Stadium Arcadium (RHCP)

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Stadium Arcadium (RHCP)

Post by LazaRocker » 01 Jul 2008, 09:56

Duane wrote:ajme brale u indjiji je bila ludnica... naci od 12 do 6 sam bio na nogama, nisam nista jeo ni pio 25 sati... i opet bi ako treba.. znaci bilo je vrh svi oni koji kazu da je bilo shit ocigledno nisu fanovi ili nisu bili na koncertu....
Upravo tako! A sto se duzine tice, bilo je kratko ali j...tacno.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Stadium Arcadium (RHCP)

Post by Duane » 01 Jul 2008, 13:31

pa pazi brale, zato sam ja protiv te ekipice koja organizuje exit... mislim neznam koji je fazon ali uvek nekako gledaju da te zavrnu... ovo u indjiji je bilo predstavljeno kao koncert red hot chili pepersa a ne kao festival... i to je normalno da sviraju isto koliko i bilo koja grupa pre njih i jos plus su placeni za toliko... valjda ce dodju ponovo, koncert je bio fenomenalan, znaci atmosfera je bila haos, kad su izasli na binu, ono nista nikakav prasak eksplozija, ali kad sam ja njih video da izlaze iz senke... VAAVAAAROOOM... i onaj jam napocetku je bio odlican, naci mi smo skocili svi odjednom, skoro sutka da je bila, al kao ono aj jebiga pepersi su nije bata zivojinovic...

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Stadium Arcadium (RHCP)

Post by LazaRocker » 01 Jul 2008, 15:03

Duane wrote:pa pazi brale, zato sam ja protiv te ekipice koja organizuje exit... mislim neznam koji je fazon ali uvek nekako gledaju da te zavrnu... ovo u indjiji je bilo predstavljeno kao koncert red hot chili pepersa a ne kao festival... i to je normalno da sviraju isto koliko i bilo koja grupa pre njih i jos plus su placeni za toliko... valjda ce dodju ponovo, koncert je bio fenomenalan, znaci atmosfera je bila haos, kad su izasli na binu, ono nista nikakav prasak eksplozija, ali kad sam ja njih video da izlaze iz senke... VAAVAAAROOOM... i onaj jam napocetku je bio odlican, naci mi smo skocili svi odjednom, skoro sutka da je bila, al kao ono aj jebiga pepersi su nije bata zivojinovic...
Bata Zivojinovic moze da odsvira Can't Stop samo desnom rukom, a Chuck Norris samo ocima!!! A sto se tice toga medije su ga opisivale kao koncert, a na kartii je bilo ispisano malim slovima Green Fest i onda ogromna slika Peppersa, mislim to stvarno nije uredu... Ali je cert bio fenomenalan, kad je John krenuo sa solazom, a Flijev bas treskao zemlju, joooooooj samo kad se setim... Daj Boze da dodju ponovo... Najvise mrzim kad ljudi koji nisu bili tamo krenu da s..u o koncertu...

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Stadium Arcadium (RHCP)

Post by Funkomat » 01 Jul 2008, 16:00

Ja sam bio razocaran koncertom ali sad kad pomislim unazad u sustini nije bio toliko los.

Ne znam da li ste vi culi sve te greske ali ja u zivotu nisam cuo Johna da toliko gresi... A pogledao sam bezbroj rhcp koncerata.
Anthony cesto zaboravlja textove tako da me to nije cudilo. :D

Kad sam cuo californication solo meni je doslo da zagrlim coveka u sazaljenju...
Poslusajte ovo:


Ili ovo naravno:
[youtube]G0-4njoVM9Q&feature=related[/youtube]

I jos brdo sitnica...
Smorio sam se kao djubre kad sam skontao da anthony ne planira da otpeva "Don't you ever leave" odnosno da je bio samo instrumental i to neki osrednji. Da su to odradili kao ljudi bio bih najsrecniji covek na koncertu.

Jako volim Pepperse i iskreno, jedini bendovi koje bih vise voleo da vidim uzivo su Pink Floyd i Radiohead tako da sam zahvalan sto sam uopste imao priliku da ih vidim uzivo ali koncert nije bio nisto narocito.
Sve u svemu nije bilo lose ali znaju oni mnogo bolje...

Fruch
Posts: 25
Joined: 17 Oct 2007, 23:28

Re: Stadium Arcadium (RHCP)

Post by Fruch » 01 Jul 2008, 16:16

Otkud tebi da Anthony zaboravlja tekstove? Ja sam ogledao bar jedno desetak koncerata, i ni na jednoj nije mucno, a kamoli zaboravio tekst. Aj daj neki link, neki primer.
A ni Frusciante nije toliko gresio, to sto je imao debilni solo, nije greska nego njegova trenutna inspiracija. Evo primera gde je stvarno pogresio (odnosno zapuc'o se) na intro-u (ako se tako kaze) Can't Stop-a.
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/is6UTnjJHWg&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/is6UTnjJHWg&hl=en" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube] I nisam shvatio sta je bilo to sa Snow-om , ona je kao krenuo da svira, pa stao, pa onda opet. Ne razumem.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Stadium Arcadium (RHCP)

Post by Duane » 01 Jul 2008, 16:35

funkomat ima razlike kad na koncert odes kao fan i kad odes kao analiticar...

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Stadium Arcadium (RHCP)

Post by LazaRocker » 01 Jul 2008, 16:42

Meni je zamerka u Californication sto se ama bas uopste nisu uneli u svirku, skroz su nekako da se izrazim mehanicki svirali. Flea je pokusao da podigne atmosferu na bini, ali neuspesno... Mislim Can't stop i Dani California su odsvirali uneseno, onako kako treba da zvuci, a Californication...Mozda zato sto je bila pred kraj koncerta... Pusti solo, on ni u pesmi nije nesto, na koncertu je cak i bolji. E da, i Anthony mi je delovao kao vracen starim porocima, al' samo na ovoj pesmi, mislim stvarno da ovoliko izvrne tekst, save the population i takve gluposti (mozda misli da mi neznamo tu pesmu jer nije zvanicno na albumu pa hoce da je promovise :D) ... Inace sve hvale koncertu u celini, mislim ono sto sam naveo u zadnja 3 - 4 posta, ali je ova pesma bila zaista losa.

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Stadium Arcadium (RHCP)

Post by LazaRocker » 01 Jul 2008, 16:44

Duane wrote:funkomat ima razlike kad na koncert odes kao fan i kad odes kao analiticar...
E da i sa ovim se slazem. Ponavljam mislim da je CALIFORNICATION bila losa, a koncert u celini izvanredan.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Stadium Arcadium (RHCP)

Post by Funkomat » 01 Jul 2008, 16:57

Fruch wrote:Otkud tebi da Anthony zaboravlja tekstove?
To je poznata cinjenica...
Par puta su se cak i posvadjali sa Chadom na bini zbog toga.
Ne mogu tacno da se setim koju pesmu ali i u indjiji je sjeb'o.
Duane wrote:funkomat ima razlike kad na koncert odes kao fan i kad odes kao analiticar...
Ne trebas biti analiticar da cujes greske.

Fruch
Posts: 25
Joined: 17 Oct 2007, 23:28

Re: Stadium Arcadium (RHCP)

Post by Fruch » 01 Jul 2008, 17:36

Ne mogu da nadjem nista na youtube-u vezano za zaboravljanje tekstova, aj molim te daj primer, bas bih voleo da vidim.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Stadium Arcadium (RHCP)

Post by Funkomat » 01 Jul 2008, 20:18

Evo na primer na californication-u je pogresio 2 strofu gde je umesto "it's understood that hollywood sells californication" rekao "and tidal waves couldn't save the world from californication" sto je jos i ok jer vecina ljudi to i ne skonta ili ajde mi na npr. ti reci sta kaze od od 1:19 - 1:28 u istoj pesmi jer ga ja ne razumem a text iz pesme ne peva sigurno... i tako dalje i tako dalje...
Kao sto sam vec rekao ima jos bezbroj ovakvih stvarcica. Pogledaj par koncerta pa ces skontati a i u jednom (sigurno ne samo jednom) interview-u je rekao da cesto zaboravlja reci i onda izmislja stvari umesto. :wink:

Nista lose nisam mislio kad sam rekao da zaboravlja textove jer je po meni to skroz normalno a i njegovi su tako da moze da radi sta hoce s njima ali kad vec moram da se opravdava...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Stadium Arcadium (RHCP)

Post by Duane » 01 Jul 2008, 23:29

neam pojma, ja greske nit sam trazio nit sam cuo, a nisam ni hteo da ih cujem jer sam ih cekao od 2 u indjiji a od 12 sa voznjom... nisam nista jeo pio, smorile predgrupe, KASABIAN UDAVIO(edo maajka je bio zanimljiv XD koji lik) !!! samo sam odlete kad su paprike izasle... euforia... naci ja drugar i 2 drugarice, ludnica, neznam meni stvarno bilo jebitacno kako rece ovaj...

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Stadium Arcadium (RHCP)

Post by LazaRocker » 01 Jul 2008, 23:35

Duane wrote:neam pojma, ja greske nit sam trazio nit sam cuo, a nisam ni hteo da ih cujem jer sam ih cekao od 2 u indjiji a od 12 sa voznjom... nisam nista jeo pio, smorile predgrupe, KASABIAN UDAVIO(edo maajka je bio zanimljiv XD koji lik) !!! samo sam odlete kad su paprike izasle... euforia... naci ja drugar i 2 drugarice, ludnica, neznam meni stvarno bilo jebitacno kako rece ovaj...
Nemoj ti meni ovaj :grummel_2: :grummel_2: :grummel_2: :lol: :lol: :lol: .

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Stadium Arcadium (RHCP)

Post by Duane » 01 Jul 2008, 23:54

brate izvini ali lakse mi je ukucati ovaj nego LazaRocker, naci moram da pritisnem 12 tastera(dva shifta zbog velikh slova)... mnogo a ovaj je 3 put manje... mada kad razmislim da sam odma odkucao dvanaes tastera ne bih morao da iskucam 127 tastera... verujte mi prebrojo sam... why the hell im i still typing!?!??

Fruch
Posts: 25
Joined: 17 Oct 2007, 23:28

Re: Stadium Arcadium (RHCP)

Post by Fruch » 02 Jul 2008, 00:29

Funkomat wrote:Evo na primer na californication-u je pogresio 2 strofu gde je umesto "it's understood that hollywood sells californication" rekao "and tidal waves couldn't save the world from californication" sto je jos i ok jer vecina ljudi to i ne skonta ili ajde mi na npr. ti reci sta kaze od od 1:19 - 1:28 u istoj pesmi jer ga ja ne razumem a text iz pesme ne peva sigurno... i tako dalje i tako dalje...
Kao sto sam vec rekao ima jos bezbroj ovakvih stvarcica. Pogledaj par koncerta pa ces skontati a i u jednom (sigurno ne samo jednom) interview-u je rekao da cesto zaboravlja reci i onda izmislja stvari umesto. :wink:

Nista lose nisam mislio kad sam rekao da zaboravlja textove jer je po meni to skroz normalno a i njegovi su tako da moze da radi sta hoce s njima ali kad vec moram da se opravdava...
Znacenje mog komentara nije bilo> "Ma nema sanse da Entoni gresi, aj leba ti da vidim, pokazi, ne verujem." Nego: " E bas bih voleo da vidim kako se zapucao." Tako da se nisi treba opravdavati nego samo dati primer.
Btw hvala! Sad sam pogleo onaj deo od 1.19, pratio tekst, ne mogu da verujem. Upisao sam se od smeha.... Sta je on tu otpevao :?:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest