Joe Satriani

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Joe Satriani

Post by sinisake » 03 Dec 2008, 14:40

Bio bi red da se postuje i jedan video:


:D

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Joe Satriani

Post by Cortex » 07 Dec 2008, 20:24

Cortex wrote: Mnogo volim Satch-ovu stvar With Jupiter In Mind. Eto, chisto da sam bar malo on topic :mrgreen:
E, ljudi, evo bash neshto extenzivno slusham Satch-a ova dva dana i bash mi je nedostajao! Nisam ni znao koliko, ali slusham odtprilike samo one stvari koje nisu na nekakvom best of-u :) , a ovu With Jupiter In Mind slusham na repeat kao manijak majke mi, toliko mi je dojajna da nemam rechi. Na sledecem jam-u ima da pochem ovo da sviram pa taman svako da se izhivi, ima groove najjachi, za space Rocket-ove bolesti je takodje dushu dalo, bass linija super, ma sve...

I da, pustim ti ja Time Machine cd2, tamo gde je kao neki live, i ajd mrzi me da slusham ceo koncert, pustim samo Echo, jebote koliko sam se smorio, mislim da nijedan gitarista ili muzichki izvodjach nije toliko usrao neku svoju stvar na koncertu, bespotrebna izhivljavanja, wibe i atmosfera promenjeni do bola, stvarno ne znam shta mu bi!

Ali zato pesma Time Machine apsolutno jebe oca. Kako volim te takve atmosfere(upuceni bi verovatno rekli MODUSE), tek sad vidm koliko je Satch ipak nekada davno uticao na moje sviranje i melodijski pristup. Smeshno mi kad pishem ovako o "svom melodijskom pristupu" ali ajd' :lol:

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Joe Satriani

Post by muki17 » 09 May 2013, 15:09

Bump,ide li ko 24tog na Satcha? :D

C Y N I C
Posts: 18
Joined: 12 Dec 2011, 08:24

Re: Joe Satriani

Post by C Y N I C » 09 May 2013, 17:24

Ide, 12i red! :D prosli put sam bio na kraju donjeg dela sale i nije mi neki dozivljaj pratiti takav koncert iz daljine, ovaj put ce da bude milina :)
Btw, radosna vest, Marko Minerman i Brajan Beler (The Aristocrats i jos gomila projekata) su pratnja na bubnjevima i basu, sinoc sam to procitao
i to me je mislim odusevilo vise od samo Joe-a jbt.. :D

User avatar
in_zion
Posts: 49
Joined: 23 Jul 2013, 14:31
Location: Valjevo

Re: Joe Satriani

Post by in_zion » 23 Jul 2013, 16:37

Bogotac :banana4:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Joe Satriani

Post by Cortex » 23 Jul 2013, 16:45

imas temu za predstavljanje na forumu, kazes lepo ej ja sam nov, odatle sam toliko sam star, zovem se tako i tako, omiljeni muzicari i bendovi su mi, pa onda lista...
ovako si ga malo smorio :D
pozdrav
poz coca

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Joe Satriani

Post by brankisha » 08 Sep 2016, 20:41

Posto sam novi da malo osvezim temu.
Po meni najbolji gitarista. Sigurno ima boljih, tj ima. I sredera i tehnicara. Ali kad neko tako dobro pravi pesme koje moze da slusa svako.
Evo moj kum recimo slusa '80-e, jazz i bosa novu ali prva dva albuma Stariania prosto obozava, i crystal planet. Sestre od strica koje uopste ne slusaju rok, vec domace smece od zabavne i narodne muzike, vole kad se opuste da cuju Satrianija i tako masa ljudi za koje nisam ni mislio da su ga culi imaju bar koju njegovu pesmu na plej listi.

Hocu reci covek je uspeo da gitarsku intrumentalnu muziku priblizi sirim masama, a ne kao mnogi samo uskom krugu ljudi. Sumnjam da Malmstima, Vai-a, Petrucija i ekipu slusa neko sem rokera i metalaca, a mozda ni dobar deo njih.

Stvar je ukusa. Ali definitivno tjela zna da napravi melodicnu i zanimljivu pesmu koju ces slusati do kraja.
A za crystal planet ne vredi govoriti koliko je dobar.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Joe Satriani

Post by Rockatansky » 09 Sep 2016, 00:01

Jel ima on neku poznatu pesmu?

:XD:

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Joe Satriani

Post by clapton » 09 Sep 2016, 01:09

forgotten :D

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Joe Satriani

Post by brankisha » 09 Sep 2016, 06:30

Rockatansky wrote:Jel ima on neku poznatu pesmu?

:XD:
Sigurno ga je vise ljudi culo od ostalih gitarista, mislim na instrumentaliste.
Hendrixa i Claptona su svi culi.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Joe Satriani

Post by pisac » 09 Sep 2016, 19:08

Rockatansky wrote:Jel ima on neku poznatu pesmu?

:XD:
:lol: :smil_guitar: :lol:

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Joe Satriani

Post by Frostensen » 14 Sep 2016, 17:26

Bio na Satrijanijevom koncertu...valjda 2010e? Sjajnooo sam se proveo :) Upravo procitah neki njegov intervju sto je dao skoro. Da mogu isao bih opet.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Joe Satriani

Post by alfonso » 15 Sep 2016, 09:34

Licno, ne volim nesto puno ni njega ni stiva vaja i sve instrumentaliste toliko. Skoro sam svasta nesto cistao i gledao o njima i dosta sam promenio misljenje. Nije to samo proseravanje,samo nije stvar koja mene pokrece. Jos uvek smatram da ih vole uglavnom ljudi koji sviraju nesto, pa se loze. Da li je to dobro ili lose zavisi od onoga koga pitate.
Moj drug je bio na koncertu kad je bio pre desetak godina (mozda i jace) i potpisao mu se na licnu kartu (tad su bile one stare :) )

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Joe Satriani

Post by bancika » 15 Sep 2016, 09:46

Frostensen wrote:Bio na Satrijanijevom koncertu...valjda 2010e? Sjajnooo sam se proveo :)
Bio sam i ja tad...i na jos cca 5 komada. Isao bih opet, naravno. Medjutim, koliko god uzivao, ne mogu da kazem da je neki provod. Vise je ono, muzicko blazenstvo, ali provod bas i nije. Satch dodje, odsvira to sto ima i ode. E, Steve Vai, to je provod...i moj brat koji ne slusa to se proveo odlicno u areni ono pre par godina. Ne kazem da je jedan bolji od drugog, samo Vai-ja vise poistovecujem sa provodom, a Satch mi je vise perfektna muzika i nista vise.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Joe Satriani

Post by metalstringer » 18 Sep 2016, 21:46

u kolima mi je prvi album i nikad mi ne dosadi.crystal planet album,tj. up in the sky pesmu sam prvi put cuo kada sam jeo pljesku na ''carini'' u Prokuplju,nemajuci pojma da je to Joe,ali mi se toliko svidela mjuza da je to bilo pravo osvezenje.dosta kasnije kada sam doznao da je to on kupio sam album i uzivao.i dan danas mi je crystal planet vr' i rado ga slusam

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest