Omiljeni gitaristi?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Vercundus
Urednik
Posts: 185
Joined: 30 May 2006, 12:12
Location: Beograd

Omiljeni gitaristi?

Post by Vercundus » 26 Jun 2006, 11:50

Necu da pravim glasanje jer ima dosta dobrih gitarista, nekog bih sigurno izostavio...

Dakle, koji su vam omiljeni?

Da pocnem... Meni su od onih koji sviraju u bendovima Rudolf Schenker i Matthias Jabs iz Scorpionsa. Njihov rad ne treba mnogo opisivati, daleko je poznat svima.

Od onih koji su "solisti" omiljeni su mi Michael Schenker i Uli Jon Roth. Obojica su bili clanovi Scorpions-a. Michael ima sada svoj bend MSG (koji menja clanove samo tako) i svira uglavnom rock, mada ima nekoliko cisto acoustic albuma. Zaista dobar muzicar. S druge strane, Uli je neko vreme svirao rock (do pocetka '90-tih) kada pocinje da se bavi drugacijom muzikom. Tu pre svega mislim na neo-classical rock, obrade klasicnih dela, u prvom planu Vivaldija, Mocarta, Baha, Paganinija... Uz solidan broj svojih virtuoznih dela, izvedenih na 7-zicanoj gitari, Ulija smatraju jednim od najboljih gitarista i mnogi misle da svira ispred svog vremena.

Toliko od mene, za sada...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 27 Jun 2006, 13:08

nisam nesto pri netu, pa cu kratko, a mozda se nekad posle iskenjam za sve pare:)

dejvid gilmor - mlogo volem njegove soloe i zvuk mu je uvek nekako adekvatan, razlaganja su mu takodje blesava...

noel galager - mozda cudan izbor, ali lik ima totalno dobar harmonijski trip, stalno tripuje neke izvedene akorde koji se super kombinuju, a i mislim da ima jako dobar straming kao i straming paterne...

sles - bruka su mu soloi, ali bruka...

nemam vremena da se secam sad i da pisem nesto mnogo...

edit:
zaboravih hetfilda, odlicni rifovi i ritam, tacan i brz, barem imho...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 12 Jul 2006, 00:47

bas cudno da niko nema nista da kaze na temu...

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 12 Jul 2006, 01:01

Ajde i ja da odgovorim :)

Chuck Schuldiner - Death
Dimebag Darrell - Pantera
(nije sto vise nisu medju zivima pa ih hvalim, stvarno ih obozavam)

Andre Olbrich - Blind Guardian (ni Markus nije za bacanje)
I ovi likovi iz Children Of Bodom, pojma nemam kako se zovu ali stvarno umeju da cepaju :)

I covek zbog koga sam poceo da sviram Steve Harris - Iron Maiden , je li...
Last edited by KnightOfDoom on 12 Jul 2006, 01:16, edited 1 time in total.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 12 Jul 2006, 01:05

jes majku mu, dajmbeg, zaboravio sam ga...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 12 Jul 2006, 01:08

KnightOfDoom wrote: I ovi likovi iz Children Of Bodom, pojma nemam kako se zovu ali stvarno umeju da cepaju :)
aleksi laiho i roope latblablanesto:) ili tako nesto:)

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 31 Jul 2006, 09:10

Ajd i ja malo da kenjam...

Na prvom mestu mr. Steve Vai... znači svaka mu čast... divim mu se do imbecilnosti... trip kakav se retko viđa...

deset mesta prazno....

Joe Satriani - mnogi će reći da je nelogično postavljeno i da bi trebalo da Satriani bude na prvom mestu a za njim da ide Vai ali... ja se izvinjavam... Satriani nema ni desetinu kreativnosti i smelosti da experimentiše koliko ima Vai i džaba i onaj izlet u vidu EnginesOfCreation albuma i nekog sirovog techno-a kombinovanog sa gitarom... nije to ni blizu onoga što Vai radi ali poštujem čoveka jer je izuzetan tehničar, poznavalac muzike generalno ali mnogo je "uštogljen" i samo voza jedno te isto bez imalo improvizacije (slušao sam ga 4 puta uživo a mogao sam komotno i jednom pošto je sve bilo isto)

John Petrucci (Dream Theater) - fenomenalan gitarista... ništa dalje neću govoriti... čovek radi posao perfektno

Michael Romeo (Symphony X) - vrlo sličan gitarski rad Johnu Petrucciu ali je Petrucci za nijansu dopadljiviji (barem meni)

Yngwie Malmsteen - ne znam zašto ga uopšte i spominjem... al ajde... nekad sam ga jako cenio i poštovao i još uvek nekad pustim njegove stvari ali mi se pre par godina naprasno zgadio... jednostavno ne volim "štrebere" u gitaristici i mo`š me jebat`...

Ostale ne bih ni da spominjem u ovoj eliti...

User avatar
Obi-Wan
Posts: 18
Joined: 06 Aug 2006, 02:21
Location: Lazarevac

May the force be with you!

Post by Obi-Wan » 06 Aug 2006, 02:40

Dok cekam da mi Knight odgovori i nadam se pomogne oko mog guitar pocetka, mogu da kazem da su mi najbolji gitaristi Dragi, Zika i Pera Jelic! :) YU Grupa rulez!

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 15 Aug 2006, 17:58

zaboravio sam morela da pomenem...

User avatar
demarko
Posts: 5
Joined: 22 Aug 2006, 11:32
Location: Vrshac

Post by demarko » 22 Aug 2006, 11:46

Fox IV wrote:Ajd i ja malo da kenjam...

Na prvom mestu mr. Steve Vai... znači svaka mu čast... divim mu se do imbecilnosti... trip kakav se retko viđa...

deset mesta prazno....

Joe Satriani - mnogi će reći da je nelogično postavljeno i da bi trebalo da Satriani bude na prvom mestu a za njim da ide Vai ali... ja se izvinjavam... Satriani nema ni desetinu kreativnosti i smelosti da experimentiše koliko ima Vai i džaba i onaj izlet u vidu EnginesOfCreation albuma i nekog sirovog techno-a kombinovanog sa gitarom... nije to ni blizu onoga što Vai radi ali poštujem čoveka jer je izuzetan tehničar, poznavalac muzike generalno ali mnogo je "uštogljen" i samo voza jedno te isto bez imalo improvizacije (slušao sam ga 4 puta uživo a mogao sam komotno i jednom pošto je sve bilo isto)

John Petrucci (Dream Theater) - fenomenalan gitarista... ništa dalje neću govoriti... čovek radi posao perfektno

Michael Romeo (Symphony X) - vrlo sličan gitarski rad Johnu Petrucciu ali je Petrucci za nijansu dopadljiviji (barem meni)

Yngwie Malmsteen - ne znam zašto ga uopšte i spominjem... al ajde... nekad sam ga jako cenio i poštovao i još uvek nekad pustim njegove stvari ali mi se pre par godina naprasno zgadio... jednostavno ne volim "štrebere" u gitaristici i mo`š me jebat`...

Ostale ne bih ni da spominjem u ovoj eliti...
U potpunosti se slazem sa tobom. Skoro sve si napisao bas onako kako bih i ja. Moja 3 omiljena gitarosha su Vai, Satriani i Petrucci. Od Romea imam neku video skolu i nije losa, mada generalno bas ne obozavam taj stil sviranja mada je SX strasan bend, a Malmsteen je debeli ego-manijak koji prica istu pricu 20+ godina. Mislim svaka njemu chast, ali opet.... :roll:

Ocko
Posts: 2
Joined: 22 Aug 2006, 16:02

Post by Ocko » 22 Aug 2006, 16:41

Ja bih pomenuo jos trojicu velemajstora:

1. Stevie Ray Vaughan - jedan od najboljih bluz tehnicara
2. Steve Lukather - jedan od najkompletnijih gitarista
3. Brian May - neverovatan feeling...

a od gore pomenutih Dimebag rules!!! :metal4:

User avatar
Scream Bloody Gore
Posts: 73
Joined: 22 Aug 2006, 03:43
Location: In Human Form

Post by Scream Bloody Gore » 22 Aug 2006, 18:32

Chuck Schuldiner(RIP) - Death
Dimebag Darrell(RIP) - PanterA
Glenn Tipton i K.K. Downing - Judas Priest
Daron Malakian - S.O.A.D.
Jimi Hendrix(RIP)


ALI UBEDLJIVI No. 1 SU MI IRON MAIDEN - zbog njih sam poceo da sviram :wink: :metal4: :metal4: :metal4: :metal4: :metal4: :wink:

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 22 Aug 2006, 19:47

Scream Bloody Gore wrote: ALI UBEDLJIVI No. 1 SU MI IRON MAIDEN - zbog njih sam poceo da sviram :wink: :metal4: :metal4: :metal4: :metal4: :metal4: :wink:
Ovo u poslednje vreme čujem od mnogih gitarista... well ima smisla... :wink:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Funkomat » 22 Aug 2006, 22:07

John Frusciante
Jimmy Page
Eric Clapton
Kirk Hammett...........

User avatar
demarko
Posts: 5
Joined: 22 Aug 2006, 11:32
Location: Vrshac

Post by demarko » 23 Aug 2006, 14:48

3. Brian May - neverovatan feeling...

I mnogo ispred svog vremena, u svakom smislu...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest