Omiljeni gitaristi?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Omiljeni gitaristi?

Post by pisac » 23 Jun 2015, 17:10


User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Omiljeni gitaristi?

Post by pisac » 23 Jun 2015, 17:14

Ranije sam naveo Princa kao jednog interesantnog i inteligentnog gitaristu,ali je on zbog nekog sukoba sa nekim kompanijama zabranio svoje klipove na you tubetu.Ili su kompanije zabranile,ne znam.Evo nekog snimka gde je gost,gost sa gitarom.Ume da je koristi pametno.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Omiljeni gitaristi?

Post by alfonso » 23 Jun 2015, 17:50

cisto omiljeni bez redosleda
Stevie Ray Vaughan
John Lee Hooker
Tommy Emanuel (ne znam kako se pise)
Slash
Jimi Hendrix
Vlatko Stefanovski

nextsapulpom
Posts: 2
Joined: 29 Jun 2015, 12:07

Re: Omiljeni gitaristi?

Post by nextsapulpom » 02 Jul 2015, 11:12

Stvarno je fino koristi..(prince, mislim) hvala na snimku, nisam ga video do sada!

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Omiljeni gitaristi?

Post by Rockatansky » 02 Jul 2015, 21:30

Ne kaze se za njega dzabe da je na svom prvom albumu svirao sam svih 25 instrumenata, ili tako nesto... :lol:

User avatar
Rocker.
MF veteran
Posts: 368
Joined: 10 Sep 2006, 14:32

Re: Omiljeni gitaristi?

Post by Rocker. » 03 Jul 2015, 20:40

Dobar je Prince.

druggun
Posts: 17
Joined: 02 Mar 2014, 16:01

Re: Omiljeni gitaristi?

Post by druggun » 06 Jul 2015, 18:00


nemampojacalo011
Posts: 15
Joined: 05 Mar 2015, 13:46

Re: Omiljeni gitaristi?

Post by nemampojacalo011 » 20 Jul 2015, 12:56

Od ljudi koji idalje sviraju: Jeff Beck, John Scofield, Larry Carlton, John Mclaughlin... George Benson u formi pojede sve ali nisam siguran da li idalje svira... ima ih jos par sigurno ali kapiram da je ovo za sada dosta xD

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Omiljeni gitaristi?

Post by pisac » 24 Jul 2015, 13:43

Ma ima puno gitarista stare skole,koji su jos aktivni i sviraju na nastupima,no vise rok koncerti nisu takvi spektakli kao sedamdesetih i osamdesetih godina,pa ljubitelji tog zvuka,gitarskog,nemaju uvid sta se radi i ko radi.Ovde gde sam trenutno,u januaru su izlepljeni plakati sa najavom koncerta Santane,koji se odrzava u julu,krajem jula...istina,sve ih manje ima,i ta vrsta muzike polako izumire,cak bez mogucnosti da se reinkarnira.
Mnogi muzicari koji su svojevremeno bili zvezde,regionalno ili planetarno,sada nastupaju u mnogo manjem prostoru.Ali zato svaki poznatiji di-dzej moze da napuni stadion,cini mi se...Nije vise pozeljna pojava kreativnih muzicara,idola,ljudi sa integritetom,i dusom,i nekom porukom.Pozeljno je stvoriti vrstu muzike uz koju ce hipnotisana gomila satima da se ljulja u nekom ritmu,bez poruke,bez melodije,bez ideje,bez duse.
Ko je jos ostao da svira klasike rok-zvuka,a stvarao je istoriju?

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Omiljeni gitaristi?

Post by pisac » 24 Jul 2015, 14:28

Imao sam album grupe Beck Bogert &Appice,Live in Japan,i tu sam zaista uzivao.Medjutim,Jef Beck na novijim snimcima zvuci...hm.Ne zelim nikog da ljutim,niti uvredim,o ukusima ne vredi raspravljati.Medjutim,to vise lici na GLEDAJTE KAKO MOZE DA ZVUCI MOJA GITARA,nego na svirku..Imam utisak da niko ne moze da prepozna kad je koja pesma u pitanju,sem iskrenih ljubitelja Jef Becka,i kolekcionara.Nema tu komponovanja,nema melodije,nema neke okosnice oko cega se sve to vrti...Samo Fender i efekti violine,i dete koje svira bas gitaru u njegovom bendu.Nema vokala,nema teksta,nema pevanja,nema aranzmana...samo instrumentali.Tesko je svrstati tu muziku u neki zanr-bluz,rok,dzez,pop?Sta je to sto svira Beck?
Volim kad gitarski segment pesme moze da se zapamti,odzvizdi,skine i odsvira,i kad lepo zvuci i bez pratnje ostalih instrumenata.Mozda gresim.Mozda ima istine u ovome,ne znam.Beck poznaje gitaru,zna sve tajne stagea,ali je cudak.Ja ,osim BBA pesama,ne znam naziv nijedne njegove pesme,niti mogu da se setim melodije...

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Omiljeni gitaristi?

Post by pisac » 24 Jul 2015, 14:44

Hocu reci,sve vreme cini mi se,da mi je zao sto neke od tih legendi muzike koju sam voleo i volim(a sto ne znaci samo puku zabavu vec i kulturu jednog vremena koje je bilo toplije i ljudskije) gubi svoj licni pecat,i zaboravljaju korene,zaboravljaju ono sto ih je nacinilo legendama.Jeff Beck je gitarista koji je deo rok scene i rok istorije,svirao je sa zverkama,ali opet,nista od te istorije ne prenosi publici,posebno mladjoj.
Od Yardbirds,do devojcice koja svira bas gitaru sa njim...

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Omiljeni gitaristi?

Post by pisac » 24 Jul 2015, 14:49


Imhotep
Posts: 34
Joined: 01 Jun 2014, 21:39

Re: Omiljeni gitaristi?

Post by Imhotep » 24 Jul 2015, 14:50

pisac wrote:Imao sam album grupe Beck Bogert &Appice,Live in Japan,i tu sam zaista uzivao.Medjutim,Jef Beck na novijim snimcima zvuci...hm.Ne zelim nikog da ljutim,niti uvredim,o ukusima ne vredi raspravljati.Medjutim,to vise lici na GLEDAJTE KAKO MOZE DA ZVUCI MOJA GITARA,nego na svirku..Imam utisak da niko ne moze da prepozna kad je koja pesma u pitanju,sem iskrenih ljubitelja Jef Becka,i kolekcionara.Nema tu komponovanja,nema melodije,nema neke okosnice oko cega se sve to vrti...Samo Fender i efekti violine,i dete koje svira bas gitaru u njegovom bendu.Nema vokala,nema teksta,nema pevanja,nema aranzmana...samo instrumentali.Tesko je svrstati tu muziku u neki zanr-bluz,rok,dzez,pop?Sta je to sto svira Beck?
Volim kad gitarski segment pesme moze da se zapamti,odzvizdi,skine i odsvira,i kad lepo zvuci i bez pratnje ostalih instrumenata.Mozda gresim.Mozda ima istine u ovome,ne znam.Beck poznaje gitaru,zna sve tajne stagea,ali je cudak.Ja ,osim BBA pesama,ne znam naziv nijedne njegove pesme,niti mogu da se setim melodije...

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Omiljeni gitaristi?

Post by pisac » 24 Jul 2015, 15:35



A nekad je to zvucalo ovako...

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Omiljeni gitaristi?

Post by pisac » 24 Jul 2015, 15:49

Da,o tome je rec-ko je ostao gitarista i ko SVIRA kao sto je svirao.Biti velik,ostati velik.Sta meni znaci Santana ako odem na njegov koncert a on mi tamo svira flamenko na gitari,ili Cajkovskog? Publika zeli da cuje ono sto je stoji iza njih,njihova kapitalna dela.Zar je Kleptonu lako da svake veceri na turneji svira Cocain i Layla? Opet kazem,muzicar evoluira,ali toliko bas,do neprepoznatljivosti...
Neko ga voli i ceni zbog ovog ili onog,ali meni ne drzi paznju ovo sto on prezentira posle rok ere.Kad bih mogao da vratim vreme unazad,i da budem na nekom koncertu iz '72.,kad je on sa Stewartom i Woodom na sceni,eh!Na njegov koncert sada ne bih otisao.Nema tu emocija,nema duse.Kad slusam njegovu gitaru,imam utisak da slusam sintesajzer.Gde je onda tu taj rok feeling?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest