Demis Roussos

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
DJ_MY_SOUL
Posts: 324
Joined: 09 Jun 2009, 00:21
Location: Mladenovac

Demis Roussos

Post by DJ_MY_SOUL » 24 Apr 2010, 18:50

Artemios (Demis) Ventouris Roussos.

Ovo je dovoljno napisati, a da svima bude jasno. Rodjen je u Egiptu u Aleksandriji gde je proveo svoje najranije detinjstvo. Posle banrkota njegove porodice zbog nemira koji su izbili tamo morali su da se presele u Grcku. Posto su bili grci. Vrlo ubrzo vec kao tinejdzer sa 17 godina poceo da saradjuje sa vrlo poznatim bendovima u to vreme.

Ali prvi njegov ozbiljan projekat koji mu je doneo svetsku slavu je osnivanje grupe Aphrodite`s Child zajedno sa Vangelisom. Ima prica posto su snimili svoje demo snimke poslali su nekoj poznatoj izdavackoj kuci u Engleskoj. Oni su bili odusevljeni i odmah su ih pozvali. Dok je bend bio na putu ka svojoj slavi, ka Engleskoj nisu mogli da ih puste iz razloga sto nisu imali punu radnu dozvolu. Pa im je jedan izdavac u Francuskoj ponudio posao i prihvatili su i tamo snimili sva tri albuma. U toj grupi je izdao tri albuma od kojih je kultni poslednji album 666 za mene jedno od najkreativnijih ostvarenja koje jedan kompozitor moze napisati inspirisan nekim delom. Inspirisan poslednjim poglavljem u bibliji, jovanovo otkrovenje. Vangelis, koji jedan od najvecih kompozitora u filmskoj muzici, je to delo pripremao kao njegov solo album nije zeleo vise saradnju sa Aphrodite`s child i zbog toga na omotu pise jasnim slovima vangelis. Ubrzo bend se raspao i svako je krenuo svojim putem.

Demis je krenuo sa svojim prvim singlom koji je bio ogroman hit "We shall dance" koji je i te kako bio popularan po Evropi. Ubrzo hitovi su se samo nizali: Forever and Ever, My friend the wind, Goodbye my love good bye, Velvet morning(moja omiljena), Can`t say how much i love you, Someday... previse ih je i uvreda je izostaviti neki. Aphrodite`s child je bio psy rock bend, a pesme njegove solo karijere su pop balade koje nemaju dodirnih tacaka sa psy rock.

Njegov glas je zaista jedinsteven, unikatan, neverovatan, andjeoski. Sve njegove pesme imaju jedan zadatak a to je opustanje. A sto me je jos vise zadivilo sto potpuno isto peva i uzivo i na cd-u. Ovo sam sve iz glave napisao tako da je moguce da nesto nije precizno tacno.











PS: Bilo bi lepo kad bi moderatori napravili od ovih linkova youtube playere. Pokusavao sam nece.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Demis Roussos

Post by Dersu Uzala » 24 Apr 2010, 22:25

Ja bio na certu. Hala Pinki, verovatno odmah posle otvaranja. Mislim da je to bio prvi cert u novootvorenoj hali. Znaci krajem 1974. najverovatnije. :mrgreen: .

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Demis Roussos

Post by nenadnenad » 24 Apr 2010, 22:44

poznat zvuk i slika...cale je non stop slusao pa i sada uglavnom cesto slusa muziku pa sam zapamtio gomilu stvari jos od kad sam bio klinac...
skidam prva tri albuma.Odlican vokal :mrgreen:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Demis Roussos

Post by Dersu Uzala » 25 Apr 2010, 07:41

Ja se secam, bio sam desno od bine na tribinama. Dva dela cert, u jednom bio u beloj tunici u drugom (posle pauze od x minuta) u crnoj. Sizenje, ludenje. Mene tetka vodila. Ocigledno, imao sam 10 godina. Tu negde. U ona se lozila na Demisa i Aphrodita's Child. Sto ce reci da je tada imala 26 godina. Sto nije isla sama ne znam. Ali stalno nas je uvlacila u svet mjuze (a donekle i poroka). Mladja sestra moje keve, single, super cica, vecno upisana ko iz casopisa (princeza Grejs od Monaka joj jednom odgovorila na pismo sto joj ova poslala kao tinejdzerka :metal: ). Demis fuckin' Roussos. Ja se smrz'o.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Demis Roussos

Post by Dersu Uzala » 25 Apr 2010, 07:55

Ocigledno pet-ses' godina posle toga, u toj istoj hali Pinki gledasmo ovo:



Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest