Sting

Moderator: Trooper

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Sting

Post by Santana » 15 Dec 2009, 21:16

Omiljena pesma njega i kompanije mi je ,,Inside'' ( na eci-peci-pec sa ,,shape of my heart'' )
Dominik Miler je sjajan svirac i cini mi se da on daje onu blago tripoznu crtu stingovoj muzici.
Inace aranzmani i tekstovi su savrseni. Covek je profa knjizevnosti, sta vise reci.
Pogledajte film ,,inside the songs of sacred love'' tj. pricu o poslednjem albumu i nastupu na ne mogu da se setim kom mestu gde je trebalo da sve te pesme preurede za nastup uzivo.

evo jedne strašne pesme na tom nastupu

User avatar
zvucnjak
Posts: 55
Joined: 13 Mar 2007, 01:32
Location: Beograd

Re: Sting

Post by zvucnjak » 18 Dec 2009, 20:24

Joj imam ovaj DVD, gledao sam ga jedno 283 puta, fenomenalan je

Inače tu nema šta da se priča, on je oduvek bio poznat najviše po 2 stvarima - Kao nevidjen muzičar i kantautor, i drugo - po ljudima koje je uspevao da okupi oko sebe - ne zna se ko je bolji... Kipper pravi majstor za produkciju, po principu "ničeg previše, ničeg premalo", o Milleru i Rebellu neću ni da pričam......

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Sting

Post by Kristijan » 18 Dec 2009, 21:01

Meni je Sting bio jedan od najznačajnijih muzičkih uticaja kad sam bio klinac. Čuo sam na radiju "Russians" kad sam bio dete, i onda sam, kad je kuma pitala šta da mi kupi za moj 10. ili 11. rođendan (iskopaću negde vinil, pa ću da vidim šta piše) - tražio "The Dream of the Blue Turtles". Iznenadio sam se prijatno kad sam shvatio da je "Russians" možda i najslabija sa tog albuma. Od tog vremena mi je ostala kao jedna od najdražih pesama u popularnoj muzici uopšte "Moon Over Bourbon Street".

"Bring on the Night" mi je mnogo jak koncertni album. Danas ponajviše puštam ovaj album od svih Stingovih albuma.

"Nothung Like the Sun" je takođe bio za mene jako uticajan album. "They Dance Alone" mi je favorit. "Be Still My Beating Heart" je isto mnoooogo jaka. Generalno, jedan dobar album s moje tačke gledišta.

"The Soul Cages" mi je doneo najlepšu ljubavnu pesmu koju sam ikad čuo - "Mad About You". U stvari, mrtva trka između ove i "Pictures of You" (The Cure). I to je po meni poslednji pravi Stingov album.

Posle je usledilo ono brukanje sa "This Cowboy Song", i generalno sam imao utisak da je bolje da njegov novi materijal on piše, a da neko drugi peva. "Fields of Gold" mi je bila splačina dok je nisam čuo u izvođenju Eve Cassidy, tu sam plakao i gutao knedle kao dete. Isto važi i za "I Hung MY Head". Njanjarenje do bola, a onda dođe Da Man, otpeva to Johnny Cash onako kako to zaista treba da se peva.

Na "Brand New Day" sam izdvojio "A Thousand Years" i "Tomorrow We'll See". "Desert Rose" je catchy, ali je to Stingovo ispodprosečno ostvarenje.

Ovo šta je radio posle "Brand New Day" ne bih da komentarišem. I ovaj album mi je ono... da se progleda kroz prste na staru slavu i "revolucionarne zasluge".

Nisam verovao da ću ikad to da pomislim, ali eto - mislim da je Sting već poprilično potrošen. I mnogo mi je žao zbog toga. Skoro 25 godina slušam njegovu muziku, i pratio sam njegov rad baš onako kako je i nastajao, rastao sam uz njegovu muziku, pa mi posebno teško pada što se negde usput nešto izgubilo...

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Sting

Post by dweezil » 18 Dec 2009, 23:20

Kristijan wrote:... Iznenadio sam se prijatno kad sam shvatio da je "Russians" možda i najslabija sa tog albuma. Od tog vremena mi je ostala kao jedna od najdražih pesama u popularnoj muzici uopšte "Moon Over Bourbon Street"...
a "Fortress around Your Heart"?! :)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Sting

Post by Kristijan » 19 Dec 2009, 07:59

Imam neku moju kategoriju u mizici, ja to zovem "dolazak plime" i "Fortress..." ima tu atmosferu. Dobra pesma, ali više volim "Moon Over Bourbon Street".

Dobra pokazatelj kako vrednujem njegov rad mi je i to što sam za pesme sa prva 3 albuma znao svaku numeru napamet, a za ove ostale sam, zarad prethodnog komentara, morao malo da pogledam šta piše na omotima...

User avatar
Pentatonic
Posts: 239
Joined: 13 Oct 2009, 03:54
Location: Beograd

Re: Sting

Post by Pentatonic » 23 Apr 2011, 04:19

Sve pohvale za Stinga i njegov rad...



:bow:

Flealip
Posts: 161
Joined: 15 Sep 2008, 10:01

Re: Sting

Post by Flealip » 23 Apr 2011, 11:33

Sting mi je verovatno omiljeni muzicar 20og veka. Covek je izdao toliko stvari koje zasluzuju samo :bow:
Obozavam i The Police, ali njegov pravi potencijal se tek vidi u solo radu. Zaista vrhunski muzicar :bravo:
Ide jos neko na ovaj koncert sa simfonijskim orkestrom osmog juna? :D

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Sting

Post by Rocket Roll » 23 Apr 2011, 14:57

Kristijan wrote:...mislim da je Sting već poprilično potrošen.
Ima on još puno toga da pruži, mislim. Ili se barem tome nadam.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Sting

Post by Baba Slim » 25 Apr 2011, 04:14

Rocket Roll wrote:
Kristijan wrote:...mislim da je Sting već poprilično potrošen.
Ima on još puno toga da pruži, mislim. Ili se barem tome nadam.
:1: :kokice:

@Sting: :bow: .

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Sting

Post by Dersu Uzala » 25 Apr 2011, 06:52

Santana wrote: Covek je profa knjizevnosti, sta vise reci.
Ah domace legende i lupetanja. Tip je mlekadzija na caleta. Keva mu frizerka. Kakav crni profesor, zavrsio je pedagosku skoku za ucitelje. Ucitelje, alo. jel znas ti razliku izmedju ucitelja i profesora? Zemljo, otvori se. :mrgreen:

Malo da cujemo i drugu stranu. Znaci, tip je jeziv smor kao i muzika mu. Police jos djene djene, nije los bio band. Tipican primer kad se likovi utripuju da pojedinacno vrede vise nego skup svih delova.

A ova pesma, 'Russians'. Retka gadost u smislu insinuacija. Cuj, 'ako Rusi vole svoju decu takodje'. Mrs bre. :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Sting

Post by Kristijan » 25 Apr 2011, 07:07

Ali da su sada osamdesete, pa da imaš kod nas samo par poluamaterskih novina u kojima kupiš informacije iz desete ruke, pa i da ima opravdanja da se šire ti mitovi... Samo mi nije jasno kako to opstaje i danas, kada se do informacija dolazi tako lako.

User avatar
zvucnjak
Posts: 55
Joined: 13 Mar 2007, 01:32
Location: Beograd

Re: Sting

Post by zvucnjak » 26 May 2011, 22:41

Ovaj "Inside" je dobar DVD, treba pogledati, onaj Jason jede malu decu, a i ostali su na nivou (za Dominica Millera je vec ustanovljeno odavno, nema šta da se priča)...

Nego, skoro sam nasao na netu "Bring on the night", film iz 80-ih, kada je saradjivao sa Branfordom Marsalisom, Kennyjem Kirklandom, Darrylom Jonesom, Omarom Hakimom... Svirka da se naježiš!!


User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Sting

Post by Duane » 27 May 2011, 11:58

jedna od jačih stingovih stvari...


bio je super sa edom karamazovim kad je došao pre par godina, da bi stvar bila još i ludja opičili su za kraj hellhound on my trail... mlogo mi se svidelo, uključujući i taj album koji je pratila ta turneja(sting izvodi johna dowlanda, ili kako se zvaše)...

za simfonisiti neverujem da ću imati keša, al kapiram da će biti izuvanje epskih proporcija :) ko moze da ode, nemoze da se zajebe

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Sting

Post by Santana » 31 May 2011, 09:36

Ono za profesora sam valjda video odavno u ,,Zabavniku". U svakom slucaju, boli njega ... da l' je profesor ili ucitelj.

naturalcitizen
Posts: 20
Joined: 06 Jan 2012, 13:13

Re: Sting

Post by naturalcitizen » 20 Jan 2012, 13:59

Kristijan wrote:Meni je Sting bio jedan od najznačajnijih muzičkih uticaja kad sam bio klinac
Takodje! Obozavam [starog] Stinga! Well, I'm sorry folks, ali njegova muzika danas nije ono sto je nekada bila. I dalje mislim da ima jedan od najnevjerovatnijih muskih glasova u pop muzici. ^^

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest