SMAK

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: SMAK

Post by sinisake » 16 Nov 2008, 14:43

al ako nesto moze da se kaze za tocka onda je to da je raznovrstan... covek sveeee ume... i da svira brzo i da svira sporo i da svira prstim i da svira trzom i da svira neparne ritmove za koje 90% gitarista nije culo i da svie 2/4 i da to zvuci preterano i da przi legato i da kida desnom kao srv i da benduje i vibratise i da sumanuto barata vratom izvan "regularnih" skalica... zaista nevidim sta taj covek neume
Da resava integrale brzinom svetlosti? :P

More, Paul Gilbert bi ga razbucao ko mace muskatlu! :P :lol:

Malo se ja zezam, Duane, ali ovde u ovim tvojim recima vec vidim idolopoklonstvo.
Kontam da volis Tocka, svidja se i meni kako svira, ali...
Bolje da ne pocinjem, ipak. 8)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: SMAK

Post by Duane » 16 Nov 2008, 14:57

a nije tako brate, samo kazem da je on KOMPLETAN gitarista... da se prema tome treba orijentisati a ne prema beskrajnom sviranju maksimalno 3 skale kroz jedan isti ritam od cetir cetvrtine... a to danas mloga deca rade... raznovrsnost i balans medju vestinama je THE KEY...

inace je moj idol Ryan Giggs! ;) ozbiljan

User avatar
kovach
Posts: 17
Joined: 23 Oct 2008, 16:34

Re: SMAK

Post by kovach » 16 Nov 2008, 15:31

Critical wrote:
kovach wrote:Makedonia
Aha ,vidim nesto cudno pises pa rekoh da pitam :D :mrgreen:
trudim se, nije mi majcin jezik

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: SMAK

Post by Cortex » 16 Nov 2008, 17:26

^ Vas dvojica stvarno trolujete temu na jedan sasvim originalan i do sada ne vidjen nachin. Hahahahaa, isprepletano totalno bez ikakve vazhnosti za bilo shta, a pogotovo za ovu temu o SMAK-u...

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: SMAK

Post by Highway One » 16 Nov 2008, 17:33

Meni je Smak omiljena grupa posle corbe.Tocak je fenomenalan gitarista koji mi se jos vise svidja jer svira prstima-kao ja
i da je svirao u Britaniji u vreme blekmura i pejdza kad i jeste ovde kod nas on bi ih za malo poklopio.
Bas i bubanj kraljevski i u njihovim kompozicijama vidi se kompleksnost u svim instrumentima.
A Arandjelovic je stvarno domaci Gilan.
Ja sam uspeo falsetom da otpevam one tonove iz Alo i pokusacu skoro da ga uradim sa nekim drugarima.
ako ga uradimo poslacu snimak

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: SMAK

Post by Guitar_thrill » 16 Nov 2008, 20:22

Smak :) jedan i neponovljivi.....moj omiljeni bend, od kada sam ih prvi put cuo to se nikada nije promenilo niti ce....secam se kad sa ranije nekim devojcicama pisao kada cuju neku pesmu od Smaka da se sete mene :lol: ne znam sta da kazem ili dodam,na ove prethodne postove....osim mozda sto bih voleo da cujem Sinisake-a kako pljuje po Tocku :lol: inace Tocak mi je isto u vrhu najboljih gitarista,jer ima sve....i to sto je neko pre mene rekao, ja kad cujem Tocak ispunim se nekim ponosom sto je nas covek (sto sad serem) ali ono, uvek imam jednog lika u rukavu sto je zajebao i sve ove strane gitariste :)

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: SMAK

Post by dweezil » 16 Nov 2008, 20:48

a ovde izgleda kad neko da kriticki stav to se dozivljava kao pljuvanje, a kad neko otvoreno pljuje (kao recimo u temi o Yngviu) onda je to kritika. I dalje se neke stvari drze kao neznam sta, i sto uopste svakom mora da se dopada Tocak?! Ja recimo nikad nisam nesto voleo taj zvuk, jednostavno mnogo mi njegova gitara mekece za moj ukus, opet to je moje misljenje. Takodje po meni ima nesto u njihovoj muzici sto mi se ne svidja, i sto je za mene seljacko. A sad da li su oni neznam kakvi muzicari i ono dal svako od njih ponasosob j kevu na svom instrumentu, pa sta onda? Pa i Toto su takvi pa su najdosadniji band u istoriji muzike.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: SMAK

Post by sinisake » 16 Nov 2008, 21:03

A da l' je istina da su maznuli Blues u parku od King Crimson-a? :wink:

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: SMAK

Post by Guitar_thrill » 16 Nov 2008, 21:09

dweezil wrote:a ovde izgleda kad neko da kriticki stav to se dozivljava kao pljuvanje, a kad neko otvoreno pljuje (kao recimo u temi o Yngviu) onda je to kritika. I dalje se neke stvari drze kao neznam sta, i sto uopste svakom mora da se dopada Tocak?! Ja recimo nikad nisam nesto voleo taj zvuk, jednostavno mnogo mi njegova gitara mekece za moj ukus, opet to je moje misljenje. Takodje po meni ima nesto u njihovoj muzici sto mi se ne svidja, i sto je za mene seljacko. A sad da li su oni neznam kakvi muzicari i ono dal svako od njih ponasosob j kevu na svom instrumentu, pa sta onda? Pa i Toto su takvi pa su najdosadniji band u istoriji muzike.
ako se ovo odnosi na mene (a odnosi se bar malo) procitaj sta sam ja pisao o Ingviju :wink: tj. cuo sam ja i ranije i da neko ne voli Tocka i da neko ne voli Vai-a, ono pljuvanje je vise bilo u sali, mozda nisi video onaj " :lol: " :)
sinisake wrote:A da l' je istina da su maznuli Blues u parku od King Crimson-a? :wink:
ja ne bih znao reci :) ako jesu, lepo su ga maznuli :P

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: SMAK

Post by Derrick » 16 Nov 2008, 21:11

SMAK nikada nešto nisam mnogo slušao. Jednostavno, njihova muzika "ne pogađa žicu" u mom slučaju.

Što se tiče ovoga kakvi su muzičari prodefilovali kroz postave benda, ne mogu da se otmem utisku da su, u muzičko-tehničkom pogledu, pomalo izvikani, a tu, pre svega, mislim na Točka i Kepu...

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: SMAK

Post by Guitar_thrill » 16 Nov 2008, 21:16

E da! da se razumemo, ne kazem ja da je Tocak neki tehnicki najbrzi,najraznovrsniji itd gitarista i po tome najbolji.....vec meni licno jako prija njegov zvuk gitare,nacin sviranja,komponovanja.....eto tako :)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: SMAK

Post by Cortex » 17 Nov 2008, 00:13

dweezil wrote:Pa i Toto su takvi pa su najdosadniji band u istoriji muzike.
Sa ovim cu se slozhiti do maximuma.

Imaju svega par dobrih pesama...

ZA MENE! :)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: SMAK

Post by mislim_stvarno » 17 Nov 2008, 00:15

Guitar_thrill wrote:meni licno jako prija njegov zvuk gitare,nacin sviranja,komponovanja....
a to je sasvim dovoljno :D

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: SMAK

Post by Duane » 17 Nov 2008, 11:20

ja bih zamoli sve koji dovode u pitanje tockovu virtoznost i tehniku da odgledaju par klipica sa youtubea, recimo swing on ili zikino kolo... tu se sve vidi lepo, timing, picking, brzina sve... nije da slepo branim tocka i da ga idolizujem i slicno, nego jednostavno me je fascinirala njegova kreativnost i originalnost, a pogotovo suluda kombinacija tehnike i toga... nevidim zasto je on "overrated"? zato sto svako dete sa ovih prostora vice "zelim da budem kao tocak?"... pa to onda mos reci i za hendrixa, koji je po pitanju brzine odavno prevazidjen, dok su neke stvari koje je on koristio i dalje misterija... brzina jeste bitna, ali je ona bitna koliko i timing, groove...itd itd... a balans izmedju toga cini odlicnog gitaristu... ;)

User avatar
alzo
Posts: 333
Joined: 06 Mar 2008, 13:56
Location: NBGD

Re: SMAK

Post by alzo » 17 Nov 2008, 18:25

Smak slusam od pocetka.....valjda 74` im je izasao singl "Ulazak u harem" i od tad sam
smakovac....dugmici mi nikad nisu bili neka ljubav, ali zato Smak i Time su uz Atomce nesto
najbolje sa ex Yu scene.....odgledao sam skoro sve koncerte u Beogradu na koje sam mogao da
odem, gledao ih na BOOM festivalu u Pioniru i to sto su oni tad doziveli nije dozivela ni jedna
grupa......odsvirali su na kraju Satelit i izasli sa scene i sledecih deset minuta je nastao pakao....
izasla je grupa Septembar i pokusali su da sviraju ali se to jednostavno nije moglo cuti.....
onda je izasao Tocak i odsvirao one cuvene inprovizacije koje su se posle pojavile i na ploci....
to je bila kruna Smaka......a Tocak je vrlo poseban gitarista.....glupo je porediti ga sa danasnjim
trkacima na sto metara.....Tocak svoju svirku bazira na klasicnom Henrdiks stilu ali ima izgradjen
svoj fazon tako da mogu samo da ga mrze......a hiljade isfabrikovanih tehnicara bi dali sve da imaju
svoj fazon.....a Tocak ga ima....mozda se on nekome ne svidja ali boze moj.....zato je poseban.........

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest