Pričajmo malo o Santani

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by Duane » 25 Mar 2009, 22:43

a sto piter grin i mesa bugi nisu postali poznati ko santana? :?

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by Dete epruvete » 25 Mar 2009, 22:58

i onda je mrmut zavio chokoladu u foliju

a ovi nisu postali poznati zato shto do ljudi nije doprlo njihovo kosmicko sviranje

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by sub_zer0 » 25 Mar 2009, 23:19

a sto piter grin i mesa bugi nisu postali poznati ko santana?
A sto na pr. na Vai-evu svirku dodje 1000 ljudi, a Aca Dzukac napuni arenu? :wink:

a ovi nisu postali poznati zato shto do ljudi nije doprlo njihovo kosmicko sviranje
... i onda je mrmot zavio cokoladu u foliju. Ja ne vidim sta je tu kosmicko, ali verovatno su oni napuseni hipici na Vudstoku videli :mrgreen:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by Duane » 26 Mar 2009, 00:50

jao aj molim te... oces da kazes da vise ljudi zna za acu lukasa nego steve vai-a? mislim come on... jedno je kad pricamo lokalno, drugo globalno... sad da li je steve vai popularniji u rumi, neznam, a ni nezanima me, a nema nikakve veze sa onim sto sam rekao...

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by sub_zer0 » 26 Mar 2009, 01:15

Svejedno, neka bude Madona/Vai (kada sam ga vec uzeo kao primer malopre)?

a nema nikakve veze sa onim sto sam rekao...
A sta si rekao? :) Kakve veze ima da li je neko poznat siroj javnosti ili nije...To ne garantuje kvalitet. Vazi i obrnuto.
A nikad u zivotu mi nije palo na pamet da poredim popularnost gitariste sa pojacalom :? :mrgreen: :)

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by Dete epruvete » 26 Mar 2009, 15:11

on je uzeo acu lukasa za primer na lokalnom nivou. ako hoces globalno uzmi madonu.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by Duane » 26 Mar 2009, 19:33

sub_zer0 wrote:Svejedno, neka bude Madona/Vai (kada sam ga vec uzeo kao primer malopre)?

a nema nikakve veze sa onim sto sam rekao...
A sta si rekao? :) Kakve veze ima da li je neko poznat siroj javnosti ili nije...To ne garantuje kvalitet. Vazi i obrnuto.
A nikad u zivotu mi nije palo na pamet da poredim popularnost gitariste sa pojacalom :? :mrgreen: :)
dobro to za mesa bugi je preterivanje koji si sam poceo :mrgreen: al ono maj pojint iz... da li je vise ljudi culo za Albatrosa ili za Ko Je Konobar? Milenko.... :mrgreen:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by sinisake » 26 Mar 2009, 19:37

Milinko je konobar, ja mislim! :mrgreen: :ziveli:
Santana - stoko neslana! (Parafraza cuvenog crnogorskog grafita o Solani) :mrgreen:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by Doolio » 26 Mar 2009, 21:37

milinko, milinko.

ali drugi deo je carski posto ga niko ne peva isto:)

-ima kera dva, do jaja
-to je smeker taj, tonight

:)))

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by luka000 » 26 Mar 2009, 22:15

sinisake wrote:Milinko je konobar, ja mislim! :mrgreen: :ziveli:
Santana - stoko neslana! (Parafraza cuvenog crnogorskog grafita o Solani) :mrgreen:
Sinisake ti si stalno u nekim parafrazama :lol: ...

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by sinisake » 26 Mar 2009, 22:59

Pa nisam bas stalno...
Ovih dana, pomalo. :mrgreen:

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by Guitar_thrill » 27 Mar 2009, 16:10

sub_zer0 wrote:Blah, lik koji je postao poznat zahvaljujuci Piteru Grinu i Mesa Bugiju.

Nikada ga nisam voleo, iako su mu prvi radovi ok (koliko me secanje sluzi). Na MTV hitove ne treba trositi reci.

Mojih 5 para.
zasto zahvaljujuci piteru grinu i mesa bugiju?! sta sad da kazemo, SRV, blah, lik koji je postao poznat zahvaljujuci vibroverbu i hendrixu (ili ts-u i albertu kingu)...

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by sub_zer0 » 27 Mar 2009, 16:36

zasto zahvaljujuci piteru grinu
Kada na ulici nasumicno zaustavis nekog lika i kazes mu da ti navede bar 1 pesmu Sa(n)tane, sta mislis sta ce on da ti kaze? :wink:

mesa bugiju?
Ne bi bio tu gde jeste da mu, izmedju ostalog, nije bilo Vudstoka. A sta mislis, cime je on odusevio publiku tamo? Nisu tamo dolazili neki klosari koji sviraju u garazi, pa da mozemo da kazemo da je ovaj tehnicki bio bolji od njih i ne znam kako usviran. :) Zvuk je bio veoma bitan faktor. Sto bi svi morali da imaju Fender/Marshall pojacalo?


Kod SRV je verovatno drugi slucaj, ali ni on nije dzabe stavljao 13ice na strata i slicno. :)

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by Guitar_thrill » 27 Mar 2009, 16:46

sub_zer0 wrote:
zasto zahvaljujuci piteru grinu
Kada na ulici nasumicno zaustavis nekog lika i kazes mu da ti navede bar 1 pesmu Sa(n)tane, sta mislis sta ce on da ti kaze? :wink:

Ne bi bio tu gde jeste da mu, izmedju ostalog, nije bilo Vudstoka. A sta mislis, cime je on odusevio publiku tamo? Nisu tamo dolazili neki klosari koji sviraju u garazi, pa da mozemo da kazemo da je ovaj tehnicki bio bolji od njih i ne znam kako usviran. :) Zvuk je bio veoma bitan faktor. Sto bi svi morali da imaju Fender/Marshall pojacalo?
pa ne znam...mislim da covek ne moze napraviti takvu karijeru na osnovu Black magic woman....a ni na osnovu toga sto je na woodstocku imao "najbolji" ton...da je neko drugi svirao kroz mesa bugija mislis da bi se tako proslavio? Mislim da je tu bilo malo vise od mesa bugija :wink:

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by sub_zer0 » 27 Mar 2009, 17:24

mislim da covek ne moze napraviti takvu karijeru na osnovu Black magic woman
Pa i ne moze, ali to ne znaci da nema odgovarajuci udeo u svemu tome. Ako ti neko kao najpoznatiju/najomiljeniju stvar navede nesto sto uopste nije njegovo, tu nesto nije u redu. (odnosi se na nase podneblje i grupaciju, a ne pojedinca)
da je neko drugi svirao kroz mesa bugija mislis da bi se tako proslavio?
Ne znam, mozda, sve je to relativno. :)
a ni na osnovu toga sto je na woodstocku imao "najbolji" ton
Ne kazem da je bio najbolji, ton je subjektivna pojava. Ne prolaze uvek najbolji umetnici, nekada je dovoljno biti drugaciji. A to ne garantuje kvalitet...blabla..truc truc... :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest