Joy Division

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
Mishica
Posts: 59
Joined: 18 Apr 2009, 01:20

Joy Division

Post by Mishica » 01 May 2009, 22:55

Ljudi, ja ne znam da li sam dobro pretrazila :? , ali cini mi se da na forumu nema teme Joy Division, nesto se malo pominje pod forum Ostalo, ali ipak mislim da zasluzuju da se stave posebno, znam da su post pank bend ali mogu i ovde da ih stavim, valjda? :hmm:

Inace zanima me sta mislite o bendu, Ian Curtis-u, utisci..omiljene pesme u svakom slucaju bilo sta sto ima veze s njima. I ako sam ponovo pogresila pod forum ili duplirala temu onda to samo ja mogu. :hos: Pozz svima :bounce:

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Joy Division

Post by frkadela » 01 May 2009, 23:19

Kontam da bi trebalo da stoji u Alternativi, ali ok. Valjda može i ovde. :)

Ja sam inače veliki zaljubljenik u radio (stoga je razumljiva moja ogorčenost na televiziju). Dok sam bio mlađi, pomno sam pratio razne (lokalne) radio stanice, uključivao se u programe, tražio muzičke želje i upijao znanje iz raznih muzičko i naučno-obrazovnih emisija (nevjerovatno je da je i to nekad išlo na radiju). Ima nečeg magičnog u tom iščekivanju i efektu iznenađenja koje ti džokej priređuje samim puštanjem pjesme koju obožavaš, imaš je uredno arhiviranu na disku ili kaseti i možeš da je pustiš kad poželiš. Ali ne... Najviše joj se obraduješ upravo onda kada je čuješ na radiju. Valjda jer znaš da postoji još mnogo ljudi koji je u tom istom trenutku slušaju i raduju joj se kao što joj se ti raduješ. Da postoji još mnogo onih koji u tom trenutku razmišljaju baš kao ti!

Prije svakog uključivanja radija sam pažljivo pripremao "čistu" kasetu na koju bih mogao da snimim pjesme koje će se "vrtjeti" te večeri i koje ću kasnije arhivirati i podijeliti sa onima koji nisu stigli da ih snime. Jedna od prvih pjesama, a prva na mojoj kaseti, koje su puštene u etar te večeri kada je disk džokej držao banku o post-panku bila je upravo "She's lost control". Tada sam i prvi put čuo za Joy Division.

Tu kasetu sam ko zna gdje izgubio, a njih od tada ih slušam prilično redovno; divim se svemu što su Ian i ekipa uradili i posebno se radujem kada neku njihovu pjesmu čujem na radiju. Jer radio, Joy Division i ljudi slični njima su mene "drmnuli". Kako mogu da okrenem leđa nekome ko je promijenio moj život?! :ziveli:

Omiljene pjesme? "She's lost control", "Isolation", "Transmission", "Disorder", itd...

User avatar
Mishica
Posts: 59
Joined: 18 Apr 2009, 01:20

Re: Joy Division

Post by Mishica » 01 May 2009, 23:56

Eto bas mi drago...ja na tome sto sam pocela da ih slusam jos pocetkom srednje imam da zahvalim mojoj sestri...koja mi ih je utuvila u glavu jos dok sam ja bila u osnovnoj a ona gimnazijalac (naravno tad to nisam slusala vec ono sto i ostala deca :oops: ali su mi kasnije sve pesme bile poznate), gledala sam i film o njima u Balkanu i bila sam tako pod utiskom...ozvucenje je bilo savrseno i naravno na kraju ti dodje da se rasplaces zbog Jana i svega ali nije nimalo pateticno napravljen.. bilo je to negde zimus neki festival pa su pustali neki niz muzickih filmova...tipa o Lu Ridu, Stonsima pa i taj dokumentarac o Joy Division, govore i svi clanovi benda, danasnja postavka New Order, potrazi na netu ako nisi gledao.
Inace mi mnogo tesko da izdvojim omiljene pesme ali recimo da su meni i bez ikakvog reda, jer mi to zavisi od raspolozenja, sledece:
Atrocity Exhibition
Decades
Disorder
Shadowplay
Athmosphere
Transmission
She's lost control
Love will tear us apart
Isolation...

User avatar
The Doors
Posts: 59
Joined: 20 Nov 2007, 17:08
Location: Around the corner ;)
Contact:

Re: Joy Division

Post by The Doors » 02 May 2009, 15:16

Dobro je shto si zapocela ovu temu. Oni su jedan od bendova manje poznatim shiroj javnosti.
Nedavno sam nasao staru, zaprasenu plocu u caletovoj kolekciji, a najvise mi se svidja pesma Love will tear us apart...
Oni su ok, ali insistiram da pogledate obradu od benda Nouvelle Vague...
http://www.youtube.com/watch?v=l4efME9Vnlc :ziveli:

User avatar
Mishica
Posts: 59
Joined: 18 Apr 2009, 01:20

Re: Joy Division

Post by Mishica » 03 May 2009, 13:22

Znam tu obradu...ok je, ne mogu da kazem ni da mi se nesto svidja ni da mi se ne svidja, okud znam, ali sam zadovoljna kako je NIN obradio Dead Souls, by the way mislim da je to sa saundtreka za Vranu...koji je inace prilicno dobar.

User avatar
The Doors
Posts: 59
Joined: 20 Nov 2007, 17:08
Location: Around the corner ;)
Contact:

Re: Joy Division

Post by The Doors » 03 May 2009, 13:35

Znash li da negde na pola filma Vrane, glavnog glumca ubijaju tako sto je neko stavio prave metke u pistolj...
Pa moze da se primeti mala razlika kad su promenili glumca :ziveli:

User avatar
Mishica
Posts: 59
Joined: 18 Apr 2009, 01:20

Re: Joy Division

Post by Mishica » 03 May 2009, 14:05

Da...naravno da znam, kao greska..ali sumnjam. :?

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Joy Division

Post by frkadela » 03 May 2009, 14:54

Film "Control" sam gledao čim je izašao (ako se ne varam ima dvije godine od tada) i film je ODLIČAN! Režija, glumci, scenario... Baš mi se dopao. Dokumentarac (mislim da se zove "Joy Division") sam gledao krajem prošle godine, snimak je bio jako loš (zvuk naročito, baš sam se namučio dok sam sve preveo i skontao), pa mi je to malo kvarilo ugođaj. Inače, dobar dokumentarac. :)

Što se tiče obrade koju je Doors postavio... Šta znam... Interesantno je, ali više volim original. :ziveli:

User avatar
Mishica
Posts: 59
Joined: 18 Apr 2009, 01:20

Re: Joy Division

Post by Mishica » 03 May 2009, 15:01

Kontrola mi se ne svidja...mislim da su se trudili ali ipak me nije odusevio...mada sam ga gledala 2 puta. Svidja mi se pocetak...mislim da ide Bouvijeva pesma. Otkud znam ja uvek suvise ocekujem pa se razocaram...mislim da je to bilo i u ovom slucaju. Mada je lik dobro skinuo njegove pokrete.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Joy Division

Post by Nyarlathotep » 08 May 2009, 15:33

ovo je bend koji, fakat, ide dalje od onoga "svidja mi se ili ne". cinjenica je da je ovo kultni bend koji je abnormalno uticao na istoriju rokenrola.

Mongolija
Posts: 4
Joined: 15 Aug 2012, 11:43

Re: Joy Division

Post by Mongolija » 29 Aug 2012, 12:48

ljudi koji su prikazali da se ne nije potrebno biti neki tehnicki genijalan covek da bi se stvarala odlicna muzika vec samo emocija....neverovatna 2 albuma...i sve ostale stvari koji su izasli u kompilacijama...

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Joy Division

Post by Void » 01 Sep 2012, 05:27

крајње невероватан топик резурекшн.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Joy Division

Post by Duane » 01 Sep 2012, 11:47


Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Joy Division

Post by Kill surf city » 01 Sep 2012, 12:03


User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Joy Division

Post by Duane » 01 Sep 2012, 12:05


ovo je jedini očajniji bend od džoj divižna

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest