Najbolja gitarska solaža?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
roots unite
Posts: 85
Joined: 16 Jan 2009, 10:14
Location: backa palanka

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by roots unite » 16 Jan 2009, 14:01

joj ljudovi jimi hndrx,sta god genijalan,ja ga nisam svato do pre pola dine a sad ono u glavi cujem samo nj.a jos jedna solaza koju volim g*n*r dont cri laka je za sviranje a bas je cool :bounce:

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by Dete epruvete » 16 Jan 2009, 22:32

meni su do jaja solaze u Dio-Fever Dreams i Ritam Nereda-Crno je sve

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by Duane » 17 Jan 2009, 01:57

Scuttle Buttin... wwwhooouu mamma!

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by Doolio » 17 Jan 2009, 03:30

Dete epruvete wrote:meni su do jaja solaze u Dio-Fever Dreams i Ritam Nereda-Crno je sve
interesantno da si bas pomenuo crno je sve, meni je tu solaza bas prosecna, mislim, na barem deset pesama drugih njihovih mi ima sto puta lepsih solaza. o ukusima se ne raspravlja, al me zanima da mi kazes ako znas, sta ti je tu konkretno do jaja? mene cak malo i smori solaza jer se uspori pesma.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by mislim_stvarno » 17 Jan 2009, 09:19

Meni je ta solaza do jaja, mozda zbog toga sto ima neki groove ili sta ti znam...
Mada ritam nereda ima tu tendenciju da sjebe pesmu solazama, ovo kazem skroz subjetkivno, kada solaza uspori pesmu mnogo ili se nekako ne uklopi...
Solaze su im dobre, ali nekada jednostavno nisu na pravom mestu (u pravoj pesmi)...
Recimo pesma Buldozer, meni jaaako dobra pesma, ali solo nikako nije za tu pesmu...

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by Mithrandir » 17 Jan 2009, 12:34

Duane wrote:Scuttle Buttin... wwwhooouu mamma!
:shock:

Tooo, Duane, legendo! SRV, SRV...

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by Dete epruvete » 17 Jan 2009, 12:40

pa pazi, nisam uopshte objektivan shto se toga tiche. mozesh da primetish i da su te dve solaze slichne pomalo. mene ta solaza jednostavno radi :), ako mogu tako da se izrazim.

kada chujem solazu koja mi prija, najezim se. koliko puta ti se desilo da si video ribu koja mozda ne bi prosla na izboru za mis, ali ima u sebi neshto od chega se tresesh kada je vidish, shto ostale nemaju. meni je to chista hemija, nevidljivo je. tako i solaze ne posmatram sa tehnichkog aspekta. ako me solaza ubode tamo gde treba to je meni dobra solaza. chak mi i prija shto uspori pesmu na tom delu pa se ponovo ubrza na kraju i mislim da se lepo uklapa u ceo aranzman.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by Duane » 17 Jan 2009, 13:08

Mithrandir wrote:
Duane wrote:Scuttle Buttin... wwwhooouu mamma!
:shock:

Tooo, Duane, legendo! SRV, SRV...
:shock: e sad te nerazumem... lozis se na SRV-a i Gilmour-a a neces strata? come on man... come on... join the club :) salim se...

aj da predlozim jos jednu... Couldn't stand the weather... to je jos jedna przhachka! :D

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by Mithrandir » 17 Jan 2009, 13:25

Moze!

Uhvatio sam jednom na Metropolisu SRV Live i odusevio sam se... Kakav je to covek bio, kakva energija!
Duane wrote: e sad te nerazumem... lozis se na SRV-a i Gilmour-a a neces strata? come on man... come on... join the club salim se...
Paaa... Ne sviram blues (greska, znam! :) ) and, I guess, da je za Gilmoura stvar u njegovim prstima. Mada, kakav je to ton! :shock:
Valjda sam imao losa licna iskustva sa Stradzama.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by Doolio » 17 Jan 2009, 16:27

mislim stvarno:
to je i meni trip kod njih, mada ja stvarno gotivim pola njihovih solaza, a ostalih pola su mi u tom fazonu, ponekad isforsiraju neku rokic solazu na metal pesmu ili tako nesto:)

dete epruvete:
pa i mislio sam da si subjektivan, i ja sam:) nego mi je bas bilo interesantno posto mene ta solaza smara, pa sam te zato pitao, mozda imas neki konkretan 'tehnicki' razlog, pa da je poslusam ponovo:) al dobro, ako je 'radi me' razlog, onda je to druga stvar:)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by Doolio » 17 Jan 2009, 19:22

eto sad sam se setio, put beznadja meni ima bas bruka solazu, ono, i po globalnim standardima:) jos kad se pretoci dzitra u onaj saksofon, mnogo dobro sunce ti *****

User avatar
rodrigues
Posts: 39
Joined: 11 Feb 2008, 00:40
Location: Nord-Pas de Calais
Contact:

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by rodrigues » 19 Jan 2009, 00:53

Rory Gallagher - A Million Miles Away (live sa Irish Tour 1974)

fantasticno......

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by Mithrandir » 19 Jan 2009, 00:55

Uh...Blasphemy, Duane, zaboravismo Roryja!

Tattoo'd Lady (takodje sa Irish Tour-a)!

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Najbolja gitarska solaza?

Post by Duane » 19 Jan 2009, 02:19

Duane wrote:
Santana wrote:all along the watchtower.
fenomenalna pesma -bila mi je prva na plejlisti na spejsu.
kad sviram tu pesmu posle razvlacim improvizaciju 3 minuta-jednostavno te vuce sama pesma a soloi- oni su jaki-ne tako dugi ali jebitacni
najaci mi je onaj deo sa oktavama i sa utisavanjem... ma suludo skroz...

a jos pored toga... steve morse - runaway train, dave gilmour - ona an island, rory gallacher - live at montreux - laundromat(ovo je skroz suludo!), hendrix - vooodoo chile(15 min of pure impro), red house, hey joe(tako jednostavan solo, a tako snazhan i mocan, ali uopste nije lak, tojest nije ga lako odsvirati kako valja...), jimmy page - dyer maker, since i've been lovin' you, whole lotta love... clapton - have you ever loved a woman(slowhand gets in shreddy mood ;) and me likes it), carlos - flor d luna, ritchie - jam stew...
itd itd... mrzi me dalje... ima toliko preteranih solaza, cak neke i bolje, al sam verovatno zaboravio...
kaahm... koga zaboraviJo? live at montreux preteran konc... a laundromat najaca i najenergicnija verzija koju sam ja ikad cuo, 30X bolja od studijske!

zaboravio sam tocka... omiljenog djitristu sam zaboraviJo... moze tocak - organizam bluz ili aria diamond :)

ps. mithrandir... potpis je carski! nisam izvalio ranije, reko mozda je novi... anyway... ubo si! :)

echoes of the distant times...
come willowing across the sand...
and everything is green and submarine...

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by Mithrandir » 19 Jan 2009, 02:34

Auh, ja se izvinjavam :hide:

Evo ovim putem molba za staff da se poveca broj karaktera u potpisu! Nije mogla da mi stane cela strofa... :(

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest