G'n'R ili Nirvana?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by sl0e » 29 Mar 2010, 14:29

Ma ovakve bend vs bend teme treba u startu zakljucati. :facepalm:

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by andrej] » 30 Mar 2010, 15:46

ne znam sta da ti kazem. poznajem dosta supernaslushanih ljudi i sam se trudim da budem takav, i svi se slazemo. slusao sam svasta, od ornettea colemana do diane krall , od leadbellyja do pattersona hooda, od velvet undergrounda do interpola, od allman brothersa do drive-by truckersa, od pistolsa do killsa, od kraftwerka do crystal castlesa, od afrika bambataa do daleka, od slya stonea do moskrija. i tako dalje, i tako dalje. pride, supertolerantan sam i nemam neke predrasude.

tvrdim da gunsi nemaju skoro nikakvu umetnicku vrednost (ni neki bitan stav, gomila pozercina), kao ni neku bitnu inovativnost, za razliku od nirvane. ponavljam, nisam jedini, svi do cijeg mi je misljenja o muzici stalo misle isto. domaci, strani, iz malog grada, iz velikog grada, muski, zenske. zao mi je, tako je. mada ni to nije frka. jedina posledica je to sto cu sa rezervom uzeti tvoje muzicke preporuke i stavove. samo to.

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by Guitar_thrill » 30 Mar 2010, 16:44

problem je u tome sto nekima toliko smeta imidz Gansa (pozercine itd), da onda ni muziku ne poslusaju kako valja....iskreno se brinem ako si stvarno slusao sve sto si naveo i nisi prepoznao nikakvu vrednost kod Gunsa...

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by kurtrose » 30 Mar 2010, 17:12

Ja ovde imam osecaj da se uporedjuju GnR i Mocart, a ne GnR i Nirvana... Kao pobornik oba benda, smesno mi je da neko pravi toliki jaz izmedju gore navedenih grupa muzicara... Stoji da je Nirvana imala inovativnost, ali isto tako stoji da je, recimo, tehnicki gledano, postava Gunsa mnogo ozbiljnija od Nirvanine.. Onda opet dolazim do zakljucka da je za umetnost potrebna, pored talenta naravno, i tehnika u izvodjenju iste, pa mi opet bude prepotentno pricati o nekim ogromnim razlikama u umetnosti GnR-a i Nirvane!

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by Cortex » 30 Mar 2010, 17:30

You failed.



Nirvana, naravno.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by nebojsak » 30 Mar 2010, 20:56

andrej] wrote:ne znam sta da ti kazem. poznajem dosta supernaslushanih ljudi i sam se trudim da budem takav, i svi se slazemo. slusao sam svasta, od ornettea colemana do diane krall , od leadbellyja do pattersona hooda, od velvet undergrounda do interpola, od allman brothersa do drive-by truckersa, od pistolsa do killsa, od kraftwerka do crystal castlesa, od afrika bambataa do daleka, od slya stonea do moskrija. i tako dalje, i tako dalje. pride, supertolerantan sam i nemam neke predrasude.

tvrdim da gunsi nemaju skoro nikakvu umetnicku vrednost (ni neki bitan stav, gomila pozercina), kao ni neku bitnu inovativnost, za razliku od nirvane. ponavljam, nisam jedini, svi do cijeg mi je misljenja o muzici stalo misle isto. domaci, strani, iz malog grada, iz velikog grada, muski, zenske. zao mi je, tako je. mada ni to nije frka. jedina posledica je to sto cu sa rezervom uzeti tvoje muzicke preporuke i stavove. samo to.
Plus jean.

Никкиии
Posts: 47
Joined: 08 Mar 2010, 21:03

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by Никкиии » 30 Mar 2010, 21:26

Ne znam, ali ja nikad nisam shvatila tu toooooliku vrijednost Nirvane o kojoj ljudi toooliko pričaju... :?:

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by Guitar_thrill » 30 Mar 2010, 21:41

Никкиии wrote:Ne znam, ali ja nikad nisam shvatila tu toooooliku vrijednost Nirvane o kojoj ljudi toooliko pričaju... :?:
pa kad si seljanka...

User avatar
whosyourdaddy
Posts: 434
Joined: 31 Jan 2009, 12:40
Location: Novi Sad - Srbija

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by whosyourdaddy » 30 Mar 2010, 21:44

Никкиии wrote:Ne znam, ali ja nikad nisam shvatila tu toooooliku vrijednost Nirvane o kojoj ljudi toooliko pričaju... :?:
evo ti ako hoces "na brzaka" http://www.imdb.com/title/tt0790769/ ;)
a ako neces onda (dobro) preslusaj sve albume.

@tema
ja licno ne cenim ni GNR ni Nirvanu toliko tako da...
Sve sto vredi kod Nirvane pokrano je od Pixies-a (a njima se klanjam).
A Slashu je sa druge strane omiljeni gitarista Rory Gallagher (po Hendrix-u najbolji blues player).

ali cune je dobar! ;) :mrgreen:

Никкиии
Posts: 47
Joined: 08 Mar 2010, 21:03

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by Никкиии » 30 Mar 2010, 21:55

Guitar_thrill wrote:
Никкиии wrote:Ne znam, ali ja nikad nisam shvatila tu toooooliku vrijednost Nirvane o kojoj ljudi toooliko pričaju... :?:
pa kad si seljanka...
Hvala, pozdrav i tebi.

Никкиии
Posts: 47
Joined: 08 Mar 2010, 21:03

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by Никкиии » 30 Mar 2010, 22:00

whosyourdaddy wrote:
Никкиии wrote:Ne znam, ali ja nikad nisam shvatila tu toooooliku vrijednost Nirvane o kojoj ljudi toooliko pričaju... :?:
evo ti ako hoces "na brzaka" http://www.imdb.com/title/tt0790769/ ;)
a ako neces onda (dobro) preslusaj sve albume.

@tema
ja licno ne cenim ni GNR ni Nirvanu toliko tako da...
Sve sto vredi kod Nirvane pokrano je od Pixies-a (a njima se klanjam).
A Slashu je sa druge strane omiljeni gitarista Rory Gallagher (po Hendrix-u najbolji blues player).

ali cune je dobar! ;) :mrgreen:
Pa upravo to, ni jedni ni drugi mi nisu nešto toliko važni... A oko Nirvane je sve još uveličano zbog Cobainove tragične smrti, kao što to inače biva. Znam dovoljno o njima da kažem da mi nisu bend koji je zaslužio baš ovako ogromnu pažnju. Ali svakom njegovo mišljenje. :)

Rocket Queen
Posts: 6
Joined: 30 Mar 2010, 05:18
Location: Beograd

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by Rocket Queen » 30 Mar 2010, 22:05

GNR-emotivno sam vezana za njih. Slusam ih od devete godine ( "navukla" me starija sestra :D ).

User avatar
whosyourdaddy
Posts: 434
Joined: 31 Jan 2009, 12:40
Location: Novi Sad - Srbija

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by whosyourdaddy » 30 Mar 2010, 22:15

da se samoispravim pokrano = pokradeno.

Da, jos samo da kazem da oba benda uspeh grade na (kako ja volim da kazem) "znoju tinejdzera" i svih njihovih pubertetskih lozenja. (nesto kao Djule VG :mrgreen:)
A ko jos slusa ovu muziku i znoji se ko tinejdzer treba da ga je sramota! :D

Никкиии
Posts: 47
Joined: 08 Mar 2010, 21:03

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by Никкиии » 30 Mar 2010, 22:18

+10 :lol:
I poređenje ti je dobro. :)

Rocket Queen
Posts: 6
Joined: 30 Mar 2010, 05:18
Location: Beograd

Re: G'n'R ili Nirvana?

Post by Rocket Queen » 30 Mar 2010, 22:32

Ja se bas malo pre preznojila uz Gunse i uopste me nije sramota. :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest