Misljenje o HIM

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Misljenje o HIM

Post by Bluesko » 08 Jul 2009, 22:22

Ajd i ja da se odjavim,samo ovo za Leontinu da razjasnimo - Leontina je drugacija pojava od HIMa zbog drugacijeg tripa pre svega,u sustini su iz istih pobuda u muzici,samo sto HIM svira nesto kompleksniju muziku,ali se pravi malo opakijim,a garant su istog mentalnog sklopa kao i Leontina.... :D :lol:
I da rekapituliramo - makar osvojili 101 Gremi,pobedili na Evroviziji,bili inagurisani u R`n`R Hall of Fame,prodali jos trilijardu diskova,za mene ce HIM i dalje biti shit ;)

Cek` vid`o sam sad i ovaj deo posta sa pop hitom..... Batice,da ti nisi potajno zaljubljenik i u ABBU.... Da se ne cudimo jednog dana ako te vidimo na Beoviziji,a :XD:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Misljenje o HIM

Post by sinisake » 08 Jul 2009, 22:26

Momci i djevojke iz Abbe su Mozart, Betoven i Sopen naspram Mejdena, pa to je valjda jasno? :ziveli: :lol:
Last edited by sinisake on 08 Jul 2009, 22:31, edited 2 times in total.

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Misljenje o HIM

Post by AllHopeIsGone » 08 Jul 2009, 22:27

Betoven je Abba naspram Mocarta, isto kao HIM naspram Mejdena sto je Mocart.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Misljenje o HIM

Post by Bluesko » 08 Jul 2009, 22:30

Margita je decko 8)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Misljenje o HIM

Post by sinisake » 08 Jul 2009, 22:30

Pa, 'ajde, ako ti kazes, nisam slusao sve Betovenove albume...

Ali Mejdeni bi mogli da uce kompoziciju (k)od Bjorna i Benija... :lol:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Misljenje o HIM

Post by Dushan S » 08 Jul 2009, 22:33

Bluesko wrote:Ajd i ja da se odjavim,samo ovo za Leontinu da razjasnimo - Leontina je drugacija pojava od HIMa zbog drugacijeg tripa pre svega,u sustini su iz istih pobuda u muzici,samo sto HIM svira nesto kompleksniju muziku,ali se pravi malo opakijim,a garant su istog mentalnog sklopa kao i Leontina.... :D :lol:
I da rekapituliramo - makar osvojili 101 Gremi,pobedili na Evroviziji,bili inagurisani u R`n`R Hall of Fame,prodali jos trilijardu diskova,za mene ce HIM i dalje biti shit ;)

Cek` vid`o sam sad i ovaj deo posta sa pop hitom..... Batice,da ti nisi potajno zaljubljenik i u ABBU.... Da se ne cudimo jednog dana ako te vidimo na Beoviziji,a :XD:
Postavimo stvari jednostavno: Ako se baviš muzikom - da li si u stanju da napraviš hit pesmu od tri akorda? Većina muzičara nije. Him nekako uspeše. E sad ti ili ja ili bilo ko drugi može da ih tako na prazno pljuje "eee oni su meni sranje". Ali oni su pokazali da ako postoji veština pravljenja komercijalno uspešnih pesama, dobri su u tome. Argumentacija "ovo je sranje" se kod mene obično zasniva na tome da bend nešto pokušava - a ne uspeva u tome, a ne da mu to ide jako dobro. Inače dolazimo u varijantu da su skakači sa motkom sranje jer ne mogu da dobro igraju košarku. Sa time što se moram ograditi - u onome što rade HIM ima još daleko boljih od njih, i onih koje oni imitiraju.
A što se tiče ABBA, nerviraju me intimno, i ne podnosim ih ali opet jako poštujem njihovu sposobnost da iscede toliko, realno abnormalnu količinu hitova iz sebe.
JEBENO TACNO!!!
Hvala!
Sve je to super, samo molim te, odvajaj text s vremena na vreme pasusima, izgubim koncetraciju ovako, oci me bre zabole
Ma realno mogao bih malo smanjiti i broj reči, pa će onda biti lakše za čitanje! :D
Ne znam, i meni je tu mrtva trka... Ne znam ko mi je gori, mislim da me Mejdeni ipak vise zasme(java)ju...
Pazi, ja bio na BG certu i ono, povratak u detinjstvo, uživancija. I nisam se smejao, majke mi! :mrgreen: Kao što vidiš, ja u vezi mnogo stvari imam istovremeno i dosta toga pozitivnog i negativnog da kažem, pa su i Mejdni tu! :ziveli:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Misljenje o HIM

Post by Dushan S » 08 Jul 2009, 22:35

sinisake wrote:Pa, 'ajde, ako ti kazes, nisam slusao sve Betovenove albume...

Ali Mejdeni bi mogli da uce kompoziciju (k)od Bjorna i Benija... :lol:
Realno, mislim da su ABBA (možda ovo zvuči kao čudna izjava) jedan od najpotcenjenijih sastava na svetu kod muzičara i ljudi koji nisu obični konzumenti muzike, zato što su baš toliko mekani pop i sladunjavi. A kad se pogleda kako su im radili točkići u glavi, na momente tu ima suve genijalnosti. A to kaže neko ko ne može da podnese da sluša ABBA-u ako ne mora.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Misljenje o HIM

Post by sinisake » 08 Jul 2009, 22:37

Dushan S wrote:
sinisake wrote:Pa, 'ajde, ako ti kazes, nisam slusao sve Betovenove albume...

Ali Mejdeni bi mogli da uce kompoziciju (k)od Bjorna i Benija... :lol:
Realno, mislim da su ABBA (možda ovo zvuči kao čudna izjava) jedan od najpotcenjenijih sastava na svetu kod muzičara i ljudi koji nisu obični konzumenti muzike, zato što su baš toliko mekani pop i sladunjavi. A kad se pogleda kako su im radili točkići u glavi, na momente tu ima suve genijalnosti. A to kaže neko ko ne može da podnese da sluša ABBA-u ako ne mora.
apsolutno, apsolutno!
Ta muzika bi u manje sladunjavim aranzmanima OPAKO zvucala.
Tu ima materijala za nekoliko dobrih muzikantskih karijera...

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Misljenje o HIM

Post by sinisake » 08 Jul 2009, 22:39

Gledajte ''spot'', ljudi moji, slusajte te harme i melodiju...



ne mogu da nadjem muminovu verziju! Ta je najbolja!

ABBA rules!!!

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Misljenje o HIM

Post by Bluesko » 08 Jul 2009, 22:45

Dushane, ajd` recimo da stoji to,ali opet imas trilion drugih bendova i muzicara koji od tri akorda naprave pesmetinu,koja je opet,po mom misljenju bolja od HIMovih stvari,npr.Ben Harper,Pearl Jam,Skunk Anansie,INXS.... A opet sigurno nisu toliko eksponirani u javnosti kao i HIM,znaci ima tu nesto vise od muzike i ta tri akorda,a to je zelja da se necim drugim,jeftinijim i pompeznijim od same muzike privuce neka publika..... To mozda rade i gorepomenuti,ali ne kao HIM garantujem..... to je jedna od stvari zbog kojih me iritiraju...Uzgred,meni je zbog toga i jos dosta stvari utisak o HIMu pun negativnih stavki i zato ga h8ujem... :wink: Naravno da nije lako napraviti stvar od tri akorda a da zvuci super,ali opet,mislim da se zbog tog umeca HIM ne sme shvatiti kao nesto Bogom dano,posebno ako se uzmu u obzir ostale cinjenice :ziveli:

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Misljenje o HIM

Post by AllHopeIsGone » 08 Jul 2009, 22:47

Dushan S wrote:da su skakači sa motkom sranje jer ne mogu da dobro igraju košarku
ajooojjj :XD: :XD: :XD: oj dumrem :XD:

Brate, ti imas najjaca, najsmesnija poredjena na forumu ovde, a uz to su izuzetno tacna :ziveli:

Odo u kst, kad ste vec spomenuli povratak u detinjstvo. Idem se bijem sa decurlijom uz slipknot i da ih bijem zbog static-x-a :mrgreen: Aj uzdravlje
:metal:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Misljenje o HIM

Post by sinisake » 08 Jul 2009, 22:47

Pearl Jam ima malo ozbiljnije harme, uglavnom.

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Misljenje o HIM

Post by AllHopeIsGone » 08 Jul 2009, 22:49

Bluesko wrote:ali opet imas trilion drugih bendova i muzicara koji od tri akorda naprave pesmetinu,koja je opet,po mom misljenju bolja od HIMovih stvari,npr.Ben Harper,Pearl Jam,Skunk Anansie,INXS

Deftones!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :bow: moz to kod njih i sa 2 akorda 8)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Misljenje o HIM

Post by Doolio » 08 Jul 2009, 22:50

dusan:
dobro, ti znas da i ja stalno glumim drvenog advokata pre svega zato sto ne volim zelotizam na bilo koju stranu, ali priznajem da mi je malo zbunjujuce kad ti tako krenes da se saltas levo-desno, ne znam, mozda i ja delujem zbunjujuce drugima kad to radim. sve u svemu, recimo, probaj da das neki slagvort ili licni utisak onda, da ne bih imao pet slika izgradjenih o tebi vec jednu:)

sto se tice mejdena, niko na bijelom svijetu ne vozdize mejdene zbog zajebanije harmonija i kolosalnih tekstova, a verujem da ni oni sami za sebe ne misle tako. tako da, opet mozemo pricati o faktorima kvaliteta nekog muzicara koje treba uzimati u obzir i opet cu tu reci da ne mozemo, da kazem metaforicki, ocenjivati grafiku kod tetrisa, pa uporedjivati sa far cryom, od tetrisa se ne ocekuje nikakva grafika, stavise, da se i postigne neka zajebana grafika, niko ne bi ni pikao tetris jer bi bio nepregledan i nefunkcionalan. zato postoje i tetrisi i pucacine i avanture i sportske simulacije i simulacije voznje i letenja, pa onda postoje i arkadne simulacije voznje i letenja itd. i svaki od tih zanrova ima dobre i lose predstavnike i svaki od tih zanrova treba ocenjivati u poljima relevantnim za dati zanr. a ne da trazimo kompleksnost i filozofiju kod mejdenovskih atrakcija, ozbiljnost i zrelost poruke kod hima ili sirovu energicnost i nesputanu agresiju kod abbe.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Misljenje o HIM

Post by Doolio » 08 Jul 2009, 22:51

jebiga, tek sad videh ovo sa skakacima s motkom. eto vidis dule da smo se slozili i to maltene paranormalno:)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest