Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by Doolio » 02 Jan 2009, 12:48

jao bre, gluvi telefoni...usredsredite se:

-glasa masa (hijao eto rime niotkuda!)
-glasa masa po licnom afinitetu
-glasano je za najgotivniji solo, a ne za najboljeg gitaristu, tehnicara, filingcara i tome slicno

dakle, to je u pitanju. kao sto rekoh opet, ako cemo objektivno, hendza je car. ako cemo subjektivno, ja njega ne mogu da slusam:) i kad bih glasao za soloe koji su MENI gotivni, ne bi mi ni usao u top100, a ko zna koji likovi bi usli, od brege do noela galagera:)

e sad, uzmite nekog standardnog lika koji eto prislusne muziku ponekad kako glasa. sta se desava, pa naravno da sles dere hendriksa, otprilike moja keva zna da zvizdi november rain solo, a za hendriksa sumLJam da zna kako izgleda:)
ne uzimajte kao merodavne liste koje se oblikuju 'po svidjanju' velikog broja ljudi. tj, uzimajte ih kao merodavne sta ljudi najvise vole da slusaju, ali ne za to sta je objektivno najbolje. ja svoju listu nikad ne bih uzeo za objektivnu, niti bih se trudio da sastavljam neku objektivnu listu (osim za pare):)

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by muki17 » 02 Jan 2009, 13:22

...potpisujem sve gore... :) ..Lepo si ti to srocio....I jos je pala reklama za November rain... :lol: 8)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by Duane » 02 Jan 2009, 16:32

a ja kontam to ali velim: da li onda takva ultra subjektivna lista treba da izadje u jednom od najpopularnijih magazina svih vremena? nece li to samo prosiriti dalje to subjektivno misljenje? netrebaju li takve novine da budu objektivne? ;) end of velling ;)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by Doolio » 02 Jan 2009, 17:37

pa nista nece da skodi jer se disklejmuje da je lista nastala masovnim glasanjem, a zna se sta to znaci i tu i ne treba traziti neku objektivnost. ljudi su jednostavno navodili svoje omiljene solaze i ispao je sles iznad hendriksa, a to se moglo i naslutiti, mogao sam to i ja da kazem pre nego sto je lista izasla. po meni su grdje 'objektivne' liste jer se od njih objektivnost ocekuje, a nikako se ne moze postici u praksi, pogotovo kad od hiljada gitarista treba da uguras nekih sto.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by Duane » 02 Jan 2009, 18:54

a o5 vidis da dobar broj ljudi shvata ozbiljno te liste... a praviti "objektivnu" listu sto najboljih gitarista je sasvim nepotrebno i apsurdno... ;)

AutoDog
Posts: 18
Joined: 11 Apr 2014, 00:04

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by AutoDog » 11 May 2014, 21:22

Solidan hard rok gitarista, mozda jedan od boljih, ali nisam cuo nista vise u njegovoj svirci od hard rok gitariste :D

sleazeboy
Posts: 21
Joined: 19 Aug 2014, 20:11

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by sleazeboy » 19 Aug 2014, 20:16

mrzi me da citam sta ste sve pisali jer sam nov ovde, ali samo mogu da kazem da jedva cekam novi album, treci po redu, izlazi u septembru koliko se secam :ziveli:

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by clapton » 16 Feb 2015, 15:07

svaka mu cast ali ne mogu da podnesem onaj njegov jadni vibrato i neprecizno bendovanje, muljav ton. studijski neprimjetno ali uzivo :povrac:, pa jos ako mora da improvizuje...


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest