:kad pomislim na sabbath odma mi dolaze ozzy years, a i tad mi je sabbath najvise zvucao na sabbath onako kako ga ja zamisljam xD
naravno, to je Black Sabbath.
ovo kasnije je 100% drugacija prica, iako se isto zove.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ronnie James Dio

Post by Duane » 04 Sep 2008, 17:20

da ovo kasnije je vise metal, dok bi ja prve albume sabbatha ocenio kao hard rock... iliti taj njiov skeri mjuzik xD

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Ronnie James Dio

Post by LazaRocker » 04 Sep 2008, 17:30

Duane wrote:. iliti taj njiov skeri mjuzik xD
:lol: :lol: :lol:

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Ronnie James Dio

Post by Nyarlathotep » 04 Sep 2008, 20:35

snowblind, war pigs, hole in the sky itd, su po meni prve prave metal-doom stvari. :D

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: Ronnie James Dio

Post by Highway One » 06 Sep 2008, 09:43

Nikad ga ne bih uporedio sa Freddie-m , Gillan-om , i Plant-om

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Ronnie James Dio

Post by Trooper » 06 Sep 2008, 23:05

Koliko ja cenim tog coveka...
Ima savrsenu boju glasa, po mom misljenju cak moze da se poredi sa Dickinsonom, jednostavno ima taj neki ton... (najezim se cak i kad gledam Tenacious D (film) pa kad on peva ono sa postera)

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Ronnie James Dio

Post by friedman » 06 Sep 2008, 23:12

Apsolutno jedan od vokala koji je obelezio metal. Moje omiljene pesme: Heaven and Hell, Holy Diver i Rainbow in the dark.
Ali vlasnik je najurnebesnijeg spota ikad: Holy Diver! :lol: :lol: :lol: :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest