Joe Satriani

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
kovach
Posts: 17
Joined: 23 Oct 2008, 16:34

Joe Satriani

Post by kovach » 27 Nov 2008, 00:46

Evo vaka, momentalno stvarno sam se posvetio u slusanju ovog gitarista, pa interesovalo me je sta vi mislite o njemu. Mene me stvarno fascinirao njegovim stilom sviranja

User avatar
EVH
Posts: 75
Joined: 21 Jun 2008, 13:59
Location: Cacak

Re: Joe Satriani

Post by EVH » 27 Nov 2008, 02:05

i ja sam se pre par godina ''primio''' na slusanje i skidanje pesama od pomenutog gospodina.. :gitara2: .mrzi me da pisem opsirnije o svojim utiscima i misljenju, ali sustina je da je Satch izuzetno muzicki potkovan pre svega, zatim talentovan, i na kraju, sto je po meni i najbitnije mozda, malo ''udaren'' tako reci :cekic: ...kada to kazem mislim na to u pozitivnom smislu. :bow: .covek ima drugaciji pogled na muziku, harmoniju, melodiju itd...i samo neko ko je tako reci ''udaren'' :lol: moze da donese nesto novo i sveze u muziku, gde od pamtiveka postoje sabloni koji se ponavljaju, i samo retki muzicki geniji kao npr pomenuti Satch razbiju monotoniju.. :banana4: .ne kazem da je najbolji, ima mnogo Jazz gitarista koji su ''ludji'' od njega, ali covek nikako ne ostavlja ljude ravnodusnim...gledao sam ga 2006 u Sava Centru i balavio sam... :homer:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Joe Satriani

Post by Cortex » 27 Nov 2008, 02:28

Iako skoro svako ima momenat kada mu gitaristi kao Satriani pomalo dosade i predje na "next level", ne nuzhno kvalitativno vec prosto evolucijski, uvek cu ga posebno ceniti i voleti. Sjajan lik, gotivac, mocan gitarista, chovek koji nema ljigave melodije, car. Ja, recimo, mozhda najvishe volim njegov album Crystal Planet, a medju fanovima Satch-a nisam naishao ni na koga da mu je to omiljen album...oh well...

Omiljena stvar od Satch-a mi je Echo sa Surfing With The Alien albuma. Prosto obozhavam tu stvar i njenu atmosferu.

Album joe Satriani mi se nikada nije dopadao, mogao bih sada, nakon tipa deset godina da mu ponovo posvetim pazhnju i probam...

m@T@
Posts: 274
Joined: 14 May 2007, 23:09

Re: Joe Satriani

Post by m@T@ » 27 Nov 2008, 05:09

pricao jedan lik u busu da je satrianija prestigo i vlatko stefanovski 8)

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Joe Satriani

Post by dweezil » 27 Nov 2008, 08:00

m@T@ wrote:pricao jedan lik u busu da je satrianija prestigo i vlatko stefanovski 8)
da nije bus bio neki Strela Valjevo ili Machva trans, sve zavisi gde si to cuo?!

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Joe Satriani

Post by sinisake » 27 Nov 2008, 11:53

Album joe Satriani mi se nikada nije dopadao, mogao bih sada, nakon tipa deset godina da mu ponovo posvetim pazhnju i probam...
Probaj, sasvim fin album. :wink:

User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Re: Joe Satriani

Post by Drumkiller » 27 Nov 2008, 11:59

m@T@ je napisao:
pricao jedan lik u busu da je satrianija prestigo i vlatko stefanovski 8) Ja sam takodje cuo da je Satriani posle pobede na nekom takmicenju izjawio da postoji jedan gitarista koji je bolji od njega zivi na balkanu i zowe se Vlatko Stefanovski....Nesto u tom fazonu.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Joe Satriani

Post by sinisake » 27 Nov 2008, 12:51

A znate li onu kad je Tocak zadao Satrijaniju domaci zadatak? :lol: :lol: :lol:

m@T@
Posts: 274
Joined: 14 May 2007, 23:09

Re: Joe Satriani

Post by m@T@ » 27 Nov 2008, 12:56

au ljudi vi na mene skociste ko da sam ja to reko :(
:P

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Joe Satriani

Post by dejankuki » 27 Nov 2008, 14:06

Cuti, zamisli sta bi bilo da si stvarno rekao....

E da, ajmo se malo uozbiljiti... tema je Stariani, a ne ciji je veci, Vlatkov ili Zlatkov... a'e... ionako je samo jedno slovo u pitanju...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Joe Satriani

Post by Cortex » 27 Nov 2008, 16:54

Zlatko Manojlovic je odlichan gitarista. Neki njegovi albumi koje sam slushao sa starih plocha koje vishe nemam :( su totalni vrh. Dao bih sve da ih ponovo nabavim Ako neko ima neki predlog kako bih to mogao da uchinim neka me pm-uje please

Mnogo volim Satch-ovu stvar With Jupiter In Mind. Eto, chisto da sam bar malo on topic :mrgreen:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Joe Satriani

Post by dweezil » 27 Nov 2008, 17:35

neam pojma ja kod Vlatka nisam cuo nista sto bi ga priblizilo Satchu, ni po tehnici ni po srcu, a ni kod Tocka, a tek ne kod Zlatka Manojlovica, jedini ljudi ovde koji su pokushali nesto u tom fazonu su Bane Jelic i Borko, ali oni su na vreme otisli odavde.

I da @Cortex i meni je " Echo " medju najjacim pesmicama. I mislim da niko od gore navedenih domacih likova nema ni znanja ni umeca da recimo eto napishe i snimi samo takvu pesmicu.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Joe Satriani

Post by Duane » 27 Nov 2008, 17:52

sinisake wrote:A znate li onu kad je Tocak zadao Satrijaniju domaci zadatak? :lol: :lol: :lol:
pa dobro crni sinisa sto si se ti tako navrzmo na Tocka? ;)

ma dobar je satchko al nekako su mi pesme u vecini boza... nemojte samo sa onim komentarima "pa kad su boza sto ih ti neradis, zato sto nemozes? pa da ;)"... jednostavno ja neigram fudbal bolje od vejna runija pa cu o5 da ga pljujem u slobodno vreme ili kad zazdi gol goonersima.... da se kontamo po tom pitanju... ;)

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Joe Satriani

Post by dweezil » 27 Nov 2008, 18:08

ljudi tema je Satriani, a ne Tocak, Vlatko i ostali penzosi domace "muzike".

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Joe Satriani

Post by Duane » 27 Nov 2008, 18:51

pa brate nije uredu da onda nastavljate da ih prozivate ako tema nije o njima...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest