Partibrejkers

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Partibrejkers

Post by sinisake » 15 Oct 2014, 10:01

Otuda i Platonova izreka: “Sto je u drzavi bolja muzika, bolja ce biti i drzava.“
Da, s tim sto taj bas nije voleo, niti razumeo muziku, dapace. Zanimljivo je sta je on smatrao ''dobrom muzikom'' i kako se zalagao u svom cuvenom proto-naci uratku samo za ''muziku'' koja podize borbeni duh u mladijeh (ostalo da se ukine, ukljucujuci i skale, koje mu se nisu svidzale)... :povrac: Lepo je, kako god, da njegove ideje i dalje zive. <3

A proces ubijanja i silovanja svega vrednog i plemenitog poceo je malo ranije. Recimo, spandeks gluposti&budalastine osamdesetih, koje su Nesi™ neobicno drage i za koje ima, oh, toliko mnogo razumevanja, bile su logican uvod u orgijanje devedesetih. Jos je tu siroti Cane, kog i ne cenim narocito, u odnosu na ta sva sranja, sasvim ok. :mrgreen:
forumi su mnogo cesce mesto dokonog izd*kavanja
... :1:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Partibrejkers

Post by Overdrive » 15 Oct 2014, 13:50

pa nemamo mi bogzna čim da se pohvalimo kada je muzika u pitanju..

97% je ili turbo wannabe - turkish - narodnjaci, ili je wannabe american plagiranje, bilo da su r'n'r, blues, metal isl imitacije

Onih 3% životari po kolarcu, galerijama i Rts izdanjima CD-ova između kulturno-etničko-crkveno-klasičnih žitija, pojanja ili ciguliganja..

sve u svemu, mlaka voda

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Partibrejkers

Post by Dersu Uzala » 15 Oct 2014, 17:35

sinisake wrote:Recimo, spandeks gluposti&budalastine osamdesetih, koje su Nesi™ neobicno drage i za koje ima, oh, toliko mnogo razumevanja
Isto koliko i tebi ocito, samo Nesa™ o tome nikad ne prica a ti non-stop.

Platon je inace obozavao Dorijski i Frigijski mod, za ostale nije mario a pogotovu za mesanje modova. Daleko od toga da se zalagao za ukidanje skala.

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Partibrejkers

Post by zwelj » 15 Oct 2014, 19:16

sinisake wrote:Da, s tim sto taj bas nije voleo, niti razumeo muziku, dapace. Zanimljivo je sta je on smatrao ''dobrom muzikom'' i kako se zalagao u svom cuvenom proto-naci uratku samo za ''muziku'' koja podize borbeni duh u mladijeh (ostalo da se ukine, ukljucujuci i skale, koje mu se nisu svidzale)... :povrac:
Deder momce, ne cepidlaci... Citirana mudrotvorina je primer uocene korelacije drzave i muzike, sto potonja istorija potvrdi, a apropo "proto-naci uratka", (cenim, aludiras na 'Drzavu') stoji po formi, ali ne i sadrzaju... Malo prenabudzena kvalifikacija... No, kako-god...
sinisake wrote:Lepo je, kako god, da njegove ideje i dalje zive.
:1:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Partibrejkers

Post by sinisake » 15 Oct 2014, 19:44

Isto koliko i tebi ocito, samo Nesa™ o tome nikad ne prica a ti non-stop.
<3
Spoiler:
Image

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Partibrejkers

Post by Dersu Uzala » 15 Oct 2014, 20:09

To su vise kozne gatje, rekao bih? :metal:


Spandex:

Image

Lastex (farmerke), svi sem Cliffa:

Image

Ovo sam u stvarni nosio neko vreme. Na stage-u strogo. :bambi:

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Partibrejkers

Post by andrej] » 15 Oct 2014, 20:26

Hmm, pricajte vi sta ocete, ali Anton (iz 80tih i 90tih) je verovatno najbolji i najfunkcionalniji gitarista-kompozitor kojeg je Srbija ikad imala. Cane jeste eksploatator i ne podnosim ga kao licnost, ali brejkersi do polovine devedesetih i dalje ne zvuce dated (ono posle ne valja nista). to se ne moze reci ni za jedan drugi bend iz 80ih i 90ih na tlu bivse Jugoslavije, pocev od panka i njuvejva, industriala, sintpopa i zabavnjaka, svega sto se smatra exyu rokom, preko ekv-a i ekipe, do crossover-a iz 90ih.
rifovi, ritmovi, fillovi - sve zvuci sveze i na svetskom nivou (kao odlizna garaza).

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Partibrejkers

Post by sinisake » 15 Oct 2014, 20:31

Hm, Majke?

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Partibrejkers

Post by Dersu Uzala » 15 Oct 2014, 20:34

To isto prica neka druga ekipa za MM iz EKV. A neki pak smatraju da nijedan od njih nije ni prineti Boceku ili recimo Guzvanu.

A neki se bogami kunu i u Pavu. :kokice:

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Partibrejkers

Post by andrej] » 15 Oct 2014, 21:30

sinisake wrote:Hm, Majke?
u pravu si, njih sam skroz zaboravio. i oni su dobri, a bare je mnogo iskreniji lik od caneta, al anton je bolji gitarista Majki - zanimljiviji je sa onim sitnim, al ukusnim, runovima (ko keith richards)

Dersu Uzala wrote:To isto prica neka druga ekipa za MM iz EKV. A neki pak smatraju da nijedan od njih nije ni prineti Boceku ili recimo Guzvanu.

A neki se bogami kunu i u Pavu. :kokice:
ali to sve zvuci zastarelo. pustis i znas kad je snimljeno. mladenovic je bio talentovan (i ima jednu-dve dobre, bledo i modro i zeleno), ali sve to zvuci nekako zastarelo i pretenciozno. a ne mozes da vidis jasno koliko je nesto pretenciozno bez vremenkog otklona (koji imamo). majke i brejkersi su mogli biti snimljeni od '67. do danas i da u svakom trenu zvuce sveze.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Partibrejkers

Post by nebojsak » 15 Oct 2014, 21:59

zwelj wrote:
Dersu Uzala wrote:Potpuno nebitni likovi. U zivotu. Kao takvom. Cujes jedan takt jedne pesme, nasmejes se grohotom, odes dalje i zaboravis na njih u roku od 3-5 sekundi.
Ma naravno Neso, kada bi se tu radilo samo o muzici, ali te naizgled sitne benignosti iznova i iznova podsecaju na stepen opste duhovne kontaminacije.

Ti si otisao otprilike kad je sve ovo otpocinjalo, ili tacnije, daleko pre nego sto je uzelo maha pervrznog orgijanja. Sudar (jednog, u osnovi, patrijarhalnog drustva uljuljkakno hipokrizijom socijalicticke uravnilovke) sa beskrupuloznim materijalizmom i svim onim sto tako ogoljen donosi... Tako da ti je, pretpostavljam, tesko da u potpunosti razumes sav taj 'socijalni melting' ciji smo ucesnici/sastojci, evo vec, cetvrt veka... Nezaustavljivi proces ubijanja i silovanja svega vrednog i plemenitog...

Drugarstvo se vise ne zasniva na deljenju slicnih vrednosti i 'dresanju' (druzenje/mesanje) vec lojalnosti i koristoljublju, forumi su mnogo cesce mesto dokonog izd*kavanja nego razmene ideja i gledista (@Komile momce, secas li se negdasnjeg Sezama, pionoirskih BBS-ova... Kada si neretko za sagovornike imao profesore fakulteta, e ne kao, vecinom sad, bezobraznu i nevaspitanu derlad). Tako i ovaj Cane, uradio par pesama, uhvatio jedan tren i sad bi da to razvlaci i prodaje do penzije...

I nije ovde po sredi kljucan problem, toliko izvikano siromastvo, (tehnologija i 'made in china' je mnogo toga ucinila dostupnim, kompenzujuci to, donekle) vec ta neutoljiva sirotinjska glad koja guta sve vise kvantiteta a sve manje kvaliteta, tiranija dezorijentisane mase, quazidemokratija, taj paravan svakojakog hostapleraja...

Setih se, nekoc davno postavljenog mi pitanja jenog drugara, kako to da vise nema novih Mocarta, Bahova, Betovena...? Sad sam uveren da je to stvar duha vremena i epohe, i da su upravo te drustveno-istorijske okolnosti one koje izvlace ono najbolje ili najgore iz ljudi. Otuda i Platonova izreka: “Sto je u drzavi bolja muzika, bolja ce biti i drzava.“ E, sad mo's misliti kakva je drzava u kojoj Aca Lukas puni Arenu (20000 mesta) i to vise puta zaredom...

Zao mi je sto se pecam na ovakve teme, sto sam ponekad naporan... Ali sam stvarno ljut kako kvarimo zivote i u kakvom nam se enviromentu formiraju deca, gde pored svih realnih zivotnih nuznosti i nepoznanica, mi menjamo vredno za bezvredno, slavimo carevo novo odelo iako znamo da je car, zapravo, go, klanjamo ispraznom bogatstvu a ne vrlini... Umesto da pricamo o muzici, pricamo o opremi... Sto je jedini kakav-takav licni spokoj moguc u osami i podizanju GET/SET interfejsa prema okolini... jer je interakcija gotovo nemoguca, sujeta, glupost, zavist... su najcesce nepremostivi... Zapravo ovo je pre trebalo na PP ali eto, bi trigerovano tvojim komentarom... :ziveli:
1. Ko hoće, uvek može da batali praćenje rokenrola i da se posveti samo klasičnoj muzici. Ima na Kolarcu i sl koliko oćeš, odeš, platiš kartu i uživaš.

2. Ace Lukasi postoje u svim državama, i svuda pune Arene™, proporcionalno veličini države i broju stanovnika.

3. Ko je toliko užasnut time što na svetu više nema dobre muzike, i sklon to da naglašava svako malo, uvek može da sedne i napravi svoju, bolju od svega postojećeg.

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Partibrejkers

Post by zwelj » 15 Oct 2014, 23:41

nebojsak wrote: 1. Ko hoće, uvek može da batali praćenje rokenrola i da se posveti samo klasičnoj muzici. Ima na Kolarcu i sl koliko oćeš, odeš, platiš kartu i uživaš.
Znas, ja sam od onih sto muziku dele na dobru i losu ;)
nebojsak wrote:2. Ace Lukasi postoje u svim državama, i svuda pune Arene™, proporcionalno veličini države i broju stanovnika.
Da, ali postoje i njima antipodi, ciji uticaj nije na nivou statisticke greske.
nebojsak wrote:3. Ko je toliko užasnut time što na svetu više nema dobre muzike, i sklon to da naglašava svako malo, uvek može da sedne i napravi svoju, bolju od svega postojećeg.
Naprotiv, bas zato sto ima dobre muzike svako malo naglasavam shameless njene marginalizacije. BTW, napravio sam i svoju, naravno ne bolju od svega postojeceg, jer je to svojevrsni nonsens, ali svakako sa atributima koji prelaze taj moj, neki kriticko-estetski threshold, mada, malo je verovatno da ce to izaci u javnost, nezna je to zivuljka, napaja se vedrim duhom i osmehom na licu, a to danas bas i nije u modi.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Partibrejkers

Post by Dersu Uzala » 16 Oct 2014, 00:31

andrej] wrote:ali to sve zvuci zastarelo. pustis i znas kad je snimljeno. mladenovic je bio talentovan (i ima jednu-dve dobre, bledo i modro i zeleno), ali sve to zvuci nekako zastarelo i pretenciozno. a ne mozes da vidis jasno koliko je nesto pretenciozno bez vremenkog otklona (koji imamo). majke i brejkersi su mogli biti snimljeni od '67. do danas i da u svakom trenu zvuce sveze.
Cek , sad sam sebi uskaces u usta. Ako je moglo biti snimljeno '67. onda znaci da zvuci zastarelo. Ako je snimljeno nesto danas u fazonu kako je moglo biti snimljeno '67. onda je to neko tendenciozno snimio da bas tako zvuci, nije to slucajno ispalo. A ja bas to mrzim, tu zastarelu muziku. pa sam posle Claptona i Hendrixa i Becka slusao novu plejadu, Mick Boxa, Andy Scott-a, Ace Frehley-a i Alex Lifesona. Pa posle njih novu plejadu, EVH, pa momci iz Priesta, pa Maideni ali i Bireli Lagrene Al DiMeola, Pat Metheny. Pa posle njih novu plejadu, preko raznoraznih Ingveta, Satcheva, Beckera, Friedmana i Petruccija pa sve do danas. I to su neka opsta mesta, postoje likovi koje je retko ko uopste cuo (na Balkanu da se ogradim). Andrew Latimer ili recimo Roine Stolt ili Ulf Wakenius. Samo danas ne slusam gitariste jer su mi dojadili. Al kad cujem sve ove navedene ili da neko kopira njihov zvuk i stil, tacno znam koja je godina u pitanju, nista to nije 'sveze', to sam vec cuo. Ako me kapiras.

Aj ziv bio. :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Partibrejkers

Post by Duane » 16 Oct 2014, 20:34

+EVH

pedja 81
Posts: 190
Joined: 18 Nov 2010, 08:57

Re: Partibrejkers

Post by pedja 81 » 16 Oct 2014, 23:33

Za ovog Indijanca iz plemena Srbistan,kao i za ovog akademika sa MF dr.Zvelja je i Aca Lukas istitucija,a tek i da ne pricam o Antonu i Canetu.
I jedna poruka za kraj
I jedna poruka za kraj
Cuvajte vase duse
Po tome ce vas poznati
I nemojte da date
Svoj zivot drugom
Cao cao
Cao cao
Vidimo se
Vidimo se

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest