Rok kamp

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

M-Jay
Posts: 37
Joined: 07 Apr 2008, 16:47

Rok kamp

Post by M-Jay » 01 Nov 2008, 19:21

Znate li nesto o rock kampu koji se odrzava 2 puta godisnje u Gucevu blizu Loznice???

User avatar
delakroA
Jazz Café Barman
Posts: 342
Joined: 22 Aug 2008, 23:38
Location: Bijeljina, RS

Re: Rok kamp

Post by delakroA » 16 Nov 2008, 13:04

ne moze biti nikako U GUČEVU jer je to planina :)
a nisam cuo nikad...a ako je to istina...onda dobra informacija bi dobrodosla :)

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Rok kamp

Post by Santana » 27 Nov 2008, 21:46

CUh da je to dobra fora-da klinci dolaze sa gitarama0 ono osnove predavanja- zajednicke dzem partije...zezanje, druzenje-voeo bih da odem na to

User avatar
XaPa
Posts: 58
Joined: 08 Jul 2008, 19:23

Re: Rok kamp

Post by XaPa » 02 Dec 2008, 20:16

To je extra ideja,ja bi isao provereno ma gde da je!!!! 8)

User avatar
Djole_BB
MF veteran
Posts: 169
Joined: 18 Jan 2008, 18:49

Re: Rok kamp

Post by Djole_BB » 08 Dec 2008, 21:57

ocu i ja...

SRVFan
Posts: 57
Joined: 26 May 2008, 21:14

Re: Rok kamp

Post by SRVFan » 25 Jan 2009, 03:54

Josh kad bi se nashla neka dobra dusha da nam obelodani gde i kad se to odrzava,bio bih mu veoma zahvalan,a kamp bih vrlo rado posetio! :)

robilad
Posts: 93
Joined: 02 Dec 2008, 14:02

Re: Rok kamp

Post by robilad » 26 Jan 2009, 10:45

Ne volim da kvarim raspolozenje ali...zakljucke izvucite sami :
"Zimski kamp škole rok-gitare

Zimski kamp škole rok-gitare, biće održan od 08. do 15. januara 2009. godine u odmaralištu “MN“ na Gučevu u blizini Loznice. Kamp je posebna vrednost škole rok-gitare u okviru Centra za kulturu “Vuk Karadžić“. Održava se u vreme letnjeg i zimskog školskog raspusta i traje 7 dana u okviru kojih polaznici sviraju, druže se, razmenjuju iskustva, takmiče se i nastupaju. Rok za prijavljivanje 15. novembar.

Obezbeđeni su predavači među kojima su: prof. Nikola Starčević i prof. Zoran Starčević iz tria “Balkanske žice“, prof. Davor Lazić, gitarista (mala vita) iz muzičke akademije Hag – Holandija, prof. Jovan Ivković i grupa “Feniks“, prof. Goran Dražević, predavač o studiju, radu u studiju i studijskoj opremi, prof. Milan Rundić, bubnjar, prof. Milan Lukić, basista itd. Za sve učesnike kampa obezbeđena su predavanja o rizicima zavisnosti, omladinske mreže “Iskra“, poseta – ekskurzija do Soko-grada, sportska takmičenja itd.

Obezbeđen je i živi nastup učesnika u diskoteci “Holivud“ u Loznici kao i izdavanje CD-a sa najboljim numerama snimljenim tokom rada kampa. Svi muzički instrumenti (bubnjevi, razglas, mikrofon, pojačala) su obezbeđeni, a potrebno je poneti samo lične instrumente. Svaki rok orkestar imaće svog pratioca koji će brinuti o svim detaljima vezanim za realizaciju programa kampa. Smeštaj za pratioce je gratis.

Kotizacija po osobi je 15.000 dinara u koju je uključeno:
- 6 punih pansiona u odmaralištu “MN“
- besplatan prevoz od Loznice - jednodnevna ekskurzija u Soko grad
- predavanja, korišćenje studija, izdavanje CD
- nastupi i koncerti

Kontakt telefoni:
Kancelarija za mlade – Loznica: 015 898 400, 063 140 60 67
Prof. Jovan Ivanović: 063/803-66-91
Odmaralište “MN“: 015/819-733

Ideja o pokretanju rada škole rok-gitare nastala je 2004.godine u krugu lozničkih rok muzičara starije generacije, a kao mogućnost da se pruži pomoć i savet mladim muzičarima. Ova ideja je realizovana 2005. godine kada je sa radom počela škola rok-gitare u okviru Centra za kulturu “Vuk Karadžić“.

Škola radi po principu tromesečnih kurseva sa polaznicima od 10 do 20 godina koji su podeljeni u različite grupe. Kursevi su stepenovani i to: početni, srednji i majstorski.

U vreme trajanja kampa organizuju se svakodnevna predavanja gostiju, poznatih rok gitarista i muzičara u prepodnevnim (10-12 časova) i popodnevnim (16-18 časova) terminima. U večernjim satima održavaju se žive svirke polaznika i predavača gde oni nastupaju zajedno.

Generalni pokrovitelj kampa od 2007. godine je Kancelarija za mlade grada Loznice i ova činjenica je dala novi kvalitet i napredak. Novi sadržaji (predavanja, posete medija, razgovori sa organizacijama mladih) kao i muzički studio, doprineli su da kamp postane zanimljiviji i kvalitetniji.

Snimci u muzičkom studiju se obrađuju i izdaju na CD izdanju Kancelarije za mlade i Centra za kulturu “Vuk Karadžić“. "

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: Rok kamp

Post by luka000 » 26 Jan 2009, 11:18

lepo, samo sto smo zakasnili :lol:

robilad
Posts: 93
Joined: 02 Dec 2008, 14:02

Re: Rok kamp

Post by robilad » 26 Jan 2009, 15:12

Nije to ni L od lepo, ne znam koliko vas radi ali petnaest somica je poprilicna suma, za taj novac se moze mnogo vise priustiti od sumanuto skupog rok kampovanja u okolini loznice, by the way video sam da je jedan od vajnih predavaca Zoran Starcevic, koji ceo zivot radi narodnjake, nemojte biti naivni

Enterprise
Posts: 187
Joined: 29 Nov 2007, 14:55

Re: Rok kamp

Post by Enterprise » 26 Jan 2009, 17:34

robilad wrote:by the way video sam da je jedan od vajnih predavaca Zoran Starcevic, koji ceo zivot radi narodnjake
Ne razumem sta si hteo ovim da kazes???

robilad
Posts: 93
Joined: 02 Dec 2008, 14:02

Re: Rok kamp

Post by robilad » 27 Jan 2009, 09:08

Mislim da znas sta sam hteo da kazem - ne moze on da bude predavac u rok kampu, on je u roku koliko sam ja u tursiji ! Druga stvar, kamp bi trebalo da ima neku simbolicnu cenu, a ne 15 somica?!?!?!?!?!?! To je KVAZI ROK KLEMPA, toliko od mene

Enterprise
Posts: 187
Joined: 29 Nov 2007, 14:55

Re: Rok kamp

Post by Enterprise » 27 Jan 2009, 13:06

Sto se tice cene,tu se apsolutno slazem sa tobom!!15000 je,bar za mene, mnogo.Ali kako je dobar deo "loznickih rokera" finansijski dobro potkovan,za njih nema zime.E sad,Starcevic po meni svira dobro,i dobar deo ljudi je on ucio.A ima njih jos koji su svirali ili sviraju sa Sinanom,Cecom.....A iako je to Rock kamp,velike su sanse da necete svirati Pink Floyd,Purple,LZ,Beatles-e,Santanu,Claptona,Queen,CCR,.......(opet mozda bude sviran Smoke on the water ili Black magic woman,ali tesko),ili cak cujete izjave tipa Beatles-i su slepci,Clapton je slepac itd itd.Sto se mene tice,to je samo nacin kako da se uzmu pare,nista vise.

User avatar
XaPa
Posts: 58
Joined: 08 Jul 2008, 19:23

Re: Rok kamp

Post by XaPa » 30 Jan 2009, 18:49

e jbg....ja se bas ponadao necemu,a ono standard njesra....

SRVFan
Posts: 57
Joined: 26 May 2008, 21:14

Re: Rok kamp

Post by SRVFan » 31 Jan 2009, 00:55

Pa drugo se ne moze i ochekivati u Srbiji... Pogledajte samo sve one kvazi gitarske kurseve i knjige shto imaju kod nas da se kupe (chast izuzecima)... Stvari u fazonu "Shkola gitare by Jashar Planinchic","Shkola popularne gitare by xxx","Jednostavni video kursevi za gitaru",i slichno... Komercijalni trash chija je jedina namena da vam uzme pare... :)

User avatar
roots unite
Posts: 85
Joined: 16 Jan 2009, 10:14
Location: backa palanka

Re: Rok kamp

Post by roots unite » 28 Mar 2009, 20:03

JAAO JA SE BAS PONADO REKO NASLO SE PAR NEMIRNIH MOZGOVA I REKLO AJD DA SVIRAMO I ZOVEMO NEKO DRUSTVO,TIPA ONO SVE STO TREBA DA URADITE JE DA PONESETE GITARU OSMEH I SATOR KAD ONO PARE TRAZE,""PA LJUDI NISU PARE TOLKO VAZNE""-TO GOVORE ONI STO IMAJU,STETA JEL IMA JOS NEGDE U SRBIJI TAKO NESTO OSIM MOTO SKUPOVA?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest