G'n'R ili Nirvana?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
AbYss231
Posts: 18
Joined: 09 Mar 2010, 19:45

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by AbYss231 » 30 Mar 2010, 23:37

Никкиии wrote:Ne znam, ali ja nikad nisam shvatila tu toooooliku vrijednost Nirvane o kojoj ljudi toooliko pričaju... :?:

Hmmm, pa ti verovatno nisi cula niti jednu pesmu od Nirvane... :XD:

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by kurtrose » 30 Mar 2010, 23:58

whosyourdaddy wrote:da se samoispravim pokrano = pokradeno.

Da, jos samo da kazem da oba benda uspeh grade na (kako ja volim da kazem) "znoju tinejdzera" i svih njihovih pubertetskih lozenja. (nesto kao Djule VG :mrgreen:)
A ko jos slusa ovu muziku i znoji se ko tinejdzer treba da ga je sramota! :D
A ti se svojim naprasitim izlaganjem, stilom izrazavanja i recnikom savrseno uklapas u sliku tinejdzera...

User avatar
whosyourdaddy
Posts: 434
Joined: 31 Jan 2009, 12:40
Location: Novi Sad - Srbija

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by whosyourdaddy » 31 Mar 2010, 00:31

kurtrose wrote:
whosyourdaddy wrote:da se samoispravim pokrano = pokradeno.

Da, jos samo da kazem da oba benda uspeh grade na (kako ja volim da kazem) "znoju tinejdzera" i svih njihovih pubertetskih lozenja. (nesto kao Djule VG :mrgreen:)
A ko jos slusa ovu muziku i znoji se ko tinejdzer treba da ga je sramota! :D
A ti se svojim naprasitim izlaganjem, stilom izrazavanja i recnikom savrseno uklapas u sliku tinejdzera...
Mmm,da. Mozda ja o sebi pricam?!? Mozda nisam bio siguran u svoj muzicki izbor pa sam morao da otvorim temu na nekom tamo forumu da bih dobio kolektivnu konfirmaciju da nisam u krivu. Eh, ta moja nesigurnost, uvek me oda! :roll: :bambi:

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by kurtrose » 31 Mar 2010, 01:45

Da, sabiram glasove i polako dolazim do zakljucka koga cu vise slusati :roll: ... Nesigurnost se ispoljava pokusajem da se drugi omalovaze na bilo koji nacin ( cak i nazivati nekoga tinejdzerom zbog ukusa muzike ) ne bi li sam bio veci svojim i tudjim ocima...

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by andrej] » 31 Mar 2010, 14:33

neam pojma. nirvana jes posudila od pixiesa dosta. i od nesto pop bendova iz 70/80ih isto. i nesto hard roka. al onda, opet, imali su zvuk kao niko pre njih.

doveli su muziku baziranu na rifovima (peticama, prima-kvinta) do savrsenstva, napravili gomilu dobrih pesama. imaju tekstove koji su mnogo kvalitetniji nego oni od gansa. uzmimo za primer sappy, breed, frances farmer,... pogodili su emociju vremena. i postavili ona pitanja koja svako ko odrasta razmisljajuci postavi.
ako neko treba da slusa nesto kao tinejdzer, to bi definitivno trebala da bude nirvana. ko isprati nirvanu i njihove uticaje, moze doci samo do dobrih stvari. ja sam zbog nirvane provalio i pixiese i velvet underground. i vaselinese i meat puppetse. i carse. i leadbellyja i woodyja guthriea . i kad krene covek tako, dodje do mnogo lepih stvari.

a gansi ko gansi. bolji tehnicari od nirvane? mozda od kurta. dave je lagano jedan od najboljihi najfunkcionalnijih bubnjara ikad i bolji od bilo kog iz gansa. krist nije nista gori od duffa. samo sto je krist ima lounge act. a duff nema. tolko o tome, iako je nebitno.

i yngwie je bolji muzicar od bitlsa, pa je on totalno irelevantan, za razliku od bitlsa. kada slusam muziku ne uzivam u tome kako neko svira, vec u melodiji, ritmu, teksturi, tekstu, emociji koju to sve izaziva kod mene. vi kako ocete.

gansi su mi kao nemastovita kompilacija gomiletine bendova 80ih, rorija, nazaretha, thin lizzyja, cepelina i svega s gitarama popularnog 80ih, bombasticno isproducirano. i nisu opalili 100% osamdesete cheesy produkciju. imaju par dobrih rifova, ali potpuno neinspirativne pesme. sa njihovim tekstovima nisam mogao da se povezem nikad. jednostavno, nismo kompatibilni. i niko do koga mi je stalo nije kompatibilan sa njima.

a cisto ono da kazem, nirvanu nesto ne mogu da upalim vec par godina, ne leze mi vise, al sam im mnogo zahvalan. a ganse sam slusao dosta duze od nirvane i voleo sam ih kad sam bio manji. ne mogu da ih upalim vec odavno. mogao sam da ih slusam samo kad nisam nista razumeo.

sta danas slusam? drive-by truckers (nesto sam se njih prisetio), besnard lakes (novi album genijalan, kao da zajedno sviraju my bloody valentine, cepelini, ono sto je valjalo od prog scene i beach boysi), pretty girls make graves... truckersi su dobri (posebno dirty south album), besnard lakes naravno, pgmg nisu nesto posebno. hvala, nirvano!

Никкиии
Posts: 47
Joined: 08 Mar 2010, 21:03

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by Никкиии » 31 Mar 2010, 18:17

AbYss231 wrote:
Никкиии wrote:Ne znam, ali ja nikad nisam shvatila tu toooooliku vrijednost Nirvane o kojoj ljudi toooliko pričaju... :?:

Hmmm, pa ti verovatno nisi cula niti jednu pesmu od Nirvane... :XD:
Da nisam ne bih komentarisala.

Ni u jednom trenutku nisam rekla da je to loš bend, samo sam istakla SVOJ stav - da je njihova vrijednost itekako preuveličana. A i često im se u prilog pominje iskrenost prilikom live izvođenja - ja se nikako ne mogu otrgnuti utisku da je ta ekstaza izazvana još nečim, ne samo ljubavlju prema muzici.
Ako se ko ne slaže (a u samom mom postu se vidi da sam svjesna toga) može da me na mnogo ljepši način pokuša ubjediti u suprotno, a ne da koristi mehanizam odbrane osmogodišnjeg djeteta.

I ono za tinejdžere je, mislim, više rečeno za smijeh, ne treba se tu neko naći prozvan. Ali činjenica jeste da sa 25 - 30 godina ne možeš da se poistovjećuješ sa pjesmom Smells like teen spirit, ili sa Welcome to the jungle.

Naravno da ima onog što volim poslušati i kod jednog i kod drugog benda, ali me je to poprilično prošlo.

User avatar
kreptoman
Posts: 93
Joined: 31 Mar 2010, 20:04

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by kreptoman » 31 Mar 2010, 20:11

Nirvana

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by kurtrose » 31 Mar 2010, 20:15

Mislim da se bilo kojom pesmom i GnR i Nirvane mozes posistovetiti ako imas i 50 godina, ali pod uslovom da si energicna osoba, senzibiliteta slicnog onom kojim odisu njihove pesme.. Fazon je u tome sto je normalno da ljudi duhom postaju mirniji kroz godine pa im se zato i zainteresovanost za muziku menja.. Ja recimo imam drugare ( izmedju 24 i 26 god vecina ) koji inace ne slusaju rok ali se bogami bacaju uz poznatije pesme gansa.. Ali kada im pustim nesto od cepelina, hendriksa i ostalih, zele da me lincuju! Tako da ne mislim da su samo godine presudne za ukus, vec i licnost, osoba sa njenim karakteristikama i predispozicijama...

Rocket Queen
Posts: 6
Joined: 30 Mar 2010, 05:18
Location: Beograd

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by Rocket Queen » 31 Mar 2010, 21:05

Ja ne moram da se identifikujem sa nekom pesmom da bih je volela.Kod Gunsa me pokrece ritam i Axl-ov glas.I svaki put kad ih cujem bude u meni emocije i nostalgiju i obeznanim se. :metal:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by Doolio » 31 Mar 2010, 21:35

ljudi, upali ste u neki emo-obrazac i scenario akcija-reakcija i pocinjete polako da pisete stvari koje su ili irelevantne ili ne sluze za izvodjenje zakljucka itd. :)
malo racionalnije diskutujte, pa ce i diskusija biti zrelija, jelte:)
da ne bude da sam doso da se iserem i odem, evo par mojih stavova, koje ne zelim da namecem, ali verujem da cete se sloziti da su univerzalno valjani:

-svacije misljenje na ovoj temi je vredno i dobro, to je licni pasivni stav i osecaj, ne ugrozava nikoga i samim tim ga ne treba niti napadati niti se osecati ugrozenim od strane njega. agresivni i knowitall stav, sa druge strane, u startu nije okej. da pojasnim, "ej, poslusaj ove pesme i obrati paznju na ovo i ovo, mislim da one dobro reprezentuju taj i taj bend i mislim da je taj bend do jaja zbog toga i toga" nije isto sto i "bwah, koji si tinejdzer" ili "ti mora da nisi cuo nista od xy benda kad tako pricas". zasto nije isto, to valjda ne moram da objasnjavam.

-ako se zaista neko razume vise u materiju, onda nek konstruktivno objasni drugima gde grese, bez nadobudnosti. tako ja mogu da odem na crtanje i slikanje topic i da iskritikujem konstruktivno neciji rad, ali sam majmun ako dodjem i samo kenjam.

-niko, ili barem niko ovde, nema tapiju na apsolutno vrednovanje bendova i prilicno su smesne apsolutisticke izjave takvog tipa.

-mogucnost identifikacije sa odredjenom pesmom ili filozofijom nekog benda je sama po sebi iskljucivo subjektivna kategorija i nikako se ne moze koristiti kao objektivan argument, dakle ako se zeli raspravi dati objektivni ton.

-takodje, roket kvin je u pravu, zar je identifikacija sa pesmom preduslov uzivanja u njoj?

-drugaciji senzibiliteti bendova su upravo to - drugaciji. nisu bolji ili gori, visi ili nizi. ja umem da uradim ilustraciju za recimo neki fantazi roman, ali jednostavno ne znam da radim ilustracije za decu. to su razlicite kategorije, jednako vredne. zelim da vidim nekog da headbanguje uz mocarta ili da izmeditira uz pro-pain ili da ga pogodi tekst u nekom instrumentalu:)

User avatar
kreptoman
Posts: 93
Joined: 31 Mar 2010, 20:04

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by kreptoman » 31 Mar 2010, 21:59

realno, meni GnR nije preterano zanimljiv, ima nekoliko kvalitetnih pesama, axel je definitivno specifichan i Slash je keva na gitari al ja ne mogu da se neshto uzhivim u ganse. S druge strane Nirvana koliko god je prosta i mozhda kako neki misle mtvjeva splachina definitivno poseduje odredjen kvalitet i nekako "uhvati" choveka :D I svaki album Nirvane je razlichit, nije da nisu originalni, Bleach recimo uopshte ne lichi na onaj fazon s Neverminda itd. To shto je vecina upucena samo u Nevermind i na osnovu toga ocenjuju Nirvanu je potpuno neozbiljno.

AbYss231
Posts: 18
Joined: 09 Mar 2010, 19:45

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by AbYss231 » 01 Apr 2010, 19:42

kreptoman wrote:realno, meni GnR nije preterano zanimljiv, ima nekoliko kvalitetnih pesama, axel je definitivno specifichan i Slash je keva na gitari al ja ne mogu da se neshto uzhivim u ganse. S druge strane Nirvana koliko god je prosta i mozhda kako neki misle mtvjeva splachina definitivno poseduje odredjen kvalitet i nekako "uhvati" choveka :D I svaki album Nirvane je razlichit, nije da nisu originalni, Bleach recimo uopshte ne lichi na onaj fazon s Neverminda itd. To shto je vecina upucena samo u Nevermind i na osnovu toga ocenjuju Nirvanu je potpuno neozbiljno.
:1:

User avatar
Vaske023
Posts: 510
Joined: 26 Feb 2010, 16:51

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by Vaske023 » 22 Apr 2010, 00:17

Ni jedan ni drugi,al ajd,Guns 'n' Roses :)

User avatar
sevastokrator
Posts: 204
Joined: 26 Oct 2008, 00:00

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by sevastokrator » 25 Apr 2010, 21:07

ne kontam povezanost ovo je tipa :zzz:
Bize vs. Vivaldi???? :?: ::ranting::
al ako treba ajde onda nek budu oba uz malu prednost na Nirvanu :kokice:

WULENCE
Posts: 4
Joined: 19 May 2010, 20:39

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by WULENCE » 19 May 2010, 20:50

nirvana naravno

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest