Porcupine Tree?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
spaced
Posts: 42
Joined: 26 Apr 2012, 00:30

Re: Porcupine Tree?

Post by spaced » 10 Sep 2012, 15:20

Odlican bend! Zesci je smor sto toliko skidaju pesme sa yt-a, stavim u omiljene snimkove par pesama i cap za par dana - nema. Ne spomene niko bratski duo No-man cini mi se, album Together we are Stranger je klasik, vuce na Gazpacho, pre ce biti obrnuto, al reko bih da su bolji aranzmani.

User avatar
L4t3r4lu5
Posts: 204
Joined: 10 Aug 2012, 17:05
Location: Novi Sad, Valjevo

Re: Porcupine Tree?

Post by L4t3r4lu5 » 10 Sep 2012, 21:27

Onako su mi... meh... :XD:
Imam diskografiju al' me mrzi da preslušavam.
Kul stvaričice su mi: Trains (hurr durr), Gravity Eyelids, i Dot Tree.

Index
Posts: 32
Joined: 28 Aug 2012, 09:05

Re: Porcupine Tree?

Post by Index » 11 Sep 2012, 13:40

Pokušaj zadnja 2-3 albuma: In Absentia, Deadwing, Fear of a Blank Planet. U principu su svi ok. In Absentia je malo komercijalniji ali zato Deadwing je odličan a Fear of a Blank Planet je još bolji, bar po mom mišljenju. Vredi ih preslušati, možda nisu na prvu loptu (što bi rekli) jednostavno neki albumi traže malo više slušanja. :roll:

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Porcupine Tree?

Post by Void » 12 Sep 2012, 12:39

Концепт текстова на "Fear OF The Blank Planet" ми је превише...хммм "тинејџ лудило" али музика кида жестоко. Оверол одличан албум, чак и кад узмем у обзир колико ми се не свиђају текстови.

"In Absentia" исто одличан, мени лично слабији од Deadwing-a и Fear-a, али песма "Sound Of Muzak" ми је вероватно најбоља песма коју су Porcupine Tree икад написали, ако ништа, због те ствари ваља преслушати.

Deadwing можда и најбоље њихово остварење по мени ако се гледа као целина. Маса добрих ствари, потенцијалних хитова, а и гостовање Микаела из Opeth-a је пун погодак. Њихова сарадња у песми "Arriving Somewhere But Not Here" је просто феноменална и онај Микаелов соло у другој половини песме је нешто најлепше што сам чуо, невероватан звук, невероватан осећај, баш све некако утрне у правом моменту и соло се лагано пробија кроз ствар, уфффф...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Porcupine Tree?

Post by Cortex » 12 Sep 2012, 13:03

In Absentia je neshto shto drugi bendovi mogu samo da sanjaju. Savrshenstvo koje se meri sa dostignucima pink floyda ili focus za mene.

Ovaj poslednji the Incident mi je totalno razocharanje.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Stalker » 12 Sep 2012, 13:06

Ако ти се свиџа кооперацијо Микаела и Стивена, почуј Сторм Короужн. То је акустик/амбијент албум њих двојице (Микаел за гитаром, Стивен за клавијатурама, обојица пјевају), мало је рећи да је фантастичан. Вероватно си слушао, али сам извалио да је многим људима прошао испод радара. Песма "Сторм Короужн" је можда најлепша ствар коју сам чуо у сновима.

Image

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Porcupine Tree?

Post by Cortex » 12 Sep 2012, 13:27

nikad chuo za.
mora da se skine pod hitno.

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Porcupine Tree?

Post by Void » 12 Sep 2012, 13:46

Stalker wrote:Ако ти се свиџа кооперацијо Микаела и Стивена, почуј Сторм Короужн. То је акустик/амбијент албум њих двојице (Микаел за гитаром, Стивен за клавијатурама, обојица пјевају), мало је рећи да је фантастичан. Вероватно си слушао, али сам извалио да је многим људима прошао испод радара. Песма "Сторм Короужн" је можда најлепша ствар коју сам чуо у сновима.

Image

е, чуо сам за то, али нисам никад послушао. Свака част за подсећање, саће се преслуша :mrgreen:
:ziveli:

NeshaMark
Posts: 6
Joined: 24 Sep 2012, 19:55
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by NeshaMark » 24 Sep 2012, 20:06

Cao ljudi! Ja sam ovde nov! Veliki sam fan Steven Wilsona i benda Porcupine Tree! Zanima me koliko ljudi ovde takvu muziku slusa, jer postoji mogucnost da se dovede Steven u Beograd ali je bitno da se okupi veci broj ljudi kako bi dogadjaj mogao da uspe! :D

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Porcupine Tree?

Post by Void » 24 Sep 2012, 21:08

добродош'о :mrgreen: :ziveli:

не верујем да би се неки већи број људи цимао да се они доведу, али гомила би дошла да их гледа ако најаве долазак, сигурно :D

NeshaMark
Posts: 6
Joined: 24 Sep 2012, 19:55
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by NeshaMark » 25 Sep 2012, 09:13

Hvala, bolje vas naš'o! :mrgreen:

Stvar je u tome sto ja i moj brat imamo kontakt sa KScope izdavackom kucom koja izdaje live albume Porcupine Tree i solo albume Steven Wilsona. Taj kontakt se desio slucajno posle par meseci nase odluke da dovedemo coveka ovde i to ne kao koncert vec kao tribinu sa projekcijom filma "Get all you deserve" a zatim da Wilson i Lasse Hoille (reditelj, dizajner i vizuelista Wilsonovog rada) posle projekcije filma izadju na Q&A tribinu. To znaci da bi gledaoci mogli direktno da upucuju pitanja njima dvojici a oni odgovarali! Veoma je ostvarljivo ali bi voleo da znam koliko zaista, ljudi prati njegov rad i koliko njih bi dosli na projekciju! ??? evo primera:
http://www.youtube.com/watch?v=qz0Wyveu ... re=related

Nadam se da cemo komentarisati vise o ovome i svi koji su zainteresovani neka slobodno postavljaju pitanja! :D

poz

Index
Posts: 32
Joined: 28 Aug 2012, 09:05

Re: Porcupine Tree?

Post by Index » 26 Sep 2012, 08:57

Sumnjam da bi to doblo prošlo (ali nikad se ne zna), pre mislim da bi bilo bolje pokušati dovesti Porcupine Tree u Srbiju.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Porcupine Tree?

Post by Cortex » 26 Sep 2012, 09:19

ZHelim.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Stalker » 26 Sep 2012, 12:03

Кад би доводио Стивена Вилсона, много радије би да се он доведе овде да би свирао и певао а не да би просипао неке Фир оф а Бленк Пленет филозофије о пиратерији итд. Купуем ЦДове који су ми драги и интересантни, не, немам ни један Поркјупајнов ЦД, и не, немам пара да купим.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Porcupine Tree?

Post by nemanjavelimirovic » 26 Sep 2012, 13:57

Do jaja bend, slusah ih prvi put pre par godina neko mi poslao link. Malko imaju i dosadnjikavih tema i par ranijih koje su Pink FLoyd ripoff, ali sve u svemu kvalitetan band. :) :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest