Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by Guitar_thrill » 01 Jan 2009, 04:25

sevastokrator wrote:Za mene je najbolji gitarista svih vremena ubedljivo Dzimi Pejdz, mozda on nije bolji od Hendriksa, ali ipak rekao bih da svira bolje od Slesa, pa je 9. na listi, tako da....
bez rasprave ali sigurno postoji razlog zbog kog se Sles nije nasao na listi 100 naj gitarista, mozda je i to razlog zbog kog se on ne pominje toliko
aj mi onda objasni kako je to Dzoni Ramon tako visoko na listi? i na listi najboljih vokala nema Gilana,tako da zaboravite vi na rolling stoneove liste,ona to prave kako doolio rece po sto nekih kriterijuma dje nikad ne prodju oni za koje mi mislimo da treba da prodju:)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by Doolio » 01 Jan 2009, 11:48

zato kad je guitar world pravio listu, nije stavio redne brojeve, vec je nabrojano sto gitarista.

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by kurtrose » 01 Jan 2009, 16:48

Eto a primer po guitar about slesova solaza iz N.R. je na 6 mestu... a Guitar World Magazine je napravio anketu a kojoj je zavrsio na 15. mestu..mada mi je ta anketa sumnjiva isto cim je Jimi Hendrix tek 12. a Kirk Hammett 2. ... :?:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by Doolio » 01 Jan 2009, 18:43

brate, anketa je bila globalna, tipa zilioni citalaca su glasali. a meni nije tu nista cudno, kao prvo, to je anketa za najbolji solo, a ne za najboljeg gitaristu, kao drugo, svako je glasao za ono sto se njemu svidja, a nije niko pokusavao da bude objektivan, u tome je i bila fora.
tako da ja zaista ne znam sta ti je tu sumnjivo. na mojoj svidjackoj listi top100 soloa, hendriksa ne bi ni bilo npr. a kirk bi isto zavrsio visoko, mada ne drugi, ali top10 sigurno, sles bi se nasao u top30...

User avatar
sevastokrator
Posts: 204
Joined: 26 Oct 2008, 00:00

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by sevastokrator » 01 Jan 2009, 20:29

slicno i ja mislim, s tim sto bi Jimi Page bio 1. a 2. Ritchiee Balckmore, zatim John Fruishante, Santana, Hammet i dr.
Slesa bih stavio negde na 20-25 mesto

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by kurtrose » 02 Jan 2009, 02:38

Pa mislio sam da mi je sumnjivo to kako masa glasa, koliko je kompetenta, jer ja znam koliko je Hendrix bolji od Slasha i sl.. Sve u svemu, def. su mi kvalitetnije Handrix, Blackmore, Page, Vai, Satriani i mozda Santana, ostali su ili u rangu ili ispod.. Opet kazem, to je moje subjektivno misljenje..

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by Duane » 02 Jan 2009, 03:26

kurtrose wrote:Pa mislio sam da mi je sumnjivo to kako masa glasa, koliko je kompetenta, jer ja znam koliko je Hendrix bolji od Slasha i sl.. Sve u svemu, def. su mi kvalitetnije Handrix, Blackmore, Page, Vai, Satriani i mozda Santana, ostali su ili u rangu ili ispod.. Opet kazem, to je moje subjektivno misljenje..
niko nezna koliko je hendrix bolji od slesha ;) al svi znamo da je to mnogo... al valjda neznam svi(osim chuck norrisa, dvaput) da brojimo do beskonacnosti ;)

salim se ;)

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by muki17 » 02 Jan 2009, 03:35

joo,pokopaste Slasha nacisto :lol: ....jeste da ima mnoooooooooogooo boljih on njega,ali kad uradi onaj bend,ili reverse bend,tacno osetite koliko je dobar gitarista,koji stvarno svira sa osecajem..daleko od toga da je najbolji,ali u nekim njegovim solozama prosto vas zagolica stomak,sto ipak govori da je dosta dobar...samo moje misljenje..i srecna vam repriza :D :D 8)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by Duane » 02 Jan 2009, 03:38

muki17 wrote:joo,pokopaste Slasha nacisto :lol: ....jeste da ima mnoooooooooogooo boljih on njega,ali kad uradi onaj bend,ili reverse bend,tacno osetite koliko je dobar gitarista,koji stvarno svira sa osecajem..daleko od toga da je najbolji,ali u nekim njegovim solozama prosto vas zagolica stomak,sto ipak govori da je dosta dobar...samo moje misljenje..i srecna vam repriza :D :D 8)
ja o5 ne... mozda nismo culi iste "bend"-ove ;) a ja sam ovoliko godina koliko sam mogao proveo slusajuci bas to... galaher, tocak, blekmore... bla bla... geri mur... bla bla... a o5 mi slesh neje ni blizu ;)

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by muki17 » 02 Jan 2009, 03:45

Definitivno se slazemo sto se ukusa tice,i ja slusam to isto,i isto se slazemo po pitanju godina(sredjnoskolci,usijane glave :lol: )...stvar ukusa....Slash=dobar ,nije najbolji,simpatican,ali brzo dosadi(u nekim prilikama),ima boljih,ima,da li je za bacanje,nije.. 8) ..

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by Duane » 02 Jan 2009, 03:50

muki17 wrote:Definitivno se slazemo sto se ukusa tice,i ja slusam to isto,i isto se slazemo po pitanju godina(sredjnoskolci,usijane glave :lol: )...stvar ukusa....Slash=dobar ,nije najbolji,simpatican,ali brzo dosadi(u nekim prilikama),ima boljih,ima,da li je za bacanje,nije.. 8) ..
slazem se kompletno... usijane glave? odlican film ;) salim se, takve su godine, iako se ja netripujem puno da znam sve, mozda tako zvucim ;) al i neusijan bi stavio ove momke koje nabrojah miljama ispred saula hudsona ;)

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by muki17 » 02 Jan 2009, 03:54

Ti momci i jesu ispred njega,ko mi od evropske unije 8) ..samo kazem,ima nesto ,sto vole'm kod njega..Jeli,a sta mi radimo na forumu u pola 5 ujutro? :lol: :lol: 8) 8) vidi se da smo,ono,pod uticajem povisenog lucenja hormona... :D ..salim se..odo da zagrejem krevet..pozz

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by Duane » 02 Jan 2009, 03:57

muki17 wrote:Ti momci i jesu ispred njega,ko mi od evropske unije 8) ..samo kazem,ima nesto ,sto vole'm kod njega..Jeli,a sta mi radimo na forumu u pola 5 ujutro? :lol: :lol: 8) 8) vidi se da smo,ono,pod uticajem povisenog lucenja hormona... :D ..salim se..odo da zagrejem krevet..pozz
brate ja neznam sta ti radis, al ja sam upravo dosao sa "pijanke" i zelim malo da se iskuliram pre nego sto legnem i probudim se ujutru u 9 sati, jer sam jebeni vampir ;)

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by muki17 » 02 Jan 2009, 03:59

Meni pricas? ja se sada upravo treznim,pored koka kole,i milke...a ako ne prestanemo da oftopicarimo,odrobijace nas admin :D :lol: 8) :mrgreen: :twisted: :evil: ..

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Meni Nije Jasno Zašto Se Ne Priča O Slashu?

Post by Duane » 02 Jan 2009, 04:05

muki17 wrote:Meni pricas? ja se sada upravo treznim,pored koka kole,i milke...a ako ne prestanemo da oftopicarimo,odrobijace nas admin :D :lol: 8) :mrgreen: :twisted: :evil: ..
a ti si onda lightweight... treznjenje je za p''''' ;)
salim se buraz ziv bio! ;) ja se licno nadam da nece da padne nikakav ban...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest