Najbolja gitarska solaža?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Najbolja gitarska solaža?

Post by kurtrose » 06 Jan 2009, 01:50

Ha? Vidim da nema te teme a mislim da je zanimljiva... Meni je najjaca solaza iz Alive od Pearl Jam.. Toliko energije budi u meni dok je slusam...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Najbolja gitarska solaza?

Post by Duane » 06 Jan 2009, 01:55

jimi hendrix - all along the watchtower ---> sve sto gitaroska improvizacija treba da predstavlja, u rock muzici!!! predobro... tako raznoliko, genijalno, unikatno... ma nemam reci... a i ritam je ludacki ;)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Najbolja gitarska solaza?

Post by sinisake » 06 Jan 2009, 02:02

Jedna od omiljenih:
Coffee & TV - Blur

Malo je jedna, daj da turimo neki top deset, ili tako nesto...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Najbolja gitarska solaza?

Post by Doolio » 06 Jan 2009, 02:25

meni je u high hopes

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Najbolja gitarska solaza?

Post by kurtrose » 06 Jan 2009, 02:42

sinisake wrote:Jedna od omiljenih:
Coffee & TV - Blur

Malo je jedna, daj da turimo neki top deset, ili tako nesto...
Deset a? Mnogo je kume, mnogo je :D Ali eto da dodam stairway to heaven, Whitesnake - Crying In The Rain, a obozavam i Claptonovu u unplugged Layla..

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: Najbolja gitarska solaza?

Post by Highway One » 06 Jan 2009, 13:21

lazy

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Najbolja gitarska solaza?

Post by Santana » 06 Jan 2009, 13:29

all along the watchtower.
fenomenalna pesma -bila mi je prva na plejlisti na spejsu.
kad sviram tu pesmu posle razvlacim improvizaciju 3 minuta-jednostavno te vuce sama pesma a soloi- oni su jaki-ne tako dugi ali jebitacni

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Najbolja gitarska solaza?

Post by Duane » 06 Jan 2009, 14:03

Santana wrote:all along the watchtower.
fenomenalna pesma -bila mi je prva na plejlisti na spejsu.
kad sviram tu pesmu posle razvlacim improvizaciju 3 minuta-jednostavno te vuce sama pesma a soloi- oni su jaki-ne tako dugi ali jebitacni
najaci mi je onaj deo sa oktavama i sa utisavanjem... ma suludo skroz...

a jos pored toga... steve morse - runaway train, dave gilmour - ona an island, rory gallacher - live at montreux - laundromat(ovo je skroz suludo!), hendrix - vooodoo chile(15 min of pure impro), red house, hey joe(tako jednostavan solo, a tako snazhan i mocan, ali uopste nije lak, tojest nije ga lako odsvirati kako valja...), jimmy page - dyer maker, since i've been lovin' you, whole lotta love... clapton - have you ever loved a woman(slowhand gets in shreddy mood ;) and me likes it), carlos - flor d luna, ritchie - jam stew...
itd itd... mrzi me dalje... ima toliko preteranih solaza, cak neke i bolje, al sam verovatno zaboravio...

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Najbolja gitarska solaza?

Post by Solomon » 06 Jan 2009, 14:45

meni je citava pjesma Estranged-Guns 'n' Roses premocna... cak je i Slash rekao da mu je to jedna od najtezih pjesama bila ...

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Najbolja gitarska solaza?

Post by Mithrandir » 06 Jan 2009, 15:03

Doolio wrote:meni je u high hopes
Duane wrote:jimi hendrix - all along the watchtower ---> sve sto gitaroska improvizacija treba da predstavlja, u rock muzici!!! predobro... tako raznoliko, genijalno, unikatno... ma nemam reci... a i ritam je ludacki
Solomon wrote:meni je citava pjesma Estranged-Guns 'n' Roses premocna...
Sve mighty fine solaze!

Ipak, nesto sto mene najvise dirne i ponese (gledao sam Remember That Night DVD i na kraju pesme ustao i aplaudirao sa suzama u ocima... :hide: :lol: ) jeste David Gilmour - On an Island!

P.S. Nemam trenutno vremena da pisem vise :(

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Najbolja gitarska solaza?

Post by muki17 » 06 Jan 2009, 15:41

Kao sto rece Salomon, - Estranged ima toliko doobre solaze koje se prosto stapaju uz pesmu,i koje je zadovoljstvo slusati(nije najteza pesma,ali Slash je rekao da pesma nije- '' just turn gain and volume knob all the way up,and start dancing'' nego zahteva puno koncentracije na live nastupima,verovatno zbog onih silnih feedback-ova),i takodje November rain solo-I su najlepsi koje je ikad Slash odsvirao... 8)

Ali da ne zaboravim ove legedne od solaza- Deep P-Child in time, onda'k obe od P .Floyda -Comfortably numb i ova majstorija ''Marooned'' ...eto mojih otp. top 5...Srecan badnji dan ... :D 8)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Najbolja gitarska solaza?

Post by Duane » 06 Jan 2009, 16:26

Mithrandir wrote: Ipak, nesto sto mene najvise dirne i ponese (gledao sam Remember That Night DVD i na kraju pesme ustao i aplaudirao sa suzama u ocima... :hide: :lol: ) jeste David Gilmour - On an Island!

P.S. Nemam trenutno vremena da pisem vise :(
pa prijatelju da si malo bolje procitao i moj drugi post video bi da sam i ja to stavio :) a ne samo onog macho boy hendrixa :)

inace je remember that night haoS! rick i dave... i live in gdansk je boles'! ;)

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Najbolja gitarska solaza?

Post by Mithrandir » 06 Jan 2009, 18:47

Video sam, nego rek'o da ne favorizujem samo tebe :lol:

Auh, a tek kad sam gledao Live in Gdansk, pa video Richarda... (gledao sam nakon njegove smrti) :(

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Najbolja gitarska solaza?

Post by kurtrose » 06 Jan 2009, 23:25

Solomon wrote:meni je citava pjesma Estranged-Guns 'n' Roses premocna... cak je i Slash rekao da mu je to jedna od najtezih pjesama bila ...
Nisam hteo da forsiram G'nR ali solaze iz te pesme su maestralne.. Mada bih dodao kao sjaje i one iz Don't Damn Me i Double Talkin' Jive.. Ovo je ipak moje laicko misljenje, moj ukus :D

User avatar
balanso
MF veteran
Posts: 180
Joined: 01 Nov 2006, 19:31
Location: Behind You

Re: Najbolja gitarska solaza?

Post by balanso » 06 Jan 2009, 23:35

stairway to heaven, child in time, all along the watchtower i after dark....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest