SMAK

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

SMAK

Post by Santana » 15 Nov 2008, 21:24

utisci o muzici i individualnim kvalitetima clanova...

User avatar
kovach
Posts: 17
Joined: 23 Oct 2008, 16:34

Re: SMAK

Post by kovach » 15 Nov 2008, 22:49

bravo za temu bas si je pogodio. Bas sad sam slusao Alo alo. Ne verujem da ima neko ko ne bi priznao vrhunske kvalitete koje ima Arandzelovic. Takav ton glasa retko se nadze izmedzu pevaca muzicke scene. Same pjesme govore o njihovi kvaliteta i nema tu sta da se prica nego samo da se slusa. Malo lupetam ali bas si mi pogodio temu. Tocak stavljam ga na ramniste sa Vlatko Stefanovski kao jedan od najveci gitarista nasih prostora. To je spored mene to, veliki bend sa velikim pesmama. Redak bend sa kvalitetan jazz i blues na nasih prostori

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: SMAK

Post by Critical » 15 Nov 2008, 23:12

Slazem se sa gornjim postom,jos da dodam da su svi koji su prosli kroz taj bend odlicni muzicari,jbg zbog smaka sam i poceo da sviram ,sta vise da kazem ::D

Btw,Kovach odakle si ti ? :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: SMAK

Post by Duane » 16 Nov 2008, 00:41

kad bi poceo da pisem mislim da ne bi stao... zato cu samo reci... definitivno jedan od najboljih bendova ikad, bar koje sam ja cuo... svaki aspekt njihovog muziciranja je skoro savrsen... reci su nedovoljne da bi se opisao SMAK... ;)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: SMAK

Post by sinisake » 16 Nov 2008, 00:49

A znate li vi ono kad je Tocak Blekmuru zadao domaci zadatak?
Ili je to bio ipak Bregovic? :roll: :mrgreen:

Nego, moram i ovo da ispricam.
Onaj bubnjar, Kepa, gostovao je u nekoj TV emisiji, bas tu negde kad se Smak pridigao iz mrtvijeh, pa je pricao o svojoj karijeri, o usponima i padovima, o ''kreativnim'' pauzama Smaka, i tako tome... A onda je pomenuo i da je imao i grupu "Cvece".

Hahahhaahaha, nedeljama smo se smejali tome, a i sad me nasmeje kad se setim njegove face dok izgovara tu recenicu: "Ja sam tada svirao u grupi Cvece"...

Buhahahahhaaha...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
kovach
Posts: 17
Joined: 23 Oct 2008, 16:34

Re: SMAK

Post by kovach » 16 Nov 2008, 01:15

Makedonia

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: SMAK

Post by dejankuki » 16 Nov 2008, 01:26

Makedonija biti pesma od grupata na Time sa Dado Topic..????


Zasto reci ime ta pema u tema oT Smak????

User avatar
kovach
Posts: 17
Joined: 23 Oct 2008, 16:34

Re: SMAK

Post by kovach » 16 Nov 2008, 03:42

pa pitali su me malo pogore odakle sam

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: SMAK

Post by Rax13 » 16 Nov 2008, 07:46

Ma Smak je zakon... Najbolja grupa ikada sa nashih prostora, a i shire... Imao sam periode kad sam samo Smak slushao, pogotovo "Odliveno" :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: SMAK

Post by dejankuki » 16 Nov 2008, 09:54

kovach wrote:pa pitali su me malo pogore odakle sam



AAAAaaaaAAAAAaaa, onda izvini... ali maaalecka opaska, mogao si da citiras pitanje i odgovor... ovako si me doveo u zabludu... izvini jos jednom... (ušte ednuš) ;) 8)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: SMAK

Post by mislim_stvarno » 16 Nov 2008, 11:30

Najjaca grupa...(sa ovih prostora :mrgreen: )

Mada u nekim pesmama imaju uzasno glupe tekstove...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: SMAK

Post by Cortex » 16 Nov 2008, 12:28

^ To je istina.

A bend je zakon, jedini bend sa ovih prostora koji volim malo vishe, ali samo za nijansu, to je Leb i Sol. Prva dva njihova albuma su zakon sve muzike.
Bez tendencija da zapochinjem rasoprave na tu temu, ipak mi je Tochak za nijansu bolji gitarista od Stefanovskog. Njegovo muziciranje je tako obavijeno nekim velom mistichnosti i tajne, malo je takvih u svetu, Hendrix, McLaughlin i josh po neko...meni je samo beskrajno drago shto smo i mi imali, i i dalje imamo, jednog takvog. Vec sam pisao o tome u jednoj temi, kad se McLaughlin pojavi na sceni, on odishe muzikom saamom, he is a holy man, e takav je i Radomir, i ispunjava me ogromnim ponosom shto ga imamo i ceo njegov legacy nashem rock-u i uopshte muzici.
Bash pre par vecheri raspravljam neshto sa nekim drugarima :) i zapitah se, choveche, tamo neki Amerikanac ili Cheh, ili Peruanac, ma bilo ko, verovatno gomila njih obozhava Hendrixa i smatra ga najboljim gitaristom koji je ikada zhiveo, stvarno me zanima kako bi reagovali kada bi im neko pustio snimak nekog SMAK-ovog koncerta. Kapiram da bi se duboko zamislili i prenuli...
Isto tako, koliko samo postoji(ili ne postoje uopshte?) likova u ko zna kojim zemljama i gradovima, koji sviraju kao bogovi...mozhda Barbados ima svog lokalnog Tochka koji pljuje na Rihanna-inu muziku all day long...zezam se...ali shvatate me, aaahhhh...sve je to tako komplikovano i konfuzno, najbolje da postupim kao Duane, SMAK i TOchak zakon, i tachka, ali "." .
Naravno i ostatak benda zakon, ne zna se ko je bolji.
Omiljene pesme su mi Plava Pesma i Bluz U Parku, mogao bih da ih slusham beskonachno puta na repeat.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: SMAK

Post by Critical » 16 Nov 2008, 12:50

kovach wrote:Makedonia
Aha ,vidim nesto cudno pises pa rekoh da pitam :D :mrgreen:

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: SMAK

Post by LazaRocker » 16 Nov 2008, 13:21

Po meni najbolji ex yu rock bend. Stvarno su genijalni. R.M.T. RULES!!! Zajedno sa Vlatkom najbolji gitarista bivse Juge... Bar prema mom misljenju.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: SMAK

Post by Duane » 16 Nov 2008, 14:38

plava pesma zakon... al ako nesto moze da se kaze za tocka onda je to da je raznovrstan... covek sveeee ume... i da svira brzo i da svira sporo i da svira prstim i da svira trzom i da svira neparne ritmove za koje 90% gitarista nije culo i da svie 2/4 i da to zvuci preterano i da przi legato i da kida desnom kao srv i da benduje i vibratise i da sumanuto barata vratom izvan "regularnih" skalica... zaista nevidim sta taj covek neume, a tek da se nepominje neki groove i feel koji krasi njegove kompozicije, tojest smak... jeeeeea... kakav je to bend... kepa nije normalan to stoji, mislim da je covek jedan od najboljih bubnjara sa ovije prostora a i sire, laza ristovski je isto bio jedan od najboljih klavijaturista sa ovije prostora i svirao je u mnooogooo popularni bendovima sto ce reci da je bio cenjen medju kolegama, a da nepominjem to da je svirao sa Alvinom Lijem(Lee)... arandjel je imao glas za trojicu... unikat, kao ozi ozborn nekako(nekazem da slici nego taj trip da niko nemoze da ga "skine"), neponovljiv... zoran milanovic odlican basista sto je i dokazao na odlivenom i slicnomu... i jos "gosti" poput lole andrejica i slicno... sve vrhunski muzicari... VRHUNSKI!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest