IZGUBLJENI

Moderator: Trooper

dezurni
Posts: 11
Joined: 04 May 2010, 16:40

Re: IZGUBLJENI

Post by dezurni » 06 May 2010, 16:19

Veruj mi da ne znam sta moze uzivo da se cuje kod ovog benda, ali sam uvek za varijantu da ocenu dajem nekome samo kada ih cujem na nastupu, jer vecina bendova u Srbiji nema dobre uslove za snimanje....pare,studijo itd....a mnogo je takvih jbg :x

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: IZGUBLJENI

Post by djomla » 06 May 2010, 17:42

Jer vecina bendova u srbiji nema para ni za postenu opremu :)

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: IZGUBLJENI

Post by ssmc » 06 May 2010, 19:52

dezurni wrote:Veruj mi da ne znam sta moze uzivo da se cuje kod ovog benda, ali sam uvek za varijantu da ocenu dajem nekome samo kada ih cujem na nastupu, jer vecina bendova u Srbiji nema dobre uslove za snimanje....pare,studijo itd....a mnogo je takvih jbg :x
Kako onda misliš i uživo nešto dobro da čuješ ako nemaju dobru opremu(mislim udaljavamo se od teme al' nema veze,da ubijemo vreme malo)?

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: IZGUBLJENI

Post by Stalker » 06 May 2010, 20:05

a ček, ja čujem 4-5 pesama koje mi se apsolutno ne svide, samim tim ni bend, ali ipak donosim prerane zaključke?

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: IZGUBLJENI

Post by ssmc » 06 May 2010, 20:37

Stalker wrote:a ček, ja čujem 4-5 pesama koje mi se apsolutno ne svide, samim tim ni bend, ali ipak donosim prerane zaključke?
Dobro,možda ti se ne sviđaju,ali bilo bi lepo da ih poštuješ (ono kao respect) :D

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: IZGUBLJENI

Post by Stalker » 06 May 2010, 22:44

ma poštovao bi ih da su kao kartel samo postavili jedan reklamni post i vanishovali sa foruma, al ovo kad se brane...

dezurni
Posts: 11
Joined: 04 May 2010, 16:40

Re: IZGUBLJENI

Post by dezurni » 06 May 2010, 23:19

Zanimljivo, nemam nameru da se ubedjujem niti branim ovaj bend niti bilo koji, samo sam hteo reci da u zemlji dzunga lunga ili ti Srbiji, svaki ovakav bend je za pohvalu iskljucivo mislim na borbu....a sto se tice opreme :lol: za svirku moze neko da ima opremu vrhunsku ali.....sve je do coveka i njegovog umeca a snimanje muzike iskljucivo zavisi od para......
pozzz

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: IZGUBLJENI

Post by ssmc » 06 May 2010, 23:46

dezurni wrote:.....sve je do coveka i njegovog umeca.....
I ovo nije samo za muziku inače
dezurni wrote:.....a snimanje muzike iskljucivo zavisi od para......
Ako ima umeća onda ne treba toliko para.Mislim stavio si dve kontradiktorne stvari u jednu rečenicu.

dezurni
Posts: 11
Joined: 04 May 2010, 16:40

Re: IZGUBLJENI

Post by dezurni » 07 May 2010, 00:22

Ma daj sta to pricas, ove koze i ovi krmci po raznoraznim televizijama sto se bave krmecacima a to nazivaju umetnost i muzika a sebe estradnim umetnicima, sta bi oni muke bez para pa oni uzivo ne smeju ni da pricaju a o pevanju i sviranju da i ne govorimo dzaba im oprema vrh...., ali parama se odlicno krpe i pogotovo u raznoraznim studiima.....
a Srbija je puna klinaca koji i na krs opremi zvuce odlicno....
i sta je tu kontradiktorno...... :!:

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: IZGUBLJENI

Post by sl0e » 07 May 2010, 02:27

dezurni wrote: svaki ovakav bend je za pohvalu iskljucivo mislim na borbu....
Ne.
ssmc wrote:Dobro,možda ti se ne sviđaju,ali bilo bi lepo da ih poštuješ (ono kao respect) :D
Ne.
dezurni wrote:Veruj mi da ne znam sta moze uzivo da se cuje kod ovog benda, ali sam uvek za varijantu da ocenu dajem nekome samo kada ih cujem na nastupu,
Sve sto moze da se cuje - culi smo sa linkova. Cak i da su snimili materijal u Electric Lady studiju, na opremi vrednoj 999k$ i dalje bi bilo isto djubre koje se ovde svira vec 100 godina. Znam da ce uvek biti takvih bendova i neka ih bude, samo ne volim kada ih ljudi furaju kao nesto novo i nesto sto vredi cuti. Sto se mene tice ovo je jos jedan od onih amadeus/ok/megamiks/dickthumb bendova.

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: IZGUBLJENI

Post by ssmc » 07 May 2010, 11:53

dezurni wrote: ....a Srbija je puna klinaca koji i na krs opremi zvuce odlicno....
dezurni wrote:....sve je do coveka i njegovog umeca......
Ova dva su ok sve do momenta kad kažeš
dezurni wrote:....a snimanje muzike iskljucivo zavisi od para......
Pa čekaj kako onda na krš opremi zvuče dobro,a kada se snimi zvuči loše?Meni to onda samo govori da je oprema za snimanje dobra,čim uhvati esenciju krš zvuka.
Gde te ja pitam onda kog đavola onda masa ljudi svira?A može i više nego pristojan snimak da se načini bez brdo gomile para.Mislim u pitanju je snimanje bubnjeva i gitara,eventualno klavijature.Nemaš rege bend sa trombonima i ostalim drangulijama pa da moraš da imaš peripetije kako to sve da snimiš izmiksaš i kako to već ide.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: IZGUBLJENI

Post by sinisake » 07 May 2010, 13:00

Snimanje i misanje bubnjeva je tu najteze, tromboni nisu problem. :mrgreen:
A distorzirane dve gitare su dovoljne da zagorcaju zivot nekom sa jeftinom opremom. Teze je to snimiti i izmiksati kako valja, nego neki rege, rekao bih. :)

dezurni
Posts: 11
Joined: 04 May 2010, 16:40

Re: IZGUBLJENI

Post by dezurni » 07 May 2010, 15:34

Sta znam mozda si u pravu, ali i dalje mislim da snimanje muzike u Srbiji iskljucivo zavisi od para, nije isto snimiti pesmu na kompu kako vecina bendova radi nego li u dobrom studiju, jer se u vecini slucajeva desava da se na snimku dobije sasvim nesto drugo od ocekivanog, zato vise volim da cujem bend u zivo pa tek onda da dajem ocene....
a sto se tice amadeusa miksa kiksa ili vec kako se zovu oni u mom slucaju nisu vredni ama bas nikakve paznje ni reci.....
toliko 8)

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: IZGUBLJENI

Post by ssmc » 07 May 2010, 20:59

sinisake wrote:Snimanje i misanje bubnjeva je tu najteze, tromboni nisu problem. :mrgreen:
A distorzirane dve gitare su dovoljne da zagorcaju zivot nekom sa jeftinom opremom. Teze je to snimiti i izmiksati kako valja, nego neki rege, rekao bih. :)
Vrlo slabo se razumem u snimanje i produkciju uopšte,ono sam čisto nabacao bzvz (rege mi pao na pamet zbog broja članova u bendu),nego kažem ne mogu da verujem da mi baš toliko promiče od pomenutog benda.Mislim,šta čujem ih uživo i ima bre totalno da se oduševim?Mislim ne znam.Jedino uživo da me oduševe zvukom,pesmom,nastupom....pa recimo svime,ali to onda nije ono što sam slušao na YT.

dezurni
Posts: 11
Joined: 04 May 2010, 16:40

Re: IZGUBLJENI

Post by dezurni » 08 May 2010, 16:26

Ja to gledam malo drugacije, a sto se tice ovog doticnog benda samo da nadju pevaca sa drugom bojom glasa i to ce biti sve ok, naravno ovaj pevac precizno peva ali na neki svoj nacin....koji je malo pod znakom pitanja za ovu vrstu muzike :arrow: inace bice to sve dobro samo da prodje malo vremena :bravo:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest