Porcupine Tree?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Porcupine Tree?

Post by Wook » 05 Jun 2009, 18:25

(ako moderator misli da tema ne treba da postoji/da je u pogresnom forumu, slobodno nek pomeri)
Elem, nisam video na forumu da postoji tema o ovom bendu, jes' da nisu bog zna kol'ko poznati ali zaista mislim da su zasluzili temu :D
Ne mogu da kazem da ih dugo slusam (mesec-dva mozda :oops: )ali su mi se veoma dopali. Tako jednostavno, iskreno, dobro. Steven Wilson :bow:
Zanima me da li i ovde ima postovalaca njihovog rada i dela :)

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Mithrandir » 05 Jun 2009, 20:18

Naravno... Zapravo su članovi MFa ti koji su me navukli na PT :ziveli:

Ja sam se nosio mišlju da započnem temu, ali mi se nekako čini da kada su normalne teme u pitanju, o bendovima koji ne privlače "trolovanje" i u kojima se ne razvije oštrija diskusija, jednostavno tema izgubi draž brzo. Nakupiće se 15-20 postova u kojima ćemo se složiti kako su genijalni, kako je njihova muzika super, kako nas oduševljava to i to, ali će brzo postati neaktivna. Ipak, smatram da su ovakve teme dobre, čak i poželjne. :) Skrenuće se pažnja na neki riff, deo pesme, melodiju, solažu ili zanimljiv youtube klip koji smo promašili i to je sasvim dovoljno, zar ne? ^^

U poslednje vreme baš slušam The Sky Moves Sideways album. Volim kod njih što su albumi dosta različiti, nisu bili monotoni za preslušavanje (mesec-dva sam samo njih slušao). Uvek nađeš nešto novo što te iznova oduševi. Ne bih izdvajao albume, samo ću pomenuti In Absentia, koji sam prvi slušao i koji je ljubav na prvo slušanje. Sviđaju mi se jer ih je teško definisati, jer nemaju kalupe u koje ubacuju pesme - jedna pesma će biti radio-hitična sa riffčinom i trajanjem od 4 minuta, a sledeća već duga, prog pesma koja lagano gradi svoju melodiju. Obožavam njihove letargične, spore pesme poput Glass Arm Shattering ili .3 . Volim Stevenov pristup muzici, njegovu kritiku savremene muzike (The Sound of Muzak, Piano Lessons), atmosferične pesme sa puno slojeva, u neku ruku jednostavne ali sa punim, prebogatim zvukom. Samo bih još spomenuo Signify, sa pesmom Idiot Prayer, album koji me je, na trenutke, potpuno neočekivano oduvao! Mada, PT je to, ne znam šta je tu neočekivano :mrgreen:

Potpuno nestvaran i jedinstven bend! :bravo:

P.S. Ne znam da li ste čuli Stevenov solo album - Insurgentes? Moram reći da je odličan. Topla preporuka!

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Porcupine Tree?

Post by Nyarlathotep » 09 Jun 2009, 02:26

odlican bend.

User avatar
Nob.Venoda
Posts: 59
Joined: 10 Feb 2009, 18:15
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Nob.Venoda » 09 Jun 2009, 06:14

Nyarlathotep wrote:odlican bend.
:1:

Raniji radovi mi nisu toliko interesantni, sve posle 2000-te je genijalno :D

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Wook » 09 Jun 2009, 16:38

Nob.Venoda wrote: Raniji radovi mi nisu toliko interesantni, sve posle 2000-te je genijalno :D
E, to, nikako nisam mogao da se naviknem na starije albume, al' od Lightbulb Sun, pa nadalje su genijalne stvari :)

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Mithrandir » 17 Jun 2009, 22:08

Objavljen je naziv novog albuma i datum izdavanja.

"The Incident" izlazi 21. septembra i biće dupli album.

Više na linkovima :
http://www.porcupinetree.com/news.cfm#1669
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Incident_(album)

:bravo:

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Wook » 17 Jun 2009, 23:20

Ovo im je prvi album koji rade sa Roadrunner-om, zar ne? Sto znaci da ce biti veca promocija albuma, sto znaci da ce biti vise ljudi koji ce (nadam se) ceniti njihov rad :D
Btw, na turneji ove godine dolaze u Budimpestu i u Ljubljanu, da li je neko raspolozen da ide? :)

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Mithrandir » 17 Jun 2009, 23:51

Najbolji Stivenov intervju koji sam gledao. On u suštini uvek priča o istim stvarima, ali ovaj intervju je nekako najduži, najopušteniji i najopširniji.



U drugom delu, ako se ne varam, nosi majicu jednog benda. Pretpostavljam da će Nyarlu da se svidi. :)

Ovo im je prvi album koji rade sa Roadrunner-om, zar ne? Sto znaci da ce biti veca promocija albuma, sto znaci da ce biti vise ljudi koji ce (nadam se) ceniti njihov rad
Btw, na turneji ove godine dolaze u Budimpestu i u Ljubljanu, da li je neko raspolozen da ide?
Prema Wikipediji, sa Roadrunnerom su od 2006, dakle i Fear of a Blank Planet je izdat pod Roadrunnerom.
Ja se i dalje nadam da će bar nekog iz "prog sastava" Dream Theater, Opeth, PT (može i Muse :mrgreen: ), koji su svi na evropskim turnejama ili će biti, naši ljudi dovesti. Bude mi žao kada pogledam koga sve dovode, a ovakve bendove (koji su sigurno i jeftiniji za dovesti?) propuštamo.

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Wook » 17 Jun 2009, 23:56

Mithrandir wrote:Bude mi žao kada pogledam koga sve dovode, a ovakve bendove (koji su sigurno i jeftiniji za dovesti?) propuštamo.
E bas to!! Inace, intervju je jako dobar :)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Porcupine Tree?

Post by Cortex » 18 Jun 2009, 01:10

Divinizujem bend.

Pesma Trains mi je najbolja pesma ikada u muzici. Boli me qooratz shto je stvorena 2001 i shto smo se naslushali pesama od 50-ih na ovamo. Meni je najbolja. :)

Potpuni kraljevi su, nema shanse da razocharaju. I onaj EP Nill Recurring je objasnio veoma poshteno. Po meni, trenutno, najbolji bend na planeti koji mozhete videti uzhivo, iz tih rock/prog/metal pricha.

Nisam u metal vodama, ali PT je fabulozan bend!

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Porcupine Tree?

Post by sixstring » 18 Jun 2009, 01:17

ja ne mogu pričam o ovom bendu, suviše imam neki,gadan trip,ovmiljeni su mi bend al...kada treba ovako da se nešto konstatuje/forumiše...nekako nem snage.
Al eto,osećao da trebao se pojavim makar u jednom postu :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Porcupine Tree?

Post by sinisake » 18 Jun 2009, 01:44

Cortex wrote: Pesma Trains mi je najbolja pesma ikada u muzici. Boli me qooratz shto je stvorena 2001 i shto smo se naslushali pesama od 50-ih na ovamo. Meni je najbolja. :)
Khm, izvinite sto upadam, ali to nije ova pesma, zar ne?


Ako znate cija je ovo pesma i kako se zove, molim vas recite. Vuce mi na neki Mogwai...

User avatar
Nob.Venoda
Posts: 59
Joined: 10 Feb 2009, 18:15
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Nob.Venoda » 18 Jun 2009, 01:52

Nije ta.
Trains u originalu ne mozesh naci na Tjubetu, zbog kopirajta ili chega vec. Imash samo gomilu obrada. Neke chak i zvuche vrlo dobro =)

Shto se tiche pesme (a i samog albuma In Absentia), definitivno je win, svako neka izwarezuje, iztorrentuje i nek nadje pomenuti album, odlichna muzika. Necu da kazem najbolja jer to prvenstveno nije moja bransha :XD:

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Wook » 18 Jun 2009, 08:57

Nema na tjubu pesama, ali evo, ovde imate nekoliko, pa preslusajte, koga zanima ^^
http://www.myspace.com/porcupinetree

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Porcupine Tree?

Post by Nyarlathotep » 18 Jun 2009, 09:35

@sinisake
pljunuti Mogwai.

:mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest