"Poslednja Igra Leptira"

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

"Poslednja Igra Leptira"

Post by ac10 » 30 Oct 2008, 00:51

Nesto u zadnje vreme ih cesto slusam i sad sam se toliko ubedacio zbog nese :cry:
bas steta za takvog coveka.
nego.
Poslednja igra leptira je beogradska rock grupa nastala 1979godine i postojala je do 1989 godine.
clanovi grupe su:

-Nenad Radulovic-Nesa Leptir-glas,gitara
-Drasko Jankovic-gitara
-Saso Bogojevski-bas
-Dragomir Todorovic-bubanj
-Dragomir Stanojevic-klavijature
-Zorica Djermanov-glas
-Lidija Asamovic-glas


Image

[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ODh9RJq-PVE&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ODh9RJq-PVE&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/UoaibX7WFGI&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/UoaibX7WFGI&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

bilo bi lepo da kazete sta mislite o ovoj grupi i ako neko zna nesto interesantno u vezi grupe da podeli to sa ostalima

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: POSLEDNJA IGRA LEPTIRA

Post by Doolio » 30 Oct 2008, 02:16

meni su odlicni, jebiga, nemam sta drugo da kazem:) nesa car

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: POSLEDNJA IGRA LEPTIRA

Post by dejankuki » 30 Oct 2008, 08:50

Da, Nesa je bio car ... i da te nasmeje i da te rasplace... zezao se i sve okretao na zezanciju... gotivan lik..

Pesme P.I.L. nisu bile kvalitetne u smislu komplikovanosti, ali imale su neki smek.. u stvari tu su reci imale veeeliku zaslugu...


Mene zanima gde su i sta sad rade ostali clanovi...

User avatar
alegra
Posts: 94
Joined: 16 Dec 2008, 12:14
Location: sarajevo

Re: "Poslednja Igra Leptira"

Post by alegra » 18 Dec 2008, 00:43

Kada ih neko pomene uvijek se sjetim one pjesme"Hvala ti za muziku"-tekst je odličan!!!

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: "Poslednja Igra Leptira"

Post by cccira » 18 Dec 2008, 00:50

Intenzivno sam ih slusao kao klinac, mnogo sam voleo Nesin humor. Skoro sam preslusao neki greatest hits cd i bas mi je prijao. Velika steta za njih :(

robilad
Posts: 93
Joined: 02 Dec 2008, 14:02

Re: "Poslednja Igra Leptira"

Post by robilad » 18 Dec 2008, 09:13

Mogu samo da pozdravim i da kazem da je Nesa po mom misljenju bio kreativan, pozitivan i iskren muzicar, tako da bez obzira sto mi se ne svidja muzicki izraz PIL - postujem ih

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: "Poslednja Igra Leptira"

Post by Sava » 18 Dec 2008, 10:45

ac10 wrote: bilo bi lepo da kazete sta mislite o ovoj grupi i ako neko zna nesto interesantno u vezi grupe da podeli to sa ostalima
Komšija, mislim da sam već pisao o tome na forumu ako me ovo sklerotično pamćenje ne vara.

Startovali su kao pozorišna grupa i imali su predstavu "Gumeni ekser" koja je bila sastavljena praktično od skečeva. U predstavi se i poprilično sviralo, a sećam se da je i violina bila uključena u to. Vrlo zabavna predstava i slatko sam se smejao, a Neša je bio odličan komičar. Nedugo zatim su prerasli u isključivo muzičku grupu sa redigovanim sastavom i dalji put znate.

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: "Poslednja Igra Leptira"

Post by ac10 » 22 Dec 2008, 23:37

pozdrav komsija :)
moguce da je pisalo al na pretrazi mi je pokazalo samo jedan post koji ne govori nista u vezi njih pa sam otvorio temu.

inace nasao sam njihove ploce(caletove) i na unutrasnjim koricama ima toliko veselih i pozitivnih stvari da je to cudo. probacu da nadjem jos nesto o njima ali uglavnom sve sto nadjem u vezi je sa nesinom smrcu :cry:

User avatar
Zoe Sucette
Posts: 20
Joined: 21 Jul 2009, 02:37
Location: Tamo negde na juznom severu xD

Re: "Poslednja Igra Leptira"

Post by Zoe Sucette » 23 Jul 2009, 15:33

Puno ih cenimo, moja banda i ja :D
Prelepe pesme imaju... :)

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: "Poslednja Igra Leptira"

Post by Nyarlathotep » 20 Aug 2009, 09:52

da, to je jedan od retkih exYU bendova po kojem ne kenjam kad god ga neko pomene.

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: "Poslednja Igra Leptira"

Post by cccira » 20 Aug 2009, 13:15

Nyarlathotep wrote:da, to je jedan od retkih exYU bendova po kojem ne kenjam kad god ga neko pomene.
:ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest