Lady Gaga

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Lady Gaga

Post by Bluesko » 20 Jul 2010, 15:05

nenadnenad wrote:Pun forum pastuva sa visokim standardima
:rlol: :rlol: :rlol:
Osecam se slobodnim da trebu koja je sveCka sex bomba sa kolicinom sminke za koju i ne treba photoshop,a ovako izgleda k`o zaba nazovem ruznom i uopste da me ne grize saves` 8)
Nije totalni gabor, al` nije ni lepa ich.. Mis`im da ovakve transformacije nisam vid`o od onih Pamelinih slika, a vidju Rijane sto izgleda k`o beba i kad ustane i kad skace po emtivi :D

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Lady Gaga

Post by Kristijan » 20 Jul 2010, 20:38

Sama činjenica da se rasprava o nekome koga valjda ipak znamo ponajviše zbog muzike pretvorila u pretresanje koliko tu ima celulita, a koliko šminke, i da li bi i pod kojim uslovima neko uvalio svoje spolovilo Gagi, ukazuje na to da većina ljudi od prilike ima ovakvu listu zahteva:

"Do snošaja može da dođe ukoliko je kandidatkinja:

1. Žena
2. Vidi pod 1"

A šta mislite, onako relano - je l' bi vam dala Gaga? Ja bih mogao da se kladim da meni ne bi.

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Lady Gaga

Post by nenadnenad » 20 Jul 2010, 22:58

Mozda bi se sazalila na mene ako bi imala priliku da dovoljno dugo prica sa mnom.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Lady Gaga

Post by nebojsak » 20 Jul 2010, 23:17

ZigiZelig wrote:
MICKEY wrote:Gaga je ruzna k'o lopov. :povrac:
Ali je u muzici ono sto je i Spilberg u filmu, Marina Tucakovic u pisanju tekstova ili Bekam u fudbalu. Ljakse, hocu reci.
Au, au, au. Kakvo fundamentalno nepoznavanje fudbalske igre :o

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Lady Gaga

Post by Duane » 20 Jul 2010, 23:37

stiven spilberg je jedan od najgenijalnijih rezisera ikad,a to sto se tebi nesvidja kako bekam igra, neznaci da marina tucakovic nije pisala dobre tekstove... a nije

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Lady Gaga

Post by Wolf » 21 Jul 2010, 00:06

Image :lol:
eto onog poslednjeg sa slike u prethodnom postu :XD:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Lady Gaga

Post by Funkomat » 21 Jul 2010, 02:45

nenadnenad wrote:Mozda bi se sazalila na mene ako bi imala priliku da dovoljno dugo prica sa mnom.
:lol:
Odlicno napisano.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Lady Gaga

Post by Doolio » 21 Jul 2010, 03:14

Duane wrote:stiven spilberg je jedan od najgenijalnijih rezisera ikad,a to sto se tebi nesvidja kako bekam igra, neznaci da marina tucakovic nije pisala dobre tekstove... a nije
tacno, ljudi moraju da razlikuju utisak od potkovanosti. taj spilberg je grozna gnjida, holokaust brend PR i sta sve ne kome moze prici po jadnosti jedino onaj retard emerih. to sve ne znaci da je los reziser. that's the beauty of analiticki um.

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: Lady Gaga

Post by ZigiZelig » 21 Jul 2010, 10:10

Pa i ne rekoh da je los reziser, rekao sam "ono sto je on u filmu" - ljakse. Kao i Bekam, odlican fudbaler, stoji, ali je to sto je galakticki ljakse je neodvojivi deo utiska o njemu. Marina ima dobrih tekstova, ne zaboravite da ona pise od 80ih, ponesto dobro je ona i napisala. Ali je ljakse, to je poenta, sta god dobro da radi.
Sad, to zelim reci i za Lejdi Gagu, ok, jeste veca od gomile pseudozvezda koje su se pojavile u zadnjih nekoliko godina(pa mozda i 15ak) ali, je devojka opet.....ljakse, naravno, to ne bih ni da komentarisem, sem mozda da propratim sa tim da je pokrala pristup Eltona Dzona oblacenju, i da se ponasa kao overklokovana Madona. Ljakse.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Lady Gaga

Post by Doolio » 21 Jul 2010, 11:50

da, ali onda se postavlja vjecno pitanje koliko to treba da bude bitno tebi kao potencijalnom konzumentu (ne tebi tebi, nego tebi peri simi miki).

ja sam se sjajno proveo uz redova rajana iako je film grozno sranje koje je rezirao onaj grozni covek, ima groznu pricu, groznu karakterizaciju, propagandnu groznu poruku, zle nemce i jadne jevreje, super amerikance i tome slicno. al sunce ti ***** sto je imao reziju, zvuk, fotografiju, efekte, jedan od pionirskih filmova sa shaky kamerom, shellshock efektom itd. ja sam mu prisao sa te strane i nevidjeno se proveo. moj cale je recimo ocekivao filmcinu i naravno popaso je i umro od smora i nerviranja:)

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: Lady Gaga

Post by ZigiZelig » 21 Jul 2010, 13:18

Da, ali to onda odlazi od koncepta. Kad gledas film iz 1940 koji nema sve to, ili slusas Djanga koji i nema produkciju, ti ipak(ne ti kao ti, nego Pera, Mika, Laza :) ) osetis umetnicku i/ili emotivnu stranu tog nacina prikaza, a to je ono sto to delo upravo cini vrednim. Medjutim, Redov Rajan je, kao sto si i ti rekao, vizuelno/zvucni show koji u odsustvu kvalitetne izvedbe na drugim nivoima, umesto svesti cilja na cula. Ne nipodastavam ja tehnologiju koja sve to moze da prikaze tako kvalitetno, zvuk koji je stvarno savrsen, neke razne fore u reziji itd - naprotiv, ja volim nove mogucnosti, ali, onda gledam BBC emisije 2000+, i divim se toj vrsti konglomerata. Shvatas na sta ciljam.
Lejdi Gaga je "umetnica" koja upravo to radi. Iskoristila je globalizaciju tehnologije, i mogucnost mas-medija da se predstavi najbrojnijem delu pucanstva koje, naravno, voli sve sto je sareno, kicasto i agresivno. Dobro izgleda, prosecno peva(sasvim dovoljno za ono sto zeli da postigne), skace, oblaci se kao klovn i forsira spotove koji su kao Spilbergov film iz proslog pasusa - bezpoentni i nabudzeni. To je sasvim dovoljno da se svidi i nametne prosecnom slusaocu - nekome ko ne posmatra muziku kao umetnost vec kao lizalicu, tj, novu igricu sa Sony-ja. Ono sto u stvari zelim da kazem je da je to vesto sklepano djubre, kao i ostala komercijala(ne mislim na mainstream kad kazem komercijala).

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Lady Gaga

Post by Doolio » 21 Jul 2010, 13:38

opet kazem, sve zavisi kako pridjes tome.

a nije lose popustiti tim culima ponekad, just for the sake of it. ko sto rekoh, ja sam se sjajno proveo uz redova rajana - nije li to poenta kod takvog filma? postoje filmovi i postoje filmovi. i svaki ima svoju nisu, ulogu u svemu tome. big mek je nezdrav, nekvalitetan, skup, al brate, volim da ga pojedem s vremena na vreme:) i dok ga jedem, meni je kul, zato sto znam sta je big mek i sta da ocekujem od njega. najveca greska je traziti od stvari da budu ono sto nisu. da sam ja gledao rajana sa nekim filozofskim ocekivanjima, smorio bih se, ko moj cale. ja sam u gledanju tog filma dobio, a on je izgubio, zar ne?

kad sve posmatras kroz tu prizmu koju si ti sada postavio, postoji opasnost da postanes neki ogorceni lik tipa dimitrije vojnov:)

ja znam da ti hoces da kazes da rajan pada na nekoj fundamentalnoj skali, ali on i ne cilja na tu skalu, on je jednostavno zabavan - a i to je neki plus, nebitno na koji nacin je postignuto. to je kao da jedes pihtije i zalis se sto nisu zasecerene:)


opet dolazim na pricu o adekvatnosti, besmisleno je headbangovati uz baha, recitovati prevera uz ritam nereda ili pustati pro pain kao dzinglove na muzickom toboganu:) lejdi gaga sluzi da glumi glamuroznost, da natera fensi ribice da dzuskaju i budu podatnije i to je to:) ako to nije tvoj cup of tea, ko sto meni nije recimo, onda neces ici na takvu bleju:)
u gaginom zanru ja po defaultu ne ocekujem neku umetnost vec napucanost i zabavu, a, mada nisam nesto verziran u analizi takvih pesama, mogu reci da ona manje-vise prednjaci nekim kvalitetom na toj sceni, sta ja znam, meni tako deluje. cuo sam tipa dve njene pesme i zvizdao sam ceo dan, jebiga.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Lady Gaga

Post by sinisake » 21 Jul 2010, 13:54

kad sve posmatras kroz tu prizmu koju si ti sada postavio, postoji opasnost da postanes neki ogorceni lik tipa dimitrije vojnov:)
...koji pritom oseca izvesne simpatije prema onome sto je objektivno - smece. :mrgreen:

A Spilberg je genijA za filmove, jedan od najboljih zanatlija u toj bransi - ikad. Vec od prvog filma (http://en.wikipedia.org/wiki/Duel_%281971_film%29), videlo se da je to neverovatan talenat, i da ce dobre pare da uzme.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Lady Gaga

Post by Doolio » 21 Jul 2010, 13:59

da, duel je odlican film.

slican primer mi je recimo kameron, koji mi je jos zajebaniji jer on pravi jos kliseiziranije filmove (ne mislim bednije vec bas kliseiziranije, za bednost je zaduzen emerih:) ), a u svaki se udubim, uvuce me i vozi me od pocetka do kraja. covek pravi od govana pite, a poslovica kaze da je to nemoguce!

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Lady Gaga

Post by sinisake » 21 Jul 2010, 14:08

Pa da, zato sto je vrhunski zanatlija, zna znanje, kao i svi vrhunski reditelji. To je taj americki (i kanadski) profesionalizam (koji se katkad vrlo lepo ukrsti sa ''umetnoscu''). :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest