Partibrejkers

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Partibrejkers

Post by Trooper » 25 Feb 2012, 22:04

A nije mi jasno kako ti se ne svidja njegovo ponasanje, mislim, to su brejkersi

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Partibrejkers

Post by djomla » 25 Feb 2012, 22:22


User avatar
Cakana
Posts: 104
Joined: 01 Aug 2011, 16:45

Re: Partibrejkers

Post by Cakana » 12 Mar 2012, 14:21

Njihovi koncerti su najjaci. A sto se tice Canetovog ponasanja, jbg, to je samo Cane. Muzika im je strava!

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Partibrejkers

Post by Duane » 13 Mar 2012, 04:29

što ste svi nešto uvredjeni time kako se cakani ponaša?

pa nije da povraća po publici ili nešto?

svi su u nekom fazonu gistro, kad ono sve babe

shane macgowan za precednika

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Partibrejkers

Post by guv'nor » 13 Mar 2012, 07:59

Neko mozda snimio radiJski prenos koncerta?

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Partibrejkers

Post by nebojsak » 13 Mar 2012, 08:17

Duane wrote:što ste svi nešto uvredjeni time kako se cakani ponaša?

pa nije da povraća po publici ili nešto?

svi su u nekom fazonu gistro, kad ono sve babe

shane macgowan za precednika
+1

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Partibrejkers

Post by Kristiko » 21 Apr 2012, 09:47


_Blue_
Posts: 9
Joined: 20 Nov 2013, 20:14

Re: Partibrejkers

Post by _Blue_ » 15 Sep 2014, 15:24

Poz ljudi ,
Vidim svi ste navrli na Caneta i niko Antona da pomene (izvinjavam se ako gresim , mrzelo me da citam svih 7 strana) , po meni jednog od nasih najboljih gitarista.
Volim da se opustam prste uz brejkerse a zapelo mi je kod " Daleko od srca " i to na 1.52
opasna solaza ali nikako da cujem sta svira , vracao sam i ne ide , postoji li neko objasnjenje na netu ili neki naci da se provali sta svira , 0.52 bez zproblema ali taj deo nikako da provalim a stvarno bih voleo da znam da je sviram celu pa ako moze vasa asistencija gitaristi.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Partibrejkers

Post by Overdrive » 15 Sep 2014, 22:18

suluNe mogu da kažem da volim brejkerse.
Moj mdauzički ukus ide u sasvim drugom pravcu i iskreno, to i ne nazivam muzikom..možda nekim performansom, isl, ali to je za moj ukus jako loša buka koja ide uz neke kao eto - angažovane tekstove.

I sve je to u redu, neko je senzibilan za ovo, neko za ono, ne možemo svi da slušamo Mocarta ali - ima jedna druga stvar koja me je zaintrigirala kada sam pre neki dan slušao Caneta u nekom intetvjuu.

U tom razgovoru on ima neki stav kao "znaš, ja sam rokenrol buntovnik"..o kej. Ali mi se učinilo da mu se ne slažu ton i slika.

Meni on više liči na lika koji u sred recimo nekog okupljanja, protrči sa plakatom na kom piše " Svi ste vi ovce!" i onda se vrati kući da radi domaći sa klincima i pere sudove.

To je jedna stvar. Druga, mnogo sociološki važnija, je ta što je u jednom momentu počeo da priča kako smo se "mi" (generacijski valjda) svi nekad vraćali kući da po sto puta slušamo jednu ploču od npr Cepelina..a ovi klinci danas su zombirani nemaju pojma..

Mislim, se ko je tu zombi? Onaj koji konzumira muziku kao današnji klinci, ili onaj ko po sto puta vraća deo pesme Cepelina..?

Ne kažem da nisam i ja to radio (mada ne sa dotičnom grupom) ali je svejedno nekada odnos prema muzici bio jedna suluda krajnost na granici fetiša. Danas je druga. Ali to ne znači da je ona prva bila više ok. Nije. Pogotovo kada se u prvom slučaju od svih tih "pobunjenika" očekivalo da zaista promene nešto. Makar u svom životu.

Ipak, to se ništa nije desilo. I evo sada imamo nekog Caneta, zadriglog čikicu kome su od rokenrola ostali samo zulufi i neki smešan akcenat kojim ispaljuje nekakve kamiondžijske mudrosti tipa "ko odudara taj zaudara" nastale iz zezanja i često gluvarenja..

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Partibrejkers

Post by zwelj » 16 Sep 2014, 02:26

Overdrive wrote:suluNe mogu da kažem da volim brejkerse.
Moj mdauzički ukus ide u sasvim drugom pravcu i iskreno, to i ne nazivam muzikom..možda nekim performansom, isl, ali to je za moj ukus jako loša buka koja ide uz neke kao eto - angažovane tekstove.

I sve je to u redu, neko je senzibilan za ovo, neko za ono, ne možemo svi da slušamo Mocarta ali - ima jedna druga stvar koja me je zaintrigirala kada sam pre neki dan slušao Caneta u nekom intetvjuu.

U tom razgovoru on ima neki stav kao "znaš, ja sam rokenrol buntovnik"..o kej. Ali mi se učinilo da mu se ne slažu ton i slika.

Meni on više liči na lika koji u sred recimo nekog okupljanja, protrči sa plakatom na kom piše " Svi ste vi ovce!" i onda se vrati kući da radi domaći sa klincima i pere sudove.

To je jedna stvar. Druga, mnogo sociološki važnija, je ta što je u jednom momentu počeo da priča kako smo se "mi" (generacijski valjda) svi nekad vraćali kući da po sto puta slušamo jednu ploču od npr Cepelina..a ovi klinci danas su zombirani nemaju pojma..

Mislim, se ko je tu zombi? Onaj koji konzumira muziku kao današnji klinci, ili onaj ko po sto puta vraća deo pesme Cepelina..?

Ne kažem da nisam i ja to radio (mada ne sa dotičnom grupom) ali je svejedno nekada odnos prema muzici bio jedna suluda krajnost na granici fetiša. Danas je druga. Ali to ne znači da je ona prva bila više ok. Nije. Pogotovo kada se u prvom slučaju od svih tih "pobunjenika" očekivalo da zaista promene nešto. Makar u svom životu.

Ipak, to se ništa nije desilo. I evo sada imamo nekog Caneta, zadriglog čikicu kome su od rokenrola ostali samo zulufi i neki smešan akcenat kojim ispaljuje nekakve kamiondžijske mudrosti tipa "ko odudara taj zaudara" nastale iz zezanja i često gluvarenja..
:1:

pedja 81
Posts: 190
Joined: 18 Nov 2010, 08:57

Re: Partibrejkers

Post by pedja 81 » 09 Oct 2014, 21:57

[youtube]watch?v=hDdRH6JI5bs[/youtube]
Ljubav je veca od svih faraona i piramida...

mara
Posts: 82
Joined: 19 Aug 2012, 01:36

Re: Partibrejkers

Post by mara » 14 Oct 2014, 00:58


User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Partibrejkers

Post by Dersu Uzala » 14 Oct 2014, 17:52

zwelj wrote:
Overdrive wrote:suluNe mogu da kažem da volim brejkerse.
Moj mdauzički ukus ide u sasvim drugom pravcu i iskreno, to i ne nazivam muzikom..možda nekim performansom, isl, ali to je za moj ukus jako loša buka koja ide uz neke kao eto - angažovane tekstove.

I sve je to u redu, neko je senzibilan za ovo, neko za ono, ne možemo svi da slušamo Mocarta ali - ima jedna druga stvar koja me je zaintrigirala kada sam pre neki dan slušao Caneta u nekom intetvjuu.

U tom razgovoru on ima neki stav kao "znaš, ja sam rokenrol buntovnik"..o kej. Ali mi se učinilo da mu se ne slažu ton i slika.

Meni on više liči na lika koji u sred recimo nekog okupljanja, protrči sa plakatom na kom piše " Svi ste vi ovce!" i onda se vrati kući da radi domaći sa klincima i pere sudove.

To je jedna stvar. Druga, mnogo sociološki važnija, je ta što je u jednom momentu počeo da priča kako smo se "mi" (generacijski valjda) svi nekad vraćali kući da po sto puta slušamo jednu ploču od npr Cepelina..a ovi klinci danas su zombirani nemaju pojma..

Mislim, se ko je tu zombi? Onaj koji konzumira muziku kao današnji klinci, ili onaj ko po sto puta vraća deo pesme Cepelina..?

Ne kažem da nisam i ja to radio (mada ne sa dotičnom grupom) ali je svejedno nekada odnos prema muzici bio jedna suluda krajnost na granici fetiša. Danas je druga. Ali to ne znači da je ona prva bila više ok. Nije. Pogotovo kada se u prvom slučaju od svih tih "pobunjenika" očekivalo da zaista promene nešto. Makar u svom životu.

Ipak, to se ništa nije desilo. I evo sada imamo nekog Caneta, zadriglog čikicu kome su od rokenrola ostali samo zulufi i neki smešan akcenat kojim ispaljuje nekakve kamiondžijske mudrosti tipa "ko odudara taj zaudara" nastale iz zezanja i često gluvarenja..
:1:
Potpuno nebitni likovi. U zivotu. Kao takvom. Cujes jedan takt jedne pesme, nasmejes se grohotom, odes dalje i zaboravis na njih u roku od 3-5 sekundi.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Partibrejkers

Post by Kill surf city » 14 Oct 2014, 19:06

^+imhotep

Overdrive wrote:neko je senzibilan za ovo, neko za ono, ne možemo svi da slušamo Mocarta ali ..
:bow:

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Partibrejkers

Post by zwelj » 15 Oct 2014, 05:39

Dersu Uzala wrote:Potpuno nebitni likovi. U zivotu. Kao takvom. Cujes jedan takt jedne pesme, nasmejes se grohotom, odes dalje i zaboravis na njih u roku od 3-5 sekundi.
Ma naravno Neso, kada bi se tu radilo samo o muzici, ali te naizgled sitne benignosti iznova i iznova podsecaju na stepen opste duhovne kontaminacije.

Ti si otisao otprilike kad je sve ovo otpocinjalo, ili tacnije, daleko pre nego sto je uzelo maha pervrznog orgijanja. Sudar (jednog, u osnovi, patrijarhalnog drustva uljuljkakno hipokrizijom socijalicticke uravnilovke) sa beskrupuloznim materijalizmom i svim onim sto tako ogoljen donosi... Tako da ti je, pretpostavljam, tesko da u potpunosti razumes sav taj 'socijalni melting' ciji smo ucesnici/sastojci, evo vec, cetvrt veka... Nezaustavljivi proces ubijanja i silovanja svega vrednog i plemenitog...

Drugarstvo se vise ne zasniva na deljenju slicnih vrednosti i 'dresanju' (druzenje/mesanje) vec lojalnosti i koristoljublju, forumi su mnogo cesce mesto dokonog izd*kavanja nego razmene ideja i gledista (@Komile momce, secas li se negdasnjeg Sezama, pionoirskih BBS-ova... Kada si neretko za sagovornike imao profesore fakulteta, e ne kao, vecinom sad, bezobraznu i nevaspitanu derlad). Tako i ovaj Cane, uradio par pesama, uhvatio jedan tren i sad bi da to razvlaci i prodaje do penzije...

I nije ovde po sredi kljucan problem, toliko izvikano siromastvo, (tehnologija i 'made in china' je mnogo toga ucinila dostupnim, kompenzujuci to, donekle) vec ta neutoljiva sirotinjska glad koja guta sve vise kvantiteta a sve manje kvaliteta, tiranija dezorijentisane mase, quazidemokratija, taj paravan svakojakog hostapleraja...

Setih se, nekoc davno postavljenog mi pitanja jenog drugara, kako to da vise nema novih Mocarta, Bahova, Betovena...? Sad sam uveren da je to stvar duha vremena i epohe, i da su upravo te drustveno-istorijske okolnosti one koje izvlace ono najbolje ili najgore iz ljudi. Otuda i Platonova izreka: “Sto je u drzavi bolja muzika, bolja ce biti i drzava.“ E, sad mo's misliti kakva je drzava u kojoj Aca Lukas puni Arenu (20000 mesta) i to vise puta zaredom...

Zao mi je sto se pecam na ovakve teme, sto sam ponekad naporan... Ali sam stvarno ljut kako kvarimo zivote i u kakvom nam se enviromentu formiraju deca, gde pored svih realnih zivotnih nuznosti i nepoznanica, mi menjamo vredno za bezvredno, slavimo carevo novo odelo iako znamo da je car, zapravo, go, klanjamo ispraznom bogatstvu a ne vrlini... Umesto da pricamo o muzici, pricamo o opremi... Sto je jedini kakav-takav licni spokoj moguc u osami i podizanju GET/SET interfejsa prema okolini... jer je interakcija gotovo nemoguca, sujeta, glupost, zavist... su najcesce nepremostivi... Zapravo ovo je pre trebalo na PP ali eto, bi trigerovano tvojim komentarom... :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest