Partibrejkers

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Partibrejkers

Post by pisac » 10 Oct 2015, 22:29

Ta vrsta muzike jeste nastala u anglosaksonskoj sferi,ali to je internacionalni fenomen,nevezano za geografsko podrucje i jezik i kulturu.Cela Srbije ima stanovnika koliko jedan veci grad u Americi,ili negde drugde,pa sta-to ne treba da bude razlog da pobacamo gitare i pocnemo da sviramo frule.Kao sto na konjak ne polazu ekskluzivno pravo samo Francuzi,ili na spagete Italijani,sto bi mi ostali van rokenrola?Onda je stvarno bezveze ako neki Slovenac spremi ukusnije spagete od zabara.Mi ne mozemo da idemo van sveta,jer smo deo njega,ma kako mali bili. Plagijati? Kopije? Pa cijim pesmama je prokrcio stazu do uspeha Eric Clapton?To nisu bile narodnjacke,to jest,bluz pesme,ponekad sa primesama kantrija?SRV je kompletno inovativan,nista i niko nije uticao na njega,niti je on drpisao tu i tamo od drugih,cak i mnogo manje poznatih od njega?
Francuska je covecanstvu dala toliko toga,bez nje tesko je zamisliti civilizaciju,pa opet imaju samo jednog Dzonija Holideja i nekoliko sansonjera koji se slusaju samo na frankofonskom podrucju-i Francuska ga dozivljava bezmalo kao idola,zvezdu neprolaznog sjaja,nacionalnu ikonu,mada je on kompletna aluzija na americke pevace i muzicare,od Prislija pa nadalje.Iako je to Francuska,srce Evrope i sveta,znaci nije mala kao Srbija,reci mi koliko muzicara iz Francuske znas?Koliko hitova?Koliko znas da odsviras na gitari? Skidas samo ono gde ima HEY BABY DONT LEAVE ME NOW!Engleski...
I Nemacka je jedna Nemacka,nije mala kao Srbija,pa osim tih par heavy-metal bendova i sada Ramstein-a,nije obogatila rokenrol u globalnim okvirima.Zakljucak jeste ovaj-rokenrol ne mozes da prodas u svetu ako nije na engleskom jeziku.Uopste popularnu muziku.Ali svako svira u svom sokacetu na svom jeziku,i uziva u tome.Ja recimo obozavam francuski film,iako to nije deo Holivuda.Za mene,francuzi su tu ispred ostalih,no nije bitno.
Partybreakers-i stvarno umeju da odelju zestoko svirku,neko ih voli neko ne,ali da ih pustis i nekom strendzeru,taj bi rekao AUH BOGTE STO OVI CEPAJU!
Muzika evoluira u celom svetu,i sta sad?Imamo nasu muzicku scenu,nasu muzicku istoriju-a Partybreakersi su deo nje-,i to je to.Ne bi bilo normalno da gajimo autenticni americki bluz,i da pevamo o preriji i Misisipiju ,pored Morave.Jos na engleskom jeziku!Ma nikad.Mi se zabavljamo na nas divlji,spontani,balkanski nacin.Da nas ima 200 miliona,imali bi mnogo bogatiju muzicki scenu,jer bi bilo prostora za manevrisanje,bilo bi publike,koncerata,novca...ovako,imamo Partybreakerse,koji sviraju rokenrol kao primarni oblik bunta,zabave,ventila za mase,spektakla.Od rokenrola ne treba praviti filozofiju.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Partibrejkers

Post by pisac » 10 Oct 2015, 22:40

P.S.-O ukusima ne vredi raspravljati,ali ne bih se slozio da je Azra smece...pa i neki drugi.No dobro.Zao mi je sto nisam Amerikanac,jbg...sto nemamo Johnny Cash-a i Little Richard-a i ostale,sto nismo veliki...i sto se prezivam sa -IĆ na kraju.
Ustvari sam jako srecan zbog toga.


Srbija.Mozda nam Amerikanci zavide ponekad... :ziveli:
Srecan sto sam Srbin.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Partibrejkers

Post by Overdrive » 10 Oct 2015, 23:43

pisac wrote:Ta vrsta muzike jeste nastala u anglosaksonskoj sferi,ali to je internacionalni fenomen,nevezano za geografsko podrucje i jezik i kulturu.
ne to nije internacionalni fenomen, to je anglosaksonski fenomen internacionalno prihvaćen. KAo što je vatromet kineski fenomen, internacionalno prihvaćen. Na primer.

pisac wrote:Cela Srbije ima stanovnika koliko jedan veci grad u Americi,ili negde drugde,pa sta-to ne treba da bude razlog da pobacamo gitare i pocnemo da sviramo frule.
Da, to treba da bude razlog da sviramo frule
pisac wrote:Kao sto na konjak ne polazu ekskluzivno pravo samo Francuzi,ili na spagete Italijani,sto bi mi ostali van rokenrola?
Zato što konjak i muzika nisu ista kategorija, kao što nisu ista kategorija baba i trolejbus.
pisac wrote:Onda je stvarno bezveze ako neki Slovenac spremi ukusnije spagete od zabara.Mi ne mozemo da idemo van sveta,jer smo deo njega,ma kako mali bili. Plagijati? Kopije? Pa cijim pesmama je prokrcio stazu do uspeha Eric Clapton?To nisu bile narodnjacke,to jest,bluz pesme,ponekad sa primesama kantrija?SRV je kompletno inovativan,nista i niko nije uticao na njega,niti je on drpisao tu i tamo od drugih,cak i mnogo manje poznatih od njega?
pobrkao si govorna područja. SRV i E.C. nikad nisu govorili sprski
pisac wrote: Francuska je covecanstvu dala toliko toga,bez nje tesko je zamisliti civilizaciju,pa opet imaju samo jednog Dzonija Holideja i nekoliko sansonjera koji se slusaju samo na frankofonskom podrucju-i Francuska ga dozivljava bezmalo kao idola,zvezdu neprolaznog sjaja,nacionalnu ikonu,mada je on kompletna aluzija na americke pevace i muzicare,od Prislija pa nadalje.Iako je to Francuska,srce Evrope i sveta,znaci nije mala kao Srbija,reci mi koliko muzicara iz Francuske znas?Koliko hitova?Koliko znas da odsviras na gitari? Skidas samo ono gde ima HEY BABY DONT LEAVE ME NOW!Engleski...
zapravo imam na stotine pesama francuskih muzičara za koje ti verovatno nisi ni čuo, tako da ih je bespredmetno pominjati. Btw, francuski sam nekada govorio bolje nego engleski, pa i pevao na istom.

pisac wrote: I Nemacka je jedna Nemacka,nije mala kao Srbija,pa osim tih par heavy-metal bendova i sada Ramstein-a,nije obogatila rokenrol u globalnim okvirima.Zakljucak jeste ovaj-rokenrol ne mozes da prodas u svetu ako nije na engleskom jeziku.
Here you go..
pisac wrote: Uopste popularnu muziku.Ali svako svira u svom sokacetu na svom jeziku,i uziva u tome.Ja recimo obozavam francuski film,iako to nije deo Holivuda.Za mene,francuzi su tu ispred ostalih,no nije bitno.
nije.

pisac wrote: Partybreakers-i stvarno umeju da odelju zestoko svirku,neko ih voli neko ne,ali da ih pustis i nekom strendzeru,taj bi rekao AUH BOGTE STO OVI CEPAJU!
odelju, cepaju..jesi siguran da ne govoriš o drvosečama?

pisac wrote:Muzika evoluira u celom svetu,i sta sad?Imamo nasu muzicku scenu,nasu muzicku istoriju-a Partybreakersi su deo nje-,i to je to.Ne bi bilo normalno da gajimo autenticni americki bluz,i da pevamo o preriji i Misisipiju ,pored Morave.Jos na engleskom jeziku!Ma nikad.Mi se zabavljamo na nas divlji,spontani,balkanski nacin.
suza suzu stiže..(op mala dođi u negliže..)
pisac wrote:Da nas ima 200 miliona,imali bi mnogo bogatiju muzicki scenu,jer bi bilo prostora za manevrisanje,bilo bi publike,koncerata,novca...ovako,imamo Partybreakerse,koji sviraju rokenrol kao primarni oblik bunta,zabave,ventila za mase,spektakla.Od rokenrola ne treba praviti filozofiju.
slažem se, prtibrks su daleko od svake filozofije..

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Partibrejkers

Post by pisac » 11 Oct 2015, 00:20

Tuzno je.Nadam se,ako ti posle ovih tvojih spektakularnih akrobacija priznam da si pobedio,da si u pravu,da smo mi mali seljaci koji kopiraju amerikance anglosaksonce i ostale A,da ces biti srecan, bar na trenutak.Evo ja onda siroko,iskreno priznajem da kod nas u srbistanu nista ne valja,i da zivimo u zabludi,i da samo tudja muzika ima vrednost,samo tudji stihovi greju dusu,samo tudje zene su lepe,i mi trebamo svi kolektivno da se
samoubijemo...jesi srecan sto ti je bar neko ovde priznao da si u pravu?
Srecom,ovde si u svojim pogresnim opservacijama prilicno usamljen...otkud tolika mrznja,kad muzika oplemenjuje dusu?Kako tvoju nije oplemenila nimalo?

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Partibrejkers

Post by Rockatansky » 11 Oct 2015, 00:27

Zajbi, Cane je legenda, Cane je rnr! 8)

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Partibrejkers

Post by pisac » 11 Oct 2015, 00:35

Ali onaj pravi r n r ! Balkanski!

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Partibrejkers

Post by Overdrive » 11 Oct 2015, 12:48

pisac wrote:Tuzno je.Nadam se,ako ti posle ovih tvojih spektakularnih akrobacija priznam da si pobedio,da si u pravu,da smo mi mali seljaci koji kopiraju amerikance anglosaksonce i ostale A,da ces biti srecan, bar na trenutak.Evo ja onda siroko,iskreno priznajem da kod nas u srbistanu nista ne valja,i da zivimo u zabludi,i da samo tudja muzika ima vrednost,samo tudji stihovi greju dusu,samo tudje zene su lepe,i mi trebamo svi kolektivno da se
samoubijemo...jesi srecan sto ti je bar neko ovde priznao da si u pravu?
kako mogu da budem srećan kada vidim da ti kao pripadnik mlađe generacije nisi u stanju da logički razmišljaš, već iz tebe izvisru samo emocije.

I to po sistemu - sve u mojoj zemlji je super, samo zato jer sam ja rođen u njoj..

Deco, stavite prst na čelo
pisac wrote:Srecom,ovde si u svojim pogresnim opservacijama prilicno usamljen...otkud tolika mrznja,kad muzika oplemenjuje dusu?Kako tvoju nije oplemenila nimalo?
A šta će tebi nečija plemenitost batice, kad ti voliš sirovo rokanje?

O kakvoj ti duši govoriš kad su ti u glavu godinama sipali dž'kačku muziku i uverenje da i srbija ima nekakvog konja za rokenrol trku i kad ne vidiš dalje od lokalnog?

Glavni argument kojeg sa žaljenjem podvlačiš, je da su drugi bolji jer su veći (Francuska, Amerika itd)
Pa šta da ti radim, Srbija je malecna i nikada neće imati šansu.

Zato ljudi i beže iz nje u zemlje gde šansa postoji.

Zato su te velike zemlje tu gde jesu, jer su ponudile uslove za one koji nešto vrede.

Ako ne veruješ, pitaj milione Srba koji sada žive u tim zemljama, a u Srbiju dođu samo na burek i ćevape.

Ako ne veruješ, pitaj Charles Aznavour-a (ako si čuo za njega uopšte), koji je psotao sinonim za frnacusku šansonu, a koju je sam - Jermen.

Jednostavno, ljudi idu tamo gde je bolje.

Bolji uslovi života, bolja muzika, bolji rock and roll, bolji blues, klasika..sve.

I kad malo zaviriš u te bolje uslove, pa se vratiš u Srbiju i odeš na koncert prtibrksa ili tako nekih dripaca, shvatiš koliko su smešni, tragikomični i možda čak glupi što nisu zapalili negde da budu bolji muzičari,(ili makar varioci, monteri, lekari..) nego što su ostali ovde da "otvaraju oči" i "šire ideju" onima koji posle njihovog koncerta ipak nastavljaju da žive svoje dosadne i kukavičke živote, sa jednako zatvorenim očima i mozgovima kao i pre koncerta.

Isti došli - isti izašli.

Ali, lepo je misliti kako si u tom fazonu, kako slušaš r'n'r, kako si buntovnik itd..

Ponati su mi svi ti buntovnici još sa ulica. Posle ajmo ajde svi u napad, na prvi pendrek svi se razbeže ko ptičkice..
To ti je srpski rokenrol batice.

Srpski rokenrol nema muda.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Partibrejkers

Post by pisac » 11 Oct 2015, 13:47

Prvo,ja nisam pripadnik mladje generacije,mozda sam stariji i od tebe.Drugo,sve sto kazem ja sam prethodno analizirao,sa emocijama a i sa logikom.Trece,ja nisam rekao da su drugi bolji od nas u bilo cemu,posebno u rokenrolu-rekao sam da ne mozes da ocekujes da Srbija iznedri nove Rollingstonese,kad to vec nisu uradile zemlje koje su 15 puta brojnije od nas-Francuska,Nemacka,Italija,Spanija,itd...znaci,sve se vrti oko engleskog govornog podrucja.Cetvrto,kao klinac sam odrastao poznajuci jednog muzickog urednika,inace velikog kolekcionara ploca,poznatog u evropskim okvirima,ne samo u lokalnim.Posle Vlade Jankovic Dzeta,mozda tu negde u vrhu diskofila,i po obrazovanju i po vrednosti kolekcije ploca.Redovno su ga obavestavali gde i kada se okupljaju kolekcionari,sta ima od bootleg izdanja,kakve su cene retkih albuma,redovno mu je stizao u ,,onu''komunisticku Srbiju Melody Maker,EMI,itd-i uz njega sam stasavao kao ljubitelj muzike,ponavalac,jednom recju,kao roker i kao covek.Uz njega su se okupljali slicni ljudi,pa sam slusao razne pikanterije iz muzickog dzet-seta.Znaci,nisu mi sipali dzukacku muziku godinama u glavu,ja sam imao tu privilegiju da iz sire perspektive sagledam i muzicku scenu i muzicku industriju,u globalu.
Sto se tice Partibrejkersa,mozes ih voleti ili mrzeti,iz ovih ili onih razloga,ali ne mozes ih nazvati dripcima.Oni rade to sto rade,i to rade dobro,i ja garantujem da sa nekoliko svojih pesama,onih najpopularnijih,mogu da sviraju bilo gde u Evropi i da privuku paznju.O manipulaciji i buntovnistvu ne bi trebalo da razgovaramo kad je rec o njima,jer oni nisu anarhisti,nacionalisti,rojalisti,oni su samo ljudi koji se indentifikuju sa narodom,koji komentarisu zivot i ukazuju na neke pojave koje im smetaju-tipican klupski bend,kakvih je Marquee u Londonu bio pun svojevremeno.Sto mi je draze nego izigravanje nedodirljivih velicina,sa dvadeset telohranitelja okolo,i hodanja po oblacima.Americki reperi su pravi primer za lazno etiketiranje i parolaski socijalni bunt-privlace publiku iz najnizih,obespravljenih slojeva drustva,pricaju o pravdi i jednakosti,a sami zive u vilama od desetine miliona dolara,imaju pozlacene slavine u kupatilu...
U Srbiji je malo nezgodna situacija,i to stvara revolt prema mnogo cemu,ali narod ko narod,nista ne odlucuje,niti se pita za bilo sta.Muzika je tu gde jeste,sport takodje,umetnost isto,obrazovanje nikad gore,ali to su istorijski procesi,jbg...
Cuo sam za Sarl Aznavura,slucajno,kako ti kazes.Slucajno sam na francuskom govornom podrucju,i slucajno sam gledao njegov film o pogromu Jermena.Nema potrebe da budes arogantan i potcenjivacki raspolozen prema meni-jer ne znas nivo mog znanja-,ni prema bilo kome ovde,pa cak i Pärtibrejkersima.Nisu to dripci,to su dobri momci,porodicni ljudi,dobri muzicari.Nisu dripci kao neki americki muzicari,zvezde,idoli,koji je rokaju u venu ili kokaju u...Nema potrebe da budes toliko ogorcen zbog situacijie u zemlji,jer veruj mi,nikom i nigde nije lako.
S obzirom kolika je Srbija,i kroz sta je sve prosla u ovom dvadesetom veku,i na pocetku dvadeset prvog,mogu reci da ima neverovatne sportiste,glumce,naucnike,muzicare,pisce...a to je zemljica po broju stanovnika na nivou velicine pola nekog veceg evropskog grada.
Cela zemlja.
Uprkos svemu,ja volim taj moj Srbistan.Partibrejkerse.Moj sokak.To je moj Madison Square Garden ,tu vidjamo devojke koje volimo,tu se opijamo,tugujemo,borimo za komad slobodnog neba,navijamo za reprezentaciju,tu svrgavamo i postavljamo svoje vodje,koji nas eto drze na kratkoj uzici zarad tudjih interesa.Nemoj misliti da negde teku med i mleko-za obicnog coveka,sljakera,svud je manje -vise tesko,zivot pun briga.
,, Hocu da znam kuda vodi ovaj put,mene-i zivot moj...''Ne moras da ih volis,ali to ipak nisu dripci,a Srbija nije srbistan.Mi smo svet za sebe.Imamo americki rok,a slusamo i svoj,odlican rokenrol,dok ameri slusaju samo ono svoje...zar ne vidis da je prednost biti Srb?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Partibrejkers

Post by Overdrive » 11 Oct 2015, 13:59

pisac wrote: kao klinac sam odrastao poznajuci jednog muzickog urednika,inace velikog kolekcionara ploca,poznatog u evropskim okvirima,ne samo u lokalnim.Posle Vlade Jankovic Dzeta,mozda tu negde u vrhu diskofila,i po obrazovanju i po vrednosti kolekcije ploca.Redovno su ga obavestavali gde i kada se okupljaju kolekcionari,sta ima od bootleg izdanja,kakve su cene retkih albuma,redovno mu je stizao u ,,onu''komunisticku Srbiju Melody Maker,EMI,itd-i uz njega sam stasavao kao ljubitelj muzike,ponavalac,jednom recju,kao roker i kao covek.
a da si odrastao svirajući muziku i razvijajući talenat, znao bi da su prtbrks smeće

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Partibrejkers

Post by pisac » 11 Oct 2015, 14:08

Budi srecan. :bow:

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Partibrejkers

Post by brankisha » 08 Sep 2016, 20:54

Msm sta reci. Prva pesma koju sam zasvirao na gitari "Stoj Dzoni", a prva koju sam svirao ispred rodbine na slavi "Rodjen los". Kao klinac nisam znao sta to znaci "bejbi daj mi jos", a ostali pocrkali od smeha. ::ranting:: :mrgreen:

U hali sportova na Nbg ore koju godinu, na koncertu, povodom jubileja benda, kad je krenula pesma "Molitva", muk, suze, smeh na kraju. Nikad do tad nisam video vise uplakanih ljudi, vise upaljaca i manje telefona.

Eventualno slican osecaj sam imao na ofkinom stadionu na certu Riblje Corbe kad su kao predgrupa svirali 357. Kad krenuse onu "Spremte se spremte" pa ribe izvadise sajkace.

Ali "Molitva" je bila bas ludnica. Ono kad ti u stomaku nekoliko dana stoji jak osecaj.
Ili kad kao sa drugarima u kraju uvece pevate uz djitru "Mesecevu kci", a sve kao da ribe ne cuju :mrgreen:

Stefans
Posts: 17
Joined: 02 Oct 2016, 21:00

Re: Partibrejkers

Post by Stefans » 02 Oct 2016, 21:31

Veoma kvalitetna rock grupa. Najviše mi se sviđa pesma Lobotomija.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Partibrejkers

Post by komil » 09 May 2017, 12:50

Image

:krstise: :O.o: :cry:

Ako sada ne budu masovni protesti na ulicama, ja ne znam kada će!

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Partibrejkers

Post by alfonso » 09 May 2017, 13:47

Cane ima novi projekat SKRTICE. Trenutno mu je to zanimljivo. Mozda ce se vratito posle pauze, ko zna

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Partibrejkers

Post by Duane » 02 Aug 2017, 03:11

alfonso wrote:
09 May 2017, 13:47
Cane ima novi projekat SKRTICE. Trenutno mu je to zanimljivo. Mozda ce se vratito posle pauze, ko zna
izdo lik skroz

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest