Johnny Cash - Hurt

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Johnny Cash - Hurt

Post by AllHopeIsGone » 02 Oct 2009, 15:09

Kole man wrote:Ja sam izgleda jedini koji vise voli verziju od NIN-a.Nekako je vise tr00
Meni se sad svidja i Reznorova verzija, iako ranije nije. Mozda je fazon u tome koju prvu cujes, pa se vezes za nju :)

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Johnny Cash - Hurt

Post by Kole man » 03 Oct 2009, 16:38

Cashova verzija je realno bolja al najezim se kad cujem verziju on NIN-a.Kao recimo sto vise volim Shadowplay od Joy division-a nego od Killers-a.Vise volim originale cak iako je obrada bolja :lol:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Johnny Cash - Hurt

Post by Kristijan » 08 Oct 2009, 08:05

Johnny Cash je tokom godina dobio neki takav naboj u glasu da mi se srce raspadne kad čujem te njegove poznije snimke. Posebno kad vidim kako je udahnuo novi život tim obradama. Recimo kad čujem Stingovo izvođenje "I Hung My Head" i Cashovo izvođenje iste pesme, pitam se šta tu Sting traži. "Hurt" je po meni nekako životnija, opipljivija pesma u ovom minimalističkom Cashovom izvođenju. Odlična obrada.

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Johnny Cash - Hurt

Post by cccira » 08 Oct 2009, 12:16

Kristijan wrote:Johnny Cash je tokom godina dobio neki takav naboj u glasu da mi se srce raspadne kad čujem te njegove poznije snimke.
E, bas to :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Johnny Cash - Hurt

Post by Duane » 08 Oct 2009, 14:29

da ovi zadnji ameriken albumi su mu neverovatni... bio je on meni i ranije baja, npr sa onim 'certom u sen kventinu ili tako nesto, ti tripovi... ali mnogo mracniji i misticniji, te i u neku ruku zanimljiviji na ovim zadnjim albumima... ja doduse nisam znao da su mnoge od tih pesama tudje, sto ce reci da ih je toliko dobro odradio u svom fazonu da izuva!

npr. Further On, Hurt, Solitary Man, Won't Back Down ili kako se zove stvar od toma petija, onda Mercy Seat je razvalio, bas energicno, Hung My Head, pa je One odradio fenomenalno, pa rusty cage... haos! fenomalan lik!

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Johnny Cash - Hurt

Post by Kristiko » 08 Oct 2009, 23:21

I jedna i druga vezija imaju svoju tezinu. Licno, fan sam NIN - a ali kada se neko poveze sa tudjom pesmom na neki svoj nacin i da joj drugaciju crtu, opet je lepo i to cuti (konkretno mislim na ovaj slucaj - postoje i radikalne obrade nekih drugih bendova koje ne volim). Kes je imao dovoljno buran zivot da bi ova pesma mogla da ide uz njega, za Trenta bolje i da ne govorim. Zakljucak, obe verzije su mi dobre.

Zeleo bih samo da kazem jednu stvar: kada je Reznor u toku izvodjenja "Hurt" (2006) pevao drugu strofu, nije otpevao svoju verziju teksta: "I wear this crown of shit..." vec Kesovu: "I wear this crown of thorns...".

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Johnny Cash - Hurt

Post by AllHopeIsGone » 11 Oct 2009, 00:32

Kristiko wrote: Zeleo bih samo da kazem jednu stvar: kada je Reznor u toku izvodjenja "Hurt" (2006) pevao drugu strofu, nije otpevao svoju verziju teksta: "I wear this crown of shit..." vec Kesovu: "I wear this crown of thorns...".
Ma Reznor je brat nash car! :)

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Johnny Cash - Hurt

Post by cccira » 11 Oct 2009, 00:35

Ova pesma je toliko dobra (u oba izvodjenja) da se svaki komentar koji ja mogu da smislim cini nedostojnim ovog remek dela. Eto toliko od mene.

Dushan-85
Posts: 55
Joined: 31 May 2009, 06:59

Re: Johnny Cash - Hurt

Post by Dushan-85 » 12 Oct 2009, 08:22

Kesh je odlicno uradio tu stvar. Stari majstor.
I spot je odlican, nevjerovatna rekapitulacija jednog burnog zivota.
I sto je bio stariji, to je postajao bolji.Pretakao se u legendu.
I ove njegove pozne ploce mi lice na Zakone po kojima bi trebali raditi svi oni koji misle da imaju stiha za dobru pjesmu ili obradu.
Ne mogu zaboraviti ni PERSONAL JESUS, ti prelazi na gitari su magicni.
Kesh je znao da stari i da dolazi kraj.I zato je ucinio ono sto je najbolje umio,
uzeo jos jednom svoju gitaru i ispricao nam svoju i price drugih ljudi na svoj nacin.
Veliki naklon za sve sto si uradio, Stari Vuche.

User avatar
Rage
Posts: 22
Joined: 17 Aug 2009, 14:25
Location: Doboj,Republika Srpska

Re: Johnny Cash - Hurt

Post by Rage » 02 Nov 2009, 11:16

Prvo, pesma je super i da, više mi se sviđa J.Cash-ova verzija pesme nego 9inchNails-a
a drugo, pesma je jedna od prvih što sam naučio i stvarno nije komplikovana, super za početnike :)

User avatar
bleach
Posts: 177
Joined: 23 Oct 2009, 21:01

Re: Johnny Cash - Hurt

Post by bleach » 09 Nov 2009, 22:52

pesma je divna :)

User avatar
alegra
Posts: 94
Joined: 16 Dec 2008, 12:14
Location: sarajevo

Re: Johnny Cash - Hurt

Post by alegra » 23 Dec 2010, 19:14

Meni je prosto nevjerovatno koju bujicu osjećanja probudi u meni ova pjesma.
Zbog ove i sličnih pjesama kažem da je zapravo muzika najčistija i najiskrenije emocija.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Johnny Cash - Hurt

Post by Baba Slim » 23 Dec 2010, 19:48

cccira wrote:Ova pesma je toliko dobra (u oba izvodjenja) da se svaki komentar koji ja mogu da smislim cini nedostojnim ovog remek dela. Eto toliko od mene.
:1:

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Johnny Cash - Hurt

Post by AllHopeIsGone » 25 Dec 2010, 17:21

Baba Slim wrote:
cccira wrote:Ova pesma je toliko dobra (u oba izvodjenja) da se svaki komentar koji ja mogu da smislim cini nedostojnim ovog remek dela. Eto toliko od mene.
:1:
U stvari..da :)


:1:

User avatar
vlada92
Posts: 87
Joined: 26 Jun 2009, 15:45
Location: Nis

Re: Johnny Cash - Hurt

Post by vlada92 » 26 Dec 2010, 03:07

I ja prvi put kada sam slušao ovu pesmu praktično sam se stondirao :o Prepevao je na daleko bolji način nego NIN. Volim NIN veoma.. ali nije kome je nuđeno nego kome je suđeno!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest