Porcupine Tree?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
NeshaMark
Posts: 6
Joined: 24 Sep 2012, 19:55
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by NeshaMark » 26 Sep 2012, 23:27

Moram priznati da bih i ja vise voleo da vidim PT na koncertu, mada za to treba mnogo vise para nego Q&A tribina. U nasim mogucnostima je da se izborimo za jedan manji dogodjaj sa velikim potencijalom da bude i svirke! Ne znam sta ce biti od svega toga ali dacu sve od sebe da se nesto desi! 8)

Index
Posts: 32
Joined: 28 Aug 2012, 09:05

Re: Porcupine Tree?

Post by Index » 27 Sep 2012, 14:44

Pitanje šta će uopšte biti sa PT već duže vreme nisu izdali album. Mislim da bi S.Wilson mogao za promenu da snimi nešto novo sa PT. Uglavnom snima solo. Kako god okreneš i PT i njegovi solo albumi i Blackfield i Storm C. jednostavno sve je dobro i kvalitetno, čovek je jednostavno dobar u tome što radi i bila bi čast videti i čuti ga uživo. :bravo:

NeshaMark
Posts: 6
Joined: 24 Sep 2012, 19:55
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by NeshaMark » 01 Oct 2012, 15:58

Pa sam Wilson je izjavio da ce se posle treceg solo albuma i turneje vratiti Porcupine Tree-u! Kscope ce uskoro izdati live album PT Image Pitanje za sve: sta mislite, koiko fanova PT i SW ima u Srbiji? :)

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Porcupine Tree?

Post by Void » 01 Oct 2012, 20:46

Вилсон као Вилсон ми није претерано интересантан лик, више готивим тимски рад у том бендовском смислу, а и што се тог тимског рада тиче мени сву енергију у Поркјупајну носи ритам секција која је благо речено феноменална до имбецилности.


е сад, бројчано неам благе везе колико људи може да се изјасни да готиви ПТ, али контам да би могли да попуне СКЦ како год да окренеш, иако то и није неко мерило :mrgreen:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Stalker » 01 Oct 2012, 21:04

Ни по којим познатим критеријумима не видим како би ја или неко ко дели сличне преференције као ж изабрао као један од топ 5 или топ 10 бендова, али капирам да свако ко слуша било какву тврђу или нормалну музику може да их готиви. Имају одличних песама, али су ми досадњикави за дугометражно преслушавање.

User avatar
L4t3r4lu5
Posts: 204
Joined: 10 Aug 2012, 17:05
Location: Novi Sad, Valjevo

Re: Porcupine Tree?

Post by L4t3r4lu5 » 03 Oct 2012, 23:16

Izloži osam se na Fear of a Blank Planet (pesmu). :mrgreen: Opasna skroZ.

NeshaMark
Posts: 6
Joined: 24 Sep 2012, 19:55
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by NeshaMark » 04 Oct 2012, 20:48

L4t3r4lu5 wrote:Izloži osam se na Fear of a Blank Planet (pesmu). :mrgreen: Opasna skroZ.
Moj omiljeni album! Iako je prvi album na koji sam se navukao bio "In Absentia", "Fear" mi je nekako ostavio snazniji utisak! Opasno dobar koncept... 8)

Index
Posts: 32
Joined: 28 Aug 2012, 09:05

Re: Porcupine Tree?

Post by Index » 05 Oct 2012, 08:11

Ista priča je i sa mnom. Fear je odličan album, verovatno im je najbolji. Skoro sam slušao Lightbulb Sun i naravno Russia on ice. Pesma je stvarno ok. Ima tu da se čuje sve i svašta i prvi i drugi deo pesme su dobri ali u prvom delu je preterano sa Pink Floyd elementima. Atmosfera, vokali, gitare sve je u tom fazonu ali dobro vremenom ko ih sluša navikne se na takve stvari kojih u principu nema mnogo na albumima. Sve u svemu što se mene tiče i pesma i album su sasvim solidni ali ovoj deo u Russia on ice ne može da se ne konstatuje.
:ziveli:

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Porcupine Tree?

Post by Void » 05 Oct 2012, 09:38

што се (искључиво) ТЕМАТИКЕ тиче, мислим да је "Фир..." најслабији, тј. најсморенији. Јако су ми безвезни ти његови тинејџ трипови понекад, али боже мој, мора нешто и да засмета...

...додуше нисам још са дозом, онако, велике пажње преслушао "Инсидент". Није ми уопште "ушао у ухо", чак мислим да је то једно од слабијих њихових остварења на оверол скали (да сам га више и пажљивије преслушавао и да имам исти утисак, можда бих се и усудио рећи да је њихово најслабије остварење од свих до сада), ако ништа, сигурно је најслабије остварење са овом тренутном поставом која делује од "Ин Абсентиа" албума.

што се светлијих тачака тиче, једино што ме је залепило за столицу је ствар "Бони Д Кет", и то гледајући искључиво кроз призму ритам секције. Сјајан ритмички шаблон и много је интересантан тај "џигсо патерн" који је Харисон осмислио. Ево о чему се ради у ствари:

[youtube]XUA_n04C1bs&feature=related[/youtube]

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Stalker » 05 Oct 2012, 12:46

Бони д кет идзува, свирам песму сваки други дан

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Porcupine Tree?

Post by Void » 05 Oct 2012, 15:49

да ли је то суптилан хинт да си ти басиста који је на таквом нивоу да без проблема свира "Бони Д Кет"? :mrgreen:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Stalker » 05 Oct 2012, 21:48

Void wrote:да ли је то суптилан хинт да си ти басиста који је на таквом нивоу да без проблема свира "Бони Д Кет"? :mrgreen:
Не бих рекао да сам до јаја басиста, ал заиста свирам Бонија из уживања врло често, без проблема

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Porcupine Tree?

Post by Void » 05 Oct 2012, 21:49

верујем :)

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Stalker » 06 Oct 2012, 00:19

али ми је ово углавном грув оф д деј. кад се буде могло овако грувати, онда би могли да причамо о квалитету.


User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Porcupine Tree?

Post by Void » 06 Oct 2012, 07:03

их, сад најбоље...

..полако јаране аране аране е е е е...
стићи ћеш и до тога :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest