Joe Satriani

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Joe Satriani

Post by dweezil » 27 Nov 2008, 18:53

a dobro mozda sam malo bio grub, al ono daj nek pishu neki ljudi koji vole Satrianija i taj fazon, mislim razumem ja i one druge al nek nadju mir u svojoj muzici.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Joe Satriani

Post by sinisake » 27 Nov 2008, 18:56

dweezil wrote:neam pojma ja kod Vlatka nisam cuo nista sto bi ga priblizilo Satchu, ni po tehnici ni po srcu, a ni kod Tocka, a tek ne kod Zlatka Manojlovica, jedini ljudi ovde koji su pokushali nesto u tom fazonu su Bane Jelic i Borko, ali oni su na vreme otisli odavde.
Borko meni bas ne vuce na Satcha, vise je malmstinovac, a radi Baneta Jelica ne bih da trosim tastaturu. :mrgreen:

Duane, ma volim ja Tocka, nego mi je smesan onaj ''i mi konja za trku imamo'' sindrom, kome smo katkad skloni. ;)
A m@t@ je pomenuo Blatka, pa sam ja nastavio zezanje u tom smeru, i tako...

A Zele Lipovaca jebe svima majke. :lol: :lol: :lol:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Joe Satriani

Post by dweezil » 27 Nov 2008, 19:06

ma nisam ja rekao da je Borko ono slican Satchuu po stilu, nego sam naveo njega kao nekoga ko je gledao u nekom modernijem i progresivnijem pravcu, posebno za svoje godine, kao i Bane Jelic.

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Joe Satriani

Post by cccira » 27 Nov 2008, 19:07

Kolikogod ja voleo Satrijanija i divio se njegovom stvaralastvu, jednostavno ne mogu aktivnije da ga slusam. Veoma mi smeta njegov zvuk, sve mi nekako sterilno zvuci. Svaku druga pesma zvuci kao "surfing with an alien", ali ne u smislu istoimene pesme, nego celokupnog umjetnickog dojma. Isto tako, nikad nisam voleo one man-named band kombinacije, iako kapiram i postujem pojavu istih. Po meni jedan od najgitarista, iako mi ne lezi ceo njegov trip bas najbolje

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Joe Satriani

Post by Duane » 27 Nov 2008, 19:17

al mislim da je cika satch objasnio sa onim boogiem... to mi je haos pesma... kakav cool groove ima... mislim da o tehnickom aspektu satchovog sviranja netreba ni diskutovati, ma koliko da nekom neprija njegovo sviranje nikad nemoze reci ista lose po pitanju toga ili po pitanju satchovog poznavanja teorije, uopste instrumenta...

int'resantno je to da je poducavao Vai za neke sitne pare kad je imao 15 godina, a kasnije i kirka hammeta cini mi se ;)
nekako on meni ima najvise smeka iz cele te shredding price, volem ga cak i ovako kao coveka, a i moram priznati da ima nesto Hendrixovsko sto me kod njega privlaci ;)

User avatar
kovach
Posts: 17
Joined: 23 Oct 2008, 16:34

Re: Joe Satriani

Post by kovach » 27 Nov 2008, 19:25

A kako ste uspjeli da povrzete Vlatko Stefanovski i Tocak sa Satchom. Po meni nemaju nikakve dopirne tocke, oni su razliciti svjetove u nacinu sviranja

User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Re: Joe Satriani

Post by Drumkiller » 27 Nov 2008, 20:02

inache kirk hammet je satrianijew najgori ucenik....(i to sam cuo...xD )

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Joe Satriani

Post by dweezil » 27 Nov 2008, 20:18

Drumkiller wrote:inache kirk hammet je satrianijew najgori ucenik....(i to sam cuo...xD )
ti mnogo slusas druge, slushaj za promenu malo svojim ushima.

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Joe Satriani

Post by DrGreenthumb » 27 Nov 2008, 20:20

Drumkiller wrote:inache kirk hammet je satrianijew najgori ucenik....(i to sam cuo...xD )
Aha, zato je Kirk kesa, i treba da mu se smejemo kako ne zna...

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Joe Satriani

Post by sinisake » 27 Nov 2008, 20:20

U ovom slucaju su sopstvene usi vise nego dovoljne. ;)

User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Re: Joe Satriani

Post by Drumkiller » 27 Nov 2008, 20:47

dweezl po cemu si to zakljucio??? kirk i jeste jedan od gorih gitarsta,ja nisam gitarista ali sam cuo od mnogih gitarista to sto sam cuo...pa kirku se treba smejati, a metallici netreba(muzicara nemozes ceniti po tome u kom bendu swira DrGreenthumb,metallica je uradila to sto je uradila u to wreme)...

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Joe Satriani

Post by dweezil » 27 Nov 2008, 20:51

neam pojma brate svako ko je snimio onakve solaze na prva 3 albuma Metallice zasluzuje makar minimum postovanja. Slazem se i ja da je Kirk imao srece da svira u Metallici al opet, da ne skrecemo sad sa teme. Ja bih eto vise voleo da se javi neko kome Satriani ono bash znaci i da kaze nesto o svemu ovome, eto recimo krajem 80-tih sam na Akademiji slushao nekog lika ne secam se ni imena banda ni njegovog imena nazalost, covek je ono bash bash lepo svirao neki taj fazon, instrumentale, secam se da je imao dal nekog Flying V il tako nesto i bio je koliko se secam plav visok i mrshav, iz Srbije je bio band al mislim da nije iz Bgd.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Joe Satriani

Post by Cortex » 27 Nov 2008, 21:35

Ma nisam ja poredio Zlatka sa Satch-0m, samo po meni Zlatko mnogo lepo svira, nema tu tehniku, ili je ne pokazuje, mada verovatno nema :D , ali kljuchna rech je LEPO svira. :)

kirk je super gitarista, za svrhu u koju je posluzhio. Ni za shta vishe.

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Joe Satriani

Post by Santana » 27 Nov 2008, 21:45

Satriani je nepobitno rabijac medju gitaristima-tehnika i tako to.
mada kad slusam njegove pesme (dohvatio sam se bio albuma engines of creation) meni je to napad na nervni sistem
-ne kazem, covek ima razlicite faze mozda,ali nije moj tip sviraca.
gledao sam negde kako pravi soloe-pricao je o tome
uzme deo jedne modifikacije odredjene skale (dorske jonske...) pa drugu skalu neku drugu modifikaciju i ja ipak mislim da je to sve nekako neka dobro izbrusena himera- ne osecam mnogo emocije tu.
mada melodije su mu dobre.
Evo upravo skidam Always with me always with you (skolski-jos se ucim)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Joe Satriani

Post by mislim_stvarno » 03 Dec 2008, 08:30

Meni je Satch totalno i ultimativno najprijatniji za slusanje.
Vai-a mogu par pesama, uzasno mi je naporan, ali Joea mogu prakticno uvek da susam. Mogu da ga pustim i da radim bilo sta drugo, nece mi smetati...
Imam i par albuma Petrucci-a koji su mi jaaako dobri i koje volim da slusam, ali Satrijanija, u bilo koje doba dana i noci :D

Sada sam u fazi da ne slusam previse instrumentalne stvari pa ni Satrijanija, ali bez obzira...
Meni je on najbolji instrumentalista danas...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest