Tom Petty, Traveling Wilburys, ELO...

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Tom Petty, Traveling Wilburys, ELO...

Post by KirilStipsa » 10 Oct 2008, 12:52

Vidim da se dosta pise o hardrocku, heavymetalu, i/ili domacim izvodjacima...

Da li neko ovde slusa muziku Tom Petty & the Heartbrakers? Ili Traveling Wilburys? Ili Electric Light Orchestra...
... eventualno The Beatles, Roy Orbison, Kinks, Hollies... ili cak Crosby, Steel & Nash (& Young)?

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: Tom Petty, Traveling Wilburys, ELO...

Post by xspaceman » 10 Oct 2008, 13:03

Pa ima nas jos ovde...jos smo zivi! :)

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Tom Petty, Traveling Wilburys, ELO...

Post by KirilStipsa » 10 Oct 2008, 14:59

Samo se vesto krijemo :hide:

Verovatno ja nisam normalan, ali mi je neverovatno da ovdasnji zivalj uopste ne trza na taj vajb.
Pre neki dan pricam sa jednim malim iz kraja, pored kola u kojima slusam Handle with care... i mali (koji se inace bavi muzikom) kao: "sta ti je ovo? nije lose..."
JEEE... i ja krenem da nabrajam ko sve svira/peva... kad on opet "Kul, a ko su Tom Petty i Jeff Lynn?" Super, dobro je da zna i za George Harrisona...
Ok, ne znam ni ja za gomilu metalaca... ali Trevelinzi... co'ece.

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: Tom Petty, Traveling Wilburys, ELO...

Post by xspaceman » 10 Oct 2008, 15:30

Wilbury Twist! Yeah! ;)

//////////////

Tri genija na jednom mestu...ne moze da omane! :)

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Tom Petty, Traveling Wilburys, ELO...

Post by KirilStipsa » 10 Oct 2008, 15:48

Tri genija na jednom mestu...ne moze da omane! :)
?!?!?!!?!?!

Bob Dylan, George Harrison, Roy Orbison, Tom Petty, Jeff Lynn... koja tri?

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: Tom Petty, Traveling Wilburys, ELO...

Post by xspaceman » 10 Oct 2008, 16:11

pa mislio sam na onog prvog,treceg i cetvrtog ciku! :)


User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Tom Petty, Traveling Wilburys, ELO...

Post by dweezil » 16 Oct 2008, 21:50

ja volem i Tom Petty-ja i Travelling Wilburys, super su bili :D i spot za Orbisonovu " I drowe all night" sa najdrazhesnijom glumicom ikad Jennifer Conely :D

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: Tom Petty, Traveling Wilburys, ELO...

Post by xspaceman » 16 Oct 2008, 23:31

evergreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen bwe! :)

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Tom Petty, Traveling Wilburys, ELO...

Post by KirilStipsa » 24 Oct 2008, 18:51

Prosto ne verujem da se niko vise nije javio na ovu temu?

Sve sami rokeri... :grummel_2:
a koliko rasprave na temu Kerbera, Divljih jagoda i Atomskog sklonista :oops: kukuuu...

Ne osudjujem niciji ukus, al daj malo soula rokenroula...

BTW, Petty je izdao album proletos, sa ekipom iz detinjstva... Mudcrutch...http://www.youtube.com/watch?v=Ln7F-a05 ... re=related

User avatar
slgr
Posts: 7
Joined: 20 Jun 2008, 16:37

Re: Tom Petty, Traveling Wilburys, ELO...

Post by slgr » 28 Oct 2008, 15:29

Imam jedan cd Toma Pettya Greatest Hits i znam napamet skoro sve pesme jer sam ga dok sam bio mali klinac uglavnom samo njega i slusao. Sada ga ne slusam mnogo. Bar ne mozete da kazete da se niko ne javlja na temu.

mixfree
Posts: 1
Joined: 11 Apr 2009, 16:15

Re: Tom Petty, Traveling Wilburys, ELO...

Post by mixfree » 21 Nov 2010, 20:23

Javljam se sa zakašnjenjem:)
SLušam i obožavam skoro sve od gore pomenutog, i jedini sam u svojoj ekipi koji sluša Tom Petty-ja:) Kad se negde zapijemo obavezno im puštam Tomu a oni lude...:)

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Tom Petty, Traveling Wilburys, ELO...

Post by Boogie Woogie » 21 Nov 2010, 22:57

KirilStipsa wrote:Samo se vesto krijemo :hide:

Verovatno ja nisam normalan, ali mi je neverovatno da ovdasnji zivalj uopste ne trza na taj vajb.
Pre neki dan pricam sa jednim malim iz kraja, pored kola u kojima slusam Handle with care... i mali (koji se inace bavi muzikom) kao: "sta ti je ovo? nije lose..."
JEEE... i ja krenem da nabrajam ko sve svira/peva... kad on opet "Kul, a ko su Tom Petty i Jeff Lynn?" Super, dobro je da zna i za George Harrisona...
Ok, ne znam ni ja za gomilu metalaca... ali Trevelinzi... co'ece.
sve zavisi ko šta očekuje od muzike (a i u kako je vaspitan)

Neko, ko je npr išao u muzičku školu, krenuo od nekih osnova, verovatno će celog života ragovati na harmonije, tonove..i muziku će doživljavati upravo tako - kao skup što prijatnije povezanih tonova.

Neko opet, od muzike očekuje performans, energiju, poruku, razlog da se iskače isl.

Nekada sam, kao klinac (na primer) bio uveren da su narodnjaci na izdahu. Da je to neka inercija prošlih, ruralnih vremena, da će tehnika, informacije, ovo, ono..jednostavno pregaziti sva ta zavijanja i lelekanja, da se više nikad ne pojave, osim možda u zvižducima nekih matoraca što pate za zavičajem isl..Ipak, desilo se obrnuto.

desilo se da je u Srbiji r'n'r umro. Da su jazz, blues, soul..maltene - ilegala.
Desilo se da gde god okreneš, najstrašnije turbo-orijental-pop-pink-grok.folk pevaju klinci, i to sve u 16.
Prepune arene, folkera. Grand tek izbaci nekog lika kao "zvezdu", a za nim se već kotrlja masa fanova koji znaju sve tekstove napamet.

Da li je sveopšta kriza (90-tih), p(r)ozivanje na nacionalni "identitet", da li brza lova, da li inat, da li nestrpljenje, neobrazovanje. da li sirotinja, da li podsmevanje...da li nešto deseto..tek nešto je nateralo mozgove čitavih generacija mladih da se najiskrenije pronađu i ukopaju u definitivnom kiču i šundu.

Sećam se kako su neki likovi (valjda iz čiste dosade) išli po ibarskoj da snimaju neke "likove" i "kraljeve" (tipa poput ovog nesrećenog Ekrema) i da se smeju i prepričavaju sve to..
Ali, ispade da je taj manir da se iz zezanja posvećuje pažnja kojekakvom društvenom talogu - postao najpore fora, fazon, zezanje..a potom i navika, model i na kraju kulturni obrazac.

raspisah se..

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Tom Petty, Traveling Wilburys, ELO...

Post by Boogie Woogie » 21 Nov 2010, 22:59

nego, da se vrnem na temu..


User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Tom Petty, Traveling Wilburys, ELO...

Post by Dersu Uzala » 22 Nov 2010, 00:28

Pa svi smo imali 12 godina nekad majku mu.



Nego, :1: za gornji esej BW.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest