Pričajmo malo o Santani

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by Duane » 29 Oct 2010, 19:12

ma možete svi da mu pljunete pod prozor

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by Santana » 30 Oct 2010, 12:07

Duane wrote:ma možete svi da mu pljunete pod prozor
Naravno.


User avatar
Djole_BB
MF veteran
Posts: 169
Joined: 18 Jan 2008, 18:49

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by Djole_BB » 09 Feb 2011, 20:40

ide seeeee...:D

Greenfield
Posts: 40
Joined: 21 Sep 2009, 23:19

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by Greenfield » 05 Jul 2011, 10:17

I konacno sutra - Santana! Ide li neko?

User avatar
Sodom
Posts: 70
Joined: 30 Apr 2011, 15:00
Location: Beograd - Bele Vode

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by Sodom » 05 Jul 2011, 14:16

kad cujem najavu na tv-u "najvceci svetski gitarista" odmah trcim u klozet. Ispusena mustikla jos pre 30 godina na tezga turneji da zaradi pare za jeftinu tekilu. UZAS :shock:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by mislim_stvarno » 05 Jul 2011, 14:24

Sodom wrote:kad cujem najavu na tv-u "najvceci svetski gitarista" odmah trcim u klozet. Ispusena mustikla jos pre 30 godina na tezga turneji da zaradi pare za jeftinu tekilu. UZAS :shock:
a, kad je ovo novakovo "najveci uspeh srpskog sporta u istoriji", moze i santana da bude "najveci svetski gitarista" :povrac:

User avatar
Sodom
Posts: 70
Joined: 30 Apr 2011, 15:00
Location: Beograd - Bele Vode

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by Sodom » 05 Jul 2011, 14:47

mislim_stvarno wrote:
Sodom wrote:kad cujem najavu na tv-u "najvceci svetski gitarista" odmah trcim u klozet. Ispusena mustikla jos pre 30 godina na tezga turneji da zaradi pare za jeftinu tekilu. UZAS :shock:
a, kad je ovo novakovo "najveci uspeh srpskog sporta u istoriji", moze i santana da bude "najveci svetski gitarista" :povrac:
govorim o zvanicnoj najavi za koncert santane... a za te novakove uspehe i ocene su odgovorni urednici programa tih televizija. Mislim stvarno dal mislis stvarno da je ovaj bar u top 3000 gitarosa.... ima jednu pesmu na koju se voza sto godina. 8) 8) 8)

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by andrej] » 05 Jul 2011, 15:35

moze li ovih dana i jedna prica proci bez novaka?

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by Duane » 05 Jul 2011, 15:50

kakav bre santana? šta je on osvojio?

Greenfield
Posts: 40
Joined: 21 Sep 2009, 23:19

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by Greenfield » 05 Jul 2011, 16:34

Sodom wrote:
mislim_stvarno wrote:
Sodom wrote:kad cujem najavu na tv-u "najvceci svetski gitarista" odmah trcim u klozet. Ispusena mustikla jos pre 30 godina na tezga turneji da zaradi pare za jeftinu tekilu. UZAS :shock:
a, kad je ovo novakovo "najveci uspeh srpskog sporta u istoriji", moze i santana da bude "najveci svetski gitarista" :povrac:
govorim o zvanicnoj najavi za koncert santane... a za te novakove uspehe i ocene su odgovorni urednici programa tih televizija. Mislim stvarno dal mislis stvarno da je ovaj bar u top 3000 gitarosa.... ima jednu pesmu na koju se voza sto godina. 8) 8) 8)
Jedina stvar koja me vise nervira od neutemeljenih ocena koje nam se serviraju na TV reklamama, jesu ovako pausalne i plitke ocene na forumima.

Santana itekako ima solidan broj kvalitetnih pesama, problem je sto si ti izgleda cuo samo jednu, a nalazis za shodno da dajes ocenu o tome da je on slepac. Poslusaj: Smooth, Maria Maria, Corazon espinado, Just feel better, Into the night, Black magic woman, Jingo... Mozda ces malo promeniti stav.
Druga stvar, koji je to kriterijum po kojem se gitaristi rangiraju, tj. njihov kvalitet? Sve je to subjektivna ocena "muzickih kriticara" i nacina na koji oni nekoga dozivljavaju. Ako je po prodatim albumima, Santana ih je prodao na milione, to za pocetak govori da nije slepac. Izdao je dosta albuma, popularan je sirom sveta, Rollingstone ga visoko kotira, primljen je u rock&roll kucu slavnih... jako je bahato za takvog gitaristu reci da "nema pojma".

Inace, ja licno nisam odusevljen njegovim poslednjim albumom. Ok sve to izgleda, ali nisam pristalica tih albuma koji su u potpunosti obrade. Medjutim, s druge strane, ocekivati od coveka koji se blizi 70-oj godini da uvodi neke znacajne inovacije sad pod stare dane i da se bavi ozbiljnim komponovanjem je nerealno.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by mislim_stvarno » 05 Jul 2011, 16:51

santana smara, a i ne ume da shreduje... covek je promasen...

User avatar
whosyourdaddy
Posts: 434
Joined: 31 Jan 2009, 12:40
Location: Novi Sad - Srbija

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by whosyourdaddy » 05 Jul 2011, 17:52

Frank Zappa - Variation On The Carlos Santana Secret Chord Progression


FTW! :ziveli:

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by Santana » 06 Jul 2011, 14:51

E, jebiga, moram sad i ja...

Za mene je Santana heroj detinjstva. Kao Majkl Džordan.
Šta, kao nisam provalio da postoje Džon Meklaflin i Džo Pas i ne znam kakvi sve likovi koje danas slušam a koji njega šiju kao gitaristu i muzičara za dve klase!?

Uzori i heroji se prevaziđu i nalaze se novi ali postoji gomila njegovih pesama (Većinom Santana bluz benda) koje ja i danas slušam i to ne kao lepu uspomenu i jer mi je toplo oko srca nego jer me stvarno rade. Jer su, brate, dobre i izistinske. A znam i za bolje.
Al jebiga, ne odričem se lepog.

Ja sam bio na njegovom prošlom koncertu jer sam morao da ga vidim i čujem, a bogami sam i uživao jer je dobra svirka bila, svirao je neke od dobrih stvari i td.
Sad neću ići jer mi se repertoar ne sviđa i tačka.

Ne bi me mrzelo da izbacim spisak pesama koje volim pa da ljudi preslusaju one koje možda nisu culi do sad.

Revelations
Oneness
Treat
Toussaint l"overture
Taboo
El Morocco
As the years go passing by (Obrada, verzija uzivo - Filmor 68)
I love you much too much
Aqua Marine
Blues for Salvador
Guru"s song
Chill out,things gonna change (Sa Džon li Hukerom)
Before we go
One with you
Brightest star
Contigo
Europa
El Farol
Love is you
Evil ways
Jingo
Love
Luz amor y vida
Hope you"re feeling better
Moonflower
Oye como va
Reach up
Soul sacrifice
Black magic woman
Jingo





A ta najava koncerta... Za bilo koga da je, bila bi govnjiva.

Greenfield
Posts: 40
Joined: 21 Sep 2009, 23:19

Re: Pričajmo malo o Santani

Post by Greenfield » 10 Jul 2011, 22:28

andrej] wrote:moze li ovih dana i jedna prica proci bez novaka?
Cak ga je i Santana spomenuo :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest