Partibrejkers

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Partibrejkers

Post by Duane » 24 Mar 2009, 00:00

Dakle ljudi greota da nema nista o brejkersima.. stvarno greota... po meni najbolji domaci rok'a'roul bend ikad... jer su ziveli, kako su svirali, nije bilo puno foliranja, nije bilo ni puno materijalistickog razmisljanja, a nije bilo ni materijala za materijalizam :D zive po nekoj svojoj ideologiji, mislim recite sta god, moze to biti krivo, al bar zive kako smatraju da treba da zive... bla bla bla... ono zato su mi mama i tata rok'n'roula... jer ima nekog bunta, kao nekog opominjanja naroda da se budi, da cini nesto...
kucajte nesto, nemojte sad da kopirate biJografije o njima i slicno, nego onako, opustena diskusija, sa sve negativnim i pozitivnim komentarima, dakle netreba da bude jos jedna "da stvarno su odlicni tema" :) sto neznaci da mozete samo da ih kudite :mrgreen:
ono da ja recem kao nesto o njima,a? ne bum bilo lose...
recimo da su nastali 82 godine, veka prosloga, kad je cane, koji je do tad vec pravio rshum po blejogradu(npr koncerat gerile na tashu, koncerat sharla akrobate u ljubljani mislim), sreo nebojsu aka antona... anton bio valda kurir u nekoj banci, bog zna kako su se upoznali i tako on udje u brejkerse, koje su pre njega cinili samo cane i manzarena(mislim da se tako zvao, neam pojma tacno), a tip je bio bubnjar i covjek koji je smislio naziv tojes ime partibrejkers(koje neznaci zurkolomci, kako svi kapiraju, al da neduljimo)... i ljubisa kostadainovic im se pridruzi i tako nastade, bjenad u punom sastavu... i oprzise oni u nekom klubu kao predgrupa grupi Fifties i tu ih publika pozove na bis, nastane haos, vicu ovima iz fiftiesa nesto tipa: kico slabinac, tutanj.. tako sam nesto cuo, nebitno... i od tad krenu oni polako i eto ih jos svirkaju, a bas zasvirkali pre nedelj dana bilo mnogo fino, super su, imaju energiju, nisu mrtvi, zivi se :mrgreen:

inatje mislim da je anton zesci gitarista, al izgleda da malo ljudi to kapira... covek je mene kupio za zivota, kako svirkom tako zvukom i idejama...

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Partibrejkers

Post by Solomon » 24 Mar 2009, 00:20

Prije pola godine bili na motorijadi ovdje u Bijeljini... sta reci kraljevski...

evo da prepricam dogadjaj :mrgreen:

izadju na binu ludilooooo, pocinje svirka, sve super. I tako druga pjesma se zavrsava, a Cane prilazi ivici bine i govori tehnicaru : "Ugasi dim masinu". lik totalno izgubljen ne zna sta da radi... ostavlja je ukljucenu. posle sledece pjesme Cane prilazi dim masini i suta je sa bine :lol: :lol: :lol: krece sledeca pjesma, a tehnicar vraca ponovo masinu na mjesto i ukljucuje je :grummel_2: i napokon na kraju te pjesme Cane pocinje da se dere na mikrofon : " Ugasi taj dim da ne bi otiso sa njim, smrdi jebote" :rlol:

I meni se svidja kako Anton svira :bow:

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: Partibrejkers

Post by Hillybilly » 24 Mar 2009, 00:36

Sta reci, odrastao sam slusajuci Brejkerse. Cak sam imao i tu cast i zadovoljstvo da upoznam Antona i Manzu!
Numere tipa 5 ispod nule, Meseceva kci i mnoge druge su istorija domaceg Rocka. Zvuk Antonove gitare na tim numerama mi je do dan danas ostao urezan u secanje. Kada mi je covek licno rekao da je u pitanju japanski Squier umalo nisam pao sa stolice. Za nauk svim mladim gitaristima, nije vazna puska vec srce u junaka!
Posebno mi je bila cast i zadovoljstvo sto sam bio u prilici da dam i svoj doprinos i da im pozajmim moje dve Tape Echo makine za snimanje poslednjeg albuma!
Sta reci osim, svaka cast momci...Keep on Rockin'! :bow: :bow: :bow:

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Partibrejkers

Post by Bozha » 24 Mar 2009, 01:30

Onomad sam na Jelen Live otisao zbog DinosaurJr i Lemonheadsa, neka od najbitnijih imena svetske scene 90ih, pa je josh bio i deda Iggy i opet su svi licili na predgrupu Brejkersima. Cuo sam da su na Tashu tradicionalno najbolji. Verovatno najozbiljnija ekipa fanova u Srbiji i sigurno najjaci bend! A Cane je autenticno srpsko rokenrol olicenje, glavom i bradom. Razocaracu se ako ova tema ne zavrsi kao nabrajanje urbanih legendi na njegov racun. ;)

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Partibrejkers

Post by frkadela » 24 Mar 2009, 02:23

Negde 1990, svirali (Betmen) sa njima u Domu Omladine, i pred koncert u bekstejdžu se socijalizujemo – ja nešto filozofiram o bas žicama sa Munetom, Vojkan sa Antonom oko ne znam čega, tek se pojavljuje Cane odnekle i na nečije pitanje “De ti je riba..?” krene: “Poslao sam je kući da se obuje, došla je u patikama…”. Naravno, izgovoreno Cane-classique kroz nos…
:lol:

Ja ih lično jako volim.
Obožavam njihove akustične/slide pjesmice (tipa "Najbolje se putuje", "Molitva", "Prijatelju"...), obožavam usnu harmoniku u njihovim pjesmama...
Cane je posebna priča; njegove izjave i njegovi tekstovi su antologijski...
Anton je majstor, mislim da niko nikad neće dobiti ton koji on ima niti ponoviti rifove koje on svira...

Spojili su ono što ja najviše volim u muzici: punk i blues. "Šta će meni više od toga?" :)
Sve u svemu: :bow:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Partibrejkers

Post by mislim_stvarno » 24 Mar 2009, 07:22

Legende, ali mi zao sto ne odo' na koncert, bar jedan ako ne oba, al jbg. visa sila...
LEGENDE.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Partibrejkers

Post by Duane » 24 Mar 2009, 08:51

frkadela wrote:
Negde 1990, svirali (Betmen) sa njima u Domu Omladine, i pred koncert u bekstejdžu se socijalizujemo – ja nešto filozofiram o bas žicama sa Munetom, Vojkan sa Antonom oko ne znam čega, tek se pojavljuje Cane odnekle i na nečije pitanje “De ti je riba..?” krene: “Poslao sam je kući da se obuje, došla je u patikama…”. Naravno, izgovoreno Cane-classique kroz nos…
:lol:

Ja ih lično jako volim.
Obožavam njihove akustične/slide pjesmice (tipa "Najbolje se putuje", "Molitva", "Prijatelju"...), obožavam usnu harmoniku u njihovim pjesmama...
Cane je posebna priča; njegove izjave i njegovi tekstovi su antologijski...
Anton je majstor, mislim da niko nikad neće dobiti ton koji on ima niti ponoviti rifove koje on svira...

Spojili su ono što ja najviše volim u muzici: punk i blues. "Šta će meni više od toga?" :)
Sve u svemu: :bow:
usnaru im svira neki tip kog zovu banana i mislim da je on uvek i svirao, znam da je svirao na prvom albumu i na slobodi, a onda kontam da je i izmedju, skroz super svira, bas umereno, nije pera joe, al stvarno ubode tip sta treba...

eo malo canteovih triperaja...
zove cane ribu i javi se baba neka, kaze cane: bakice, jel ti tu cerkica?(nesto na tu foru, nebitno) kaze baba: tu je, a ko je trazi? ... kaze: pa trazi je cane.. kaze baba: kako mane? ... ma jok bakice cane... kao cvrkut ptica :mrgreen:

izlazi ZKC u indjiji pre godin dana.. i kaze "gaboriii...", ono muk... "lepotani...." i kao svi urlaju... "jeste se prepoznali neki?"... ja se odusevio kad je tip izasao...

kao prilazi neka klinka canetu i trazi autogram... "jao cane, moze autogram, ti si moj idol"... cane: "crkni jado ako sam ti ja idol"

izlazi neka riba na binu i krene kao fol da peva i ide ka mikrofonu, ono kao uzima mikrofon, a cane je tera stalkom(od mic-a) i vice: "bezi grobe... bezi..."

prilazi mu neka riba i trazi broj telefona... a on kaze... "aj pisi... ses' pet cetr.... tri dva jean" :mrgreen:

al ono antologijsko: sta se primas debela :lol:

a pouzdano znam da, kad je bio vamo u mom kraju(vosha, backa paalaanka) da su ga sibali neki posle koncerta :mrgreen: carina....
a glavno je po selima tako kad ide, pa zeza: "ratari... jeste se umorili od oranja?"

Ziv'o ZKC! :D

devojcice, da'l bi radje u SKC ili ZKC u tebe?

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Partibrejkers

Post by LazaRocker » 24 Mar 2009, 09:41

Duane wrote: :usnaru im svira neki tip kog zovu banana i mislim da je on uvek i svirao, znam da je svirao na prvom albumu i na slobodi, a onda kontam da je i izmedju, skroz super svira, bas umereno, nije pera joe, al stvarno ubode tip sta treba...

eo malo canteovih triperaja...
zove cane ribu i javi se baba neka, kaze cane: bakice, jel ti tu cerkica?(nesto na tu foru, nebitno) kaze baba: tu je, a ko je trazi? ... kaze: pa trazi je cane.. kaze baba: kako mane? ... ma jok bakice cane... kao cvrkut ptica :mrgreen:

izlazi ZKC u indjiji pre godin dana.. i kaze "gaboriii...", ono muk... "lepotani...." i kao svi urlaju... "jeste se prepoznali neki?"... ja se odusevio kad je tip izasao...

kao prilazi neka klinka canetu i trazi autogram... "jao cane, moze autogram, ti si moj idol"... cane: "crkni jado ako sam ti ja idol"

izlazi neka riba na binu i krene kao fol da peva i ide ka mikrofonu, ono kao uzima mikrofon, a cane je tera stalkom(od mic-a) i vice: "bezi grobe... bezi..."

prilazi mu neka riba i trazi broj telefona... a on kaze... "aj pisi... ses' pet cetr.... tri dva jean" :mrgreen:

al ono antologijsko: sta se primas debela :lol:

a pouzdano znam da, kad je bio vamo u mom kraju(vosha, backa paalaanka) da su ga sibali neki posle koncerta :mrgreen: carina....
a glavno je po selima tako kad ide, pa zeza: "ratari... jeste se umorili od oranja?"

Ziv'o ZKC! :D

devojcice, da'l bi radje u SKC ili ZKC u tebe?
Na Partibrejkers III je gostovao Pera Joe na usnoj harmonici...

A tripovi su :lol: :lol: :lol: ... Bezi grobe... ahahahaha CaneThaMan...

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Partibrejkers

Post by ac10 » 24 Mar 2009, 09:54

brejkesi su carevi...
a cane kako cudno prica svaki put mi je smesan :lol:
u subotu neki lik vikne cane pi... a on boli ga dupe samo ono u stilu, ti nevaspitani degeneriku ucuti :lol: :lol:

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Partibrejkers

Post by Solomon » 24 Mar 2009, 10:02

Duane wrote: a glavno je po selima tako kad ide, pa zeza: "ratari... jeste se umorili od oranja?"
jel vam nikla psenica? sta ste se ucutali ?


:lol: :lol: :lol: isto to i na motorijadi :mrgreen:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Partibrejkers

Post by Duane » 24 Mar 2009, 10:04

a to je vec kult brate... na svakom koncertu mu svako jebe kevu, al prija mu, ono daje mu inspiracije :mrgreen: cimam se, al stvarno je tako... covek kog je publika i shibala, polivala, gadjala, psovali ga, sve zivo... al je zato baja spustao publiku kao nikad...
ja bi stavio vamo par primer, al mislim da nece proci, da ce ih neko obrisati, pa te bisere ipak sirim face to face, al zato kome god da sam ispricao plakao je, stvarno su vrhunski tripovi... uglavnom ima veze sa komsijama, al nebitno :mrgreen:

by the way, znam da je pera joe svirkao na III, al ono, stavio sam ga kao nekog kultnog armonikasa sa ovih prostora, ne zato sto je svirao s' party breakersima(kako ih krste) :D

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: Partibrejkers

Post by MICKEY » 24 Mar 2009, 12:11

Gledao sam ih 3 puta, prvi put sam se razocarao,
drugi put sam otisao sa koncerta posle druge pesme,
treci put su me prijatno iznenadili.

Pored svega, mislim da nikad nisu bili vrhunski bend. Imaju onaj Ritam&Blues (R&B :D ) smek, sto mi se svidja,
ali daleko od toga da ih smatram za nekakav kult.
Ono sto mrzim je filozofija bez mudrosti, kad zelis da te drugi smatraju za cudaka i ludaka. Sve je to foliranje.
Gitaristi skidam kapu, ali ovom bendu bez inovacija koji svira muziku po inerciji dajem ocenu 2, prelaznu zbog stare slave...

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Partibrejkers

Post by frkadela » 24 Mar 2009, 12:29

Pa ne bih baš rekao za Caneta da je čudak i ludak, on je jednodnostavno takav - "što na um, to na drum". Toliko je batina dobijao zbog malo dužeg jezika, da čovjek jednostavno ne može da kaže da se folira ilida nije iskren.

Ne znam da li je neko gledao intervju na Studiju B dan-dva prije koncerta?
Pita ga voditelj u fazonu: "Da li se sjećaš svog prvog koncerta?", a on odgovara: "Kako da se ne sjećam, tada su mi razbili vilicu!"
Raspravljaju o tome da li Milan Mladenović zaslužuje ulicu u centru i on odgovara voditelju kako svakakvi likovi imaju svoju ulicu i u svom fazonu dobacuje: "Je l' znaš ti ko je Milentija Popović, 'leba ti?!"
Voditelj insistira da se pusti snimak Brejkersa sa Džonijem Depom, ali Cane se buni, objašnjava mu kako je to prošlost, kako nema potrebe da se vraćaju na to: "Pavloviću, šta je bilo?! Jesi li živ čoveče?! Ili ti se samo čini?..." I posle toga priča kako posle nastupa njega, Kusturicu, Depa i Džarmuša nisu htjeli da puste u Akademiju: "Eto, to je bio Beograd '92..."

Onda ona scena iz kratkog dokumentarca, kad dobacuje radniku na gradilištu ("Hej, radniče! Hoćeš pivo? Zašto radiš, zašto se ne boriš za svoja prava? Jesu li ti deca gladna? Voli li te žena?", itd)... Niko to ne može da uradi a da ne izglda strašno glupo osim Caneta. Jednostavno, čoek je stvorio kult, toga je svjestan i tako se i ponaša.


Evo još par anegdota: :lol:
- Dolazi Canetu Zdravko Čolić i kaže mu “E, Cane, meni se dopada to što vi radite, mogli bismo mi zajedno da napravimo neki koncert, nesto možda snimimo…”
Cane: “Hej, čovek. Na čemu si?”

- Negde ’99 ili 2000 na koncertu u Beogradu neka devojka iz prvog reda pokušala da se popne na binu i da uruči cveće Canetu. I kako se pela Cane počne da viče u mikrofon “Akrepe siđi sa scene” naravno kroz nos. I, ništa, ta devojka čim je čula, vrati se postiđeno u publiku.

- Pa ima priča kad su se dogovarali za turneju po Hrvatskoj iliti slično gde je Cane pitao: “A gde ćemo da spavamo, u Jasenovcu?”

- A znate za ono na koncertu u Sloveniji: “Šta je bre, Hrvati?”

- Banetu iz “Džukela” poklonio knjigu s posvetom:
“Bane,

Cane”

- Cane, jedan od najpozitivnijih likova na rnr sceni, negde u nekom manastiru pred polazak, igumanu: “Oče, blagoslovite pa da palimo!”

- Na Kalemegdanu daje intervju za RTS. Usred priče ućuti, pogledom počinje da prati dešavanje iza kamermanovih leđa: “Veverica… juri je pas… pobegla na drvo… pravda je opet pobedila.”

- Pre par godina bio gost u emisiji “Nivo 23” koju vodi Velja Pavlović. Pošto su svirali u nekoliko gradova u Americi koji mesec ranije, Velja ga pita: “Kako ti se dopada Amerika?” Cane: “Njujork okeeej, Čikago okeeej, El Ej… mis’im ne’am pojma, kao neka montažna seljana.

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Partibrejkers

Post by LazaRocker » 24 Mar 2009, 12:53

lele cane je kralj... dugo se ovolko nisam smejao... daj ako neko zna nek kaci jos neke anegdote...

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Partibrejkers

Post by mislim_stvarno » 24 Mar 2009, 13:51

Ja sam cuo nesto ovako: ljudi ga gurnu da bi usli u autobus, a cane "Stoko! Sa tobom u autobus, pa nikad!" i ostane da ceka sledeci.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest